Şimdi Ara

Amd Fx x8 8150 (İnceleme Eklendi !!) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
1
Favori
30.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doğrudur hocam da ben birde power ı değiştirmek istemediğimden kaçınıyorum sanki amd den =) 650w bendeki. Sistem iyice eskidi. e8400 hd4850 falan antika oldu iyice. Aldımmı tam alıcamda kartlar falanda uçtu iyice kararsız kazımlığım sayesinde birşeyler alamadım. 2012 yi bekliyorum :). Sen alırsan fx8150 memnun kalırsan belki forumda amd taraftarı olmayan kişilerin fikri değişir bende dahil :). Bu arada 6950 bios falan olayları var 6970 almadan önce bi bak onada istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majesthion -- 6 Aralık 2011; 22:43:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majestyca

Doğrudur hocam da ben birde power ı değiştirmek istemediğimden kaçınıyorum sanki amd den =) 650w bendeki. Sistem iyice eskidi. e8400 hd4850 falan antika oldu iyice. Aldımmı tam alıcamda kartlar falanda uçtu iyice kararsız kazımlığım sayesinde birşeyler alamadım. 2012 yi bekliyorum :). Sen alırsan fx8150 memnun kalırsan belki forumda amd taraftarı olmayan kişilerin fikri değişir bende dahil :). Bu arada 6950 bios falan olayları var 6970 almadan önce bi bak onada istersen.

Benim Kadar Bakan Yoktur Heralde ekran Kartlarınada Aynı Bu İşlemcide Olduğu Gibi Araştırdım Valla Bu Testlerdeki Sistemlerin Hepsinde 6970 Var Sırf O Testlerin Doğruluğunu Denemek İçin Bile Alırım Yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutlu Dal

quote:

Orijinalden alıntı: Sajuuk

>FX 8150 ile i52500K arasında vatanbilgisayarda 15-30 TL fark var şimdi bakamayacağım. Ben olsam FX 8150 alırdım, neden? Al bir anakart nasıl olsa 2. seri FX serisi de aynı soket olacak yanılmıyorsam. Ayrıca Windows 8'de 1% ile 10% arasında artış var, ya dediğim gibi, Macera arıyorsan FX, özellikle de OC macerası. Mesela 8 çekirdeğin 2sini kapa 5 GHz kullan, veya 4 Çekirdeğin frekansını 5 GHZ yap diğerlerini 3 GHZ onlara Google Chrome, media player, ezik işlemleri ata. 4 Çekirdeğe oyunları ata. Macera yani :D Ama i52500K'da bu yok, direk al 4 çekirdek vur 4.5GHZ'e ortalığı del geç :D

Aynen Aynen %99 katılıyorum

Hocam Onun Üstünden Çok Sular Geçti Yukarıları İncelersen 8150 İlede Bayağı Delip Geçmişler Hatta 2600k ya Yetişmişler Uygun Sistemle

• quote:

hocam boşversene sen ya :) i5 her türlü iyidir

Hocam İşte Herkes Böyle Düşündüğü İçin Sıkıntı Oluyor . İntel Merakıdır Almış Başını Gidiyor . Kanıtla Hocam O Zaman Hadi Bunu Bana i5 2500k Sipariş Vermişken Söylüyorum Bak Bu Laflarıda Yani

• quote:

Hemen.

Oyunlar İntel Core i3 2100 gibi çift çekirdekli cpu bile AMD Nin EN İYİ İşlemcisini bile oyunlar geçerken i5 2500k dağıtır :)

http://www.anandtech.com/bench/Product/289?vs=434

İNTEL İ3 2300 vs AMD FX 8150

İntel i5 lerin üstündeki fan sessiz , gayet yeterli derecede soğutuyor tüm oyunlar hemen hemen %90 ı İntel e destek veriyor vb vb..

http://www.anandtech.com/bench/Product/288?vs=434

İ5 2500K vs AMD FX 8150

Hemen hemen tüm uygulamalarda dağıtmış :) geçmiş demiyorum dağıtmış aradaki farka bak sırf oyunlarda değil işleme programlarındada daha üst seviyede sadece 2-3 programda amd geçmiş o kadar :)

İnan hiç pişman olmazsın İntel almakla amd fx serisi SORUNLU Mimari yapısına sahip ilerde satarken para etmeyebilir :) 2.bd çıkınca bu cpular çok daha düşecek zaten real 8 çekirdek değil diye de bazı sitelerde söylemiş bi kaç bilinçli kullanıcı.

