Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro 'Baba Konu' (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
10
Favori
15.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Noctua NH-D15 SE-AM4 Çift Fanlı Sessiz AMD Ryzen İşlemci Soğutucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 11 Eylül 2017; 17:0:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

Noctua NH-D15 SE-AM4 Çift Fanlı Sessiz AMD Ryzen İşlemci Soğutucu

Kasama sığması çok zor sizin fan nasıl, memnun musunuz?
  • boşta 18 derece 220 rpm: mito 1172 nin fotosu var yukarlarda hw info
  • quote:

boşta 18 derece 220 rpm: mito 1172 nin fotosu var yukarlarda hw info

18 gerçekten çok iyiymiş, peki Msi core frozer L mi yoksa? Noctua U12 mi?
  • noctua
  • quote:

noctua

teşekkür ederim.
  • Tavsiye yapmadan once kac ghzde kullanmak istedigini ogrenebilir miyim? Eger 4ghz hedefin varsa extreme bir seyler alman gerekecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

Tavsiye yapmadan once kac ghzde kullanmak istedigini ogrenebilir miyim? Eger 4ghz hedefin varsa extreme bir seyler alman gerekecek.

Aslında işlemciyi hiç denemedim. 4ghz çıkabiliyormu çıkarsa kaç volt altında çıkıyor. Tabiki 4 ghz de kullanmak isterim fakat hedefim 3.8 @ 1.3 gibi bir değer, bunun için hava soğutma kafi gibi gördüm internette fakat malum işlemciler birbirini tutmuyor. Kasam uygun olsa 240mm bir sıvı soğutma alırım, kullandığıım kasa neredeyse 8 yıllık Cooler master rc690, kasa + sıvı soğutma bana en az 1500 1600 e patlar buda işlemciyi soğutmak için çok yüksek bir rakam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ParaBende

R7 1700'ü overlock yapmak için soğutucu tavsiyelerinizi alabilir miyim? Hava soğutma önceliğim.

NOCTUA NH-U12S SE-AM4 ben buna 2 fan taktım gayet yeterli ve kaliteli soğutucu artı sessiz tavsiye ederim LİNK TIKLA KASA DERİNLİĞİ EN AZ 20 CM OLMALI
    AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu" AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 11 Eylül 2017; 18:50:1 >
  • 3.8 ghz bana yeterli diyorsan paran cebinde kalsin :) R7 1700'un stok sogutucusu o hiz icin yeterli gelebiliyor. Fan hizini peformans modunda biraksan yeterli olur sogutma icin. 3.7-3.8ghzlere kendi sogutucusu bile buz gibi tutabiliyor ama bu degerlerin uzerince cikinca islemci sanki bir ejderhaya donusuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

3.8 ghz bana yeterli diyorsan paran cebinde kalsin :) R7 1700'un stok sogutucusu o hiz icin yeterli gelebiliyor. Fan hizini peformans modunda biraksan yeterli olur sogutma icin. 3.7-3.8ghzlere kendi sogutucusu bile buz gibi tutabiliyor ama bu degerlerin uzerince cikinca islemci sanki bir ejderhaya donusuyor

Hocam açıkcası 3.8ghz de stok soğutucuyla pek yormak istemiyorum sistemi yinede stok fanla overclock önerirmisiniz?
  • Bir dene, gördüklerine zaten inanmakta güçlük çekebilirsin 3.8GHZ için 1.3-1.35V arası yeterli olacaktır.
  • hocam almışken al gitsin bir NZXT kraken x62 ya da Corsair H115i falan. hava soğutmalar anakartı kapatıyor. bana göre görsel rezalet. montajı da kolay bu iki soğutucunun.

üstad bu arada 1.42v da şuan h100i v2 soğutucu 68 derecede tutabiliyor. llc3 yapmıştım 65lere kadar çekti. ama llc5 yapınca 68 69 70 gidip geliyor.@ßekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 11 Eylül 2017; 20:30:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

hocam almışken al gitsin bir NZXT kraken x62 ya da Corsair H115i falan. hava soğutmalar anakartı kapatıyor. bana göre görsel rezalet. montajı da kolay bu iki soğutucunun.

üstad bu arada 1.42v da şuan h100i v2 soğutucu 68 derecede tutabiliyor. llc3 yapmıştım 65lere kadar çekti. ama llc5 yapınca 68 69 70 gidip geliyor.@ßekir

@Bekir hocam deneyip yazacağım çok merak ettim :)

Aslında yalan yok gönlümden geçiyor Kraken x62, lakin kendimi biliyorum ben onu alırsam bu kasayı değiştiricem ve kasayada en az x62 kadar para vericem, Ramlar RGB , soğutucu RGB olunca dur ulan birde RGB fan alayım diycem, hooop bir anda 1500 lük olucam :)
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Stabilite sağlayabildiysen bu şekilde sorun yok :) LLC seviyesini aşağı çektikçe dediğin gibi ısı da düşüyor aşağı ama voltaj aralığını iyi ayarlamak gerkiyor, sınırda kalırsa sağlam bir yükte reseti patlatır
  • Valla dene derim, sonucu görünce çok şaşıracaksın. Nedense işlemci yakın voltajlarda 3.8GHZ için fazla ısınmıyor ama bu seviyenin üzerine çıkınca az bir voltaj farkıyla bile fırına dönüyor

Bu arada artık Asus Prime X370-Pro anakart için daha fazla test sonuçlu destek veremeyebilirim; R5 1600'lü 2. makine için de Asus Crosshair VI aldım, birkaç güne gelir
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    Valla hocam 30dk occt: linpack testinden geçti :) sanırım daha sağlam olmayacaktır. 1.3750v llc5 de 1.43v'a atlıyor :)
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    OCCT:Linpack'e 30dk dayandıysa daha o makineyi devirebilecek bir durum çıkmaz, yani stabil diyebiliriz
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    Dayandı dayandı llc4 yapınca stabilite bozuluyor llc5 de stabil bakalım :) keşke llc3 falan kalsa süper olurdu :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Valla dene derim, sonucu görünce çok şaşıracaksın. Nedense işlemci yakın voltajlarda 3.8GHZ için fazla ısınmıyor ama bu seviyenin üzerine çıkınca az bir voltaj farkıyla bile fırına dönüyor

Bu arada artık Asus Prime X370-Pro anakart için daha fazla test sonuçlu destek veremeyebilirim; R5 1600'lü 2. makine için de Asus Crosshair VI aldım, birkaç güne gelir

3.8Ghz@1.32v gibi değerle çalıştı fakat sıcaklıklar 7 dakikalık testte 77 olunca kapattım :D

Edit: Prime95 ile denedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donda -- 11 Eylül 2017; 21:15:41 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.