Şimdi Ara

AMD geri döndü: Ryzen işlemci ailesi çok iddialı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
2
Favori
7.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

31 yaşındayım, çocukluğumdan beri AMD hep "bomba gibi" gelir ama fıs çıkar. Yıllarda hangi işlemcisi kaç kere intel i geçmiş, hangi ekran kartı nvidia yı geçmiş ya da sorunsuz sürücü çıkarmış?

Son sistemimde her zamanki gibi intel seçtim, bu sefer ekran kartını nvidia aldım rahat ettim cidden.

Adam gibi iş yapamıyorlar sonra meydanı intel e bırakıyorlar. Olan sonuçta biz tüketicilere oluyor.

48 yaşındayım. pc de sürekli intel ve nvidia kullanmıştım. sonra amd ye geçeyim dedim. fx 6100 ve hd 6870 ile başladım. şimdi r9 290 ve fx 8350 kullanıyorum. geçmiş yıllarda intel ve nvidia'ya boşa para vermişim.
  • Bulldozer de çıkmadan önce i7 falan tokatlıyodu, reelde i5'i geçemedi.

Umarım bu sefer de aynısı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

31 yaşındayım, çocukluğumdan beri AMD hep "bomba gibi" gelir ama fıs çıkar. Yıllarda hangi işlemcisi kaç kere intel i geçmiş, hangi ekran kartı nvidia yı geçmiş ya da sorunsuz sürücü çıkarmış?

Son sistemimde her zamanki gibi intel seçtim, bu sefer ekran kartını nvidia aldım rahat ettim cidden.

Adam gibi iş yapamıyorlar sonra meydanı intel e bırakıyorlar. Olan sonuçta biz tüketicilere oluyor.

48 yaşındayım. pc de sürekli intel ve nvidia kullanmıştım. sonra amd ye geçeyim dedim. fx 6100 ve hd 6870 ile başladım. şimdi r9 290 ve fx 8350 kullanıyorum. geçmiş yıllarda intel ve nvidia'ya boşa para vermişim.

Tamam.

• zenin 4 çekirdek 8 izlek olanı overclock'a uygun anakart ve ddr4 ram ile beraber 1000 liraya gelirse rx 480-470 ile beraber çok güzel olabilir

• murdocklawless canını sıkmak istemem ama gerçekten savunduğun şey savunulacak şey değil. ekran kartında hadi neysede işlemcide amd fiyasko. gerçekten tekli çekirdek performansı olsun çoklu çekirdek performansı olsun bulldozer serisi tam bir fiyasko ve bunu iyikide bullshit'i almışım boşuna para vermemişim intele dersen biraz komik duruma düşersin. kırıcı olmak için söylemiyorum gerçekten ama bu böyle.

• uzun süre olmuştu yeni versiyon çıkmaması iyi oldu heyecanla bekliyordum çıksın da görelim.
  • İnşallah pahalı olma fiyatlar
  • Anladığım kadarıyla 27 saniyede render aldı, ben 38 saniyede aldım, overclock yapsa demek 20-22 saniyede alacak.

Güzel işlemci ama fiyatının düşük olması lazım.

Amd hep intel'den daha makul fiyat sunmuştur, fiyat uygun olursa alırız artık.

5. yıla giriyorum, elimdeki makineyi de bir noktada elden çıkarmam lazım..
  • İntel hakimiyetini sona erdirmese de fiyatları kırmasını sağlayabilir.

• Piyasaya biraz rekabet gelsin.
  • gel artık hey gidi fakir marlborosu
  • Doların yüksek olması sebebiyle sistemimi satıp ! Daha düşük bir sisteme geçmeyi planlıyorum umarım APU lu işlemciler uygun fiyat olur ve erken gelir ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakodede -- 15 Aralık 2016; 19:25:14 >
  • amd fx6300 der geçerim. Yıllardır adeta bir amiral gemisi. Ryzen fiyatı uygun olursa yeni sistem dizerim
  • 4790k 4.8ghz kullanıcısıyım amd ye gecmek ısterdım ama benım ıstedıgım gıbı olmamıs ne yazık kı.

Pekı ne ıstıyordum: 8c/16t olan sr7 cpusu tek cekırdek performansında 6900k gıbı oldukca gerıde.Tek cekırdek perf napıcaksın dıyenlere soyluyorum 1080p ıcın kesınlıkle tek cekırdek prf. onemlı ozellıkle yuksek sevıye bır ekran kartı var ıse.Cunku ben 4k60fps yerıne 1080p 200fps tercıh eden kullanıcılardanım.Ayrıca bazı oyunlar 4core dan fazlasını kullanmıyor bu yuzden bana en az 4790k kadar performanslı ve ıyı oc olabılen bır cpu olması benım ıcın daha onemlı olurdu.Dırek gozumu kırpmadan alırdım ama bu sartlarda almıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: efefps

render benim için onemli degil oyunlarda aynı performansı daha uygun fiyata vermezse bir halta yaramaz amd

İşlemci oyunda çalışırken oyunu renderliyor zaten yani aynı şey
  • AMD geri döndü: Ryzen işlemci ailesi çok iddialı

• Sen gelene kadar dolar 4 lira oldu nerdeyse geç kaldın dostum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: spirituals

Ne kadar seviyesiz bir üslup bu ? Size hitap tarzım ve söylemlerim gayet akıcı ve yerindeydi diye görüyorum yorumumu tekrar okuyunca.

İ7 2600K işlemcisi yetersiz demek bana göre çok farklı bir kafada yaşamaktan öte değil.

Hayır inanmıyorsanız size link atayım görün en azından bazı şeyleri.

Öncelikle test sistemi :

İşlemci : i7 2600k
    Ekran kartı : GTX 970 G1
    Ram : 2x4GB RAM 1600Mhz G.Skill RipJaws
    HDD VE SSD : 3 x 2 TB HD Seagate Sata 3 7200rpm - SSD 120gb Samsung 840 EVO

Ve test edilen oyun ise : GTA 5

Bu oyunu arkadaşımız son ayarlarda ve FULL HD çözünürlük ile oynuyor. Üzerine video çekip yayınlıyor.

Bakınız videosu :https://www.youtube.com/watch?v=mcYvqMvHpLQ

Dilerseniz buna benzer örnekleri youtube üzerinden araştırabilirsiniz. İ7 2600K benchmark yada game test yazarsanız bir çok kaynağa erişeceksiniz.

Siz şimdi " GTA5 ile total war aynı mı kardeşim ? " dersiniz diye onla ilgili de bir kaç örneklendirme atayım belki yararlı olur size.

Test sistemi gene i7 2600k ekran kartı ise gtx570 . Herif harika akıcı şekilde oyununu oynuyor.

Buda bu sistemle oynanan Total War ın linki :https://www.youtube.com/watch?v=SSDrFUSesnw

Siz sanırım halen anakart yada işlemciye entegre grafik kartı ile oyunları deniyorsunuz...

Ki gördüğüm kadarı ile işlemciniz daha yeni bir nesil olduğu için i72600k dan daha hızlı. test :http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-2600K-vs-Intel-Core-i5-4670K/621vs1538

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

Teşekkürler. İyi forumlar.

Ekran kartım gtx 770 ve daha pcyi aldığım günden beri ağız tadıyla strateji oyunu oynayamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gömecek gibi duruyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.