Şimdi Ara

Amd Fx x8 8150 (İnceleme Eklendi !!) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
1
Favori
30.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güzel bir konu daha fazla sonucları bekliyoruz hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adoniss

Aslında bu yazı ingilizce olarak da hazırlansa diğer atan tutanlar için çok güzel cevap olur.

• quote:

Bazı Testlerde i5 2500k'dan Bile Geride Kalıyor İnternette Bunun Sebebi Ne ?
    -- Tamamen Tezgahtarlık. Reel Hayatta Bir Adam Nasıl Sana Kendi Sattığı Ürünü Met Edip Diğer Ürünü İyi Bile Olsa Kötülemeye Çalışıp Sana Kendi Ürününü Satmaya Çalışırya Buda Aynı Hesap

bütün testler yanlı o zaman...
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-K-Y

30 fps aradaki Fark hocam örn ( 60-90) gibi gtx 570 6970 e gore yetersiz derseniz sansimi denerim gidip bir kere daha

SS isterük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DC5C7D984 -- 7 Aralık 2011; 15:20:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbsrkc06

quote:

Bazı Testlerde i5 2500k'dan Bile Geride Kalıyor İnternette Bunun Sebebi Ne ?
    -- Tamamen Tezgahtarlık. Reel Hayatta Bir Adam Nasıl Sana Kendi Sattığı Ürünü Met Edip Diğer Ürünü İyi Bile Olsa Kötülemeye Çalışıp Sana Kendi Ürününü Satmaya Çalışırya Buda Aynı Hesap

bütün testler yanlı o zaman...

Testleri İncelesen Zaten Hepsi Ayı Bir Şey Söylüyor
  • 580 İle Deneseydim Bu Sefer gtx 580 Daha Yüksek Bir Kart Denecekti Büyük İhtimalle 1080p Çözünürlükte Test Edildi Zaten Ancak Kartların Farklı Olma Sebebi Şu Amd ile Ati İntel İle Nvidia Daha İyi Performans Verir Diye Bir Rivayet Var Ona Uyalım Bari Dedim. Hala Sonuçlara İnanmayan Arkadaşlar İçin Bir Kanıtım Yok SS Alma Şansım Olmadı Çünkü Ancak Zaten Soru Cevap Kısmı Bile Benim İçimi Rahatlatmaya Yetti.

Burda Hala 2500k'yı Savunmanın Anlamı Yok Bence 2600k Tabi Savunula Bilir Ona Lafım Yok . Oyunlar Full Performans'ta Denendi 1080p Çözünürlükte. Monitör Tepki Süresi 2ms İdi İki Sistemdede.i5 2500k'yı Kötülemek İçin Yapmadım Bu İncelemeyi Kesinlikle Küçümsenecek Bir İşlemci Değil Ancak Görüldüğü Gibi Bir 8150 'de Değil.

Edit : Şunuda Ekleyeyim 8150 Diğer Anakartlarla Daha Düşük Performans Verebilir Ama Bu Fark Ne Kadar Olur Bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Famous -- 7 Aralık 2011; 16:08:42 >

• quote:

580 İle Deneseydim Bu Sefer gtx 580 Daha Yüksek Bir Kart Denecekti Büyük İhtimalle 1080p Çözünürlükte Test Edildi Zaten Ancak Kartların Farklı Olma Sebebi Şu Amd ile Ati İntel İle Nvidia Daha İyi Performans Verir Diye Bir Rivayet Var Ona Uyalım Bari Dedim. Hala Sonuçlara İnanmayan Arkadaşlar İçin Bir Kanıtım Yok SS Alma Şansım Olmadı Çünkü Ancak Zaten Soru Cevap Kısmı Bile Benim İçimi Rahatlatmaya Yetti.

Burda Hala 2500k'yı Savunmanın Anlamı Yok Bence 2600k Tabi Savunula Bilir Ona Lafım Yok . Oyunlar Full Performans'ta Denendi 1080p Çözünürlükte. Monitör Tepki Süresi 2ms İdi İki Sistemdede.i5 2500k'yı Kötülemek İçin Yapmadım Bu İncelemeyi Kesinlikle Küçümsenecek Bir İşlemci Değil Ancak Görüldüğü Gibi Bir 8150 'de Değil.

