Şimdi Ara

amd fx 8350 ile oc sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    amd fx 8350 4ghz
    coolarmaster v8 gts işlemci soğutucusu
    asus strix gtx 970
    8 gb 1600 mhz ram
    everest horse 916p kasa / 750w 80 plus bronze güç kaynağı

bu bu sistemle hiçbir şekilde oc yapamıyorum. anakart biosu güncel. şöyleki, biosda asusun performans moduna alıyorum. prime 95 ile test yaptığımda 3-4 dk sonra 8. çekirdek worker stopper oluyor. sanırım bunun olmaması lazım. sorunum budur. bunun olması normalmidir? bois ayarlarında performansı normale aldığımda 20 dk test ettim hiçbir worker stopper almadım.

bildiğim kadarıyla worker stopper hatası stabilite sorunu anlamına geliyor. yani kendim oc yapsam voltajları falan iyi ayarlayamamışım derimde, asusun kendi performans modu yani, stabil olması gerekiyor. ancak test esnasında worker stopper alıyorum. ekran alıntısınıda ekledim. sıcaklıklar çok iyi bence. sıcaklıklarla bir sorunum yok.

biryandanda bildiğim kadarıyla normalde bu işlemci 4 çekirdek + sanal 4 çekirdek var. yani oyüzden sanal çekirdeklerin worker stopper olması bir sorun teşkil etmez belkide olması gereken budur diye düşünüyorum fakat, sizlerinde fikrini almak istiyorum. ilgilenirseniz sevinirim .
     amd fx 8350 ile oc sorunu

• O modlar pek işe yaramaz hocam kendin yaparsan daha iyi olur.
  • kendimde yapamıyorumki hocam. uğraştım biraz fakat, tutturamadım. ya pc kitleniyo ya yine en az 3 worker sttoped
  • erdemguven kullanıcısına yanıt
    Neler yapıyorsun?
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=107717766

Burdaki herseyi harfiyen yap
    Prime teste gerek yok. Aida64 en iyisidir prime grafik yongasinida isin icine sokuyor.

Eger bu degerde oyunda hata alirsan 4.5 ghz ye dusur yada 1.48 voltaj ver. Sorun kalmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 fiziksel çekirdege sahip 8350 ama 970 chipset bir anakartla max 4.5ghz overclock olacaktır ancak hiç asus anakart kullanmadıgım için tam olarak bişey söliyemicem umarım flonky ve tayfn1907 arkadaşımız bu konuda bilgi sahibidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.