Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (200. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
165
Favori
506.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş
  • 7600e 6800xt görsem yapıştırdıydım sanırım. Ondan bir 48 saat daha beklenebilir sanırmı :) 3900x li sistem 4 aydır küstü bana.

• CrowRider kullanıcısına yanıt

6800xt fiyatları yukarı da kalınca ve oldukça uyguna 5700xt bulunca sapphire nitro+ aldım. Eğer şubat-mart'a kadar piyasa düzelmezse 5700 ile devam ederim. Gelişmelere göre de 7000 veya 8000 serisi ile değişim yaparım diye düşünüyorum.

• Horizon zerondown 2k hersey en sonra ram kullanimlarina dikkat
    AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metalchesh M kullanıcısına yanıt

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]  O fiyata değmezdi.İşin doğrusu 7500'e 6800 de değmez ama kötünün iyisi maalesef.

• Hepsiburadayı iyi ki kaçırmışım ya ben de alırdım heralde görünce. AIB'ler bir çıksa da rahatlasak. İşlemci ve gpu kaldı geriye benim 5600x'in 2900-3000'e düşmesini bekliyorum referanslar da 1 aya umarım 6500'e falan çeker. Çekmezse de 1 ay sonra AMD'de stok sorunu kalacağını sanmıyorum yurtdışından isteriz heralde 650+vergi+kargoya. Yine 6500 e gelir.

Edit: Kartları bu süreçte en uygun hepsiburada satacak gibi duruyor RTX serisi için de bu seri için de geçerli. Ellerine stok geçtikçe olması gereken fiyata en yakın şekilde sattılar çoğunlukla. 6800 fiyatını beğenmedim ama yeni kart yani beklenebilir. 6300'e rtx3070 gaming trio satılması iyiye yönelik haberdi ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weuiwer -- 23 Kasım 2020; 21:33:30 >
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt

Bunu hangi uygulama ile yaptınız hocam?

Msi Afterburner kullanıyorum onda gpu güç tüketimini göstermiyor osd ekranında.

• fate86 F kullanıcısına yanıt
    Kaça geldi nitro? Vallahi elim ona da gidiyor sonra aliriz yahu gtx970 kullanıyorum yazık bana

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fate86 F kullanıcısına yanıt

Amazon'daki fiyat muhteşemdi.

• nosfecagri N kullanıcısına yanıt

385 USD +vergi+banka kuru derken 3650 tl gibi fiyata aldım. Elimde gpu olsa beklerdim 3-5 ay ama sıfır kasa olunca, biraz mecburiyet biraz da sabırsızlık oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fate86 -- 23 Kasım 2020; 21:53:12 >
  • omerfak kullanıcısına yanıt

Evet. Ama bu piyasa haliyle eşit değerde veya göze alınacak fark varsa yurtdışı tercih ediyorum.

• Sabırlı olan hep kazanır RX 6800 XT 7500 TL 'den satışa çıktında 15-20dk 'da stoklar tükenince (30 adet kart satıldığı söyleniyor) diğer satıcıların nasıl olsa 8500 TL'den de koysak o da satılır mantığı ile fırsatçılık yapıp fiyatları şişirmesiyle ikinci bir Nvidia RTX 3080 krizini ya da dejavusunu hep beraber yaşadık. Keşke bu tip fırsatçı satıcılara prim verilmese de satamasalar ama şöyle de bir şey var bu kural hiç değişmez ilk parti mallar hep şişirilmiş fiyatlardan pazara sürülür şaşırmamak lazım yani 7500 TL bile çok aslında da neyse ama asıl fiyatlar diğer birkaç arkadaşın da yukarıda yazdığı gibi 1-2 ay içinde rayına girecektir tahminen zaten mecbur inecekler özellikle Amazon.de ve Newegg Türkiye kanalına kartlar stoklara girdimi inşallah tabii AMD sözünde durur da bu kanalları karta boğarsa hemen teslim Amazon.de 'den 2 yıl garantili kim almak istemez TR'den daha uyguna sonrasında Amazon.com.tr ve Hepsiburada da fiyatlar buna yakın fiyatlardan satışa açıldığı zaman diğer satıcılar illa ki o şişirdikleri fiyatlardan satamayacaklardır. AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

• 4 adet 6800 HB'de hala duruyor.

• Sanırım insanlar yavaş yavaş gözünü açıyor ya da AMD diye burun kıvırıyorlar.

• 7500-7600tl den 6800xt satıldıktan sonra 6900tl den düz 6800 gitmez tabi.

• 6250 altı bana göre adil sayılır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zarkabul

Bunu hangi uygulama ile yaptınız hocam?

Msi Afterburner kullanıyorum onda gpu güç tüketimini göstermiyor osd ekranında.

Ayarlardan tik lemen lazım

• Şöyle bir tezim var , ucuz pahalı ne denkgelirse alan aldı kartları alacak adam azaldı , ayriyeten AMD nin olumsuz bir algısı var ama ben 5600xt de de hiç problem yaşamamıştım bu AMD nin yeni sürücülerle mevzuyu toplamış olma ihtimali yüksek sanırım. 6800XT sabahtan beri yukleniyorum karta tık demedi hatta 70 derece dolaylarında geziyor %50 fanla.

• O degil de avrupanin gobegindeyim daha sitelerde stokta kart gormedim. Ya aninda bitiyor haberim olmuyor veya gercekten stoga girmiyor. Turkiyede pahalida olsa hemen her gun sitenin birinde stoga dusuyor. Enteresan cidden. Referans tasarim hosuma gitmiyor almayi dusunmuyorum ama yinede ortada kart yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Şöyle bir tezim var , ucuz pahalı ne denkgelirse alan aldı kartları alacak adam azaldı , ayriyeten AMD nin olumsuz bir algısı var ama ben 5600xt de de hiç problem yaşamamıştım bu AMD nin yeni sürücülerle mevzuyu toplamış olma ihtimali yüksek sanırım. 6800XT sabahtan beri yukleniyorum karta tık demedi hatta 70 derece dolaylarında geziyor %50 fanla.

Bende 4 saat oldu kasaya takalı. 1 saat oyun oynadım. Eski kartıma göre çok sessiz hiç duyulmuyor ve 70 dereceyi geçmiyor. Performansını çok beğendim 1440p.

• 
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.