Şimdi Ara

AMD HD7970 Yanına Nvidia Physx için 2. ekran kartı takılır mı? ( TAKILIRMIŞ )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
3
Favori
1.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • asrock 970 extreme 3 anakartım var 2. slotuna 9800 gt yada 8800 serisi bir kart takarak pyshx modunu açabilir myiiz? varsa driverleri nereden bulabilirim? cf kablosu taklmalı mı vs. eskiden bi kaç konu açılmış ama hiç net cevap yok

ARKADAŞLAR Bİ KAÇ UYGUN DRIVER ILE YAPILIYORMUS İLLA GİDİPTE ELİNİZDEKİ KARTI SATMAYA GEREK YOK. 100 LİRAYA GİDİN SİZDE BENM GBİ 9800 GBİ BİRŞEY ALIP 2. SLOTA TAKN ARDINA ALT YORUMDAKI ARKADAŞIMIZIN PAYLAŞTIGI YONERGELERI IZLEYIN. OLAY BU KADAR BASİT.

BUDA TEST VİDEOLARI
    http://www.youtube.com/watch?v=5wGHm_iEPi8&feature=youtu.be
    http://www.youtube.com/watch?v=0JxGVkAkQtc&
    birde fluidmark pyshx testi koydum fikir verir belki düşüncelerinize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7r7 -- 7 Mart 2014; 12:53:16 >

• Eski kartlarda böyle bı olay mümkündü yapan vardı. Güncel kartlarda da geçerli mı bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hacked özel sürücü kurman gerekiyor bu sürücünün güncel versiyonu yoktur eski bir physx programı kurman lazım yani olacak bir iş değil vazgeç sen bu işten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuoni

hacked özel sürücü kurman gerekiyor bu sürücünün güncel versiyonu yoktur eski bir physx programı kurman lazım yani olacak bir iş değil vazgeç sen bu işten.

+1
  • Aynen bencede vazgeç. Bende zamanında baya araştırmıştım. HD5000 zamanında oluyordu. Ama artık yok böyle bişey. PhysX kullanacaksan Nvidia ya geçmen şart.
  • olmaz diye vazgeçmesine gerek yok ama pek katkı olmayacağı için vazgeçebilir.
    Ben paylaşmıştım bu konuyla ilgili gerekli olanları. 8600gt ile denemiştim. İşe yaraması için gts450 gibi bir kart ile kullanmak lazım.
    Yoksa getirisini göremezsiniz.

Metro last light physx sonuçları şöyle:

Sadece hd7970

Hd7970 + 8600gt

Öncelikle Amd'nin driveri ile alakalı değil hybrid physx. Normal amd sürücüsünü kuruyorsunuz.
    Sonra;

PhysX_9.11.0621 (physx sürümü)
    PhysX-mod-1.05ff (mod dosyası)
    en son nvidia sürücüsü kuruyorsunuz. Burada nvidia sürücüsü yukarıda kurduğumuz iki programla uyumlu olmak zorunda.
    8600gt minimum physx kartı ve 400 serisine kadar 285.62 sürüm nvidia sürücüsünü kuruyorsunuz (400 serisi dahil.)
    Bu işlemlerden sonra oyuna giriyorsunuz physx aktif ediyorsunuz bakıyorsunuz oyunda çalışmıyor :)
    Çünkü PhysX_9.11.0621 kurulumunun içindeki PhysXDevice.dll ve PhysXLoader.dll dosyalarını oyunun kurulumundaki physx dosyasına kopyalıyorsunuz.
    Ondan sonra oyunda aktif olacaktır physx. Geçen ay bu şekilde 8600gt'yi kullandım. Evet performans düşmedi physx açınca.
    Ancak öyle physx abartıldığı gibi efekt katmıyor oyuna onu da söyleyeyim.
    Boşa çalışan ve elektirik çeken ve kasa içine ısı yayan kart bana göre physx için takılan kart.
    Yine de deneyin tecrübe edin, belki sizin koşunuza gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pusu47 -- 6 Mart 2014; 20:17:24 >
  • Pusu47 kullanıcısına yanıt
    tamda aradığım bilgileri verdiniz çok teşekkürler. Fps artışı o kadar önemli değil hatta hiç önemli değil fps düşmesin yeter. ! kaç fps düşse bile dert değil :) Sıcaklık elektrik falan dert değil maksat biraz daha tat alarak oynamak :) Ama aklıma takılan tek yer en son nvidia sürücüsünü mü kuracağız yoksa 8800 yada 9800 serisi için özel sürüm mü var 2 karttan biri ile yapacağım bu işi. Bİrde araya sli yada cf de olduğu gbi köprü atacak myıım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7r7 -- 6 Mart 2014; 22:01:27 >
  • Köprü kullanılmıyor zaten Amd Nvdia köprüsü yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 6 Mart 2014; 22:54:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7r7

