Şimdi Ara

AMD R7 370'i Nasıl Bilirsiniz (Kart Alındı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
14.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yakın bir bilgisayarcı dostumda Asus R7 370 STRIX GAMING 4GB ekran kartı gördüm. Müşterisi için almış fakat müşteri vazgeçince elinde kalmış. Kutunun jelatini bile açılmamış. Bana bu kartı geliş fiyatından kârsız vereceğini söyledi. Sizce bu kart alınır mı ya da bu fiyat iyi bir fiyat mı?. Sistem imzamda mevcut. Upgrade işlemlerini bir süredir sürdürüyordum fakat doların orantısız artışından ötürü bir süre ara vermiştim. Power HighPower 500W 80+ sanırım yeterli olur. Oyun incelemelerine baktım üst düzey bir kart değil ama sanırım 3 senedir kullandığım HD 5770'ten sonra beni 2-3 sene idare eder diye düşünüyorum. Bu kart alınır mı görüşleriniz nelerdir.?

Ekran Kartı Link

Edit:

Ekran kartını aldım. Oyunlarda test ettim. Eski karttan sonra (HD5770) performans artışını hissettim. Özellikle aynı ayarlarda bir önceki ekran kartına göre 2 katı FPS almaya başladım. Kart 60C'ye kadar fan açmıyor. Pasif soğutma gibi düşünebilirsiniz. Gayet mantıklı güzel bir özellik. 6Pin güç girişi ile PSU sorunu çıkartmayacak az güç tüketen bir kart. Zaten ısınmıyor da. Fanların çalıştığını seyrek gördüm. Zaten %20 gibi bir fan hızında bile 65C falan ancak oluyor.

Şunu belirtmek isterim. Gerçekten fiyatını hakedecek bir kart değil. Ama ben neredeyse 200TL gibi bir para verdiğim için bu konuya değinmek istemiyorum. Zaten değinirsem de kendi adıma ayıp etmiş olurum. Tasarıma gelirsek PCB ile soğutucu ayrı telden çalıyor. Karttan neredeyse %25 falan dışarıya taşıyor. Görüntü olarak rahatsız edici. Uyumsuz olmuş. Soğutucuyu sanki sonradan alıp takmışsınız da uymamış gibi bir görüntü var. Kutu içeriğinden de DVI-VGA çevirici ile Molex to 6Pin güç kablosu çıkmıyor.

Neyse arkadaşlar sormak istediğiniz soru varsa cevaplayabilirim. Herkese iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryzen Tevfik -- 29 Şubat 2016; 20:58:48 >

• 680 TL ye R7 370 alınmaz
    Sıfır Sapphire R7 370 Dual-X 2 GB alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 860K -- 3 Ocak 2016; 19:56:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 680tl ye 4gb r7 370 alınabilir.
  • Öncelikle o senin dostun falan değilmiş malesef kartın vergi dahil bir çok yerde satış fiyatı zaten böyle ahanda örnekhttp://www.sinerji.gen.tr/asus-vga-strix-r7370-dc2oc-4gd5-gaming-4bg-256bit-pmu3209

bu fiyat eder mi dersen tabi ki etmez çok daha güçlü gcn 1.0 kartlar 2 ci elde uyguna bulunuyor

Bu kartın mimarisi gcn 1.0 r7 265 in aynısı &5 boost verilmiş o kadar.Tam bir kandırmaca ürünü eski kartın yeniden isim verilmiş hali İlla gcn 1.0 kart alacaksan 2 ci elde 280 dual x ler var 450 den veriyor millet bu karttan baya üstün aynı fiyatlara 280x var daha da üstün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 3 Ocak 2016; 23:46:57 >

• 7850'yi 680 liraya ittiriyorlar demek ki. Alana hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlueHawk*

Arkadaşlar merhaba.

Yakın bir bilgisayarcı dostumda Asus R7 370 STRIX GAMING 4GB ekran kartı gördüm. Müşterisi için almış fakat müşteri vazgeçince elinde kalmış. Kutunun jelatini bile açılmamış. Bana bu kartı geliş fiyatından kârsız vereceğini söyledi. Fiyat olarak 680TL dedi. Sizce bu kart alınır mı ya da bu fiyat iyi bir fiyat mı?. Sistem imzamda mevcut. Upgrade işlemlerini bir süredir sürdürüyordum fakat doların orantısız artışından ötürü bir süre ara vermiştim. Power HighPower 500W 80+ sanırım yeterli olur. Oyun incelemelerine baktım üst düzey bir kart değil ama sanırım 3 senedir kullandığım HD 5770'ten sonra beni 2-3 sene idare eder diye düşünüyorum. Bu kart alınır mı görüşleriniz nelerdir.?

