Şimdi Ara

AMD AM4 Anakartlar Görünmeye Başladı (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
1
Favori
11.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim.
  • hocam neden taichi sectin mesela anakarta. bende render icin 1800x aldim ve kraken x62 var crosshair sectim amazondan suan yolda. taichi icin am4 bracelet gerekiyordu ve crosshairden artisi ne merak ediyorum.
  • prens prespero P kullanıcısına yanıt
    Am3 uyumluluğu için bende Crosshair düşünüyorum. 950ye falan yakalasam patlatacağım bir tane

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

Am3 uyumluluğu için bende Crosshair düşünüyorum. 950ye falan yakalasam patlatacağım bir tane

Şu Am3 uyumluluğu nasıl kullanılıyor? Anakart üzerinde ne yapmam lazım? Bilsem ben de patlatacağım bir tane! Nzxt X52...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

Orijinalden alıntı: axe190780

bu am4 anakartlarda ki sd ve ram sorunu nasil cozulcek :(

Bütün AM4 anakartların Ram hızı sorunu, boot sorunu, AMD'nin resmi duyurusuna göre, Mayıs ayındaki Agesa kodlu güncellemesiyle çözülecek. Anakart üreticileri mayıs ayında bu güncellemeyi içeren bioslarını kullanıcılara sunacaklar. Oraya kadar sabır!
    SSD sorununa gelince, SSD normal stabil çalışıyor. Ama bazı özellikleri kullanamayabiliyorsun. Ki bunlar da çok hayati özellikler değil!

ram suan 2133 bios guncelmesi geldiginde duzelcek iyi idare edek bakalim
  • BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    8 delik olması lazım. Am3 aparatları sıkıntısız kullanılıyor olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

8 delik olması lazım. Am3 aparatları sıkıntısız kullanılıyor olmalı.

Hocam, 8 delik var ama, AM3 uyumlu sıvı soğutma kullanabilmek için, anakartın arkasındaki AM4 uyumlu plakayı sökmek ve oraya onun yerine AM3 uyumlu bir plaka takmak gerekiyor benim anladığıma göre! Ki AM3 uyumlu arka plaka anakartla beraber gelmiyor. Arka plakayı çok kurcalayıp, berbat etmek istemiyorum da. O yüzden alırsam direk AM4 uyumlu sıvı soğutma almayı düşünüyorum. Bununla beraber benim anlamadığım şey, işlemciyi (R7 1700) Stok fanla kullandığım halde ne yaptıysam 40C'yi görmemesi oldu. Ya bir yanlışlık mı var diye bakıyorum, ama gerçekten benim işlemcim ısınmıyor! Ya da stok fan gayet iyi soğutuyor. Hatta kendi kendine 3.75GHZ'ye çıktığı halde bile ısınmıyor.
    Krakenler AM4 uyumlu satılıyor burada.

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8519

Asus'un AM3 uyumluluğu konusunda, elinizdeki soğutucuda anakart için AM3 backplate olması gerekiyor, Asus'la gelen AM4 backplate.
    Hocam antin kuntin bir bilgisayarcıya git hemen verirler hiç sorun değil o. AMD'nin işlemci soğutucu ayakları (am2) hep kırılırdı benim az dolaşmadık bilgisayarcıları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 13 Nisan 2017; 9:4:29 >
  • Amd X370 GAMING PRO CARBON Bios Güncellemesi Geldi...
    - Optimized AMD Ryzen 5 CPU.
    - Improved system stability.
    - Improved memory compatibility.
    - Updated AGESA 1.0.0.4a

Agesa Yı Yedi Şaun Msı x370 Carbon Denermisiniz Arkadaşlar Ramleri Bakalım Hızlar Düzelmişmi Sizden Haber Bekliyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roronoa Zoro

Amd X370 GAMING PRO CARBON Bios Güncellemesi Geldi...
    - Updated AGESA 1.0.0.4a

Agesa Yı Yedi Şaun Msı x370 Carbon Denermisiniz Arkadaşlar Ramleri Bakalım Hızlar Düzelmişmi Sizden Haber Bekliyoruz...

bunun b 350 side geldi :) ve ben update yaaprken elektrikler kesildi..
    gunceleme yarim kaldi :)

ve anakrt garantide suan :)

işe yaradi mi bilmiyorum

ama sanki içimden bir ses b350 leri asus piyasadan cekecek geri alim ayapacak gbı geliyor bana

• quote:

Orijinalden alıntı: axe190780

quote:

Orijinalden alıntı: Roronoa Zoro

Amd X370 GAMING PRO CARBON Bios Güncellemesi Geldi...
    - Updated AGESA 1.0.0.4a

bunun b 350 side geldi :) ve ben update yaaprken elektrikler kesildi..
    gunceleme yarim kaldi :)

ve anakrt garantide suan :)

işe yaradi mi bilmiyorum

ama sanki içimden bir ses b350 leri asus piyasadan cekecek geri alim ayapacak gbı geliyor bana

Hocam, bios güncellerken giden elektriğin... Ne şansmış o öyle?

• Betfair kullanıcısına yanıt
    Güzel bir kart. Ses kartı çoğu X370 ler ile aynı (Örneğin Asus Prime X370). Dual BİOS var. PCİ-Ex girişleri steel kaplama. Yani kısacası B350 lerin arasında en iyi kartlardan biri. Fiyatı 50 tl ucuz olsa çok daha iyi olurdu.
  • ya bu b350m-a var bende 3000 mhaz
    ama 2133 mhz goruyor biosta ramleri

biosupdategelecek dendi geldi . yaptım son bios update di ama hala 2133 goruyor

ramler corsair venenange
  • Bu anakartlar r7 çıktığından beri piyasada ancak r5 bile çıktı şu ram olayını halledemediler.
    Bios olayıda sakat bir iş. Elektrikler giderse veya sorun çıkarsa uğraş dur.
  • ya yok mu şöyle ucuz yollu bir am4 anakart? eskiden asrock filan olurdu 40 - 50 dolara? Şimdi 700 TL diyor. İşlemci var o paraya sistem kuramıyoruz nedir bu??
  • ufo U kullanıcısına yanıt
    Varda piyasada yok en düşük soket a320 o fiyatlara satılır heralde.
  • i7 almak istesek 250 TL'ye anakart var ama AM4'te ucuz yollu bişi yok görünürde henüz :\
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.