Şimdi Ara

Amerika Apple Store'da iPhone Değişim[HİZMET BÖYLE OLUR] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
3
Favori
10.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bende apple storela olan bir macerami paylasayim.

iphone 4 telefonumu bi sinirle duvara firlatmistim ekranin otra sol kisminda acilma olmustu renklerdede biraz bozulma soz konusuydu. ertesi gun apple storea gitmistim ve 5 dk surmeden yenisini vermislerdi :)
  • Selam arkadaşlar. Kamera sorunu yaşadığım 4S mi arkadaşım amerikaya götürdü. İlk yerde storede bir kağıt istemişler, daha sonra daha büyük bir store gitmiş orda direk almışlar ve yenisini vermişler yani telefonum değiştirildi. Sorun şu arkadaşımın gelmesine daha 3 ay var :( onun iphone 4 nü kullanıyorum. Bir de merak ettiğim yurt dışından getirtilecek telefonlara alınacak 100 liralık vergi :S.
  • Uluslararası garanti süresi 1 yıl, değil mi?

Benim de Ekim 2010'da Canada'dan alınmış bir iphone 4'üm var. Son bir haftadır sararmalar oluşmaya başladı bazı bölümlerde.

Amerika ve Avrupa'ya yolum düştüğünde değiştirtme şansım olur mu acaba bedelsiz olarak? Yoksa garanti süresi 1 yıl ise 200 dolar vs. ücret mi isteyeceklerdir?

Teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Designer83

Uluslararası garanti süresi 1 yıl, değil mi?

Benim de Ekim 2010'da Canada'dan alınmış bir iphone 4'üm var. Son bir haftadır sararmalar oluşmaya başladı bazı bölümlerde.

Amerika ve Avrupa'ya yolum düştüğünde değiştirtme şansım olur mu acaba bedelsiz olarak? Yoksa garanti süresi 1 yıl ise 200 dolar vs. ücret mi isteyeceklerdir?

Teşekkürler,

Bildiğim kadarı ile 1 yıl. Üzerine para alırlar mı bilemem ama şansını deneyin derim.
  • Valla helal olsun. 6-7ay bekledim BB Torch degisimden gelicek diye pehh
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

Bizde olsa kullanıcıya atarlar suçu

aynen oyle ne yapar ne ederler yınede gerı almazlar..
    benım merak ettıgım bırsey var bende yurtdısından getırıcem ancak bır sorun olursa tekrar goturtup degıstırebılırmıyım ? Herhangıbır apple magazasından ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

quote:

Orijinalden alıntı: whtswrongstupid

quote:

benim Vodafone' dan aldigim iPhone4 bozuldu sadece 7008' i aradim, kirmizi alfaromeo ile adamlar geldi, gecici iphone 3S verdiler (o an ellerinde o kaldigi icin), 1e 1 yedeklediler, bana imei numarasini verdiler, birkacgun icinde yeni telefonumu evime kadar getirdiler, yedekten geri yuklediler, ve bu benim basima 2 kere geldi 2 sindede 0 telefon ile degisti ve benim yapmam gereken sadece ucretsiz olarak 7008' i armak idi. Al sana hizmet.

Neyini anlamadın? Öve öve bitirmiyorlar, yok Apple Store söyle, yok Amerika başka v.s. Bana Türkiye'de verilen hizmet (Satış sonrası destek) Amerikadakinden daha güzel. Onu anlattım.

merhaba dostum anlatmışsın güzelde bir hizmet ama zaten sen vodafone red paketini alırken 2 telefon parası ödüyorsun 24 ayda o kadar olsun :) arkadaşın anlattığı olay vodafone red üyesi olursanız geçerlidir gelip kapınızdan alıp size yedek telefon verirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: djhayal

quote:

quote:

quote:

benim Vodafone' dan aldigim iPhone4 bozuldu sadece 7008' i aradim, kirmizi alfaromeo ile adamlar geldi, gecici iphone 3S verdiler (o an ellerinde o kaldigi icin), 1e 1 yedeklediler, bana imei numarasini verdiler, birkacgun icinde yeni telefonumu evime kadar getirdiler, yedekten geri yuklediler, ve bu benim basima 2 kere geldi 2 sindede 0 telefon ile degisti ve benim yapmam gereken sadece ucretsiz olarak 7008' i armak idi. Al sana hizmet.

Neyini anlamadın? Öve öve bitirmiyorlar, yok Apple Store söyle, yok Amerika başka v.s. Bana Türkiye'de verilen hizmet (Satış sonrası destek) Amerikadakinden daha güzel. Onu anlattım.

merhaba dostum anlatmışsın güzelde bir hizmet ama zaten sen vodafone red paketini alırken 2 telefon parası ödüyorsun 24 ayda o kadar olsun :) arkadaşın anlattığı olay vodafone red üyesi olursanız geçerlidir gelip kapınızdan alıp size yedek telefon verirler.

