Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (468. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
165
Favori
506.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş

"Hocam eski camlar bardak oldu diye eskilerin bir sözü var. Bu söze alternatif bi ton başka sözler de var halamın ..... olsaydı gibi bunu çoğaltabiliriz :)"

Aslında buna katılmıyorum, çünkü firmalar sonuçta bir fiyattan çıkarıyor ve kapabilen olursa bu fiyattan alıyor. Yani 3060 ti, 3070 ve 6700xt msrp olarak belli, ve bu fiyattan da alanlar var. Ben sadece diyorum ki tekrar, bence 6700xt referans model için AMD'nin koyduğu 480 dolar biraz fazlaydı, azcık daha ucuz olsa cuk otururdu, 3060ti 400 dolar mrsp'ye göre ! Zaten dediğim gibi normal piyasa fiyatları bambaşka bir olay. Bakınız 3060 50mh/s üzeri kazım yapıyor, sözde Nvidia (şerefsiz) kilitsiz beta driver'ı yanlışlıkla yayınladı, bak sen bak sen.

Özetlemem gerekirse referans model biraz pahalı çıktı (amd büyüsü kalmadı) ve biraz da sıcak çalışıyor. Öte yandan cpu darboğazı olacak bir sisteminiz varsa, amd halen en iyi seçim. Ben kısacası 3060 ti modelini çok daha etkileyici buldum, mining olayı olmasa, oyuncular arasında inanılmaz favori olacak ve en çok satacak ekran kartıydı. Şimdi onun msrp'ye ikinci el rx 580 alınamıyor ???

Lanet olsun bu mining olayına, ekran kartı piyasası devede kulak, gereksiz bir şekilde inanılmaz bir doğa katliamına sebep oluyorlar, harcadıkları saçma elektrik yüzünden, çocukların zaten sıkıntılı olan geleceği, daha da kararıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

"Hocam eski camlar bardak oldu diye eskilerin bir sözü var. Bu söze alternatif bi ton başka sözler de var halamın ..... olsaydı gibi bunu çoğaltabiliriz :)"

Aslında buna katılmıyorum, çünkü firmalar sonuçta bir fiyattan çıkarıyor ve kapabilen olursa bu fiyattan alıyor. Yani 3060 ti, 3070 ve 6700xt msrp olarak belli, ve bu fiyattan da alanlar var. Ben sadece diyorum ki tekrar, bence 6700xt referans model için AMD'nin koyduğu 480 dolar biraz fazlaydı, azcık daha ucuz olsa cuk otururdu, 3060ti 400 dolar mrsp'ye göre ! Zaten dediğim gibi normal piyasa fiyatları bambaşka bir olay. Bakınız 3060 50mh/s üzeri kazım yapıyor, sözde Nvidia (şerefsiz) kilitsiz beta driver'ı yanlışlıkla yayınladı, bak sen bak sen.

Özetlemem gerekirse referans model biraz pahalı çıktı (amd büyüsü kalmadı) ve biraz da sıcak çalışıyor. Öte yandan cpu darboğazı olacak bir sisteminiz varsa, amd halen en iyi seçim. Ben kısacası 3060 ti modelini çok daha etkileyici buldum, mining olayı olmasa, oyuncular arasında inanılmaz favori olacak ve en çok satacak ekran kartıydı. Şimdi onun msrp'ye ikinci el rx 580 alınamıyor ???

Lanet olsun bu mining olayına, ekran kartı piyasası devede kulak, gereksiz bir şekilde inanılmaz bir doğa katliamına sebep oluyorlar, harcadıkları saçma elektrik yüzünden, çocukların zaten sıkıntılı olan geleceği, daha da kararıyor.

AMD son çeyrekte çıkarttığı her şeyde artık kral benim diyor haliyle fiyatları da ona göre veriyor, sonuçta kâr gözeten bir firma. 480 dolar çıkış fiyatı bence de yüksek ama 7,30 la çarpınca daha gözümüze batıyor. 6850'yi yıllar önce 250 liraya aldığım vakitler kalmadı maalesef.

mining olayında kesinlikle haklısın. Keşke tüm kripto alemi node olayına girse ve bu saçmalık son bulsa. Mesela Qtum gibi.

• PowerColor 6800xt LE ile katıldığım çekilişinden Steam Kod çıkmış :) 50$ x30 diyor. Gelen mailde Büyük ödül diyor heralde 50$ için demiyordur:) 6-8 Hafta içinde diyor herhalde 50$ için bekletmez eğer 1500 $ kod gelirse kart bedavaya gelmiş olacaklar. (1500 $ konusunda umutsuzum ama bekleyip görücez).
  • AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

şaşırmış bunlar.

• MetronoM M kullanıcısına yanıt

Merkez bankası başkanını görevden aldılar pazartesi bu fiyatları zor bulursunuz :)

• faithlesszombie kullanıcısına yanıt

Bir öncekinde düşmüştü şimdi 2 katı düşecek.AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • faithlesszombie kullanıcısına yanıt
    Yetmez ama ohhh yeah maan !

