Şimdi Ara

^^ÇÖZÜLDÜ İÇERİ NVIDIA Optimus-ATI Geçiş Problemi (Harici ekr. kartına geçmiyor) ^^^^

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
5
Favori
27.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yardımcı olabilmem için aşağıdaki aşamayı gerçekleştirip bu konu altına yorum yazınız;

***Bilgisayara sağ tık yönet aygıt yöneticisine girip görüntü bağdaştırıcılarından ekran kartınıza iki kez tıklayın.Üstten ayrıntılar'a girin aygıt açıklaması kısmını donanım kimlikleri yapın.En üstte yazana sağ tıkla kopyala yapıp buraya yapıştırın

^^ÇÖZÜLDÜ İÇERİ NVIDIA Optimus-ATI Geçiş Problemi (Harici ekr. kartına geçmiyor) ^^^^

Optimus çözümü için aşağıdaki linki ziyaret ediniz;

http://www.enpedi.com/2010/10/nvidia-optimus-test-tool.html

Dizüstü: EXPER NR61H CORE İ7 2630QM -2.0GHZ-6GB DDR3-640GB-15.6"-1GB GT540M-DVD/RW-CAM-BT-W7PRE

http://www.vatanbilgisayar.com/exper-nr61h-nr61h-core-i7-2630qm--2.0ghz-6gb-ddr3-640gb-15.6-1gb-gt540m-dvdrw-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=55612

Ne yaptıysam geçiremedim en son sürümünü nvidia'nın sitesinden yükledim.Aşağıda linkte anlatılanları birebir uyguladım yok yok yok

http://non-pasaran.blogspot.com/2010/10/nvidia-optimus-test-tool.html

Test aracıyla denediğimde de nvidia gpu: off yazıyor.Aşağıda resimde ekledim dahili çalışıyor gpu-z,dxdiag görüntülerinde de.Oyunlarda çok büyük performans düşüşü yaşıyorum biraz grafik artırınca 1366x768'de 15-20 fps'lerde sürünüyor en basit oyunlarda bile.Ne yapmalıyım aynı sorunu yaşayan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 11 Ocak 2014; 9:04:10 >

• aynı sorun bendede var ne yapıpda gt 540 a gecircez laptopu
  • Siz de denediniz mi yukarıdaki linkteki ayarları? Belki benim laptopda sorun vardır
  • en güncel sürücüyü indirdinizmi indirdiyseniz masa üstüne sağtıkladıktn sonra nvidia programında 3d ayarları bölümü var oada 3d settings ayarına basın açılan pencerede nvidia high performance ve intel grphig seçenği var malum seçeneği işaretleyip kaydedin
  • Yukarıdaki linke tıkladığınızda göreceksiniz ki resimli tarif ediliyor söyledikleriniz.Ancak işe yaramadı.Bir yöntem buldum deniyorum sonucu yazacağım;

quote:

Orijinalden alıntı: Blackeagle

Sorun tamamıyla sürücü ile alakalı. Yeni kartların sürücüleri Nvidia'nın sitesinde kullanıma sunulmadığından alternatif bir yol izlemek gerekli. Nasıl yapacağınıza gelirsek,

*http://www.laptopvideo2go.com/drivers sitesinden driver bölümüne girin.
    *İşletim sisteminizi işaretleyerek Filter butonunu tıklayın.
    *Listelenen Driver'lardan en güncel olanına girin (Ben WHQL sertifikalı 270.28 numaralı sürümü indirdim)
    *Click here to download driver and INF files'ı tıklayın.
    *Click here to download the requested driver ve Click here to download the modified INF file isimli dosyaları indirin.
    *İndirdiğiniz driver dosyasını rar'dan çıkartın.
    *Yine indirdiğiniz nvwi isimli dosyayı Display.Driver içindeki nvwi ile değiştirin.
    *Setup diyerek kurulumu başlatın. Kurulum sırasında imzalanmayan sürücü vb. uyarı verirse dikkate almayıp yüklemeyi devam ettirin.

Unutmadan, kurulum işlemi bitip sisteminizi yeniden başlattıktan sonra, nvidia denetim masası/3d ayarlarının yönetilmesi/Genel ayarlar bölümündeki tercih edilen grafik işlemciyi, yüksek performanslı nvidia işlemcisi olarak seçmeyi unutmayın :))

• Maalesef çözüme ulaşmadı bu yöntem ile de
  • çözümü buldunuz mu acaba aynı sorun bende var
  • Maalesef çözüme ulaştıramadım.Geçiş hala olmuyor.Yukarıdaki linklerde verdiklerimi denediniz mi?
  • Sorun Exper markasındamı Optimus Teknolojisindemi?
  • Optimus sıkıntısı
  • Bende ASUSK53SV Elime geçtiğimde deniyim
  • Arkadaşlar sorunu çözdüm.Driver genius programını indirip tüm sürücüleri (chipset ve intel HD özellikle) güncellemelisiniz.Programla ilgili bana özel mesaj atarsanız yardımcı olurum Mutlaka verdiğim linkteki ayarları da yapınız;

http://non-pasaran.blogspot.com/2010/10/nvidia-optimus-test-tool.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 23 Ağustos 2011; 22:38:57 >
  • Güncel sorun yaşıyan arkadaşlara yol gösterici olsun
  • mesajm bulunsun
  • Konu günceldir
  • quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Konu günceldir

benim geçişde herhangi bir sorun yoktu fakat birdenbire oyunları nvidia ile açamamaya başladım format atıp tekrar kursam düzelir gibi geliyor fakat atmak istemiyorum driver genius u denicem az sonra sonucu yazarım. GT540M ekran kartım bu arada
  • Arkadaşlar nvidia denetim masasından internet explorer için yüksek performanslı GPU'yu seçin.Daha sonra int. explorer açın.Daha sonra test aracını çalıştırın bakın olmuş mu olmamış mı.Bendeki sonuç artık on

• quote:

Arkadaşlar nvidia denetim masasından internet explorer için yüksek performanslı GPU'yu seçin.Daha sonra int. explorer açın.Daha sonra test aracını çalıştırın bakın olmuş mu olmamış mı.Bendeki sonuç artık on

bende gene olmadı:D garip olan bende herşey düzgündü şimdiye kadar istediğim oyuna giriyordum nvidia ile gpu da çalışıyordu zaten haliyle. sürücüyü sildim falan tekrar yükledim intel i nvidia yı derken artık oyunları nvidia ile açmamaya başladı o arada bir şey oldu heralde anlamadım bende.

driver genius da işe yaramadı chipset ve intel hd yi indirip kurdum gene aynı. yarın format atıcam o zaman düzelir heralde.

teşekkürler

• Şu an en güncel sürümleriyle çalıştırıyorum hiç bir sıkıntı yok bende hocam.Aman diyeyim combofix vs kurmayın optimus sürücü dosyalarını silebiliyor
  • quote:

Şu an en güncel sürümleriyle çalıştırıyorum hiç bir sıkıntı yok bende hocam.Aman diyeyim combofix vs kurmayın optimus sürücü dosyalarını silebiliyor

ahahaha hocam sağol ya bak o hiç aklıma gelmedi. daha geçen ilk defa pc ye combofix kurdum nedenini hatırlamıyorum ama bi sorun vardı combofix çözmüştü sorunu ama demekki optimus dosyalarını silmiş. şu anda yüzde yüz eminim onun yüzünden olduguna:) o dosyaları geri getirmek için bir şey önerir misiniz peki?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.