Şimdi Ara

AMD geri döndü: Ryzen işlemci ailesi çok iddialı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
184
Cevap
2
Favori
7.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Intel'de boş durmayacaktır bu arada hatırlatıyım onuda. skylake 14nm ise şuan bir sonraki seri 8 olacak. Bu sefer AMD yine geride kalmış olacak ama fiyat olarak AMD bizi görürse bizde onu görürüz intel yerine 4 gözle bekliyoruz..

• render benim için onemli degil oyunlarda aynı performansı daha uygun fiyata vermezse bir halta yaramaz amd

• Teknoloji geliştirmede AMD gerçekten çok iyi fakat iş pazarlamaya geldiğinde orada o kadar iyi değiller.Umarım beklentileri karşılarda uygun fiyata performanslı işlemciler alabiliriz.

• Açıkladıkları özellikler heyecanlandırıyor insanı. Ama tutupta 800$-1000$ aralığından piyasaya sürerlerse bu işlemciyi şaşırmam.

her halükarda bunun ucuz varyasyonları alt ve orta segmentteki dengeleri fena değiştirebilir.

• Xanax70 kullanıcısına yanıt
    Hocam intel'in kabylake serisini duyurdu 2017 icin. Ipc'si de skylake'den farkli degil. Ve az cok ryzen'in 6900k seviyesinde oldugunu bf1 oyunundan gorduk (8/12 3.4 ghz vs 8/16 3.7 ghz).

Sr5 ve sr3'un ipc'si benzer olursa intel napcak 4/8 islemcilerle? Fiyatlari da yuksek. Kabylake disinda soylentiler de yok.

Ya 6/12 8/16 islemcilerin fiyatlarini dusurecekler. Ve belki 2017 sonunda yeni islemci cikaracaklar.
    Nm dusurup ipc'leri ikiye katlarlarsa, bu genel kullaniciyi cok ilgilendireck mi? Halihazirda 2600k islemci cok yeterli degil mi?

Fiyat savaşları gorecegiz ilk etapta seklinde dusunuyorum. Cok kisi cok daha uygun fiyata 4/8 ve uzeri bir islemci alabilecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • inşallah balon çıkmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

Oysa ben burada gayet;

AMD geri döndü: Ryzen işlemci ailesi çok iddialı

Zen benden gittin gideli...
  • Amd yükselişe geçecek bunu intel kendi hazırladı. Yıllardır %5 ile milleti uyutan intel amd den sağlam bir tokat yemezse %5 i bile vermez.

Komple amd sistem kurmak için bekliyorum.

• LeviGerman kullanıcısına yanıt
    8nm örnek vermek için dedim hocam kabylake de olmaz atıyorum bir sonrakinde olur. Sonuçta 70 50 nm işlemcilerde vardı zamanında düşe düşe bu teklonojiye ulaştık.

Pazara bakınca intel her zaman bir adım önde oluyor. Şahsen AMD çıkarsın bu performansta işlemci mevcut imzamda ki sistemi satar AMD'ye geçerim çünkü ben kendi ihtiyacımı biliyorum 14 nm 8 nm farketmez benim için. Verdiği performansa ve fiyata bakarım.
    Eğer hüsrana uğramazsak büyük iş yapacak AMD
    Nerede o Athlon64 zamanı felan
  • 31 yaşındayım, çocukluğumdan beri AMD hep "bomba gibi" gelir ama fıs çıkar. Yıllarda hangi işlemcisi kaç kere intel i geçmiş, hangi ekran kartı nvidia yı geçmiş ya da sorunsuz sürücü çıkarmış?

Son sistemimde her zamanki gibi intel seçtim, bu sefer ekran kartını nvidia aldım rahat ettim cidden.

Adam gibi iş yapamıyorlar sonra meydanı intel e bırakıyorlar. Olan sonuçta biz tüketicilere oluyor.

