Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (466. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
166
Favori
506.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş

Hocam ben daha o kadar çektiğini görmedim. Attığım ayarlarda benchmark denediğimde 270W civarında çekiyor.

Bu ayarda benim power limit 0 olarak ayarlı.

Fan curve de kendim ayarladım. 65 üstünü görmedim daha . Tabi oynadığım oyunlar çok kastırmıyorda olabilir.

Cod serisini bitiyorum şuan. Black Ops 3 teyim.

• Karttan karta değişiyor hocam. Bende aynı oyunda aynı sahnede aynı ayarlar ile referans XFX rx6800 230 watt çekiyorken merc319 model 190 watt çekiyor.

• TheBCD T kullanıcısına yanıt

Kesinlikle hocam, Aynı marka model kartlar arasında bile farklılıklar olabiliyor. Hepimizin sistemleri aynı değil malum oda fark ediyor gibi gibi.

Monitörüm çok uygun olmadığı için 120 Fps kilitliyorum. Kart neredeyse hiç kullanmıyor oyunda çoğu zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mrmikda

Ben yaklaşık 1 aydır merc 319 6800xt ile bu ayarlarda kullanıyorum Watt olarak %10-15 civarı az çekiyor ısınmayıda 5 derece civarı düşürüyor. Performans olarakda bir düşüş yaratmıyor.

Volt'u daha düşüğe alınca Horizon zero dawn crash alıyordum ama bu ayarlarda hiç bi oyunda hiç sorun yaşamadım, ama karttan karta ve driverdan driver'a (şuanki driver 21.2.3) değişiyor tabi, deneyip bakmak lazım.

@Gkn89

voltage 1000, en düşük mhz 2450 en fazla 2600 , ram 2050 de kullanıorum ben

• samgoli82 S kullanıcısına yanıt

Benchmark yaparken crash yemiyor musunuz o şekilde?

SuperPositon sonucu atabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StamP0fRadiation -- 17 Mart 2021; 20:45:32 >
  • hadi söyle güzel bir fiyata cıksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: StamP0fRadiation

Ben 6900 xt'yi şuan bu ayarlarda kullanmaktayım. Benchmark testlerini forumda konu olarak açtım.

Daha aşağılarada çekebilirim aslında ama zaten kart ihtiyaç halinde devreye giriyormuş gibi geliyor bana hep

Hocam aynı marka mı kullanıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: StamP0fRadiation

Benchmark yaparken crash yemiyor musunuz o şekilde?

SuperPositon sonucu atabilir misiniz?

normal oyunlarda oynnuyorum ekran kartı yuzde 99 çalışıor sorun çıkarmadı. bencmark testlerine hiç sokmadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XFX merc319 black 6900XT var bende.

Biraz farkla benzer ayarları yapılabilir sizin karta diye düşünüyorum.

@samgoli82 anladım hocam. İsterseniz bir deneyin en azından ileride başınız ağrımaz diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StamP0fRadiation -- 17 Mart 2021; 23:41:28 >
  • Son çıkan incelemelere göre yeni driverlar amd'ye yaramış ve 6800xt 4k'da bile rahat 3080 geçer olmuş gözüküyor. 6700xt incelemelerine bakınız.

Oyunda bir fark görülmese bile 3080 kartı bitmiştir diyebiliriz artık mining dışında AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

• eski bir oyun olan bioshock infinite'yi oynayayım dedim. oyunu açtıktan 15 dk sonra birden FPS düşmeye başlıyor sonra da oyun kapanıyor. Başka bir oyunda öyle bir hata yaşayan var mı? undervolt vs denedim ama sorunu çözemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

Son çıkan incelemelere göre yeni driverlar amd'ye yaramış ve 6800xt 4k'da bile rahat 3080 geçer olmuş gözüküyor. 6700xt incelemelerine bakınız.

Oyunda bir fark görülmese bile 3080 kartı bitmiştir diyebiliriz artık mining dışında  

Birde whql sürüm vermeyi becerebilseler şöyle stabil bir şekilde sorunsuz. Görsek bizde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08SVZNFWR/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&tag=web-desktop-forum-21&language=tr_TR

Evet meraklısına yine 28 bin den konmuş. Geçen 20 adet koymuşlardı satıldı karışık fiyat ile bu sefer 1 tane koymuşlar AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

Bu fiyatlara alanlar için çok yazık üzülüyorum piyasa böyle olduğu için insanlar mağdur kalıyor.

• https://www.incehesap.com/q/6700xt/ekran-karti//

incehesaptaki fiyatlar bu şekilde.

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]
  • Superposition hangi ayarlarda test yapayım karşılaştırma için?

• AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]
  • MetronoM M kullanıcısına yanıt
    Bitmiş vay be ne bulsalar yiyorlar adamlar bu fiyatlara alıştırdı milleti 10.800 e 6800 xt alırken içim acımıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CA06FE1EE

Bitmiş vay be ne bulsalar yiyorlar adamlar bu fiyatlara alıştırdı milleti 10.800 e 6800 xt alırken içim acımıştı

Ben 7500'e alırken acıdı.

• Steelo S kullanıcısına yanıt
    7500 normal tanıtım fiyatından 1000 TL filan farklı olarak almışsın pek acımaması lazımdı dostum 😂 ben acımı azaltmak için 3080 Li sistem alıp 3080 i satıp ordan 4250 TL ek kaynak yaratıp da aldım 10800 e yani bana gelişi tahminen 6500 filan oldu
  • 
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.