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aerospace kullanıcısına yanıt

Ben 1 yıl kadar 590 kullandım. Kartı ilk aldığımda inanın 1660 dan daha kötü performansa sahipti. Ancak tam bir yıl geçtikten sonra kart resmen güncellemeler ile beraber 1660ti ayarına geldi.. Şimdi bu sizin 3060ti ile yaptığınız fiyat kıyaslaması bence doğru değil bu kart bir süre sonra net olarak 3070 üzerinde olacak. Şu an 650 pounda çıkmış (red devil) bir karta insanlar 9500 tl vermiyor ancak gidip 3060 gibi 300 dolar(tam rakamı bilmiyorum) olarak açıklanmış bir karta 8500 tl veriyorlar. Bunun mantığı nedir? Misal arkadaşım garantisi olmayan japonyadan alınan msi 3060 model kartını bu fiyata sattı. Yani bu fiyata 6700 red devil almak mantıksız mı oluyor? Çoğu arkadaş fiyatın aşırı yüksek olduğunu söyledi. Fiyatı ne olmalı bu kartın anlam veremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fanzi -- 20 Mart 2021; 7:34:4 >
  • Fanzi kullanıcısına yanıt

3060 karta 8500 verenlere, Allah akıl fikir versin demek dışında söyleyecek söz yok. Mining için kullanılıyordur, getirisi vardır o ayrı, onun dışında komedi. Öte yandan 6700 xt'ye 8500 verenlerin de yolu açık olsun.

Üçüncü keredir söylediğim gibi, beni MSRP (üretici tarafından belirlenen fiyat) dışında birşey ilgilendirmiyor. Yarın radeon bir coin'de çılgın para kazandırır, 6700xt 19 bin olur, o zaman da bak 3060 kartı 9000 bin lira, cillop gibi kart mı diyelim ? Dediğim gibi parası olan arkadaşlar buyursunlar 10 bin, 20 bin versinler, zevk meselesi...

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerospace -- 20 Mart 2021; 7:39:17 >

• @Fanzi Hocam zaten sıkıntı şu ki bir değerleme yapamıyoruz. Yalnız 6800xt 16K 6900xt 20K olduğu yerde 6700xt'nin de 6K olmasını bekleyemeyiz. Yukarda yazılarımda sebeplerini yazdım, kendimce bir çıkarımda bulundum.

@Aerospace Peki şu an alternatif ne çözüm önerin var? Sistemi yeni toplayacak arkadaşlara önerin nelerdir?

Konsol al geç mi diyeceksin?

Valla şu piyasa da en mantıklı seçenek tr şartları ile bütçe az işe series s bütçe sağlamsa series x zaten , gamepass uçtu ea play ve bethesta oyunları çok fena yaptı , sistemi satarsam bende geçerim 😂 ben 10.800 verdim parası çıksın diye mining yapıyorum o kadar para vermişim her türlü riski göze alırım , 1200-1400 getiriyor bir 6800 xt kendini 7 ayda filan amorti eder, ama bu rakamlara cidden alınmaz ya, oyun oynamaya 2-3 saat anca ayırıyorum günlük , 16-17 binler çok kötü rakamlar , ben komple sistemi 14 e aldım

Tavsiyem onboard ekran kartı. Konsol severleri de xbox+gamepass'e yönlendiriyorum.

• :) hocam zaten fiyatlar az demedim haklısın.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Nvidia Geforce Experince ayarlarında fps gösterme kısmı vardı oyun içinde fps görmek için onu kullanıyordum. AMD Software içerisinde bunu yapabilme imkanı var mı? Biraz kurcaladım ama göremedim sanırım.

• Arkadaşlar merhaba

Amd panelinde görüntü küçültme ile alakalı bir işlem yapabiliyor muyuz? Mesela bende 55inç tv var. Atıyorum warzone oynarken görüntüyü 24 inç boyutlarına düşürmek istiyorum. Tv nin 4 yanında siyah çerçeve kalacak doğal olarak buna tamamım. Mümkün mü ? Oda küçük olduğundan monitörü kaldırmak zorunda kaldım. Warzone vs oynarken tekrar bağla çıkar zor gelmeye başladı bu durum.

• Merhaba arkadaşlar. Ekran kartı için sleeve kablo alacaktım. Yapan bir arkadaş RTX 3080 ve 3090'da voltaj dalgalanmalarına neden olduğunu gördüğü gibi yapmayı bıraktığını söyledi. Böyle bir durum yaşayan var mı? 6800XT ile kullanacağım. AYnı kartla kullanıp kablo kaynaklı sorun yaşayan var mı?

• avanak_abdi kullanıcısına yanıt

Bir arkadaşım bu yüzden sisteminde kapanmalar yaşıyordu. Nasıl çözdü bilmiyorum.

• Fanzi kullanıcısına yanıt

Hangi kart ile kullanıyordu arkadaşınız?

• avanak_abdi kullanıcısına yanıt

6800 ile düz olan.

• 
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.