Dogrudur hocam intel 2600k dan beri bir adim ondeydi... O adim oyle mubarek bi adimdi ki, amd anca yetisti belki de gecti diyebiliriz.

Benim soylemek istedigim hocam, uzerinize alinmayin, genel diyorum; forumda intel nasil olsa bir islemci daha cikarir ve one gecer. Ne yazikki oyle sihirbaz gibi sapkadan cikmiyor bunlat. Intel de cok hantallasti bu 5 yilda. Milyarlarca dolari akilli telefon, modem ekran karti girisimlerinde habe ettiler. Muhendislerini de saga sola dagittilar. En azinfan 1 yil guzek bir rekabet gorecegiz hayirlisiyla.

• İnsanlar unutmasın ki bulldozer korkusuydu intel'e 2500/2600/2700 işlemcilerini çıkartan.. AMD korkusu bizlere 5 yıldır değiştirilmesi zaruri olmayan işlemciler getirdi. Ryzen ne olur bilemem ama umarım Pazar'ı korkutur!

• quote:

Orijinalden alıntı: kartanx

quote:

Orijinalden alıntı: spirituals

quote:

Orijinalden alıntı: Fatic

Ryzen satışları başlamasından 1-2 ay sonra intel yeni bir işlemci tanıtacak ryzenin zirvesinde ki işlemciler i5 lerle kapıştırılacak sonra intel i7leri 1500$ seviyelerinde satacak olan yine bize olacak.

Herifler i7 2600k işlemciler hatta i7 920 işlemciler ile bile her işini gayet güzel şekilde görüyor. İ7 6***k vs gibi şeyler çok extreme kullanıcılar için olan bir şey. Çok gerekli değil. Ki ben evimde mac haricinde amd Phenom 2 965BE işlemcili başka bir bilgisayar kullanıyorum. Yanında gtx580 ekran kartım var ve FULL HD ayarlarda açamayacağım oyun yok. Hemde hemen son ayarlar açık iken. Sürekli işlemci değiştirmek farklı bir bağımlılık yada kullanıcılık gerektiriyor benim nazarımda.

Alın bir i7 2600k , 16 GB Ram , ekran kartını ise monitörünüzün desteklediği çözünürlük moduna göre alın , işiniz tamamdır. Ekran kartları çok önem arz ediyor yeni nesil oyunlarda. (tabiki diğer bileşenler de önemli ama dediğim işlemci elinizde var ise fazlası olması çok şey değiştirmiyor)

Yav saçmalamayın ya Intel i5 4670k ile total warda 20 fps de sürünüyorum nereye yeterli oluyor işlemci teknolojisi zamana göre çok geri kaldı bunun sebebi de amd'nin uzun sürelerdir ortada olmaması.

İşlemcinin sonunda K varsa daha ne istiyorsun. Owerclock yapmak için işlemcin müsait :)
  • Ne kadar seviyesiz bir üslup bu ? Size hitap tarzım ve söylemlerim gayet akıcı ve yerindeydi diye görüyorum yorumumu tekrar okuyunca.

İ7 2600K işlemcisi yetersiz demek bana göre çok farklı bir kafada yaşamaktan öte değil.

Hayır inanmıyorsanız size link atayım görün en azından bazı şeyleri.

Öncelikle test sistemi :

İşlemci : i7 2600k
    Ekran kartı : GTX 970 G1
    Ram : 2x4GB RAM 1600Mhz G.Skill RipJaws
    HDD VE SSD : 3 x 2 TB HD Seagate Sata 3 7200rpm - SSD 120gb Samsung 840 EVO

Ve test edilen oyun ise : GTA 5

Bu oyunu arkadaşımız son ayarlarda ve FULL HD çözünürlük ile oynuyor. Üzerine video çekip yayınlıyor.

Bakınız videosu :https://www.youtube.com/watch?v=mcYvqMvHpLQ

Dilerseniz buna benzer örnekleri youtube üzerinden araştırabilirsiniz. İ7 2600K benchmark yada game test yazarsanız bir çok kaynağa erişeceksiniz.