Önceki serisinden geri kalan bi seri hayatta almam :)

Bu Test Yukarıda Yaklaşık 5-6 Cevapta Mevcut Gerçeği Hiç Bir Şekilde Yansıtmıyor . Testler Normal Değerler Altında Yapıldığı İçin .Bu Teste Benzer Yaklaşık 15-16 Tane Test Var Yukarıda

Anandtech'in Farklı Bir Test'inde Kendi İncelemelerinde 8150'yi Kendleride Üstün Kabul Etmişler. Bu Testler Bios'a Göre Değişiklik Gösteriyor.Adamlar i7 980x e Bile Eşitlemişler Performansı ? O Halde İntel Almak Saçmalıktan Başka Bir Şey Olmaz ? Ama Bunun Kesin Kanıtı Lazım . Site Testleri Değil . Ayrıca i5 2500k ile Zaten Eşit Bir Ürün Neredeyse Bence En Mantıklısı 2600k İle Karşılaştır Çoğu Yabancı Sitede Bunu Yapmış 2600k İle Eşit Çıktığı Testte Var Düşük Çıktığı Testte Ama 2500k Nın Altına Düşmemiş Hatta Bazı Testlerde 2500 Ün 2600k ' dan Üstün Olduğu Yerler Var ? O testlerin Doğruluğu Bana Hiç İnandırıcı Gelmiyor.

Ama Doğru İse 8150 - i7 980x e Eşit Bir ürün Der Ve Gönül Rahatlığıyla Alırım Bunuda Sizin Gönderdiğiniz Gibi Testler Söylüyor . Mesaj Atmadan Önce Konuyu İnceleseydiniz Keşke.

Edit : Isınma Problem Değil h100 Extreme İle Kullanacağım Zaten Amd Nin Öneriside Sıvı Soğutma İle Kullanım Şeklinde ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Famous -- 7 Aralık 2011; 0:34:04 >

• quote:

http://www.kitguru.net/components/cpu/zardon/power-consumption-fx-8150-v-i5-2500k-v-i7-2600k/
    beyler ben bu oc olaylarından pek anlamam ama. Bu fx8150 fena güç harcıyor. 4.6ghz de bu kadar harcıyorsa 6ghz oc olsa herhalde gtx 580 kadar güç harcar full load olunca. Fx 8150 almayı düşünen arkadaşların performanstan ziyade bu güç unsurlarına da bakmalarında fayda var. fx8150 2500k ya göre 2 kat fazla güç harcıyor.

Bu arada Vatandaki fiyatlara birşeyler olmuş ya normal değil o fiyatlar. Ben %25 indirimle i7 2600k yı 590 gibi bi fiyata görmüştüm. Yani şey olmuyordu diğer yerlerin normal fiyatı vatanın %25 indirimi ile eşdeğer değildi.

Vatan yeni bir %25 indirimine hazırlanıyor. Bunu yapmadan önce bindirim uygulayıp fiyat hafızasını manüple ederler. Vatan'da fiyatlar anormal arttığı vakit, indirim kapıda derler...

• quote:

Orijinalden alıntı: T-K-Y

quote:

@t-k-y

her kafadan farklı bir ses dimi hocam :)

Hemde Nasıl Tüm Testler Sonucunda Vardığım Kanı Şu 8150 asus Crosshair v formula İle Güzel Bir İkili Ortak Tek Yanı Tüm Testlerin Şu Çıkıyor 2600k'dan düşük 2500k'dan Yüksek Bir İşlemci Amd'den Gelen Açıklamada Şu Bulldozer'in İntel'in Üst Düzey İşlemcilerinden Geride Olması Windows 8 İçin Üretilmiş Olmasıymış Win. 8 İle Birlikte Üst Seviyelere Ulaşacakmış