2 Yanlış 1 doğru etmiyor, GTX580 SLİ ile de deneseydiniz bu sefer o kısmı eleştirilirdi elbette.

İşlemci kaynaklı performans farkı için, mümkün olduğunca diğer bileşenler sabit kalırken sadece anakart ve işlemci değiştirilerek test alınır.

Ek: Ben 8150 önde dediniz diye değil, test mantığınızın yanlış olduğunu bilmeniz için yazıyorum bunları. Yoksa bu onu geçmiş derdinde değilim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

580 İle Deneseydim Bu Sefer gtx 580 Daha Yüksek Bir Kart Denecekti Büyük İhtimalle 1080p Çözünürlükte Test Edildi Zaten Ancak Kartların Farklı Olma Sebebi Şu Amd ile Ati İntel İle Nvidia Daha İyi Performans Verir Diye Bir Rivayet Var Ona Uyalım Bari Dedim. Hala Sonuçlara İnanmayan Arkadaşlar İçin Bir Kanıtım Yok SS Alma Şansım Olmadı Çünkü Ancak Zaten Soru Cevap Kısmı Bile Benim İçimi Rahatlatmaya Yetti.

2 Yanlış 1 doğru etmiyor, GTX580 SLİ ile de deneseydiniz bu sefer o kısmı eleştirilirdi elbette.

İşlemci kaynaklı performans farkı için, mümkün olduğunca diğer bileşenler sabit kalırken sadece anakart ve işlemci değiştirilerek test alınır.

Ek: Ben 8150 önde dediniz diye değil, test mantığınızın yanlış olduğunu bilmeniz için yazıyorum bunları. Yoksa bu onu geçmiş derdinde değilim.

Doğru Tabi Sonuçta Bende Pro Bir Deneyime Sahip Olmadığım İçin Tabi Sürekli Bunları Yapan Birisi Değilim.Ama Şansım Olursa İntel Sistemide 6970 C.Firex İle Dener Sonucu Yazarım En Kısa Zamanda Tavsiyeleriniz Ve Görüşleriniz İçin Teşekkürler

• @T-K-Y

DONANIMHABERİN İNCELEMESİ DAHİL HEPSİNİ İNCELEDİM..
    quote:

NASIL FARKLILIKLAR VAR MESELA???
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbsrkc06

@T-K-Y

DONANIMHABERİN İNCELEMESİ DAHİL HEPSİNİ İNCELEDİM..
    quote:

NASIL FARKLILIKLAR VAR MESELA???

Hocam Bu Konudakileri İncele Bench Sonuçları Vs.

8150'nin i7 980x te Bile Üstün Çıktığı Testler Var Yarısında 8150 üstün çkmış yarsında i5 2500k Bazısında i3 ten bile Düşük Kalmış Yani Herkes Kimin Yanındaysa Ona Göre Test Yapmış
  • Hayırlı Olsun Güle Güle Kullan.

Aklıma Gelmişken Elinde GTA IV Var mı ? Yoksa Boş Zamanda Yükleyin Benchmark Testleri Yapıp Yayınlayın

DÜZELTME:
    Burayı Beklerizhttp://forum.donanimhaber.com/m_37506489/mpage_1/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaNKaWaReZ -- 7 Aralık 2011; 17:10:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaNKaWaReZ

Hayırlı Olsun Güle Güle Kullan.

Aklıma Gelmişken Elinde GTA IV Var mı ? Yoksa Boş Zamanda Yükleyin Benchmark Testleri Yapıp Yayınlayın

DÜZELTME:
    Burayı Beklerizhttp://forum.donanimhaber.com/m_37506489/mpage_1/key_/tm.htm

Kendime Almadım Henüz Sisteim Dediğim Gibi i5 2500k İdi Bugün Sistemimide Teslim Aldım Ancak Şuan Anakart Ve İşlemci Yok Çünkü Değiştirdim Bu Sonuçlardan Sonra 2-3 Gün İçinde Elimde Olurlar

• Bence şu yapıabilir.

1- AMD CPU + ANAKART + GTX 570
    2- AMD CPU + ANAKART + HD 6970
    3- INTEL CPU + ANAKART + GTX 570
    4- INTEL CPU + ANAKART + HD 6970

kombinasyonları ile test yapılır, hatta buradan AMD - NVIDIA, INTEL - ATI uyum becerisi gibi çapraz değerlendirme bile çıkarılır.

