Şimdi Ara

AMD geri döndü: Ryzen işlemci ailesi çok iddialı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
2
Favori
7.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Zen islemci geliyor cok iyi hadi bakalim Ryzer :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intel'le rekabet için güzel oldu bu Ryzen. Ama Intel boş durmuyordur. Yine hevesler kursakta kalabilir.

• Amdlere belli baslı bir sempatim var
  • abi zen cıkcak.
    ya bırak amd yi
    abi 6900k yı ezmiş bnim işlemciyi
    sat sat gitsin koy.... sat gitsin

• RYZEN geldi İNTEL'i aldı mı? bir telaş

• Fena değil gibi
  • Ryzen satışları başlamasından 1-2 ay sonra intel yeni bir işlemci tanıtacak ryzenin zirvesinde ki işlemciler i5 lerle kapıştırılacak sonra intel i7leri 1500$ seviyelerinde satacak olan yine bize olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatic

Ryzen satışları başlamasından 1-2 ay sonra intel yeni bir işlemci tanıtacak ryzenin zirvesinde ki işlemciler i5 lerle kapıştırılacak sonra intel i7leri 1500$ seviyelerinde satacak olan yine bize olacak.

alakası bile yok isterse i3 çıkarsın ryzen 7 serisi karşısına performansa sıçrama olmuş olur fiyatlar da yine düşer
  • quote:

Orijinalden alıntı: osdorp

geri kaldıkları için ucuz satıyorlardı performans böyleyse fiyatı dayarlar

wideodaki test işlemcisi 500$ onun altına konumlanacak işlemci 350$ seviyelerinde görünüyor tahmin edilen fiyat listelerinde inş fazla olmaz çıkış tarihinden 2 3 ay sonra %10 bir fiyat düşüşüde gelirse birde intel yeni işlemci ve fiyat ayarlaması yapar amd yi tekrar fiyat ayarlamaya zorlarsa tadından yenmez :)
  • quote:

Ryzen satışları başlamasından 1-2 ay sonra intel yeni bir işlemci tanıtacak ryzenin zirvesinde ki işlemciler i5 lerle kapıştırılacak sonra intel i7leri 1500$ seviyelerinde satacak olan yine bize olacak.

Herifler i7 2600k işlemciler hatta i7 920 işlemciler ile bile her işini gayet güzel şekilde görüyor. İ7 6***k vs gibi şeyler çok extreme kullanıcılar için olan bir şey. Çok gerekli değil. Ki ben evimde mac haricinde amd Phenom 2 965BE işlemcili başka bir bilgisayar kullanıyorum. Yanında gtx580 ekran kartım var ve FULL HD ayarlarda açamayacağım oyun yok. Hemde hemen son ayarlar açık iken. Sürekli işlemci değiştirmek farklı bir bağımlılık yada kullanıcılık gerektiriyor benim nazarımda.

Alın bir i7 2600k , 16 GB Ram , ekran kartını ise monitörünüzün desteklediği çözünürlük moduna göre alın , işiniz tamamdır. Ekran kartları çok önem arz ediyor yeni nesil oyunlarda. (tabiki diğer bileşenler de önemli ama dediğim işlemci elinizde var ise fazlası olması çok şey değiştirmiyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spirituals -- 15 Aralık 2016; 10:40:55 >

• İntel minik bir mola verdi. Kısa zamanda, Kral tahtına geri dönecek..

• quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Intel'le rekabet için güzel oldu bu Ryzen. Ama Intel boş durmuyordur. Yine hevesler kursakta kalabilir.

Ryzen işlemciler şu an performans olarak yeterli olacak gibi gözüküyor.

İntel daha iyisini daha ucuza gersede Amd gene fiyat indirimi yapar tercih edilir hale getirir.

Bence İntel sağlam tokat yedi.İnsanların İntel'e yönelmesinin sebebi Fx'lerin performansının baya kötü olmasıydı.Ama Ryzen öyle gözükmüyor 6c/6t işlemcisi baya uzun süre götürür gibime geliyor özellikle oc yapıldığında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 15 Aralık 2016; 9:09:16 >
  • şuan görünen amd inteli baya zor duruma düşürecek. İntel performans olarak bir tık önde olsa bile fiyat konusundan ezilebilir amd nin doğru bir fiyat politikasıyla. Herşey süper olup amd inteli performans konusunda da geçerse intel artık soğuk su içer.

• Bildiğin heyecan yaptım. İyi fiyatlarla gelirse gücün tadına bakalım biz de. Yakın zamanda pc toplamaya niyetim var. Bir AMD sistem iyi olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O değilde herkesin bu kadar kaslı işlemciye sahip olacak bütçesi yok,
    Sony playstation 4'e ikinci bir işletim sistemi desteği verse, mause klavye ile photoshop corel vs programları kullanabilsek, hem konsol hemde pc gibi kullanırız,, sistemi zaten müsait. O donanım sadece oyunla heba oluyor diye düşünüyorum..

• Güzel haber, umarım inteli biraz sıkıştırırlar bu hamle ile ve biz kullanıcılar daha ucuz daha iyi işlemciler kullanabilelim.
  • 6700k ile felan kıyaslamamışlar direk 6900 k. heyecanlanmadım desem yalan olur. şimdi amd bu işlemciyi 500 dolara sürerse piyasaya acayip olur

• geliyor gönlümün efendisi...

• quote:

Orijinalden alıntı: spirituals

quote:

Herifler i7 2600k işlemciler hatta i7 920 işlemciler ile bile her işini gayet güzel şekilde görüyor. İ7 6***k vs gibi şeyler çok extreme kullanıcılar için olan bir şey. Çok gerekli değil. Ki ben evimde mac haricinde amd Phenom 2 965BE işlemcili başka bir bilgisayar kullanıyorum. Yanında gtx580 ekran kartım var ve FULL HD ayarlarda açamayacağım oyun yok. Hemde hemen son ayarlar açık iken. Sürekli işlemci değiştirmek farklı bir bağımlılık yada kullanıcılık gerektiriyor benim nazarımda.

Alın bir i7 2600k , 16 GB Ram , ekran kartını ise monitörünüzün desteklediği çözünürlük moduna göre alın , işiniz tamamdır. Ekran kartları çok önem arz ediyor yeni nesil oyunlarda. (tabiki diğer bileşenler de önemli ama dediğim işlemci elinizde var ise fazlası olması çok şey değiştirmiyor)

Yav saçmalamayın ya Intel i5 4670k ile total warda 20 fps de sürünüyorum nereye yeterli oluyor işlemci teknolojisi zamana göre çok geri kaldı bunun sebebi de amd'nin uzun sürelerdir ortada olmaması.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.