5ghz Stabil'i Şu Şekilde Sağlamışlar i7 ile Denk Çıkan Testlerde

Asus Crosshair V Formula
    Amd fx 8150 Bulldozer
    Birde Amd Logosu Var Soğutucuda Ama Bildiğin Corsair h70 Su Soğutucu

Düz Mantıkla Ben

Asus Crosshair V Formula + Amd fx 8150 + Corsair h100 Extreme Alacağım Varsayılırsa Nvidia Değilde Ati Ekran Kartıyla i5 2500k ' dan Daha Üstün Bir Performans Alırım. ( gtx 570 ti Yerine hd 6970 Mesela )

Windows 8 çıkınca 8150'ye tekrar bakarız o zaman. 955 ile yaşadığım aşk tükenmedi henüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

quote:

quote:

@t-k-y

Hemde Nasıl Tüm Testler Sonucunda Vardığım Kanı Şu 8150 asus Crosshair v formula İle Güzel Bir İkili Ortak Tek Yanı Tüm Testlerin Şu Çıkıyor 2600k'dan düşük 2500k'dan Yüksek Bir İşlemci Amd'den Gelen Açıklamada Şu Bulldozer'in İntel'in Üst Düzey İşlemcilerinden Geride Olması Windows 8 İçin Üretilmiş Olmasıymış Win. 8 İle Birlikte Üst Seviyelere Ulaşacakmış

Asus Crosshair V Formula
    Amd fx 8150 Bulldozer

Düz Mantıkla Ben

Asus Crosshair V Formula + Amd fx 8150 + Corsair h100 Extreme Alacağım Varsayılırsa Nvidia Değilde Ati Ekran Kartıyla i5 2500k ' dan Daha Üstün Bir Performans Alırım. ( gtx 570 ti Yerine hd 6970 Mesela )

Windows 8 çıkınca 8150'ye tekrar bakarız o zaman. 955 ile yaşadığım aşk tükenmedi henüz.

Sana Mutluluklar O Zaman

• fx 8150 kötü işlemci değil beklentinin altında kalan bir işlemci fiyatının 600 tl olması sadece bu değeri hak etmiyor olması 450 tl civarına çekilse en fazla satan işlemci olurdu bu işlemci ile ilgili ilk söylenen şey i7 950 yi %50 oranında daha fazla performans göstereceği söylendi ama bu performans %25 te kaldı
  • http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

Uluslararası test merkezi...güvenilir bir yer,

AMD FX-8150 Eight-Core 8,308puan $269.99*
    Intel Core i7-2920XM @ 2.50GHz 7,751puan $1,096.00**

Durum çok net
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

quote:

quote:

@t-k-y

Asus Crosshair V Formula
    Amd fx 8150 Bulldozer

Düz Mantıkla Ben

Sana Mutluluklar O Zaman

Sana da

• quote:

Orijinalden alıntı: Coma3567

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

Durum çok net

Bencede Çok Net i5 2500k Çok Geride Kalıyor. Ama Her Test Farklı Bir Şey Söylüyor İşin Garip Yanı Testlerde 8150 4.7 ghz i7 2600k 5.2 ghz de Test Edilmiş Hep 8150'nin Oc Performansı Bunun Çok Üstünde

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Coma3567

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

Durum çok net

Bencede Çok Net i5 2500k Çok Geride Kalıyor. Ama Her Test Farklı Bir Şey Söylüyor İşin Garip Yanı Testlerde 8150 4.7 ghz i7 2600k 5.2 ghz de Test Edilmiş Hep 8150'nin Oc Performansı Bunun Çok Üstünde

Dikkati çekmek istediğim konu fiyat meselesidir, amd mantıklı adımdır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zorbeymd

Ayrıca senin 390'a alabildiğin fx 8150 işlemciye vatan'ın 611 TL fiyat biçmesi de ülkemizde tüketiciye giydirilmesinin iyi bir örneği olsa gerek

Ee Ben Bunu Forumda 20 Ayrı Yere Yazdım Dışarı Çıkıp Fiyat Alın diye.Bana Verilen Cevap Artık Pazarlık Yapmak Mı Kaldı Ya İnternetten Alırım Evime Gelir Oldu Eee Bu Kafayla Daha Çok Giydirilir İnsanımız

FX8150 Türkiye'de stoklara girmeden nasıl alabiliyorsun ? Sanırım Yurtdışından alıyorsun ?

