Şimdi Ara

Amerika Apple Store'da iPhone Değişim[HİZMET BÖYLE OLUR] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
3
Favori
10.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: whtswrongstupid

quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

quote:

quote:

benim Vodafone' dan aldigim iPhone4 bozuldu sadece 7008' i aradim, kirmizi alfaromeo ile adamlar geldi, gecici iphone 3S verdiler (o an ellerinde o kaldigi icin), 1e 1 yedeklediler, bana imei numarasini verdiler, birkacgun icinde yeni telefonumu evime kadar getirdiler, yedekten geri yuklediler, ve bu benim basima 2 kere geldi 2 sindede 0 telefon ile degisti ve benim yapmam gereken sadece ucretsiz olarak 7008' i armak idi. Al sana hizmet.

Neyini anlamadın? Öve öve bitirmiyorlar, yok Apple Store söyle, yok Amerika başka v.s. Bana Türkiye'de verilen hizmet (Satış sonrası destek) Amerikadakinden daha güzel. Onu anlattım.

Anlamadim degil sasirdim kardesim

Haaa pardon, özür

• Bu Amerika'da sadece Apple'a ozgu degil ki,
    kiyafettten beyaz esyaya kadar herseyi belli sure icinde sorgusuz sualsiz iade edersin,
    adam "ne bu kardesim" demez.

Christmas'dan (yilbasi degil. ondan 1 hafta oncesi) 2 gun sonra Wallmart'a devasa bir kuyruk vardi,
    baktim herkes Christmas suslerini(incik boncuk, noel agaci vs) iadeye getiriyor. Yani isi bittiginde adamlar geri verip paralarini da son kurusuna kadar aliyorlar.

Bir arkadasim 2 yil master yapti Amerika'da evindeki cogu eletrikli esyaya (utu, mini firin, mutfak robotu, kahve makinasi) hic para vermeden donmustu.
    Aliyordu, bir sure kullanip sonra "begenmedim" diye iade ediyordu, sonra tekrar ayni ya da benzer urunu aliyordu.

Yani burda "Helal olsun Apple"a durumu yok, olsa olsa "Helal olsun Amerika'daki tuketici haklarina" demek gerekir.
  • Hizmet,servis kalitesi olarak ABD ile boy olcusebilecek bir ulke daha yok dunya uzerinde.Haber basligina hic sasirmadim.Sadece bu degil hemen herseyde adamlar gercekten hizlilar ve musteriyi mutlu edebilmek icin ellerinden geleni yapiyorlar..Eee bosu bosuna dunyanin 1 numarali ulkesi olunmuyor...bizde adamin kafasina atarlar o cihazi..hatta ters birine denk gelir,ariza cikarirsan dayak bile yersin
  • quote:

benim Vodafone' dan aldigim iPhone4 bozuldu sadece 7008' i aradim, kirmizi alfaromeo ile adamlar geldi, gecici iphone 3S verdiler (o an ellerinde o kaldigi icin), 1e 1 yedeklediler, bana imei numarasini verdiler, birkacgun icinde yeni telefonumu evime kadar getirdiler, yedekten geri yuklediler, ve bu benim basima 2 kere geldi 2 sindede 0 telefon ile degisti ve benim yapmam gereken sadece ucretsiz olarak 7008' i armak idi. Al sana hizmet.

Vodafone red ezer hacilar

para var huzur var
  • quote:

Böyle servis varmıymış ya çok iyi
  • Ormana bakıpta tek ağacı görüp koskoca ormanı yok sayan..Ve apple ürünlerini haklı haksız cok basit söylemlerle kötülemeye çalışanlara bu konu KAPAK olsun...
  • türkiyede neden apple store yok ? halbuki apple'a oldukça ilgimiz var ve apple store olsa dahada ilgili olacağız?
  • Türkiyede applestore olsada bizim uyanık Türk çakal insanı yine yapar yapacağını.
  • Bence bu olayın Apple Store la alakası yok .Amerikadaki genel anlayış bu.Ticaret kültürleri bu yönde gelişmiş.Türkiyede açılıcak Apple Store da aynı anlayışı aramak ütopik olur.Benzer örnekleri bir çok markada mevcut.Asıl mevzu onların niçin böyle olduğu değil,bizim neden bu tarz bir toplum olduğumuz gittikçede kötüye gidiyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBB -- 6 Şubat 2012; 10:51:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zımparasız Pinokyo

Babamın iPhone'unun sol üst kısmında sarılık vardı ama gittikçe kararmıştı o kısım. Babam 1 hafta önce Amerika'ya gitti. Biraz önce geldi. Orada birisine iPhone almak için Apple Store'a girmiş. Oradaki "Apple Genius"'lar babamın elinde ki telefondaki sarılığı görmüş. Telefonu almışlar ve telefonun rehberin filan her şeyin yedeğini alıp yeni iPhone vermişler. Hizmet dediğin böyle olur arkadaş

ben daha iyisini söyleyim bir kaç arkadaşımın müşteri hatası olan ürününü değiştirdiler. yere düşen camı kırılan iphone 4 ve kasası ezilen macbookair
  • Hizmet dediğin harbi böyle olur ya bizim ülkemizde
  • suan ilanimda olan iphone degisimden sifir geldi. degisimden once home tusu sorunu vardi internetten forum doldurdum cumartesi, pazartesi ups gelecek telefonu alacak yazdi ekranda pazartesi oglen 12de adam geldi kutuya koydu telefonu, carsamba oglen 12de ayni adam sifirini getirdi bu arada eski telefon fransadan hollandaya gidip yeniside hollanda dan fransaya geldi yani 48 saat icinde adamlar degisim yapti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulmate

