L

Yüzbaşı
22 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar, bende harman kardon avr 158 amfisi bulunmakta. Şu anda bu amfi ile yanında gelen jbl scs140bk hoparlör setini 2+1 olarak kullanıyorum sadece müzik için filmleri bu sistemimde izlemiyorum.
Asıl soru şu ki; 2 tane yeni hoparlör almak istiyorum müzik dinlemek için. Gene 2+1 şekilde kullanıcam fakat bazı arkadaşlar o amfinin hiç bir işe yaramayacağını boşuna masraf etmemem gerektiğini ve hoparlör almadan önce amfi almam gerektiğini söylediler. Sizce amfim nasıl ve buna uygun müzik dinlemek için toplamda bin lira civarı hoparlör tavsiye eder misiniz, çok teşekkürler şimdiden yardımlarınız için.
Merhaba Arkadaşlar.

Kendime yeni hoparlör almak istiyorum fakat bu konuda deneyimsiz olduğum için size danışma ihtiyacı hissettim. Öncelikle sistemim şöyle Harman Kardon AVR 150-Jbl SCS140BK 5+1 olarak satın aldım ama 2+1 olarak kullanıyorum bir de Pioneer PL-990 pikabım var. Daha çok müzik dinlemek için hoparlör tavsiyesi istiyorum sizlerden bir iki tane gözüme kestirdim fakat nasıl olur bilemedim.

Dali Lektor 2 Profesyonel
http://www.hepsiburada.com/liste/dali-lektor-2-profesyonel-ses-sistemi-hoparloru-2li-takim-acik-ceviz/productDetails.aspx?productId=evdalilektor2wl&categoryId=152491

JBL STUDIO 230
http://www.hepsiburada.com/liste/jbl-studio-230-2-kanal-65-hoparlor-ceviz2li-takim/productDetails.aspx?productId=evjblstudio230brw&categoryId=152491

Bu ikisi nasıl sizce bütçe olarak 600- 700 arasında bir şey düşünüyorum ama bu sizlere gösterdiğim jbl'in fiyatı biraz fazla farkındayım değer mi peki o kadar fazla vermeye?

Teşekkürler...
Benim bilgisayarın donanımı şöyle İntel i5 3.2ghz 12gb ddr3 1800mhz ram, 1.7tb hdd, 9800gtx+, asus g55a 550w psu.
Güç kaynağını alalı 7-8 yıl civarı olmuştur ve bu güç kaynağı eski bilgisayarımdan kalma. Eski bilgisayarım, anakartın yanması nedeni ile değiştirmiştim.
Acaba güç kaynağını değiştirmeme gerek var mıdır, ömrünü doldurmaya yaklaşmış mıdır , ömrünü doldurursa diğer bileşenlere zarar verir mi?
Ayrıca yeni bir ekran kartı alma ihtimalim var R7 260 alsam bu güç kaynağı kaldırır mı?
Teşekkürler...
İyi günler arkadaşlar,

6,7 yıl önce almış olduğum ekran kartıma yeni aldığım hdmi kablosunu bağladım. Sorun şu ki, tv'yi görmesine rağmen görüntü aktarmıyor. Kabloda mı sorun var diye başka bir bilgisayara taktım çalıştı, Blu-ray player'a taktım çalıştı. Almış olduğum kablo hdmi 1.4d destekli ve benim ekran kartım üzerinde direkt olarak hdmi çıkışı bulunmakta herhangi bir dönüştürücü kullanmıyorum. Bu sorun neyden kaynaklı olabilir, bütün yazılımsal opsiyonları denedim.
http://mafrenkbodrumkati.blogspot.com/
Arkadaşlar yeni açtığım bloğumda yaratmış olduğum mafrenk karakterinin maceralarını ve düşündüklerini yazıyorum. Aynı zaman küçük kısa hikayelerde mevcut. Yorum ve görüşlerinizi belirtirseniz çok mutlu olurum, teşekkürler.
Cnet pro200 eternet kartı aldım bilgisayarımın pcı slotuna taktım fakat windows driver'ını bulamadı ben den istedi. Kartla beraber gelen cd'nin içinde install yoktu ben de driver olarak cd-rom sürücüsünü gösterdim. Orada da driver buluna madı dedi bn de internet sitesinden uyğun driver'ı indirip kurmayı denedim fakat install yoktu bn de o klasör ü gösterdim yine driver bulunamadı dedi ne yapmalıyım
Not:ACİL....
asus m2n dh anakarta sahibim bu anakart nf430mcp çipseti kullanıyo fakat anakart durmadan sorunçıkartıyo bnde GIGABYTE 590 SLI-S5(tavsiye edermisiniz) almaya karar verdim sizce nasıl bir performans farkı olur
amd5600+ msi 8600gts hd oc asus 550w 2gb twinmos 667mhz 320gb seagate
amd5600+ 8600gts asus m2n dh asus 550w ve logitech internet pro klavye var klavyeyi başka bilgisayarda denedim hiç bir soruna rastlamadım zaten oyuna girsemde girmesemde fark etmiyo oyuna girdiğim zaman mesela fifa07 bazen hiç bir tuş çalışmıyo bazende ayrı anlarda tuşular tutukluk yapıyo nba07de de tutukluk yapıyo .Oyundan da geçtim normal Wordpad de bile klavye takılıyo
Not:Driverlar ile lgili bir sorun yok klavyem kablolu ve bir sürü farklı klavye takıp denedim aynı sorun devam ediyo
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
amd5600+ 8600gts asus m2n dh frsiby 550w ve logitech internet pro klavye var klavyeyi başka bilgisayarda denedim hiç bir soruna rastlamadım zaten oyuna girmeden bişey olmuyo oyuna girdiğim zaman mesela fifa07 bazen hiç bir tuş çalışmıyo bazende şut tuşu tutukluk yapıyo nba07de de tutukluk yapı fakat garip bir durum daha var call of juarez oynarken mavi ekran verip reset atıyo.
yardımlarınız için teşekkürler
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 377
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 3.022 (Bu ay: 135)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 216 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.