Siz şimdi " GTA5 ile total war aynı mı kardeşim ? " dersiniz diye onla ilgili de bir kaç örneklendirme atayım belki yararlı olur size.

Test sistemi gene i7 2600k ekran kartı ise gtx570 . Herif harika akıcı şekilde oyununu oynuyor.

Buda bu sistemle oynanan Total War ın linki :https://www.youtube.com/watch?v=SSDrFUSesnw

Siz sanırım halen anakart yada işlemciye entegre grafik kartı ile oyunları deniyorsunuz...

Ki gördüğüm kadarı ile işlemciniz daha yeni bir nesil olduğu için i72600k dan daha hızlı. test :http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-2600K-vs-Intel-Core-i5-4670K/621vs1538

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

Teşekkürler. İyi forumlar.
  • Oley be AMD iyi geliyor.

amd bu sefer yapmış athlon 64 zamanları gibi olacak geriye tek şey kaldı amdnin fiyatlandırmayı nasıl yapacağı?
  • İşte bu intelin sömürgesi inşallah son bulacak

• Fiyat konusunda Intel kadar şişkin olmazlar bence. Hatta düşünüyorum ki şuan AMD FX X8 9590 200 dolar ise yeni gelecek işlemciler 350 dolar + kdv civarında olur yani 1000-1300 lira arası olur diyorum ve yine benim tahminim skylake almaktansa insanlar AMD'ye yönelicek performans açısından. Kabylake'de Skylake'den çok farklı bir teklonoji olacağını sanmıyorum. Taş çatlasın gündelik kullanılan işlemcilerine intel 5 watt daha düşük güç tüketimi der piyasa sürer. Bekleyip göreceğiz..
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    Bende öyle ümit ediyorum hocam intelin sömürgesinden kurtulursak isabet olacak artık. Bu alandaki pazarın dengelenmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: underlater

quote:

Orijinalden alıntı: kartanx

quote:

Orijinalden alıntı: spirituals

quote:

Orijinalden alıntı: Fatic

Ryzen satışları başlamasından 1-2 ay sonra intel yeni bir işlemci tanıtacak ryzenin zirvesinde ki işlemciler i5 lerle kapıştırılacak sonra intel i7leri 1500$ seviyelerinde satacak olan yine bize olacak.

Herifler i7 2600k işlemciler hatta i7 920 işlemciler ile bile her işini gayet güzel şekilde görüyor. İ7 6***k vs gibi şeyler çok extreme kullanıcılar için olan bir şey. Çok gerekli değil. Ki ben evimde mac haricinde amd Phenom 2 965BE işlemcili başka bir bilgisayar kullanıyorum. Yanında gtx580 ekran kartım var ve FULL HD ayarlarda açamayacağım oyun yok. Hemde hemen son ayarlar açık iken. Sürekli işlemci değiştirmek farklı bir bağımlılık yada kullanıcılık gerektiriyor benim nazarımda.

Alın bir i7 2600k , 16 GB Ram , ekran kartını ise monitörünüzün desteklediği çözünürlük moduna göre alın , işiniz tamamdır. Ekran kartları çok önem arz ediyor yeni nesil oyunlarda. (tabiki diğer bileşenler de önemli ama dediğim işlemci elinizde var ise fazlası olması çok şey değiştirmiyor)

Yav saçmalamayın ya Intel i5 4670k ile total warda 20 fps de sürünüyorum nereye yeterli oluyor işlemci teknolojisi zamana göre çok geri kaldı bunun sebebi de amd'nin uzun sürelerdir ortada olmaması.

İşlemcinin sonunda K varsa daha ne istiyorsun. Owerclock yapmak için işlemcin müsait :)

Ekran karti ne ?? Yani ekran karti iyi degilse hangi işlemciyi takarsan tak

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.