Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro 'Baba Konu' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
10
Favori
15.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hw info bir de hw monitor var:Hwinfodan bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 26 Ağustos 2017; 9:32:5 >
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    hwinfodan bakıyorum zaten ya. ne vrm ne pch yok.

AI suite'den ve biosdan görünüyor ama. AI suite yüklememiştim sırf bunun için yükledim.
  • AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu"
  • Sercan Ç. kullanıcısına yanıt
    HWInfo 64'ün ayarlarından diğer sensörleri de göstermesini sağlayabiliyorsun. Mesela VRM ısısını göstermiyor ama ayarlarından aktifleştirebiliyorsun. Oraya bir bak derim. EPU modun mu açık yoksa 1.55GHZ göstermemesi lazım. Hiç böyle bir sorun yaşamadım.
    Fiziksel olarak aynı işlemciler oldukları için neden olmasın Ayrıca 1800X'in daha düşük voltajla bile 4GHZ'de çalışma ihtimali var
  • Ellerinize saglik super konu hocam Duzgun bi sogutma aldigim anda ben de oc dusunuyorum. Smt yi kapatmak zorunda kalmam umarim. Gerci 4ghz de az degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luferyus -- 26 Ağustos 2017; 12:44:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ßekir kullanıcısına yanıt
    siz herhangi bir aktifleştirme yaptınız mı ? PCH ayarını gördüm de VRM ayarını bulamadım ben.

şuanda işteyim. 3.8ghz için deneyeceğim sıcaklıkları da açar koyarım.

ßekir kardeşim bu konuda yardım edersen çok memnun olurum. daha yüksek voltaj ile birlikte bile 4ü göremiyoruz
  • Allah'ım tam aradığım konu bu :)
    Süpersiniz. Takipteyim.
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    Epu kapalı. İnternetten araştırdım böyle bir bug olduğunu söyleyen inceleme sitesi ve kişiler var. Bende de var maalesef. Bstates ya da offset ile yapılabiliyor. Offset'ten de pek anlamıyorum. Dün uğraşıp yaptım ve hızı 3.9 ve 4.0e çıkarabildim. Aida64 testinde de hata vermedi ama bugün denedim 7. saniyede hata verdi. Tam çözemedim şu offset işini.

Bir de hocam bu anakartta cool'n quit tarzı bir özellik var mı? Voltajı düşürüp arttırıyor ama gerekmediği zaman hızı da düşürse güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercan Ç. -- 26 Ağustos 2017; 15:10:57 >
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    oc u zenstates ile yapsak olur mu?
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    hiç bir ayar yapadım
  • 4 hayal gibi. 3.9 stabilite sağlayamadım. Dakika 13de gitti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu"

ancak bu kadar bu değerde stabilite sağlayabildim.

3.9da bile olmadı. silicon lottery 1700e özel değilmiş 4ghz için
    bios hangi sürüm
    1501 son çıkan.
    ben 1401 de 4 ghz denedim olmadı
    siz çok rahat 4lersiniz hocam hafif ince ayar ile.
    uğraşmadım: ramlerden de reset yemiş olabilirim ben 4 tane 3200 yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 26 Ağustos 2017; 19:50:23 >
    Ben ram testi yaptığım halde. 3200 ile normal şekilde stabilite testi alamadım. Ramler etki ediyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    ram testi neyle yaptınız
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.