Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro 'Baba Konu' (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
10
Favori
15.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Prime 95 ile 77 olduysa OCCT:Linpack'i hiç deneme

Fan devrine baktın mı? Silentta olabilir mi? LLC LVL1 yapıp dene 3.8 için çok zorlamaya gerek yok, stabil kalabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

Prime 95 ile 77 olduysa OCCT:Linpack'i hiç deneme

Fan devrine baktın mı? Silentta olabilir mi? LLC LVL1 yapıp dene 3.8 için çok zorlamaya gerek yok, stabil kalabilir.

Fan muhtemelen silent olabilir hiç dokunmadım ayrıca fan gürültü yapmadı. Deneyeceğim :)
  • Ultra sessiz bir fan o; fanı manuel'e alıp %100 yapsan bile sesi çıkmıyor, o şekilde de deneyebilirsin.
  • quote:

Ultra sessiz bir fan o; fanı manuel'e alıp %100 yapsan bile sesi çıkmıyor, o şekilde de deneyebilirsin.

İşlerim bittiğnide deneyeceğim hocam teşekkür ederim.
  • Sıvı sogutma olarak Kraken x62 kullaniyorum ilk zamanlar guncelleme hatası nedeni ve fan ayarindan dolayi 72 dereceyi görmüştüm forumdaki arkadaşlar sayesinde hataları düzelttim şuan boşta 26-28 derece yükte 50 derece sabit duruyor Bf1 oynuyorum 1-2 saat boyunca test ettim mesela 39-43 arası gidip geldi daha yukarı çıkmadı işlemci Ryzen 1800x overclock yapmadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    güle güle kullan bende boşta imzamdaki hava soğutmayla boşta 24 26 derece görüyorum.
  • quote:

OCCT:Linpack çok iyi yüklenemiyor açıkçası, benzer şekilde Prime'ın çoğu versiyonunda da yüklenmede sıkıntı var.

Prime v28.10, custom size FFTs Min/Max=128K, Run FFTs in-place işaretli deneyin. Benim testlerimde 1-2C daha fazla ısındı diğer bütün testlere göre işlemci, DH15 + 4 Noctua kasa fanı maksimumda çalışırken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brightmist

quote:

OCCT:Linpack çok iyi yüklenemiyor açıkçası, benzer şekilde Prime'ın çoğu versiyonunda da yüklenmede sıkıntı var.

Prime v28.10, custom size FFTs Min/Max=128K, Run FFTs in-place işaretli deneyin. Benim testlerimde 1-2C daha fazla ısındı diğer bütün testlere göre işlemci, DH15 + 4 Noctua kasa fanı maksimumda çalışırken.

OCCT:Linpack işlemciye çok iyi yüklenemiyor mu dedin?

Testi 1dk bile çalıştırmadan kapattın sanırım OCCT:Linpack sisteme bineceği maksimum yükü bindirebiliyor, bunun gibi bir de Intel CPU Burn test var ki bu testler CPU Burn/CPU Burn Test şeklinde çağrılıyor ve işlemciye bunlardan daha fazla yük bindirebilen bir uygulama yok. Prime 95 bunların yanında hava civa kalıyor

Ayrıca OCCT:Linpack'in daha da fazla yük bindirmesin istiyorsan işlemcin uygunsa AVX Cabable Pack ve Use All Logical Cores seçeneklerini de işaretlemelisin. Bunları bir yap ondan sonra "OCCT:Linpack çok iyi yüklenemiyor" lafını tekrar konuşalım

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Kardeş sende güle güle kullan bilsem bundan alırdım 900tl boşa vermezdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

güle güle kullan bende boşta imzamdaki hava soğutmayla boşta 24 26 derece görüyorum.

Benim de tek fanla 1501 biosta aynı dereceler ama 1401 e geri döndüm 17-18 derece
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

quote:

Benim de tek fanla 1501 biosta aynı dereceler ama 1401 e geri döndüm 17-18 derece

senin 17 18 olması çok ilginç kasan aşırı serin yerde sanırım
  • AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim valla bende çok hevesliydim sıvı soğutmaya da bazı pompa arızalarını okuyunca vaz geçtim pişman değilim anakartı kapatıyor diyen var bence o kadar da kapatmıyor kötü de durmuyor
    AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Eylül 2017; 17:39:52 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

quote:

senin 17 18 olması çok ilginç kasan aşırı serin yerde sanırım

tam aksine tatildeyim şu an temmuz ağustosta klimasız odada aldığım değerler (istanbul)

• 1200gs kullanıcısına yanıt
    ilginç o zaman
  • quote:

ilginç o zaman

dönünce 4 ghz yi deneyeceğim ramlerden reset yiyorum büyük bir olasılıkla ram ayaarlarıyla oynamadan deneyeceğim
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    sende 4 ram vardı sanırım? öyleyse 2 ram le dene
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    öyle yapayım zaten meraktan yapacağım. işlemci takoz mu değil mi diye :)
  • quote:

teşekkür ederim valla bende çok hevesliydim sıvı soğutmaya da bazı pompa arızalarını okuyunca vaz geçtim pişman değilim anakartı kapatıyor diyen var bence o kadar da kapatmıyor kötü de durmuyor
    AMD Ryzen 7 1700 @4GHZ & Asus Crosshair VI - Ryzen 5 1600 @4GHZ & Asus Prime x370-Pro "Baba Konu"

Ekran kartı hariç kasa çok şık duruyor ekran kartı ne bu arada :)

hayirli olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim resimi sistemi yeni kurduğumda çekmiştim şuan yan ssd hdd bölümünü de çıkardım daha güzel oldu ekran kartı Sapphire Amd Radeon R7 250X Vapor-X 2GB 128Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0... 1 yıl oldu alalı eski sistemde takılıydı ağır oyun oynamadığım için değiştirmek istemedim şimdilik yetiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Eylül 2017; 19:48:10 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Brightmist

quote:

OCCT:Linpack işlemciye çok iyi yüklenemiyor mu dedin?

Testi 1dk bile çalıştırmadan kapattın sanırım OCCT:Linpack sisteme bineceği maksimum yükü bindirebiliyor, bunun gibi bir de Intel CPU Burn test var ki bu testler CPU Burn/CPU Burn Test şeklinde çağrılıyor ve işlemciye bunlardan daha fazla yük bindirebilen bir uygulama yok. Prime 95 bunların yanında hava civa kalıyor

Ayrıca OCCT:Linpack'in daha da fazla yük bindirmesin istiyorsan işlemcin uygunsa AVX Cabable Pack ve Use All Logical Cores seçeneklerini de işaretlemelisin. Bunları bir yap ondan sonra "OCCT:Linpack çok iyi yüklenemiyor" lafını tekrar konuşalım

Sistemin çektiği güç ölçüldüğünde P95 v28.10 daha iyi yükleniyor gözüküyor OCCT'ye göre. Prime'ın diğer versiyonlarında sıkıntı var ama, evet.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.