Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro 'Baba Konu' (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
10
Favori
15.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Normal koşullarda o arkadaşın dediği yalan, bu işlemciyle 4 saat 85C imkansız gibi birşey ama şu da var; BIOS üzerinden CUSTOM THROTTLING ayarı yapılıyor, eğer onu yaptıysa yapabilir. Onun haricinde 75C'ye çıktığında throttling riski başlıyor. 68-70Clerde pc yine çöktüyse CPU Diode, VRM gibi ısılara da bir göz at derim. Ekranda bozuk kareler çıkması ekranın gidip gelmesi sanki ekran kartındaki bir problemin belirtisi gibi geliyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 3 Eylül 2017; 17:15:48 >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Foley -- 14 Nisan 2020; 14:23:30 >
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    Belkide öyle yapmıştır. Yok hocam en yüksek Cpu idi o da 68di. Zaten voltaj düşürmüştüm o ara stabilite de sağlayamadı sanırım

Ekran kartında da sorun yok aslında hatta bu test ekran kartını yormuyor bile. Zira fanları bile kıpırdamıyor. Zaten cpu OC yapınca bu sıkıntıyı yaşatıyor. Bana nedense takoz geldi gibi geliyor hocam. Şu olay olamaz mı. Aynı işlemciyi alsam taksam mesela onada aynı değerleri girsem daha az ısınır. Bu olay işlemciden işlemciye değişemez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 30 Ağustos 2017; 8:36:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Efsane konu olmuş hocam eline sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    yeni cpu geldi hocam. bu işlemci 3.9ghz stabil oluyor ama LLC level5de sadece. biraz daha üstüne çıkamıyor bir türlü.

Ayrıca ratio x40'da boot etmiyor. x39.75 ediyor ama staiblite sağlanamıyor. yüke biner binmez atıyor.
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    4GHZ için kaç volt verdin? Amazon'dan mı değiştirdin?
  • eline sağlık üstat oc severler için faydalı konu olmuş 1800x de denemek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 9 Eylül 2017; 22:59:8 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    R7 1700 bile bu şekilde stabil çalışıyorsa R7 1800X hayli hayli çalışır diye düşünüyorum
    valla bir kez ryzen masterde denedim 4ghz yi testte hemen reset attı bir daha denemedim ama belki biosdan yapınca sorun olmaz
    Bir dene bakalım, resetin 2 sebebi vardır;
    1- Düşük Voltaj
    2- Yüksek ısı
    2. ci şık sanmam çünkü soğutucum dandik değil ki zaten testi açınca hemen gitmişti 1.ci şık olabilir
    1.4v vermene rağmen anında reset attı demek?
    ryzen master kaç v verdi hiç bakmadım ama CİNEBENCH açtığım gibi gitti 4 ghz de. 3.9 ghz de sorun olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 10 Eylül 2017; 0:30:45 >
    1.45v verdim en fazla. Evet amazondan değiştim.

Sadece 1.3750v ve llc5 de stabil oldu. 3900mhz olarak.

Rog logosunda kalıyor. Ha açsa ne olacak ratio 39.25 de stabilite sağlayamadım.

• bence stok hızı yeterli
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    1.45v ile ROG logosunda kaldıysa işlemcin bir hayli takoz çıkmış gibi
    Valla diğer işlemciye göre daha yüksek hızda stabilite yakaladım hocam. 4ghz de stabilite sağlayamadım müddetçe açılsa ne olacak. Çarpan 39.75 de sağlayamadım ki zaten. Açılmasa da olur. Diğer işlemci de 4.1 de bile sistem açılıyordu ama sadece açılıyordu.

açıldı hocam 1.45v x40 ratio'da. Yatmadan bir daha deneyim dedim açtı. 1.45'de diğerinde başka bir yerde sıkıntı yaptık sanırım. ama stabilite yapmadım hiç. stabil olduğunu da sanmıyorum
  • Asus Prime X370 Pro'ya bios güncellemesi gelmiş. Bendeki 3.8ghz oc sonrası işlemcinin 1.55ghzyi geçmeme sorunu düzeldi.
  • R7 1700'ü overlock yapmak için soğutucu tavsiyelerinizi alabilir miyim? Hava soğutma önceliğim.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.