Yanlış, süre 18 ay idi 24 ay değil. 2.si ödediğim para aylık 150TL ydı ancak bunun içinde, %50 sini yurtdışındada kullanabileceğim heryöne 750 dakikam, yine heryöne 1000 sms ve mms'im ve sınırsız internetim vardı. Yani senin dediğin gibi 2 telefon parası vermedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_k12

quote:

quote:

quote:

yalnız senin dediğinle konu arasında bi fark var..sanırım sen Vodafone Red kapsamındasın..vodafone bu servisi herkese sağlıyormu acaba?apple ise kişi ayırt etmeden bu ayrıcalıgı herkese saglıyor,ekstra bi para talep etmiyor falan filan..bilmediğimden soruyorum yanlısım varsa duzelt ama vodafoneun en ucuz tarıfesınden iphone alanlara da bu anlattıgın hzımet uygulanıyor mu??
    bana verilen satıs sonrası destek daha ıyı demıssın ama aldıgın hızmet standart bı hızmet değil sanırım ekstra bız hızmet.acaba abd de at&t nin en kalıteli servisinden(vodafoen red gibi) iphone alsan nasıl bır hızmetle karsılasırsın..

kısaca demek istediğim uzunca abd'de bulunan bırı olarak abddeki satıs sonrası destek BANA gore senın dedıgının aksıne türkiyeden daha iyi durumda..apple store kalitesi zaten tartısılmaz,bu yaz LA den ipad 2 almıştım,genius barda kurulumu yapılacaktı,ordaki yetkili aleti aldı jelatini actı acma tusuna bastı,ben gayet normal beklıyorum acılmasını.adam birden durdu kitlendi ,ya cok ozur dılerım cıhazı actım yanlıslıkla dedı,gitti yenisini getirdi ! nıye bole bırsey yaptın dıyınce musterının cıhazı ilk acan kişi olmasını ısterız dedı,genelde musterılerde bunu talep edıyormus orda..halbuki bunun benım ıcın hıcbır onemı yoktu ama adam yınede gitti yeni bir ipad2 getirdi bana:)
    ne kadar basıt bırsey halbuki,ama adamlar müşteriyi memnun etmek ıcın ellerınden gelenı yapıyor..standlardaki cihazları ıncelerken ordan bi dokunusla yanına bı calısan cagırabiliyorsun mesela,cok ıyı bırsey :)

ama sunuda demeden edemicem,senin sistemde iyiymiş :)arıyosun geliyolar evine kadar falan cok hos yanı :) ama bende vodafone hat kullanıyorum bize hiç böle şeyler yapılmıyor :)red med yok cunku:)o ozel bı servis..türkiyede garantili iphone alan arkadasların değişim için ne çileler çektiğini sen benden daha iyi bilirsin zaten..konudaki arkadasın babası değişimini ne kadar kolay sağlamıs..üstelik arkadasın babası değişim talebınde dahi bulunmamıs,adamlar gorunce alıp yenısını vermişler,orasıda ayrı bı guzellık..

saygılar hocam

Hocam, senin adına sevindim ancak senin dediğin 1 Apple hizmeti, yakında Türkiyedede Apple Store Açılılınca aynı hizmeti bizde alıyor olacağız.

Saygılar.
    Edit: Cevabını geç farkettim, özürdilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extreme Victory -- 9 Mayıs 2012; 3:35:56 >

• Extreme Victory kullanıcısına yanıt
    Ben de Red tarifesiyle iPhone 4 aldım. Garantisinin bitmesine tam 1,5 ay kala telefonun ses entegreleri arızalandı. Aradım geldiler HTC bir telefon verdiler yedek olarak. 1 hafta sonra aradılar sıvı teması olmuş garanti kapsamında değil dediler. Tamiri ne kadar olur dedim, BUNUN TAMİRİ OLMAZ yenisini göndeririz ama cihaz bedelini alırız dediler. Tamiri nasıl olmuyor bir parçasını değişeceksin işte dedim. YEDEK PARÇASI YOK dediler. Cihazı geri istedim. Doğubank'a götürdüm 180 TL verdim tamir ettirdim. Hala da canavar gibi çalışıyor.

Vodafone kullanıcısını en çok düşünen telefon operatörüdür bu bir gerçek. Ama yakaladığı fırsatta da kazık sokmaya çalışmaktan geri kalmıyorlar.

Not: Konuyu hortlattım ama Arif'in mençıstıra attığı golü ararken gibi bir şey oldu bu konu. Mesajı görünce de dayanamadım yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karacahan -- 22 Nisan 2014; 11:24:14 >
  • Bende dün gittim parçalanmış telefonu direk aldılar yenisini verdiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonumda 3 farklı sorun var biri ilk açtığımdan beri olan 2 yıl oldu cihazı alalı garantisi yarın doluyor bugün servise verdim kulaklık girişinden sıvı teması var diye garanti dışı dediler ancak 600 TL'ye sıfırını veririz dediler az para da değil 4S için zaten 2.200 küsür ödedik daha taksidi bitmedi :)

Apple'ı aradım onlarda 530'a değişiriz dedi anlayacağınız iş saçma bir sebepten yattı. Kulaklık girişi üstte bu telefonun yağmurdan dahi su girer başka türlü zaten sıvı girmedi eminim. Bedava değişimi işgüzarlıktan kaybettik anlayacağınız..
  • bizdede musteriyi nasil kandiririz diye dusunup bin takla atarlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.