Şimdi Ara

AMD Phenom II X4 850 sistem upgrade

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, şimdiki sistemimi solda görürsünüz zaten yine de yazayım,

Thermaltake 400w psu,
    Intel 945 PL 800 mhz
    Intel p4 630 3.0 ghz
    2x1 gb 533 mhz ram
    HIS 2600 xt

komple yenilemek yerine 3 parçayı upgrade etmeyi düşünüyorum. Anakart olarak Foxconn A7DA-S 3.0 Socket AM3 790GX DDR3, işlemci olarak AMD Phenom II X4 850 3.3GHz Soket AM3 bir de 1066 ya da 1333 mhz 4 gb tek modül ram almayı düşünüyorum, ekran kartı şimdilik almayacağım elimde iki tane 2600 xt var crossfire ile tatminkar bir performans edebilirim sanıyorum. Bu sistem hakkında düşünceleriniz nelerdir iyi olur mu?
    Teşekkürler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stradale -- 9 Ekim 2011; 9:48:24 >

• bütçeniz ne kadar?
  • maksimum 500 lira ayırabilirim, amd tabanından bu üç parça için yeterli olur sanırım
  • cf 2600xt faydalı olmaz bu nedenle de cf anakart para bağlamak mantıksız olur
    x4 8xx serisi işlemciler fazla yaygın değil biraz daha ekleyerek X4 955 BE bakın bence
  • evet doğru 5670 cf bile tek 4850 civarında performans veriyor, galiba crossfire sevdasından vazgeçeceğim. İşlemci olarak Phenom X4 955 kafama yatmaya başladı, anakart konusunda hala kararsızım, en az 790 serisi bir kart ve 1333 mhz ram destekli bir anakart bakıyorum Vatan'da şöyle bir anakart var fiyatı çok uygun ancak stokta yok tavsiyeniz var mıdır anakart konusunda
  • phenom ii x4 ve gigabyte ikilisi güzel seçim olur ekran kartı olarakta 2. el alabilirseniz 4850 yada 4870 alabilirsiniz
  • evet sonunda almış bulunuyorum Phenom X4 965, 4gb 1333 ram ve Gigabyte ga870 anakart aldım, daha takmaya fırsat bulamadım iş yüzünden bu akşam gidince takıcam, herkese teşekkürler yorumlar için
  • KArdesim toplam maliyetin ne oldu çünki aynı işlemciyi bende düşünüyorum anakart olarak ise asus düşünüyorum m5 serisi acaba doların düşmesini beklemek mi lazım
  • toplam 465 lira tuttu, işlemci 255, anakart 155 ram da 48 lira tuttu. Dün vtn bilgisayardan aldım wrld card a düne özel %20 indirim vardı gün sonunda biticek dediler hemen aldım, önceki gün indirim %25'ti, böle şeyleri almaya gitmeyince hep pc başından takip etmekle kalıyoruz, ödemesi zor oluyo ama harekete geçmeyince de sahip olunmuyo.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.