Şimdi Ara

AMD AM4 Anakartlar Görünmeye Başladı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
1
Favori
11.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha anakartı kurmadıysanız Asus X370-pro ile değiştirmenizi öneririm. MSI ın OC yazılımı çok kötü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar crosshair IV alsam tek getirisi overclock imkanı mı olur? Dayanıklılık olsun uzun ömürlü olması olsun çok farklı değil mi? r7 1700 veya bir tık altı r5 modelini almayı düşünüyorum da ona göre cevap verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9Tales

arkadaşlar crosshair IV alsam tek getirisi overclock imkanı mı olur? Dayanıklılık olsun uzun ömürlü olması olsun çok farklı değil mi? r7 1700 veya bir tık altı r5 modelini almayı düşünüyorum da ona göre cevap verirseniz sevinirim.

Valla Crosshair VI kullanıyorum. Asus'un ekstra ayarları yazılımları ve bileşen kalitesi çok yüksek. Ayrıca, bu sıralar sık sık bios güncellemeleri geldiği için, herhangi bir hata durumunda (Bios çökmesi, güncelleme hatası) anakartın arkasında bios yazan USB yerine güncel bios dosyasını atıp flash dosyasıyla kurtarabilirsin. Benim başıma gelmedi ama o işe yarıyormuş o çıkış. Bence bunun için bile alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalistikBomba -- 8 Nisan 2017; 22:45:35 >
  • merhaba.ıntel anakartlar ssd kullanımında amd nın fx serısı ıslemcı kullanan anakartlarına nazaran daha performanslı oluyorlardı.acaba zen ıle bırllıkte amd bu alanda kendını gelıstırdımı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

merhaba.ıntel anakartlar ssd kullanımında amd nın fx serısı ıslemcı kullanan anakartlarına nazaran daha performanslı oluyorlardı.acaba zen ıle bırllıkte amd bu alanda kendını gelıstırdımı?

Bu sorunun yanıtını ben de merak ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

quote:

merhaba.ıntel anakartlar ssd kullanımında amd nın fx serısı ıslemcı kullanan anakartlarına nazaran daha performanslı oluyorlardı.acaba zen ıle bırllıkte amd bu alanda kendını gelıstırdımı?

Ryzen kullanıcısı olarak cevap veriyorum. Hayır. AMD'nin sata kontrolcüsü, SSD'min kendi sürücüsüyle uyumsuzluk problemleri olduğu için SSD'nin bazı özelliklerini kullanamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

quote:

Ryzen kullanıcısı olarak cevap veriyorum. Hayır. AMD'nin sata kontrolcüsü, SSD'min kendi sürücüsüyle uyumsuzluk problemleri olduğu için SSD'nin bazı özelliklerini kullanamıyorum.

eyvah sıkıntılı bir durum bu sıkıntı niye giderilmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: proxima35

Herkese selamlar. 2 hafta önce Asus x370-pro anakart ile r7 1700 sistem topladım. Daha ilk gün windows üzerinden bios update yaparken usus ezupdate programı kitlendi ve anakart bir daha açılmadı. Anakartı servise gönderdim be iade formu düzenlendi. Para iadesi alırım diye düşündüğüm için MSI x370 Carbon modelini aldım. Ama Msi ın OC yazılımları bana çok amatör geldi. Hata mı yaptım diye düşünüyorum. Asus X370-pro ya geri mi dönsem acaba?