• quote:

Valla abi ben şimdi ciddi bi genelleme yapmak istemiyorum ama. 3-4 tane yabancı forumuda takip ediyorum dh dışında. overclock.net falan. Linustechtips ve motherboardsorg videolarını izliyorum. Amd ye pek bulaşmıyorlar adamlar nedense. Belki ben yanlış düşünüyorum olabilir. Ama adamların sistemler hep belli. i5 2500k - i7 2600k. Yeni bi ekran kartı falan çıktığında testleri falan fx serisinden bir işlemci ile yaptıklarını hiç görmedim :). Veya herhangi bir amd ile.

Videonun dogru olmasina bile gerek yok zaten kullananlar biliyor islemcinin nasil guclu oldugunu.

site ismi verme ya butum rahatsizari durtme

• Sabah 7 De Kaltım Sırf Bu Bulldozer'i Test Edicem Diye Bir Tanıdığımın Mağazasına Gittim (Tam Mağaza Denilemez) Neyse Durum Şu

Amd Sistem

Asus Crosshair V Formula
    Amd Fx x8 8150
    Corsair h100 extreme hydro Soğutucu
    12 Gb Kinston Ram (modelini Hatırlayamadım)
    6970 2x C.FireX
    1000w Seasonic 80+ Gold Psu

İntel Sistem

Msi Z68a-Gd80
    İntel i5 2500k
    Corsair h100 Extreme Hydro Soğutucu
    12 Gb Gipjaws Ram
    gtx 570 Ti Twin Frozer II O.c 2x Slı.
    1000w Seasonic 80+ Gold Psu

fx 8150 : 5.2 Ghz
    i5 2500k : 5.o Ghz Stabil !

Elimde Deneyecek Fazla Bir Oyun Yoktu Bf-3 Crysis-2 Dirt-3 de Deneyebildim Sadece.

Fx 8150 Beklediğim Gibi Çabuk Isındı Ama h100 Ün Fan Hızlrını Biraz Arttırınca Güzel Seviyelere İndi
    i5 2500k Yine Normal Olarak Daha Geç Isındı Ama Sonuçta Fan Hızı i5 2500k'da Daha Düşük Seviyede Hemen Hemen Aynı Isılarda Kaldılar.

Güç Tüketimi Konusunda Lafım Yok Gerçekten Bayağı Fazla i5 2500k'ya Göre

Neyse Gerçekten İki İşlemcide Süper İş Çıkardı Bana Sorarsanız.
    Uzatmıyım Daha Fazla

Bf-3 - 8150>i5 2500k - 35 Fps İle 8150
    Dirt-3 - 8150>i5 2500k - 30 Fps İle 8150
    Crysis-2 - 8150>i5 2500k - 27 Fps İle 8150

2600k İle Deneme Yapamadım Düz Mantık Kurarsak Yüksek Çıksa Bile En Fazla 7-8 Fps Fark Eder Düşüncesindeyim. Oradaki Mühendis Arkadaşlara Bir Kaç Soruda Sordum Tabi Madem Sabahın Köründe Gittim Kafamda Soru İşareti Kalmasın Dedim.

1-8150'nin Mimari Yapısı Bozuk Diyorlar ?
    -- Ufak Hatalar Var Ama Mimari Yapısı Bozuk Denemez . Zaten Düşünürsen Sonuçta Mimari Yapısı Bozuk Bir İşlemci İle Dünya Rekoru Kırmak Zor Olur Tabi.

2-Bazı Testlerde i5 2500k'dan Bile Geride Kalıyor İnternette Bunun Sebebi Ne ?
    -- Tamamen Tezgahtarlık. Reel Hayatta Bir Adam Nasıl Sana Kendi Sattığı Ürünü Met Edip Diğer Ürünü İyi Bile Olsa Kötülemeye Çalışıp Sana Kendi Ürününü Satmaya Çalışırya Buda Aynı Hesap.