tamda aradığım bilgileri verdiniz çok teşekkürler. Fps artışı o kadar önemli değil hatta hiç önemli değil fps düşmesin yeter. ! kaç fps düşse bile dert değil :) Sıcaklık elektrik falan dert değil maksat biraz daha tat alarak oynamak :) Ama aklıma takılan tek yer en son nvidia sürücüsünü mü kuracağız yoksa 8800 yada 9800 serisi için özel sürüm mü var 2 karttan biri ile yapacağım bu işi. Bİrde araya sli yada cf de olduğu gbi köprü atacak myıım ?

Herhangi bir köprü vs. takılmıyor kartlar arasına. Zaten üstteki mesajda sürücü numarasına kadar her şey yazılı hocam.
    Özel sürüm vs kurmuyoruz. nvidia için 285.62 sürüm driver kurmanız yeterli.
    Oyundan daha iyi tat almanız için 8800gt gibi bir kart yeterli gelmeyecektir.
    Tadında oynamak için bence minimum gts450 gibi bir kart gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pusu47

quote:

Orijinalden alıntı: 7r7

Herhangi bir köprü vs. takılmıyor kartlar arasına. Zaten üstteki mesajda sürücü numarasına kadar her şey yazılı hocam.
    Özel sürüm vs kurmuyoruz. nvidia için 285.62 sürüm driver kurmanız yeterli.
    Oyundan daha iyi tat almanız için 8800gt gibi bir kart yeterli gelmeyecektir.
    Tadında oynamak için bence minimum gts450 gibi bir kart gerek.

neden yeterlı gelmeyecek kı ? sadece pyshx aktıf olsun yeter bana
  • Pusu47 kullanıcısına yanıt
    "physx abartıldığı gibi efekt katmıyor" derken kullandığınız konfigürasyon için dediğinizi umuyorum, değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin.25

"physx abartıldığı gibi efekt katmıyor" derken kullandığınız konfigürasyon için dediğinizi umuyorum, değil mi?

yanı 8800 yeterlı gelir mi bize? sadece pyshx acılsa yetıyor zaten sanrm ?
  • 7r7 kullanıcısına yanıt
    pek sanmam. bu şekilde yapmanız biraz sıkıntılı, mevcut kartı satıp nvidia karta geçseniz nasıl olur?
  • sadece metro gbi bi kaç oyundakı farkı merak edıyorum elımdekı kart gayet yeterlı su anda bana
    bunlar metro last light oyunu için birkaç örnek,

bu bağlantıdaki konuda da birçok oyunda benim attığım test videoları var,http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=81877274

physx bulunan neredeyse bütün oyunları oynadım. aradaki farkı birçok noktada anlıyorsunuz. eğer bu efektler ile oyunu daha da iyi bir görsellikte ve daha zevkli halde oynamak istiyorsanız kesinlikle yeni bir kart öneririm. aradaki fark videolardaki gibi, tabi son karar sizin.
  • örnekleri falan biliyorum aynen bende daha canlı oynamak için düşünüyorum ama gtx 680 almak yerıne 8800gt taksam aynı efektı alamayacakmym tek sorum bu :D
    boşverin böyle karışık ve sonu garanti olmayan işleri. temizinden 4 gb gtx 770 alın, kurtulun. sizde mutlu olun biz de
  • ceva peğil bu :D ben 2. kartı taktıgımda mermerler yerınden fırlicak mı fırlamicak mı tek mesele bu ya :D
    bunun için denemeniz lazım, yoksa göremezsiniz.
  • yasin.25 kullanıcısına yanıt
    denedk ve gördük sanırım oldu videoyu upload ediyorum :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.