Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
165
Favori
506.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş

Zahmet olmazsa bi de 2560x1440'da yapsan aynı oyun içi benchmark'ı?

• shruikan kullanıcısına yanıt

Sanırım işlemci limitine takılıyoruz 4k altında. Gpu için 154 çekmiş ama cpu'nun verdiği 107'ye takılmışız.

• İlk mesajda dile getirdiğim ifadeler arasında hemen alttaki ifade de mevcuttu.

*7000 Serisi ile beraber AMD, yeni özellikleri üzerine yoğunlaştığı zaman sağlam çekişme yaşanacağı öngörülebilir.

Buradan hareketle; özellikle RT ON durumdayken daha fazla FPS ve daha kaliteli RT için AMD'nin ciddi manada çalışması elzem. Çoğu kişi zaten bu konuda hem fikirdir diye düşünüyorum. Örneğin; en basitinden BFV ve TR gibi oyunlardaki RT kalite farkı net şekilde görülebilir. Bu oyunlar piyasaya sürülürken tabii ki AMD'nin RT tarafı aktif değildi ama zaten yazmış olduğum gelişim olayı da tam olarak burayı ilgilendiriyor. Akabinde gücün kırmızı tarafını tercih edenlerin/edeceklerin birinci önceliğinin saf FPS olduğunda da çoğu kişi yine hem fikirdir.

@Humboldt @-MoDeStUs-

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Pencerelere naylon yapıştırmışlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

Sanırım işlemci limitine takılıyoruz 4k altında. Gpu için 154 çekmiş ama cpu'nun verdiği 107'ye takılmışız.

Senin işlemcide bi sıkıntı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt

hocam yaptığınız oc ile oyunlarda ortalama ne kadar bir fps artışı aldınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

Pencerelere naylon yapıştırmışlar :)

Sorma ya...

Attığın karşılaştırmaları gördükten sonra naylon ki ne naylon...

Sen fırsat bulursan buraya da birkaç SS at bence.

• shruikan kullanıcısına yanıt

Aynı işlemci ile sonuçlar böyle ise haklısın ama reset attım, tekrar test yaptım vs. hep aynı sonuç değişmedi bende. Siz 4k yapabilir misiniz? 4k monitör yoksa nvidia panelden özel çözünürlük oluşturabilirsiniz.

• .Colibri. kullanıcısına yanıt

Rica ederim güle güle kullanmanız dileğiyle :)

• Arkadaşlar PSU'm Corsair Tx750M 750W 80Plus Gold. 5600x ile 6800xt kombolomayı düşünüyorum. Yeterli olur standart şartlarda heralde ama sıvı soğutma ile kullanım ve overclockla birlikte sıkıntı yaşar mıyım sizce ? 5600x i 4.7-4.8 all core da çalıştırmayı düşünüyorum.

• aborjini A kullanıcısına yanıt

Yani stok vs oc karşılaştırması hiç yapmadım açıkcası. Bu yüzden ne desem boş. Bütün testlerde sam açık ve stabil fan devri auto paylaşım yapıyorum.

• 4k ultra ayar forza 4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 24 Kasım 2020; 1:37:45 >
  • Yüksek hızlarda çalışan Rx6000 serisinin rakibi diyecem de bu nasıl bir karttır. . 3090 var kaportanın altında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoert -- 24 Kasım 2020; 0:25:9 >
  • 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt

Psu olabilir belki, hatta buradaki birçok cw li insanın psu'sundan şüpheleniyorum. Yeni kart bir anda çok güç tüketiyor. Cızırtı duyduğunuzda Psu'nuza bir kulak vermenizde fayda var.

• Shadow of Tomb Raider Highest Taa (Not yukarıda buluna forza testi güncellendi oc açmayı unutmuştum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 24 Kasım 2020; 1:38:21 >
  • Driver farkı mı acaba? Çok fark var çünkü 🤔
    Maşşalla tabii bu arada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Niye benimkiler bu kadar düşük? Sistemde pek bi oc yok ondan mı acaba?

Bu arada sakın yanlış anlama meraktan soruyorum aldığın sonuçlar inanılmaz olduğu için ,

-Hani bu driverda ayarlar var ya quality-balanced-performance diye. Performans seçince grafikten kısıp performans arttırıyo. O ayar sende quality mi performans mı tabi öyle bir ayar var ise . Son kullandığım amd 4870 di seneler önce o yüzden hatırlamıyorum.

-Bir de driver ayarlarında hani bu nvidiaki gibi grafik ayarların application controlled mu yoksa amd drvieri kontrolündemi .

Eğer bu tarz bir gözden kaçma yok ise bu 6800xt inanılmaz bir ölçeklenmeye sabit nvidianın aksine OC ile hız arttıkça doğrusal olarak performansa etki ediyor. Sen nerdeyse bir %25-30 luk bir OC yaptın ve performansın da %25-30 fazla bu incelemelere göre. Aşmış bişi yani itiraf etmek gerekirse :D

• Aynı işlemci ile 2k horizon zero dawn karşılaştırması. Önceki işlemci sorunu düzeltildi. 6800xt oc'li ancak 3080 bilinmiyor.

• Sam+oc farkı bunlar. Arkadaşlar. 4k'da eksiklerini kapatıyor bir nebze.

Driver ayarlarından her şey kapalı resim güzelleştirmek vs.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.