R

Binbaşı
28 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 49 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Herkese merhaba arkadaşlar.

Daha önceden sistem tavsiyesi için konu açmıştım. Fakat şu son alma safhasında kararsız kaldım.

Genel olarak sistem kafamda şekillendi.

İşlemci: https://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i7-10700f-soket-1200-10-nesil-3-30ghz-6mb-onbellek-14nm-islemci.html

Ram: https://www.n11.com/urun/kingston-hyperx-fury-rgb-hx432c16fb3ak216-16-gb-2x8-ddr4-3200-mhz-cl16-ram-1587208

SSD: https://www.n11.com/urun/samsung-970-evo-mz-v7e500bw-500-gb-nvme-m2-ssd-616601

Yalnız anakart konusunda Asus'un NVME ve GEN4 olaylarından sonra iyice kafam karıştı.

https://www.vatanbilgisayar.com/asus-tuf-gaming-z490-plus-wifi-intel-z490-soket-1200-ddr4-4600mhz-oc-anakart.html

Ben de MSI almayı düşündüm

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-mpg-z490-gaming-plus-intel-z490-soket-1200-ddr4-4800mhz-o-c-m-2-anakart.html

Sizce ne yapsam daha doğru olur.

Sevgili forumdaşlar. 10 Senelik 1155 z77 tabanlı bilgisayarımı artık emekli etmenin vakti geldi.

Sizlerden ricam;

Anakart

Ram (En az mümkünse 2 kanal 16GB Kingstone)

İşlemci

M2 SSD (En az 512GB)

Tavsiyesi almak olacaktır. Bütçem en fazla 5000 TL'dir.

İntel veya AMD fanı değilim. Yeter ki güncel oyunları orta ayarlarda 40-50 FPS ile oynatsın.

Power Supply: High Power 750w 80+ Bronze

Kasa : Corsair 400R

Ekran Kartı : Asus RX550 4GB

HDD : 2TB WD Green + 256 GB Samsung SSD

Arkadaşlar 3 seneyi aşkın süredir SuperOnline kullanan birisiyim. 24/3 VDSL kullanıcısıyım ve hat değerlerim çok iyi. Şimdiye kadar kendi hatalarım harici neredeyse hiç kopma yaşamadım. Akşamları işten güçten vakit buldukça Gameranger gibi uygulamalardan arkadaşlarım veya kuzenimle sanal ağ kurup The Battle for Middle-earth II veya C&C Generals Zero Hour gibi eski oyunları oynuyoruz. Aslında oynuyorduk demeliyim. Yaklaşık bir haftadır ben diğer oyuncuları göremez oldum ve Gameranger uygulamasından hata almaya başladım. Kaç kez yazılımsal olarak bilgisayarıma müdahale ettim ama düzelmedi. Modemden port açtım işe yaramadı. Uzun araştırmalar sonucu CGN IP sorununu öğrendim ve benim de bu havuzda olduğumu anladım. Müşteri hizmetlerini arayıp port falan açtırdım ama fayda etmedi. Halen internetimi istediğim gibi kullanamıyorum ve ayda 75 lira vermeme rağmen böyle saçmalıklarla uğraşıyorum.

Sizce nasıl bir çözüm yolu üretmeliyim. AKN tepkisi gibi birleşip bu CGN olayına da sesimizi duyurmazsak artık tek IP üzerinden tüm Türkiye'yi internete çıkartacaklar sanırım. Ne diyeyim bilemiyorum taahhüt bitince artık Superonline'ı tekrar düşünücez.

Superonline yetkilisi varsa konuya gelebilir ve sorunumu çözüme kavuşturup doğru düzgün açıklama yapabilir mi?
Hükümete yakın sosyal medya fenomeni Tuğrul Selmanoğlu'nun, 5816 sayılı, 'Atatürk aleyhine işlenen suçları' düzenleyen yasaya muhalefet suçu gerekçesiyle Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gözaltına alındığı öğrenildi.

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/tugrul-selmanogluna-ataturke-hakaretten-gozalti-5334476/
Sayın forum üyeleri. Amatör telsizcilik hakkında merak ettiğiniz bir konu var ise elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Lütfen çekinmeden telsizcilik ile ilgili istediğiniz soruyu sorun.
Arkadaşlar ben işin içinden çıkamadım.

Asus DUAL Amd Radeon RX 460 2GB ekran kartı aldık. Montajını yaptık. Driver falan hepsi son sürüm. Ama oyuna girdikten kısa süre sonra "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" hatası aldım. Power 500w, ısılar normal (Ekran kartı 40C, sistemde SSD var Windows 7 kurulu daha yeni format attım, herşey stabil yani.

İşlemci Intel Core 2 Duo E7400
Anakart Intel DG41WV
Ram 2x2 4GB DDR3

Aynı ekran kartını başka pcye taktık 1 gün oyun oynandı ama aynı hataya rastlanmadı. Ekran kartı sağlam.

