Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (361. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
165
Favori
506.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 359360361362363
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş
  • Normal değil mi 6800 3070 den çok daha iyi bir kart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Ray tracingte yakalamışım hocam, ray tracingte önde diye biliyorum 3070
  • rustem1905 kullanıcısına yanıt
    Olabilir gayet iyi de bu tarz programlar hayal dünyası gibi genelde , oyunun optimizasyonu çok daha farklı oluyor genelde , oyun içi rtx vasat seviyede diyordu her kullanıcı bilemiyorum 😂
  • Hocam o kadar gömülecek bir durum yok bence ama dlss ve rtx olan oyunlarda bariz tokatlıyor nvidia, en önemli artısı dlss, saf raytracingde çokta uzakta değil amd. AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

• rustem1905 kullanıcısına yanıt
    Bana göre dengeler eşit ya bir taraf bir yönüyle diğer eksiğini kapatıyor, kafamda 6800 almak vardı hem kart geç çıktı hem stoksuz çıktı uygun fiyata 3080 denk gelince onu aldım, çok başarılı kart ama sistemim yüzünden 3070 tuf ile takasa girdim , rtx denk geldi yine 😂 şu zamanda kart işi daha da kötüye gidiyor zaten eldeki kartların kıymetini bilmek lazım ... amd tarafına da zam gelir mi bilmiyorum ama en giriş seviyesi 3070 ler bile 7.5 den başlıyor şuan , onlarda eriyor , muhtemelen amd tarafına da böyle büyük problemler gelicektir ki yüksek çıktı fiyatları olması gerekenden :/
  • Beyler,

6800xt aldım geçen Biostar ref. kart. Kartta biraz cw var, oc fullersem kasa dışına ses veriyor. Kart da fazla kasmadan 2775mhz'e kadar boostluyor. Valhalla'da 3080'e kıyasla 40-50% fazla fps alınca mutluluktan gözlerim yaşardı.

cw yüzünden iade edeyim mi ben bunu?

• quote:

Orijinalden alıntı: shruikan

Beyler,

6800xt aldım geçen Biostar ref. kart. Kartta biraz cw var, oc fullersem kasa dışına ses veriyor. Kart da fazla kasmadan 2775mhz'e kadar boostluyor. Valhalla'da 3080'e kıyasla 40-50% fazla fps alınca mutluluktan gözlerim yaşardı.

cw yüzünden iade edeyim mi ben bunu?

Devam hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2775mhz miAMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]  kart çok iyi çıkmış hocam bence biraz kullanın cw nin azalma ihtimali var. Nasıl olsa iade süreniz var.

• @shruikan CW ses çok rahatsız etmiyorsa etmeyin, kafayı takıyorsanız edin gitsin.

• Rx 6800
    Tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim, resimlerdeki ayarlarda mı kullanmalıyım yoksa otomatik hız aşırtmada mı bırakmalıyım bir zararı dokunur mu bu haliyle? Birde daha yukarı çıkarabiliyor mu kart için sınır bu mu? Bu haliyle oyunlarda 2550 mhzlere çıkıyor

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

• 2775 mhz e bostlamak mı ? SS alalım , bir zahmet. Bu doğruysa, yanında marş okusa vız gelir tırıs gider.

2770-2780 arası gidip geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shruikan -- 7 Ocak 2021; 18:12:39 >
  • Valhalla çok az güç tükettiği için kart düşük güç boost'u yapıyor yoksa 2750'yi geçmesi teknik olarak mümkün değil AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

Ek olarak 2k'da yine ek olarak yük azaldığı için fazla boost yapmaya etki ediyor. Max limit 2750 civarında takılır amd'nin limiti bu maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 7 Ocak 2021; 18:17:31 >
  • RDR2 de durum nedir ?

Max olacağı yine 2750mhz o da mpt kullanarak ek güç verilir ise. Mpt olmadan 2670 ila 2700 arasına ancak güç yetiyor stok halinde. Kart yüksek frekanslarda power limite takılıyor boost edemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 7 Ocak 2021; 18:25:11 >
  • Kartı iyi çıkmış böyle görünce kendimi kötü hissediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1-2 fps anca fark eder bende 2500mhz'ye sabitledim 987mv undervolt ile sessizliğin tadını çıkartıyorum 610rpm pasif soğutmaya girer artık bu AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 7 Ocak 2021; 18:54:55 >
  • arkadaşlar daha once 5700xt kullanmıştım fakat malesef drop sorunları yuzunden ekran kartını kullanmak nasıp olmadı 3080 im vardı sattım şuan 6800xt alırsam menun kalırmıım acaba sistemim 5900x ve msi meg ace x570 cipsetli anakartım var monitor olarak 34 inc 3440 x 1140 cozunurlükte monitorum

marka model ne oneririsiniz . yoksa 3080 de devam mı edeyim ? gerekten bu sorunun cevabına ihtiyacım var

• Aynı power limitte o kadar yüksek frekans görmeyen çok kişi var. Bence de kartın değerler gerçekten çok yüksek.

• beyler merhaba, ortam kızışmışken , sizce 1030 dolar+kdv olarak powercolur red devil 6800xt veya 990 dolar+kdv olarak palit gamerock 3080 ürünlerinden hangisini tercih edersiniz ve sizce bu kadar ederler mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 359360361362363
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.