Ekran Kartı Link

600 liraya alırsın. 600'ü cebine koy. de ki; Abi ben bu kadar para biriktirdim. başka param yok. borcuda sevmem veriyorsan alayım de. yoksa parama göre başka ekran kartı alacağım dersin. az düşünür satar gider sana :D

• Gtx 950, 960 veya amd tarafında r9 380, r9 285 benzer fiyatlara çok daha iyidir.

Sıcak fırsatlarda konusu vardı zotac gtx 960 4gb 800tl diye. Geçen hafta r9 290x 850tlye satıldı ki senin dediğin kartın 5–6katı güçlüdür sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Gtx 950, 960 veya amd tarafında r9 380, r9 285 benzer fiyatlara çok daha iyidir.

Sıcak fırsatlarda konusu vardı zotac gtx 960 4gb 800tl diye. Geçen hafta r9 290x 850tlye satıldı ki senin dediğin kartın 5–6katı güçlüdür sanırım.

5-6 kat mı? Aga yavaş. 290 çok çok daha iyi de yani fark 3 katı bile bulmaz. Uçmaya gerek yok. 850 liraya 290 bulduysan atlarsın üstüne, başka karta bakmazsın bile ama beklentiyi de çok yükseltmemek lazım. Sonuçta sınırları belli. :)

• 290 7850den 2 kat fazla ne 5-6 si ne 3 katı biraz bencmark bakın

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2014/05/08/amd-radeon-r7-265-review/3
  • 620 tlye asus gtx 950 alın
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Yok hocam gerçekten Arena'da kart 680TL baktım gördüm. Ordan gösterdi zaten özelliklerini de. Ama araştırmalarıma göre 5770 ile devam etsem daha hayırlı olacak. Elimdeki kartın 4GB modeli gibi birşeymiş zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamad

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Gtx 950, 960 veya amd tarafında r9 380, r9 285 benzer fiyatlara çok daha iyidir.

5-6 kat mı? Aga yavaş. 290 çok çok daha iyi de yani fark 3 katı bile bulmaz. Uçmaya gerek yok. 850 liraya 290 bulduysan atlarsın üstüne, başka karta bakmazsın bile ama beklentiyi de çok yükseltmemek lazım. Sonuçta sınırları belli. :)

sanırım dedik hacım

3d mark 11'e göre 5,3 katmış

3DMark 11 Graphics
    Industry standard benchmark that tests DirectX 11 GPU performance
    Radeon R9 290X 32,271
    Radeon HD 7850 6,510

başka testleri bilmem

• quote:

Orijinalden alıntı: BlueHawk*

Yok hocam gerçekten Arena'da kart 680TL baktım gördüm. Ordan gösterdi zaten özelliklerini de. Ama araştırmalarıma göre 5770 ile devam etsem daha hayırlı olacak. Elimdeki kartın 4GB modeli gibi birşeymiş zaten.

O kadar da değil fark belirgin olur.Ama o kart o kadar para kesinlikle etmez.
  • Asus strix gtx 950 vatan da 625Tl.Tavsiye ederim.R7 370 düz 600Tl verirse al ama tercihim gtx 950

• Simdilik yrtiyorsa elindeki ile devam et bu kadar verilecek kart degildir parana yazik olmasin

• quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Simdilik yrtiyorsa elindeki ile devam et bu kadar verilecek kart degildir parana yazik olmasin

5770 GTA V oynatan bir kart. Hem de Low'dan Medium ayarlara doğru bir kalitede gayet akıcı ve canlı oynatıyor. Şimdiye kadar sıkıntı yaşatmadı. 380X alana kadar devam edelim bari.
  • Ben de maalesef pek yakın bir dostunuz değilmiş demek istiyorum. Vatanda 4GB OC'lu Nitro modeli kaldırılmadan 600TL civarında satılıyordu. O kadar para vermeyi gözden çıkardıysanız R9 380 alın, arasında ciddi performans farkı var.

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r9-380-nitro-dual-x-oc-4gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: patren

620 tlye asus gtx 950 alın

650 liraya gtx960 buldum 4 aylık kart. araştırmak lazım biraz etrafı
  • asus yada msi markasa 600 tlye almaya çalış pazarlık yap öldür fiyatı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.