Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (4 Mobil) - 3 Masaüstü4 Mobil
5 sn
9.198
Cevap
132
Favori
222.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 580
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 449
  • Ortalama Mesaj Aralığı 28 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 229
  • Favoriye Eklediklerim 132
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Timeguard (732 mesaj) Muten Baba (468 mesaj) REDSTONE (449 mesaj) Manyaqçocuk (409 mesaj) -erna- (281 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6322 mesaj) Mobil (2256 mesaj) Mini (243 mesaj) Uygulama (377 mesaj)
  • @
45 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]
Giriş
    1548 Mesaj

yok ben oyun için değil mining için konuştum zaten.

6800xt yurt dışında da yok, 6800 ile xt arasında mining için xt daha uygun ama olmayınca değere biniyor 6800.

Biraz uğraşmak istemiyorum yoksa ülkeye giren her kartı satın alırım açıkçası şu an 3080 olmuş 6800 olmuş fark etmez hacimli mining yapacaksam.

|
    |
    mrthr3535 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    20671 Mesaj

maalesef, nvidianın hali ortadayken amd nin böyle olması şaşırtmıyor, yazık ne diyeyim, bu arada qp de sapphire nitro se falan gelmiş, isteyen alabilir 9000 ile 9500 arası fiyatları

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3898 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TheBCD

Şu hackinoshu bir ben halledemedim ya. Hocam bu sistemle aran iyiyse opencore için benim sistemime uygun bir config.plist hazırlar mısın müsait bir zamanında? Stabil çalışır dediğin OS X sürümü için. Ben de onu indiririm.

Hackintosh çok sıkıntılı iş hocam saç baş yoldurur valla :(( Sizin sistem ne? Webde arama yaparak benzer sistemleri bulup efi indirip kurulum yapabilirsiniz. Ben 6800xt ye destek bekliyorum. Gelince 5700XT den 6800XT ye geçeceğim.

• Yarbay
    2184 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mrthr3535

580 dolarlık kart 7.5 8 şuan , daha yükselir mi bilemiyorum , incehesap 6000 e verdi birdaha verir mi şüpheli ... 3070 tuf oc ye geçtim bende 6800 ile 2k 4 k da arada 4-5 fps oynuyor en fazla , rtx dlss performansı da katılınca bence eşit düzeyde kartlar , oc performansı olağanüstü olmuş tufun valhala da 4 k 50-55 fps alıyorum , 6800 vardı kafam da da bu saatten sonra kart değiştirmek tamamen risk 😂

3070 ile Valhalla 4K'da 50-55 fps mi?

İMKANSIZ!!!

• Yüzbaşı
    803 Mesaj

Çözünürlük değiştirici %90 mış sonradan farkettim , 100% de yine de 45-50 arası geziyor yeterli gayet ...
    |
    |
    shruikan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    20816 Mesaj
    Geçen hafta içinde 3 Kerry yazdım kart alacak alsın zam gelecek diye, bu haftada CPU alacak alsın zam geldi diye yazıyorum :)

Bu arada yukarıda ilginc bir kıyas gördüm,

6800 3070 ten iyi bir karttır.
    6800XT de 3080 den iyi bir kart şuanda.
    Hem Fiyat Hem Performans. Ancak büyükeşit denk , denebilir.

6900XT alan arkadaş, yatırım gibi düşün o paralara her zaman satabilirsin. Bu iş keyif işi, eğer keyfi olarak aldın kullanayım oyunları oynayayım diyorsan, 2K için fazla.bir kart almışsın ama 2K 144Hz ise gayet güzel kullanacak bir kart. 2600Mhz gibi ve üzeri değerlerde çalışırsa 3090 tokatlarsin, hatta daha ileri de gidebilir kartın bu belli olmaz. Şuan başka onceliklerim var yoksa ben takas yapalım derdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    3546 Mesaj

Cpu alacağızda AMD efendi düz 5600'ü çıkaramadı bir türlü bende X için ekstra 70-80$ vermek istemiyorum açıkçası. Cpu tarafı bir şekilde idare ediyor ekran kartı bulunduktan sonra.

|
    |
    Muten Baba kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    577 Mesaj

Aynen hocam yabancısı da değilim aslında mojave ve catalina kurmuştum eski monster laptopuma. Bootloadera kext ekleme vs baya hakimdim. İmzamdaki sistem hocam aynı anakart için yüklenen EFI lerle bile setup ekranını bile göremedim daha. Uğraşıyorum bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBCD -- 7 Ocak 2021; 9:51:51 >
    |
    |
    carman1tr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 22 saat 24 dakika kadarı kaldı.
    Önemli bilgilendirme aman ha arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 7 Ocak 2021; 10:19:58 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    984 Mesaj
    Az önce 5700xt xfx thicc iii kartımı sattım. 4.000 liraya. Haziran ayında 3.100 e almıştım. Çok sorun yaşattı oyunlarda bana.

Sizce salaklık mi ettim arkadaşlar? 3060ti bakacağım ama çok pahalı olursa 2. El bir 2070 süper alacağım. Sattığım fiyata msi gaming 2070 süper mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1933 Mesaj

Qp de Sapphire PULSE AMD Radeon RX 6800 7500 lira sizce değer mi ?

• Yüzbaşı
    577 Mesaj

Anakarttan kısmanı tavsiye etmem hocam ben cimrilik yaptım b450 aldım şimdi beta bioslarla falan uğraşıyorum SAM için. X570 almasan da B550 nin altına inme.

|
    |
    headhunter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    803 Mesaj

Kumar gibi , düşebilir de uçabilir de piyasada kart kalmadı 😂
    |
    |
    Gkn89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    338 Mesaj

İnce hesabın cuma indirimiyle aldığım 6800 dün elime ulaştı. Güvenli modda eski driveri silerek yenisini yükledim. Akşam Cyberpunk ve Rainbow Six Siege oynayarak biraz test etme imkanım oldu. Kartta CW yok. Full yükte 68 dereceyi geçmedi.

• Yüzbaşı
    803 Mesaj

Işın izleme testi yaptınız mı hocam , değerler nasıldı ?
    |
    |
    DeepBlueTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    523 Mesaj

6000lik rx 6800 benimde geldi, palit ve gigabyte 3070 den sonra bundada Cw çıktı ama diğerleri kadar yüksek değil gibi kasanın dışına çok çıkmıyor ne yapacağıma daha karar vermedim, performans olarak baya iyi hemen otomatik hız aşırtma yaptım yüzde 6lık power limit arttırmayla 2350 boostladı oyunlarda max 2300de takıldı, maximum sıcaklık yüzde 55 fan hızıyla 70 derece oldu.
    |
    |
    DeepBlueTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    338 Mesaj

Test yapmadım hocam. Alan diğer arkadaşlar muhtemelen yapacaktır. Sadece oyun içerisindeki sıcaklığa dikkat ettim. CW sorunu olduğunu söyledikleri için ona dikkat ettim.

|
    |
  • Yüzbaşı
    523 Mesaj

Senin tufta skor ne hocam?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    803 Mesaj

Denemedim hiç bu programları :)
    |
    |
    rustem1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    523 Mesaj

Oc'li rx 6800le referans 3070i yakalamışım.
    |
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Ko Cuce
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.