Bu konuyu ilgiyle takip ediyorum. Bakayım sonu nereye varacak...

@T.K.Y.
    Bu arada mühendis arkadaşlarımızın şu 3 numaralı açıklaması bana biraz garip geldi. Hani "Türkiye'de petrol var bor var ama ABD çıkarttırmıyor" durumuna benzedi. haydi verdiğim örneği gerçeklik payı olsun da bence AMD ger.ek 8 çekirdek BD durumu bununla paralel görümemeli... Bence AMD'nin 8 çekirdekli ve uygun fiyatlı bir işlemci ile dünyayı sarsacağı falan yok. AMD'nin 8 çekirdeği 990 extrem!i geçseydi sadece Intelin marka gücü azalana kadar fiyatı makul kalırdı. Intel'in pazarı kçülüp AMD genişlese sanıyor musunuz ki AMD bu fiyatlarla devam edecek. Intel'e ettiğimiz küfürleri AMD'ye eder olup, Intel olmasa bize PC haram diyecektik.

8150 iyi hoş da şu güç tüketimi ve ısınma olayı hiç hoş olmadı benim yüreğim sadece buna sızlıyor Intel bu yollardan çok uzun zaman önce geçti (478 PIN Prescott) o zamandan sonra böyle bir hatayı neredeyse hiç tekrarlamadılar. Buna rağmen AMD sempatiktir + alınasıdır fakat Phenom II serisindeki 350 - 400 TL üst fiyatlardan sonra, buradaki çok az kişi AMD'de ikna olur hele BD bu kadar güç tüketirken. Kısacası o segmentte orijinali duruken çakması ikna edemez kolay kolay...

Son olarak, Yarın öbür gün revizyondu Win 8'di vs... BD'nin gizil güçleri ortaya çıkar da ben size ne demiştim, BD'nin fiyatı uygunken aldım siz şimdi Intelleri satıp, fiyatı artmış BD için mağazalarda kuyruğa girdiniz Nihohahah şeklinde bir duruma heves etmeye gerek yoktur (Kimsenin böyle bir heves içinde olduğunu söylemiyorum aman yanlış anlaşılmasın sadece ola ki konu buraya gelmeden sözümü söylemiş olayım). Yarın o işlemci elzem ve hakkını verir duruma gelince bedeli ödenir alınır. Şu an için benim gibi forumu işgal etmiş ve %80 lik çoğunluğa mensup ortalama bir kullanıcı için x6 1090 bile lükstür hele ki 2500K fantazidir. İşlemciye verilecek para yerine 6850 üstü (560 TI - 6950) bir GPU ile bu sorular en az 2 yıl daha hasır altıdır. Ha bu arada neyse ki BD devrim falan değildir. Çünkü ben PC konusundaki ihtiyaçlarımı belirleyemiyorum. Önümdekiler belirliyor. Bundan 10 sene sonra aynı PC'yi kullanıyorsam bilin ki yeni bir işlemci çıkmamıştır. Amma gevezelik ettim. Affınıza sığınarak...

• Fiyat Konusuna Kesinlikle Lafım Yok Ben Sadece Elimden Geldiği Kadar Ufak Çapta Bir Deneme Yaptım Bunun Sonuçlarını Paylaştım Kafalardaki Soru İşaretlerini Kaldırmak Adına. Görüşleriniz Ve Tavsiyeleriniz İçin Teşekkürler Kombinasyonları Tek Tek Deneyecek Durumum Yoktu Malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Bence şu yapıabilir.

1- AMD CPU + ANAKART + GTX 570
    2- AMD CPU + ANAKART + HD 6970
    3- INTEL CPU + ANAKART + GTX 570
    4- INTEL CPU + ANAKART + HD 6970

kombinasyonları ile test yapılır, hatta buradan AMD - NVIDIA, INTEL - ATI uyum becerisi gibi çapraz değerlendirme bile çıkarılır.

Bu konuyu ilgiyle takip ediyorum. Bakayım sonu nereye varacak...