Benim gördüğüm bu ekran kartında ekstra güç girişi yok, gücün tamamını anakart PCI ex slotundan çekiyor. Ben de bunu düşünerek ekran kartının frekans hızlarını -30 kadar düşürdüm. Bu sefer oyuna giriliyor, oynanıyor fakat bir süre sonra kafasına göre aynı hatayı veriyor. Sanırım PCI Ex ekran kartını besleyemiyor. Şu an için yeni anakart ve işlemci bana uzak çünkü onları daha sonra değiştirecektim.

Bu konu hakkında sizin görüşlerinize de ihtiyacım var. Nasıl bu işin içinden sıyrılabilirim.
Sevgili forumdaşlar merhaba. Asus Rog Strix GTX1070 8GB ekran kartının uzun olması nedeniyle güç girişi tarafına doğru bir eğim sözkonusu. Bununla ilgili aparatlar varmış fakat ben bulamadım. Aliexpress ya da TR bazındaki alışveriş sitelerinde satılan destekleyiciler varsa link atabilir misiniz.? Aparatın ismini bilmediğimden ben biraz araştırdım fakat bulamadım. DH Ajanları şu derdime bir el atıverin.
Sevgili forumdaşlar. Yakın zamanda sistemi DDR4'e geçireceğim. İşlemci 7600K olarak düşünüyorum. Soğutmada ise yıllardır istediğim radyatörlü su soğutma kullanmayı planlıyorum.

Hazır su soğutma sisteminde A20'yi keşfettim. Baktım ettim gayet güzel. Birkaç videosunu izledim ama detaylı inceleme bulamadım. Fiyat olarak 365 TL civarı. 240mm radyatörlü soğutuculara nazaran iyi fiyat. Zaten kasamda 6 adet akasa viper S fan var. Çok memnunum.

Ne dersiniz sizce bu sıvı soğutmayı almaya değer mi?
Arkadaşlar merhaba.

2012'de aldığım sistemi upgrade ederek şimdiki zamana kadar getirebildim. Fakat takdir edersiniz ki LGA1155 artık piyasadan siliniyor. Ben de işlemci konusunda sıkıntı yaşıyorum. Sıfırı yok, olan da neredeyse 1151 fiyatına, 2. El de çok fahiş fiyatlardan satılıyor.

Yaklaşık 1500 TL civarında

Asus Z170-A

Kingston DDR4 8GB HyperX Fury 2666MHz

Intel Skylake Core i5 6500 3.2GHz (Fikrimi değiştirebilirim)

Böyle bir üçlü ile imzamdaki sisteme devam etmek istiyorum.

Sizce bu upgrade israf mı olur. Ben genelde BF4 oynayan birisiyim. İşlemci kaynaklı takılmalar yaşıyorum. Yeni işlemci almaya kalksam 500 liradan aşağıya işlemci yok 1155 pin. Bu pc artık bana ölü yatırım hissi veriyor.
Forum ahalisi merhaba. Ekran kartı tozlanmış. Söküp kompresör ile temizlerken elim fana çarptı ve tek yaprağı kırıldı. Yerine yapıştırdım oldu da fakat hafif titreşim yapıyor. İçim rahat etmedi sonuçta 6 aylık kart. Servis ile görüştüm göndermemi söylediler ama göndermek istemiyorum kim bilir kaç para servis kitleyecekler. Dışarıdan satılan fan bulamadım. Bildiğiniz yedek parça satan ya da şu fanı bulabileceğim bir yer var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.
Hakkında
Meslek: Makine Teknikeri
İlgi Alanları: Bilgisayar
Forum İkinci El İmzası:
| Intel Core i3 2120 3.3 GHz 3MB 1155p | ASUS P8Z77-V LE Intel Z77 Soket 1155 DDR3 | Kingston DDR3 1333 MHz 2x4 GB Ram | HIS HD5770 IceQ 5 TURBO 1GB 128bit GDDR5 |
| Toshiba 3.5" 1TB SATA3 HDD | Akasa Viper PWM Fan 2x 12CM - 2x 14CM | Akasa Flexa P5 PWM Çoklayıcı | Corsair Carbide 400R MidT ATX Kasa |
| Necron Spidy 850VA UPS | High Power 500W 80+ Güç Kaynağı | Avermedia Trinity TV Kartı | LG DVD RW |
Hakkımda:
Intel Core i3 2120 3.3 GHz 3MB 1155p (850MHz Vga) | ASUS P8Z77-V LE Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.) | Kingston DDR3 1333 MHz 2x4 GB Ram

HIS HD 5770 IceQ 5 TURBO 1GB 128bit DDR5 16X | Seagate 1 TB 7200 Rpm 64MB SATA3 | Akasa Venom S-Flow PWM Fan x2 | High Power 500W 80+ Güç Kaynağı

10 Yıllık Hort : Tıklayınız
~~Lütfen Mesajıma Cevap Verirken Alıntı Yapınız ~~

Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.041
İkinci El Bölümü Mesajları: 23
Konularının görüntülenme sayısı: 88.717 (Bu ay: 1.003)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 993 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.