Şimdi Ara

Amerika'da yaşıyorum soruları alayım (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
368
Cevap
30
Favori
14.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: agemo

quote:

Orijinalden alıntı: mustaphaturk

İlk başta geyiğe bak dedim ama konu sardı dürüst olmak gerekirse. Güzel bir konu olmuş, teşekkürler.

Bende geyik amaci ile acmistim ama ciddi sorular gelince ciddi devam etmeye karar verdim :) . Insallah birilerine faydasi oluyordur.

Hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değildir, içerisinde olanın durumu anlatması daha farklı oluyor. Bu arada soruldu mu bilmiyorum ama benim de merak ettiğim bir kaç şey var :
    1. Yahudiler denildiği gibi abd de nüfusları az ama etkileri cok fazla mı.
    2. Siz hiç bir yahudiden destek aldiniz mı yada köstek olan oldu mu? Yani türk olduğunuz için yoksa arkadaş, eş, dost, ahbap vs. için olanları kastetmiyorum.
    3. Türkler dışında en yakın bulduğunuz ve en itici bulduğunuz millet ya da gruplar var mı varsa kimler.
    4. Silahınız var mı yani siz de tam amerikalı oldunuz mu
    5. İşe gitmek için kaçta yatar kaçta kalkar kaçta işte olursunuz
    6. Abd de asgari geçim indirimi vb. var mı, mesela ayda 700 doların altı kazanıyorsan hiç vergi yok vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam oralarda kar var mı 30 yıllık kış fln gelecek diyolar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HogwartsMeade

Teşekkür ederim.O zaman artık yabancı ülkede de yaşasak aç kalmıyacağız.

Bir soru daha yaşadığın eve o meşhur evlerden mi?

Bu gibi

[/S img]http://i.hizliresim.com/pYr87J.jpg[/S img]

Yok onlara terfi edemedik henuz. Normal apartman dairesi.

Amerika'da yaşıyorum soruları alayım

Normal apartman dediğine bak, Türkiye'ye lüks bir aparman bu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: riza35

Gelir duzeyimiz ne olur tahmini vasifsiz isci icin

Saatlik $8-$10

Ben de vasıfsız işçiyim, ABD'de de çalışmak süper olur benim için, neler yapabilirim bu konuda? İngilizcem beginner seviyesinde. ABD'de akraba, herhangi bir tanıdık yok. Orada çalışabilmem için hangi yolları izlemem gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

quote:

Orijinalden alıntı: Ayseybi

ben de washington dc'deyim

uzun zaman kaldım VA'da.. çok tanıdıklarım var dc'de.. ne kadar süredir ordasın

1 ay oldum geleli, 8 ay daha burdayim. tanistirabilirsen cok ama cok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluelytning50

Hocam oralarda kar var mı 30 yıllık kış fln gelecek diyolar

Bizim buraya gecen cumartesi baya yagdi sonrasinda gecti. Ama new york eyaletinin kuzeyine 1 haftadir yagiyordu, 1 metreden fazla kar yagmis. Durum kotu o tarafta. Yeni bir dalga geliyorsa bilmiyorum duymadim onu :) , ama alistik gecen sene burasi sonra 20-30 yilin en soguk kisini yasadi. -30 filan gorduk.
  • quote:

quote:

quote:

İlk başta geyiğe bak dedim ama konu sardı dürüst olmak gerekirse. Güzel bir konu olmuş, teşekkürler.

Bende geyik amaci ile acmistim ama ciddi sorular gelince ciddi devam etmeye karar verdim :) . Insallah birilerine faydasi oluyordur.

Hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değildir, içerisinde olanın durumu anlatması daha farklı oluyor. Bu arada soruldu mu bilmiyorum ama benim de merak ettiğim bir kaç şey var :
    1. Yahudiler denildiği gibi abd de nüfusları az ama etkileri cok fazla mı.
    2. Siz hiç bir yahudiden destek aldiniz mı yada köstek olan oldu mu? Yani türk olduğunuz için yoksa arkadaş, eş, dost, ahbap vs. için olanları kastetmiyorum.
    3. Türkler dışında en yakın bulduğunuz ve en itici bulduğunuz millet ya da gruplar var mı varsa kimler.
    4. Silahınız var mı yani siz de tam amerikalı oldunuz mu
    5. İşe gitmek için kaçta yatar kaçta kalkar kaçta işte olursunuz
    6. Abd de asgari geçim indirimi vb. var mı, mesela ayda 700 doların altı kazanıyorsan hiç vergi yok vs.

1,2 ) Yahudler ile hic isim muhabbetim desem yeri. O yuzden yorum yapamayacagim ama burada da konusuluyor ne kadar guclu ve zengin olduklari.
    3) Guney Amerikalilar genelde cok sicakkanli iyi insanlar. Onun disinda gocmenler genelde problemli maalesef.
    4) Silah filan yok, alir miyim bilmiyorum ilgimi cekmiyor cok.
    5) Universite de calistigim icin genelde bana bagli ne zaman gidip geldigim, bu hafta hic gitmedim evden calistim hep mesela.
    6) Var tabi eyaletten eyalete degismekle birlikte aylik $1000 - $1200 den fazlasi vergiye tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mises

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HogwartsMeade

Teşekkür ederim.O zaman artık yabancı ülkede de yaşasak aç kalmıyacağız.

Bir soru daha yaşadığın eve o meşhur evlerden mi?

Bu gibi

[/S img]http://i.hizliresim.com/pYr87J.jpg[/S img]

Yok onlara terfi edemedik henuz. Normal apartman dairesi.