@T.K.Y.
    Bu arada mühendis arkadaşlarımızın şu 3 numaralı açıklaması bana biraz garip geldi. Hani "Türkiye'de petrol var bor var ama ABD çıkarttırmıyor" durumuna benzedi. haydi verdiğim örneği gerçeklik payı olsun da bence AMD ger.ek 8 çekirdek BD durumu bununla paralel görümemeli... Bence AMD'nin 8 çekirdekli ve uygun fiyatlı bir işlemci ile dünyayı sarsacağı falan yok. AMD'nin 8 çekirdeği 990 extrem!i geçseydi sadece Intelin marka gücü azalana kadar fiyatı makul kalırdı. Intel'in pazarı kçülüp AMD genişlese sanıyor musunuz ki AMD bu fiyatlarla devam edecek. Intel'e ettiğimiz küfürleri AMD'ye eder olup, Intel olmasa bize PC haram diyecektik.

8150 iyi hoş da şu güç tüketimi ve ısınma olayı hiç hoş olmadı benim yüreğim sadece buna sızlıyor Intel bu yollardan çok uzun zaman önce geçti (478 PIN Prescott) o zamandan sonra böyle bir hatayı neredeyse hiç tekrarlamadılar. Buna rağmen AMD sempatiktir + alınasıdır fakat Phenom II serisindeki 350 - 400 TL üst fiyatlardan sonra, buradaki çok az kişi AMD'de ikna olur hele BD bu kadar güç tüketirken. Kısacası o segmentte orijinali duruken çakması ikna edemez kolay kolay...

Son olarak, Yarın öbür gün revizyondu Win 8'di vs... BD'nin gizil güçleri ortaya çıkar da ben size ne demiştim, BD'nin fiyatı uygunken aldım siz şimdi Intelleri satıp, fiyatı artmış BD için mağazalarda kuyruğa girdiniz Nihohahah şeklinde bir duruma heves etmeye gerek yoktur (Kimsenin böyle bir heves içinde olduğunu söylemiyorum aman yanlış anlaşılmasın sadece ola ki konu buraya gelmeden sözümü söylemiş olayım). Yarın o işlemci elzem ve hakkını verir duruma gelince bedeli ödenir alınır. Şu an için benim gibi forumu işgal etmiş ve %80 lik çoğunluğa mensup ortalama bir kullanıcı için x6 1090 bile lükstür hele ki 2500K fantazidir. İşlemciye verilecek para yerine 6850 üstü (560 TI - 6950) bir GPU ile bu sorular en az 2 yıl daha hasır altıdır. Ha bu arada neyse ki BD devrim falan değildir. Çünkü ben PC konusundaki ihtiyaçlarımı belirleyemiyorum. Önümdekiler belirliyor. Bundan 10 sene sonra aynı PC'yi kullanıyorsam bilin ki yeni bir işlemci çıkmamıştır. Amma gevezelik ettim. Affınıza sığınarak...

kesinlikle katılıyorum cok güzel yazmıssınız

önemli olan ihtiyaclarıma cevap verip verememesi herşeyin bası budur. fazlası keseye zarar ve cok büyük beklentilr icine girenler icinse hayal kırıklığı olabilir.Ama tam tersi de olabilir , her neyse önce ben pc yi ne icin alacam? diye sormalı insan ve ona göre mantıklı hareket etmeli

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutlu Dal

Amd FX 8150 Ne zaman alacaksın Türk Hava Yolları :D

Siparişi Verdim Bakalım 1 Hafta İçinde Gelir Heralde
  • quote:

tek hedefim türk hava yolları

Hava Değil Hava Değil Kafa İnşallah Pişman Etmez Beni 8150 Tek Korkum Bd 2 Lerin'de am3+ Destekli Olmaması
  • quote:

hahahahahaha benimde tek korkum ivy bridge cpuların lga 1555 olmaması ama bd 2 ler %80 am3+ bence :)

Vallahi Öyle Olmazsa İflas Bayrağını Çekerim Birde 8150 de istediğimi Bulamazsam Tekrar Anakart Al İşlemci Al
  • Hayırlı olsun bulldozer almışsın dikkatli ol yavaş sür :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majestyca

Hayırlı olsun bulldozer almışsın dikkatli ol yavaş sür :D

Teşekkürler Hocam İnşallah Altında Kalmayız
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.