Şimdi Ara

Amerika'da yaşıyorum soruları alayım (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
30
Favori
15.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yere düşen dolarları,

Yere düşen bireysel silahları

n'apıyorsunuz
  • Hocam iyi bir ortalama ile psikoloji bölümünden mezun olup orda burslu veya ücretli bir şekilde master yapma şansım var mı? Varsa eğer bunun için gerekli şartları eğer biliyorsanız söyleyebilir misiniz? Son olarak söylediğim şeyleri yaptıktan sonra oralarda çalışma imkanım var mı tahmini gelirim ne olur? Teşekkür ederim şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • misterno5 M kullanıcısına yanıt
    Niye tr'ye dönmeyi düşünüyorsunuz. Türkiye'nin Amerika'dan tek iyi tarafı sağlık alanında Türkiye daha iyi ama genel anlamda Amerika daha iyi bence.
  • tomysawyer T kullanıcısına yanıt
    MIS nereden cikti anlamadim, masterim computing uzerine, computational science'in altinda.

Evet aslinda yazdigim cevapladigim seyleri ilk sayfada toplayacaktim ama zaman olmamisti. Sonra da konu unutuldu gitti , arkadas hortlatana kadar :)
  • Rocky* kullanıcısına yanıt
    Ucretli master bulman cok zor olmaz heralde, ingilizcen yeterli bir seviyede oldugu surece. Ama burs imkanlari sosyal bilimlerde daha kisitli oldugu icin ortalaman ve unv de yaptigin calismalar on plana cikar, bunlar iyiyse burs imkani da bulabilirsin. Sartlar her unv nin birbirinden farkli ort en az 2.5 isteyende var 3.0 da var. Dedigim gibi ing yeterlilik sarti var TOEFL 80 90 mumkunse 100 olmasi avantajli olur.

Maaslarini hic bilmiordum ama glassdoor.com oradan baktim $70000-$80000 arasinda gibi baslangic yillik maaslar.
  • agemo A kullanıcısına yanıt
    Management Information Systems okuyorum. Okul bittikten sonra yurtdışına temelli taşınıp orada çalışma hayalim var. bu olay zor mu özetle ne yapmam lazım amerikaya gidebilmek için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: agemo

Ucretli master bulman cok zor olmaz heralde, ingilizcen yeterli bir seviyede oldugu surece. Ama burs imkanlari sosyal bilimlerde daha kisitli oldugu icin ortalaman ve unv de yaptigin calismalar on plana cikar, bunlar iyiyse burs imkani da bulabilirsin. Sartlar her unv nin birbirinden farkli ort en az 2.5 isteyende var 3.0 da var. Dedigim gibi ing yeterlilik sarti var TOEFL 80 90 mumkunse 100 olmasi avantajli olur.

Maaslarini hic bilmiordum ama glassdoor.com oradan baktim $70000-$80000 arasinda gibi baslangic yillik maaslar.

Bilgiler için tekrar teşekkür ederim hocam

• Son mesajın üstünden 1 yıldan fazla süre geçmiş ama umarım hala buralardasınızdır hocam. Hacettepe Kimya Mühendisliği okuyorum. Bir Boğaziçi değil ama Türkiyenin iyi okullarından. Hacettepe diplomamla orada Kimya Mühendisliği işi bulabilir miyim? Bizim eğitimimizi beğenmeme, burun kıvırma gibi durum var mı? İngilizcem çok iyi, akıcı da konuşabiliyorum. Arkadaşlarım da sosyal-insancıl olduğumu söylüyor. Yalnız okul 7 senede bitiyor. Kaç senede mezun olduğumuz önemli mi? İşe alımlarda ortalama etki ediyor mu? Bir de 3. dil olarak İspanyolca düşünüyorum ki zaten Amerikada geçerli bir dil. Kariyer hayatında bir artısı olur mu?
  • Trump başa geçince Green Card olayı bitecek mi?
  • Oraların kıymetini bil. Bizde asgari ücreti ile 35 ay çalışıp Peugeot 208 alan adam Abd'de asgari ücret ile aynı sürede Mercedes E300 alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Oraların kıymetini bil. Bizde asgari ücreti ile 35 ay çalışıp Peugeot 208 alan adam Abd'de asgari ücret ile aynı sürede Mercedes E300 alıyor.

Siz ne kadar kazaniyosunuz ayda hocam merak ettm

• Erotomaniac kullanıcısına yanıt
    Ben de 1 yil sonra cevap vermis olayim. Kac yilda mezun oldugunun onemi yok ama baska ulkede alinan diploma ile Amerika'da is bulmak cok kolay degil. Sirketlerin calisma vizesine sponsor olmalari gerekiyor buna da cogu sirket gecmisini cok da bilmedigi kisiler icin yanasmiyor. En kolayi burada bir master yapip sonrasinda verilen calisma izni ile bir is bulmaya calismak.
  • Guest-CF1E67A65 G kullanıcısına yanıt
    Cekilisle verilen greencard hala devam ediyor ama onumuzdeki yillar icin sistem de degisiklik yapmayi dusunuyorlar.
  • Hala buradayim beyler. Varsa sorusu olan yardimci olmaya calisayim.
  • ABD'de calismak istiyorum, Nisan ayindan sonra gelebilirim, lise mezunuyum, yas 31, yardimci olun beyler

• Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Iki yolun var. turist vizesi alip gelip burada kacak olarak calisacaksin. Ya da greencard cekilisine basvurup kazanmayi bekleyeceksin.
  • quote:

Hala buradayim beyler. Varsa sorusu olan yardimci olmaya calisayim.
    Amerikada en sevdigin yerin fotosunu atar mısın

Merak ettim acaba bir Türk orda en cok nereyi sevebilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Iki yolun var. turist vizesi alip gelip burada kacak olarak calisacaksin. Ya da greencard cekilisine basvurup kazanmayi bekleyeceksin.
    6 Kasım 2018 son günmüş, kaçırdım be...
  • İmkanım olsaydı Hawaii'de yaşardım. Veya Miami de olur. California ve Florida tarafları çok güzel. Başka bir yer istemezdim gerçi, New York dahil. İstemezdim diyorum ama gidemiyorsun işte.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mamihlapinatapai kullanıcısına yanıt
    tıp ve mühendislik dışında amerikaya girmen zor. Tabii akademik mesleklerden bahsediyorum
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.