3-Gerçek 8 Çekirdek Olmadığı İçin Düşük Oldu Diyorlar ?
    -- Şöyle Amd Şuan Gerçek 8 Çekirdek İşlemciyi Yapsalar Bile Piyasaya Bunu Sürdürtmezler Çünkü Ortalık Alt Üst Olur Çünkü Bu İşlemci Gerçekten Adam Akıllı Yapılırsa İnteli Çok Geride Bırakır Buda Tüm Kullanıcıları Amd'ye Yöneltir.Piyasada Bir Nebze Eşitlik Sağlamak İçin İntel İle Aynı Noktada İlerleme Yapıyorlar.

4-Windows 8 İle Daha İyi Performans Verecek Diyorlar ?
    --Doğru Olabilir Win.8 in Şuan Ne Şekilde Olduğunu Bilemiyoruz Ama Bu Amd'nin Lehinede Olabilir Aleyhinede .Tabi İçten İçe Bir Anlaşma Varsa Bu Bunun İçin Üretilecek Diye O Zaman Tabiki Daha İyi Performans Sağlarlar.Amd'nin Açıklamasıda Aynen Böyle Olmuştu Win. 8 İle Bulldozer Harikalar Yaratacak Kullanıcılarımız Rahat Olsunlar Gibi Bir Şey .

5-Fx 8150 Almak Mantıklı Mı Şuan Peki ?
    Mantıklı Tabi Neden Olmasın Şimdi Geride Kalsa Bile Amd'nin Attığı Adımlar Onu Öne Taşımaya Yetecek Diye Düşünüyorum. Taşıyamasada Kaybettiğin Pek Bir Şey Olmaz Aslında i5 2500k İle Aynı Performansı Kesinlikle Alırsın Belki Daha Üstün. 2600k'dan Çok Üstün Olur Diyemem Ama Win.8 ile Ne Olur Bilemem.Ama Zaten Üstün Olmasa Bile 2600k'dan Fazla Uzakta Kalacağını Sanmıyorum Şuan Bile Çok Geride Sayılmaz Ufak Farklar Var Sadece. Bu Yüzdende Seni Kesinlikle Pişman Etmez.

Evet Arkadaşlar Durum Bu Herşey Açık Ve Net Aslında Artık Şu İnternet Testlerine Güvenmemekte Fayda Var

Bu Arada Lütfen Emeğe Saygı O Kadar Uğraştım

• Aslında bu yazı ingilizce olarak da hazırlansa diğer atan tutanlar için çok güzel cevap olur.
  • Farklı ekran kartları kullanarak mı test yapıp karşılaştırıyorsunuz?

Ekran kartlarının ve hatta mümkünse ram hız ve gecikme değerlerinin de aynı olması lazım, sağlıklı bir karşılaştırma için. HD6970X2 zaten GTX580 SLI kadar başarım veren bir kart. GTX570SLI dan üstün olması normal.

Kendi görüşüm: Aynı kartla test edilmiş olsalardı 1080p, yüksek ayarlarda aynı fps leri alırlardı ya da 1-2 fps fark olurdu sadece.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Dirt-3 - 8150>i5 2500k - 30 Fps İle 8150 (Keşke bu kadar yazmışken çözünürlük, ayarlar hakkında da bir şeyler yazsaydın)
    Şimdi bu 30 fps yüksek çözünürlükte, ultra ayarlarda fx 8150'nin aldığı minumum fps değil herhalde, burada iki işlemci arasındaki fps farkı 30 fps mi oluyor?
    Çünkü i5 2500k, ultra settings, 8xMSAA, 1680x1050, 6950 1gb tek kart ile minumum 52 fps görüyor ki senin test sisteminde 570 sli kullanılmış. 8150'nin i5 2500k'ya 30 fps fark atması mümkün değil.
    30 fps 8150'nin 6970 c.f 'de minum fps değeri 30 olamayacağına göre, bu 30 fps nedir?
  • 30 fps aradaki Fark hocam örn ( 60-90) gibi gtx 570 6970 e gore yetersiz derseniz sansimi denerim gidip bir kere daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Famous -- 7 Aralık 2011; 13:23:10 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.