Apple Store kadar ilgili bir mağaza görmedim hayatımda. O kadar cok personel var ki içerilere müşteriye bir tane düşecek neredeyse :) genius bar ise sizi memnun etmek için elinden geleni yapıyor. Beklemek yok sıkıntı yok :)

genius bardan aldigin randevu saati hic bir zaman tutmaz, herzaman sira gelsin diye beklersin...
    beklemek yok biraz yanlis olmus
  • quote:

Orijinalden alıntı: isosem19

Bizim burada değişim için kırk takla atıyorlar. Aracı firmalar olduğu sürece de bu devran böyle sürüp gidecek.

40 taklaya bile razıyız :) iphone 3G'de apple'a mail yollandı degişim dendigi halde değişim yapmadılar.
  • Görüşmelerde ses sorunu yasıyorum karsı tarafa sesim kesik kesik gidiyor vsvs dedim
    adamlar bana yazılım güncelleyip sorun yok diyorlar, sorun olursa tekrar gönderin dediler
    işim gücüm kalmadı sürekli size telefon yollayacagım, bir daha da .ah garantili telefon alırım
    genpa.
  • Yeni urun ile degistirilmiyor, refurbished denilen urunlerle degistiriliyor. Birazda kullanicilat ile alakali, Turkiyede kosulsuz iade ve degisim olursa onune gecemezsin. Liseden sonra teknosa calismistim, bi ara kosulsuz iade baslatmislardi. Adamin biri gelip aksama misafirim var en buyuk, en pahali TV'yi alip ertesi gun iade edicem demisti. Misafire hava atmak icin. Yani boyle adamlar oldukca cok zor...
  • quote:

quote:

quote:

Neyini anlamadın? Öve öve bitirmiyorlar, yok Apple Store söyle, yok Amerika başka v.s. Bana Türkiye'de verilen hizmet (Satış sonrası destek) Amerikadakinden daha güzel. Onu anlattım.

yalnız senin dediğinle konu arasında bi fark var..sanırım sen Vodafone Red kapsamındasın..vodafone bu servisi herkese sağlıyormu acaba?apple ise kişi ayırt etmeden bu ayrıcalıgı herkese saglıyor,ekstra bi para talep etmiyor falan filan..bilmediğimden soruyorum yanlısım varsa duzelt ama vodafoneun en ucuz tarıfesınden iphone alanlara da bu anlattıgın hzımet uygulanıyor mu??
    bana verilen satıs sonrası destek daha ıyı demıssın ama aldıgın hızmet standart bı hızmet değil sanırım ekstra bız hızmet.acaba abd de at&t nin en kalıteli servisinden(vodafoen red gibi) iphone alsan nasıl bır hızmetle karsılasırsın..

kısaca demek istediğim uzunca abd'de bulunan bırı olarak abddeki satıs sonrası destek BANA gore senın dedıgının aksıne türkiyeden daha iyi durumda..apple store kalitesi zaten tartısılmaz,bu yaz LA den ipad 2 almıştım,genius barda kurulumu yapılacaktı,ordaki yetkili aleti aldı jelatini actı acma tusuna bastı,ben gayet normal beklıyorum acılmasını.adam birden durdu kitlendi ,ya cok ozur dılerım cıhazı actım yanlıslıkla dedı,gitti yenisini getirdi ! nıye bole bırsey yaptın dıyınce musterının cıhazı ilk acan kişi olmasını ısterız dedı,genelde musterılerde bunu talep edıyormus orda..halbuki bunun benım ıcın hıcbır onemı yoktu ama adam yınede gitti yeni bir ipad2 getirdi bana:)
    ne kadar basıt bırsey halbuki,ama adamlar müşteriyi memnun etmek ıcın ellerınden gelenı yapıyor..standlardaki cihazları ıncelerken ordan bi dokunusla yanına bı calısan cagırabiliyorsun mesela,cok ıyı bırsey :)

ama sunuda demeden edemicem,senin sistemde iyiymiş :)arıyosun geliyolar evine kadar falan cok hos yanı :) ama bende vodafone hat kullanıyorum bize hiç böle şeyler yapılmıyor :)red med yok cunku:)o ozel bı servis..türkiyede garantili iphone alan arkadasların değişim için ne çileler çektiğini sen benden daha iyi bilirsin zaten..konudaki arkadasın babası değişimini ne kadar kolay sağlamıs..üstelik arkadasın babası değişim talebınde dahi bulunmamıs,adamlar gorunce alıp yenısını vermişler,orasıda ayrı bı guzellık..

saygılar hocam

• @cem_k12 evet vodafone'dan iphone alan tüm vodafone aboneleri red kapsamına alınıyor türk halkı turkcell ile sürünmeye devam etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa_(87) -- 6 Şubat 2012; 21:31:04 >
  • apple store istiyorum türkiyeye ya.. ne güzel hizmet var adamlarda
  • vay be biz burda teleservisle uğraştık 65gün tel gelsin diye yazık yazık applestore açmasınlar hala !
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.