Amerika'da yaşıyorum soruları alayım

Normal apartman dediğine bak, Türkiye'ye lüks bir aparman bu

Burada evler genelde boyle oldugu icin normal dedim :). Buradaki malikanelerin yaninda bizimki cok siradan :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mises

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: riza35

Gelir duzeyimiz ne olur tahmini vasifsiz isci icin

Saatlik $8-$10

Ben de vasıfsız işçiyim, ABD'de de çalışmak süper olur benim için, neler yapabilirim bu konuda? İngilizcem beginner seviyesinde. ABD'de akraba, herhangi bir tanıdık yok. Orada çalışabilmem için hangi yolları izlemem gerekir?

Greencard lottery . Yani cekilise basvuruyorsun greencard icin cikarsa gelip calisma hakkin olur.
  • Hocam Silikon Vadisi'ne gitme fırsatı buldunuz mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: omeremin

Hocam Silikon Vadisi'ne gitme fırsatı buldunuz mu?

Henuz bulamadim.
  • Hocam hukuk zor demişsiniz peki iyi bir üni de işletme veya iktisat okuyan adamın bi' şansı var mı? Ve iyi ortalama olunca master'ı ücretsiz yapma gibi bi durum var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rocky* -- 24 Kasım 2014; 10:16:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rocky*

Hocam hukuk zor demişsiniz peki iyi bir üni de işletme veya iktisat okuyan adamın bi' şansı var mı? Ve iyi ortalama olunca master'ı ücretsiz yapma gibi bi durum var mı?

Hukuk zor cunku arkadaslarin da dedigi gibi hukuk sistemleri farkli iki ulkede. Isletme iktisat da master programlari nasil cok fazla bilmiyorum. MBA yapmak istersen burslu yapmak diye bir sey olacagini zannetmiyorum. MBA disinda akademik master programlari var ise multaka burs imkanlari da olur. Master yaparken burs almak cok kolay degil cunku okul sana 2 senelik yatirim yapmak istemiyor karsiligini alamayacagini dusunuyor. O yuzden benim gibi bilg alanlarinda genelde hocalardan destek aliyorsun. Hoca kendi kaynaklarindan karsiliyor senin masraflarini.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rocky*

Hocam hukuk zor demişsiniz peki iyi bir üni de işletme veya iktisat okuyan adamın bi' şansı var mı? Ve iyi ortalama olunca master'ı ücretsiz yapma gibi bi durum var mı?

Hukuk zor cunku arkadaslarin da dedigi gibi hukuk sistemleri farkli iki ulkede. Isletme iktisat da master programlari nasil cok fazla bilmiyorum. MBA yapmak istersen burslu yapmak diye bir sey olacagini zannetmiyorum. MBA disinda akademik master programlari var ise multaka burs imkanlari da olur. Master yaparken burs almak cok kolay degil cunku okul sana 2 senelik yatirim yapmak istemiyor karsiligini alamayacagini dusunuyor. O yuzden benim gibi bilg alanlarinda genelde hocalardan destek aliyorsun. Hoca kendi kaynaklarindan karsiliyor senin masraflarini.

Anladım hocam teşekkür ederim ilginiz için. TM öğrencisiyim ama en çok istediğim şeylerden biri de oraya gelmek imkansız gibi görünüyor şimdi.

• Bende bir soru yöneltmek isterim.
    Lisansımı ingilizce olarak Management Information System bölümünde tamamladım.
    Şuan MBA yapıyorum Sakaryada.
    Aynı zamanda Bilgisayarla haşırneşirim ve daha yeni Microsft MCSE sertifika eğitimi aldım. Microsoft sertifikalarınıda almak üzere sınavlarına girmeyi planlıyorum. Eğer bu sertifikaların uluslararası geçerliliği olacaksa Amerikada Sistemci olarak çalışmayı istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

Bende bir soru yöneltmek isterim.
    Lisansımı ingilizce olarak Management Information System bölümünde tamamladım.
    Şuan MBA yapıyorum Sakaryada.
    Aynı zamanda Bilgisayarla haşırneşirim ve daha yeni Microsft MCSE sertifika eğitimi aldım. Microsoft sertifikalarınıda almak üzere sınavlarına girmeyi planlıyorum. Eğer bu sertifikaların uluslararası geçerliliği olacaksa Amerikada Sistemci olarak çalışmayı istiyorum.

MIS okuduktan sonra MBA yapip sistemci olmak istemen biraz garip geldi acikcasi. Yani teknik konulardan uzaklasip isin business tarafina gecmissin MBA yaparak simdi tekrar tamamen isin teknik tarafina donmek istiyorsun. Bence hedeflerini gozden gecirmelisin. Sertifika konusuna gelirsek, faydasi olur ama cok da bir sey bekleme. Kazandigin tecrube cogu zaman sertifikalardan daha onemli.

• otomotiv sektoru nasil muhendis ihtiyaci var mi biraz bahsedermisin

• agemo A kullanıcısına yanıt
    MIS ten sonra Türkiye sınırlarında ye yapabileceğimi kestiremediğim ve MIS ten mühendislik master programlarına giremediğim için MBA e yönelmiştim. şuan birazda uzadı aslında.
    Teknoloji alanında ilerleyip Teknoloji ile ilgili bir firmada yönetim basamaklarını çıkmayı amaçlıyorum uzun vadede
  • Amerika halkı yiyecek alırken son kullanma tarihine yada içinde glikoz şurubu var diye bakar mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sizce kaçak ya?anylyr my orda ? aylyk ortalama 1500 dolar alsak 1000 dolar ev kirasyna gitse 500 dolarla geçinilir mi aylyk?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.