Selam Arkadaşlar. Dün akşam pc yi kapattım ve bugün açılmıyor. Msi x370 carbon zaten açılırken çok yavaştı. Dün hiç bir şekilde ne bir güncelleme ne de OC denemesi yaptım. Akşam sıkıntısız çalışan pc yi kapattım ve sabak açıkmıyor. Fanlar %100 de dönüyor ama mystic light ışıkları yok. Msi alacak arkadaşlar bir kez daha düşünün derim

Düzeltme:

Yaptığım denemelerde Trident Z RGB 3000mhz CL15 2x8GB ramlarin birinin aruzalandığını tespit ettim. Tek ram ile sistem açılıyor diğerini tek çalıştırdığımda sistem açıkmıyor. Çok uzun zamandır ram problemi yaşamamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proxima35 -- 9 Nisan 2017; 14:18:27 >

• proxima35 P kullanıcısına yanıt
    Anakart Iskarta,Ramlar Iskarta, Aynı Ankartı Ben Aldım Hatta Ramlerde Aynı Sizinle Hocam,Yavaş Boot Açılışı,Ramlere Uyumsuzluk,Başka Bir Arkadaşta Ssd Nin Bazı Özelliklerini Kullanamadığını Söylüyor Ryzen Destek Vermiyormuş
    Can Sıkıcı Durumlar Bunlar Aynısı Benimde Başıma Gelirse Bakalım Ne Yapacam,Yedekte Bilgisarım Yok,Cep Telefonu Kullanmıyorum,Nasıl Arıza,İade Yapacaz Kara Kara Düşünmeye Başladım Sizden Duydukça Moral Motivasyon Kalmadı
    Tek Beklentim Ryzen 5ler Çıkınca Msı Yeni Bios Yayınlayıp Boot Ve Ram Hızlarını Düzeltmesi...

• Arkadaşlar şu an için Ryzen sistemler henüz daha oturmadı. Hatta şunu desem abartmış olmam: Windowsun Ryzen'i işlemci olarak görüp tanıdığına bile şükredesim geliyor! AMD'nin kesinlikle gerek microsoft ile gerekse de diğer OEM üreticileriyle mutlaka driver, yazılım problemlerini gidermesi gerekiyor. Çünkü şu durum devam ederse AMD için tam bir fiyasko olur. R7 1700 kullanıcısı olarak diyorum ki, işlemci gerçekten çok güçlü bir işlemci ve uzun yıllar kullanılabilecek bir işlemci ama yazılım backroundu zayıf bile değil, neredeyse hiç yok!

Anakartlar hangi marka olursa olsun, yüksek frekanslı ramlerle (OC, Voltaj verme, İnce ayar vs) hariç kesinlikle boot etmiyor. O yüzden kesinlikle şimdilik uygun bioslar çıkana dek (Asus için Mayıs ayı söyleniyor) ramleri voltaj verme vs gibi şeyler yapıp öldürmeyin. Şimdilik 2133Mhz'de stabil kullanın. Bu durumda boot sorunları ortadan kalkıyor. Özellikle Windows'ta ince ayar yapmaktan kaçının, inanılmaz buglar var! Örneğin, Windows ön yükleme ayarlarından default halde tek çekirdek gelen kısmı, siz 8 çekirdek yaparsanız (Hızlı boot etsin diye) bu sefer de windows işlemciyi 4 çekirdek olarak görüyor ve Aida64 Cpu Queen'den alınan puan yarı yarıya düşüyor! Eski haline getirince bu sefer düzeliyor. Bu benim tespit ettiğim bir bug. Kimbilir daha ne buglar vardır?

Tekrar belirteyim. AMD gerçekten çok güçlü bir işlemci yaptı, şu ana kadar anladığım bunlar, ama yazılım, driver destek, bios, windows optimizasyonlarını erkenden halletmezse cidden çok büyük tepki çekecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: fthyrr1976fy

quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

quote:

eyvah sıkıntılı bir durum bu sıkıntı niye giderilmedi

Hocam, yabancı forumlardan araştırdığım kadarıyla, AMD ile SSD üreticisi, senin yazılımın hatalı sen düzelt diye topu birbirlerine atıyorlarmış. Ben şundan kaynaklandığını düşünüyorum. AMD yeni nesil teknolojileri Ryzen'lerle kullanmaya başladı ama yazılımsal anlamda piyasadaki OEM'leri kapsayacak kadar driver geliştirmediler. Benim gördüğüm gerçek şu ki, İntel'in yıllardır oturmuş olduğu teknolojileri, AMD daha yeni kullanmaya başladığı için, yazılım desteğini ne OEM üreticileri verdi ne de AMD bu konuda kapsamlı driver desteği verebiliyor! AMD'nin sadece şu an yazılımlara odaklanması lazım ki, İntel yıllardır oturtup stabil hale getirdiği platform desteğini AMD de yapabilsin! Tüm bunların kısa süre içinde olaağını sanmıyorum.

• BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    işte üstad

daha önce ben yaşadım dedikleri

ssd tam verimli değil am3 kartlarda usb lerde aynı şekilde

birde işlemci durumundan dolayı ekran kartım pcl3 destekledi halde işlemci yüzünden amd anakrtlarda pcl3 kullanımıyorduk ekran kartınıda amd msı 280x ekran kartı

am4 anakrtlarda bu sorunlar olmuycak dendi

neyse zamanla düzelir
  • bugün teknobiyotikten AsRock x370 Taichi ön siparişi verdim 1140 tl'ye geldi.

bildiğim kadarıyla am4 anakartlar içindeki ilk 3'de bu mobo.

OC stabilitesi, donanım kalitesi vs.

RAM mhz'de 3200 destekliyormuş anakartın sitesinden baktım.

geriye kaldı indirimde 1700 almak ve trident Z
  • Windows 10 için creators update yayınlandı.

Acaba windows ryzen'e tam destek vermeye başladı mı?

• bu am4 anakartlarda ki sd ve ram sorunu nasil cozulcek :(
  • Hayırlısıyla bugün teknobiyotikten Asrock x370 Taichi modelini sipariş ettim.
    Ay sonu itibariyle gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: axe190780

bu am4 anakartlarda ki sd ve ram sorunu nasil cozulcek :(

Bütün AM4 anakartların Ram hızı sorunu, boot sorunu, AMD'nin resmi duyurusuna göre, Mayıs ayındaki Agesa kodlu güncellemesiyle çözülecek. Anakart üreticileri mayıs ayında bu güncellemeyi içeren bioslarını kullanıcılara sunacaklar. Oraya kadar sabır!
    SSD sorununa gelince, SSD normal stabil çalışıyor. Ama bazı özellikleri kullanamayabiliyorsun. Ki bunlar da çok hayati özellikler değil!
  • quote:

Orijinalden alıntı: okazaki

Hayırlısıyla bugün teknobiyotikten Asrock x370 Taichi modelini sipariş ettim.
    Ay sonu itibariyle gelecek.

Hayırlı olsun. Resimli ve mümkünse videolu inceleme bekleriz...
  • BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    Olur, bi gelsinler de. Anime web sitem olduğu için video render üzerine kullanacağım. Oyunlarda fps olayına takılmıyorum. Şu sistemi topladım.

Amd Ryzen R7 1800X

Asrock x370 Taichi

Nxnt kraken x62 sıvı soğutma

G.skill Flare x 3200 mhz 16 gb ram

Asus R9 280 3 gb (elimde olan ekran kartıydı. İleride vega serisi düşünüyorum.)

Hi-level 120 gb ssd (elimde vardı. Sistem için kullanıyorum.)

FSP HYDRO G 750W güç kaynağı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okazaki -- 12 Nisan 2017; 4:37:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okazaki

Olur, bi gelsinler de. Anime web sitem olduğu için video render üzerine kullanacağım. Oyunlarda fps olayına takılmıyorum. Şu sistemi topladım.

Amd Ryzen R7 1800X

Asrock x370 Taichi

Nxnt kraken x62 sıvı soğutma

G.skill Flare x 3200 mhz 16 gb ram

Asus R9 280 3 gb (elimde olan ekran kartıydı. İleride vega serisi düşünüyorum.)

Hi-level 120 gb ssd (elimde vardı. Sistem için kullanıyorum.)

FSP HYDRO G 750W güç kaynağı

Hocam, evladiyelik bir sistem olmuş, on numara
    İyi günlerde kullanın.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.