Şimdi Ara

AMD RX Vega [ANA KONU] (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.591
Cevap
10
Favori
66.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vegalar hala yeterli performansı sunuyor.Ben 6800 serisini pas geçmeyi düşünüyorum.7800 serisine geçiş yapacağım sanırım seneye.Vega 56 ile yola devam şimdilik.Hem şu raytacing ve süper resolution olayı netleşir bu arada.Acele etmeyin hem kartlar az, pahalı hemde piyasa belirsiz.Soyle 2k da %100 bir performans artışı görmeden değişmem kartımı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muito Alto Very High demekmiş grafik ayarlarında.

Bu sefer frekansıda eklemiş 1550mhz tam sweet spot vega 56 için, çözünürlük 4K ama 30 fps ye sabitlemiş nedense bu insanları anlamak zor.AMD RX Vega [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 11 Kasım 2020; 22:21:55 >

• 2K ve 1080P Ultra ayar sadece Blur kapalı Vega56 frekans 1600mhz civarı belleklere dokunmadım birde FOV %115.

AMD RX Vega [ANA KONU]

Stock ile uv+oc arasında 6 fps fark oldu ilginç bir şekilde stock halde frekans 1500mhz lere kadar çıktı genelde 1300mhz dolanırdı benchmarkda işlemci HT on/off denedim paylaşılmaya değer bir fark oluşmadı.

Buda 720P en düşük ayarlar.

AMD RX Vega [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 12 Kasım 2020; 10:56:0 >

• İşlemci: 4790K (oc yok)

Ekran Kartı: MSI Vega56 Airboost OC

Çözünürlük: 2560x1080 @ 75hz

Bottleneck: Yok. (Minimum kullanım %98)

Detaylar: Very High (Gölge/su/bulut medium)

Bu kart gerçekten mucize gibi bir performans sunuyor. Ortalama 1150-1250MHz arasında çalışırken kullandığım güç limiti -40. Yani oyunda maksimum güç tüketimi 90 Watt. Güç ölçerim olmadığı için bu güç tüketimine bellekler dahil ama pci dahil mi değil mi bilmiyorum ama sanıyorum değildir. Wattman'da belirtilen değer 90 Watt. Kısacası 5500XT'den hatta 1660'tan bile daha az güç çekerek onlardan bariz daha iyi bir performans sunmayı başarıyor ki gerçekten inanılmaz. Tek sıkıntısı sesli çalışması. Ona da bir çözüm bulabilsem tadından yenmeyecek.

AMD RX Vega [ANA KONU]
    AMD RX Vega [ANA KONU]
    AMD RX Vega [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemms -- 12 Kasım 2020; 11:47:32 >

• erdemms E kullanıcısına yanıt

Bellekler içinde 60w ekleyin belleklerin max çektiği güç stres testinde 85w gördüm ben ama çok oynayan bir değer hiç sabit görmedim.

RTX 3090 sahibi AA medium 4K da 56fps ile oynarken Vega 56 sahibi AA low gölge ve bulut high gerisi ultra 2K da 55fps de oynuyor daha ne olsun.AMD RX Vega [ANA KONU] 

AMD RX Vega [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 12 Kasım 2020; 13:33:0 >
  • VII niye 2080ti kovalıyor yanlışlık mı var?

AMD RX Vega [ANA KONU]

AMD RX Vega [ANA KONU]
    AMD RX Vega [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 12 Kasım 2020; 13:46:49 >

• Timeguard T kullanıcısına yanıt

3000 serisinin işi olması!!?

• 2k 4k da da aynı oran hemen hemen ne alaka.

1440p de 3070 ayarı çıkmış ama genede iyi..

AMD RX Vega [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 12 Kasım 2020; 14:44:0 >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt

Yani yeni seri gelince eskisi hızla gözden düşüyorya nvidiada o yüzden VII yakalamıştır.

Bu arada oyunda kartın güç tüketimi 1500mhz 135w gpu kullanımı %99 larda halbuki 165w olmalıydı AA nında bir etkisini göremiyorum grafiklerde.

Kartı zorlayan birşeyler eksik bu oyunda ama ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 12 Kasım 2020; 14:45:30 >
  • Her oyunda değil bu oyunlarda. Hiç çekmiyor ya 1080p/1440p de undervoltla vegalar kokluyo pascaldan iyidir belki ama bilmeyen konuşuyor işte.

• _İZ BIRAKAN_ kullanıcısına yanıt

ben kullanıyorum hocam biosu biraz tırt, güç profilleri de öyle, ondan dolayı beklendiği kadar akıllı davranamıyor kart

• A.C Origins ve Odyssey oyunlarını önce crack olanlarını deneyip,orijinal olanlarını aldım.

Enterasan şekilde çakma olanlarda Asus Strix Vega 64 stok halde 1600-1630 mhz gpu hızında çalışıyordu.

Ekran kartı Riser kablo ile çalışmasına rağmen.Valhalla da ise Amd kartlar özellikle Fhd ve 2K çözünürlüklerde çok iyi sonuçlar vermiş.

Dx12 etkisi güzel getiri sağlamış,muhtemelen oyun Nvidia kartlardan daha akıcı oynanış sunar.

• woundedknee kullanıcısına yanıt

Bende originsi indirimden almıştım 130tl falandı odyssey ekran kartı ile geldi valhallanında gold sürümünü aldım %20 uplay kodu ile 359 liraya geldi mastercard kampanyasından 50tl iade toplam 309tl şimdi normal sürümü 200 den alsam ileride season pass %20 ile 140 tl civarı olur yine 340tl edecek mastercard kampanyasından yararlanmak içinde tutar 250tl olmalı zaten birde üstüne üstlük 2 kez uplay puanı harcamam gerekecek birsürü sıkıntıAMD RX Vega [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 12 Kasım 2020; 22:17:45 >
  • AMD RX Vega [ANA KONU]
    AMD RX Vega [ANA KONU]
  • woundedknee kullanıcısına yanıt

Üstte kendi yaptığım ilk benchdeki vega 56 değeriyle birebir aynı.AMD RX Vega [ANA KONU] 

Halbuki ben 1600mhz e oc yapmıştım bu test siteleri stock kullanıyor neden skor aynı sebebi şu örneğin rdr2 nin gpu ya yükü fazla o yük sebebiyle stock ayardaki kart direk 165w çekim gücüne ulaşıyor ve frekans 1300mhz civarında dolanıyor.

Valhallanın gpu yükü nedense az kart bu oyunda 130watt civarı tüketiyor ve power limite yani 165w değerine ulaşmadığı için frekansda 1500mhz civarında dolanıyor yani uv ye gerek olmadan yüksek frekansa çıkıyor. Zaten vega 56 için 1500mhz ile 1600mhz arasındaki fark 2-3fps.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 13 Kasım 2020; 20:52:10 >
  • Asus strix vega 64 sahibi olan varsa frekans voltaj fan devri ayarlarını nasıl kullandığını, kaç watt çekip sıcaklık bilgisini paylaşabilirse çok memmun olurum.

• Kullandıkları işlemci senin işlemcinden yüksek olduğu için aynı fps çıkıyor.

İşlemci farkını senin ekran kartın daha yüksek fps alığı için sonuçları eşitliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi woundedknee -- 14 Kasım 2020; 20:46:28 >
  • Lord.Blade kullanıcısına yanıt

Uzun zamandır stok kullanıyorum,U.v ilgili eski driverler ile ilgili ayarlar ve ekran görünütüleri konunun ilk sayfalarında bulunmakta.

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.