Şimdi Ara

AMD geri döndü: Ryzen işlemci ailesi çok iddialı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
2
Favori
7.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşte bu videoyu bekliyordum. Teşekkürler Erdi. AMD bu sefer sağlam geliyor. Athlon XP, 64 ve Fx dönemlerini (eskisi) yaşayacağız gibi duruyor. İntel uzun süre rekabetsiz kaldı. Aslında bu biz kullanıcıların da işine geldi (fiyat dışında). Yerinde sayan işlemci performansları bize sürekli donanım değiştirtmek zorunda kalmadı. Bugün 2. nesil core i serisi kullanan kullanıcılar bile hallerinden memnun. Zen serisi işlemciler ile performans anlamında rekabet tekrar başlayacak. Bununla beraber fiyatlar da etkilenecek. Ama o kadar da fazla etkileneceğini sanmıyorum. AMD intele yakın bir fiyat izleyecektir. İşimize gelecek mi? Gelecek ama büyük etkili olmayacağını düşünüyorum.

AMD bu işlemci işini halletmiş görünüyor. Geriye kaldı GPU işi. Şu işi de hem yazılım hem donanım olarak halletseler rahatlayacağız. Kaldık İntel ile Nvidia'nın eline bu yüzden.
  • AMD gibi ciddi bir firmayı şaka malzemesi yapan liseli forumdaşlar hayat tecrübesi edinmiş gibi görünüyor. Yorum bölümü tertemiz

• Gelsin bakalım.Eskiden elektrik sobası niyetine kullanıyorduk şimdi de kombi niyetine kullanırız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amd ekran kartı kulvarına iyi girdi eğer işlemci kulvarını da sağlama alırsa gelecek yıllarda amd hem ekran kartı hemde işlemci kulvarında rakiplerini zorlayacaktır. Bize de amin demek düşer.

• Erdi güzel bir video olmuş ellerine sağlık. Fakat beni düşündüren AMD nin fiyatlandırma konusunda nasıl bir yol izleyeceği ? 1100 dolarlık 6900k dan daha iyi performans veren bir işlemciyi tutupta rakibinin yarı fiyatına satacağı düşüncesi hayalden öteye geçmez. Üst seviye işlemciler beni ilgilendirmiyor orta segmentte ne yapacağı ve fiyatının ne olacağı benim daha çok merak ettiğim husus. Mesela 150 dolar bandında amd işlemcisi intelin 6700k işlemcisi ile rekabet edebilsin bana yeter. Eminimki birçok kullanıcıda benim gibi düşünüyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muaz1984 -- 14 Aralık 2016; 23:46:42 >
  • arka plandaki müzik

"""vermeyecem vermeyecem bu performansı size 300 dolara vermeyecem"""

der gibi...

Kadın eli değince firma adama dönecek gibi his var içimde....

Bu ara eğer ki 4 kanal yerine 2 kanal ile EP serisi İntel işlemcileri geçecek olur ve bant genişliği testlerinde ensesine dahi yerleşirse asıl bomba bu olur..
    Zira 2 kanallı kontrolcü kullanımı sayesinde tüketim düşük tutulurken performansa %10 larda etki etse dahi İntel in 4 kanalı bahane ederek 140w işlemcileri kabul ettirmesi daha da zorlaşacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 15 Aralık 2016; 1:49:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muaz1984

Erdi güzel bir video olmuş ellerine sağlık. Fakat beni düşündüren AMD nin fiyatlandırma konusunda nasıl bir yol izleyeceği ? 1100 dolarlık 6900k dan daha iyi performans veren bir işlemciyi tutupta rakibinin yarı fiyatına satacağı düşüncesi hayalden öteye geçmez. Üst seviyeişlemciler beni ilgilendirmiyor orta segmentte ne yapacağı ve fiyatının ne olacağı benim daha çok merak ettiğim husus. Mesela 150 dolar bandında amd işlemcisi intelin 6700k işlemcisi ile rkabet edebilsin bana yeter. Eminimki birçok kullanıcıda benim gibi düşünüyordur.

Sen AMD'yi tanımıyorsun
  • CVenturas kullanıcısına yanıt
    Bende öyle ümid ediyorum ....
  • güzel haber

• Dizüstü bilgisayarım artık çalışmaz hale geldi, Amd'den dizüstüler için güzel bir apu bekliyorum zen+vega, ekran kartına ihityaç olmadan orta karar oyun oynayalım yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King Stannis -- 14 Aralık 2016; 23:50:31 >
  • Hiç bir şeyi beklemedim "zen"i beklediğim kadar

• heyecanlandım

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Hiç bir şeyi beklemedim "zen"i beklediğim kadar

Zensiz geçen günlerime yanarım.
  • Video gine başarılı ve akıcı olmuş teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Hiç bir şeyi beklemedim "zen"i beklediğim kadar

Zensiz geçen günlerime yanarım.

Forumda soğuk rüzgarlar...
  • Oysa ben burada gayet;

AMD geri döndü: Ryzen işlemci ailesi çok iddialı
  • Gerçekten böyle çıkarsa helal olsun AMD ye . GPU tarafındada Nvidia kartları 1 nesil geriden takip etmeyi bırakırsa piyasaları alt üst edecekler . Umarım bunlar umut olarak kalmaz .

• geri kaldıkları için ucuz satıyorlardı performans böyleyse fiyatı dayarlar

• Athlon 64 dönemlerindeki gibi eser inş.

• Artık banka soyguncuları bilgisayarları da alacak. Bakacak zen. Bakacak 48 çekirdek 96 thread. Ovvvv ben nerde bulurum bu kadar çekirdeği diyecek. O sırada polis basacak. Zen cebinizin dostu.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.