Şimdi Ara

AMD AM4 Anakartlar Görünmeye Başladı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
1
Favori
11.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pandemicc

asrock x370 fatal1ty professional gaming almayı düşünüyorum, tahmini ne zaman türkiye'ye gelir? yoksa newegg den alacağım

Newegg TR gönderim yapmıyor elden mi getirticeksiniz?
  • YasiKa kullanıcısına yanıt
    amerikadaniste sitesiyle alacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Anakart 1.084 Lira'ya geliyor amazon.de

Linkteki ise 1.013 TL hem de 3 yıl Türkiye garantili. Ben olsam kartı iptal eder buradan alırdım. Garantilik durum olursa uğraşırsınız.

Hocam asıl burada uğraşırım. Amazon zaten direk koşulsuz 2 yıl kendisi garanti veriyor. Bir şey olursa ya para iadesi alırım ya da direk değişime yollarım. Buradaki gibi lehimleyip berbad edip bırakmazlar.
  • BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    Hocam son gönderim kapatma mevzularından sonra Amazon.de'ye güvenim yok. .com olsa sırtınızı dayarsınız ama TR garantisi hiç yoktan iyidir ve 200 altı farklarda çok paraya sıkışık değilseniz tercih edilmeli. Ayrıca .de'den ürün alıpta 1 yıl sonra garantiye gönderen birinin tecrübelerini daha duymadım ama muhtemelen gümrükten geçerken sizden bir daha vergi talep ederler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Anakart 1.084 Lira'ya geliyor amazon.de

Linkteki ise 1.013 TL hem de 3 yıl Türkiye garantili. Ben olsam kartı iptal eder buradan alırdım. Garantilik durum olursa uğraşırsınız.

Hocam asıl burada uğraşırım. Amazon zaten direk koşulsuz 2 yıl kendisi garanti veriyor. Bir şey olursa ya para iadesi alırım ya da direk değişime yollarım. Buradaki gibi lehimleyip berbad edip bırakmazlar.

Bu söze verilecek cevap yok, ülkedeki garanti anlayışı maalesef çok sıkıntılı, müşteri mağdur olmuş zaman uzamış falan kimsenin umrunda değil, Amazonda çoğu zaman hiç bakmıyor bile neymiş ne değilmiş diye kullanıcı için olabilecek en güzel sonucu sunuyor, direkt jelatini açılmamış sıfır ürünü yola çıkarıyor kafadaki bütün şüpheler gidiyor kafa rahat bir şekilde kurulum yapılıyor, öteki türlü burada sözde ONARILDI deyip bir şey yapmadan geri gelen parçalar mı dersin veya bir tarafı onarırken diğer tarafını bozanlar mı dersin türlü türlü sıkıntılar biz maalesef o seviyelere çıkamadık bir türlü çıkamıyoruz.

Bu arada anlattığım olaylar %100 böyle olacak diye bir kaide yok, bazen burada hızlı çözüm alırsınız, Amazonda yavaş olur vs. ben genel olarak yazdım sadece.

Konuya gelecek olursak gelsin bakalım yeni kartlar, her çıkan yeni teknolojik alet beni heyecanlandırıyor, ha bu arada eskisi gibi kronik sorun çıkma, stabilite sıkıntıları gibi şeyler aşılır herhalde artık eskiden neydi öyle ya millet üst seviye AMD kart almaya korkardı sorunsuz biosu bulmak dertti ha birde çeşitler çok azdı güncellenmiyordu falan AMD birden Intel seviyesine gelemiyor onu anladık ta bari biraz daha göz doldursa ümit verse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 26 Mart 2017; 14:47:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

Hocam son gönderim kapatma mevzularından sonra Amazon.de'ye güvenim yok. .com olsa sırtınızı dayarsınız ama TR garantisi hiç yoktan iyidir ve 200 altı farklarda çok paraya sıkışık değilseniz tercih edilmeli. Ayrıca .de'den ürün alıpta 1 yıl sonra garantiye gönderen birinin tecrübelerini daha duymadım ama muhtemelen gümrükten geçerken sizden bir daha vergi talep ederler.

Hocam, bugüne kadar amazon.de sitesinden aldığım hiçbir ürün bozuk çıkmadı. Hatta en hassas bileşenlerden biri olan 27'' Asus MG278Q monitör bile aldım. Ölü piksel vs hiçbir sorun çıkmadı. Belki ben şanslıyım bilemiyorum ama bana bu güveni verdiler. Daha pek çok şey de aldım. Bilgisayarı full amazon.de'den aldım desem yeridir. Son olarak AMD R7 1700 ile Asus Crosshair VI Hero anakart siparişi verdim, bunlar elime geçmedi henüz ama En bilindik yerlere göre sadece 300TL net karım oldu.
    Amazon bozuk çıkarsa, ürünün arkasında duruyor. Kargo vs ücretler hepsi amazona ait.

• quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

Hocam, bugüne kadar amazon.de sitesinden aldığım hiçbir ürün bozuk çıkmadı. Hatta en hassas bileşenlerden biri olan 27'' Asus MG278Q monitör bile aldım. Ölü piksel vs hiçbir sorun çıkmadı. Belki ben şanslıyım bilemiyorum ama bana bu güveni verdiler. Daha pek çok şey de aldım. Bilgisayarı full amazon.de'den aldım desem yeridir. Son olarak AMD R7 1700 ile Asus Crosshair VI Hero anakart siparişi verdim, bunlar elime geçmedi henüz ama En bilindik yerlere göre sadece 300TL net karım oldu.
    Amazon bozuk çıkarsa, ürünün arkasında duruyor. Kargo vs ücretler hepsi amazona ait.

Ayrıca hocam, topladığım sistemin bileşenleri pahalı bileşenler, şu kadarını diyebilirim ki, bugüne kadar amazondan aldıklarımın hepsini buradan almış olsaydım, PC parçaları, ev eşyaları vs rahat üstüne 5000TL ekstradan binerdi.

Ama üzüldüğüm bir husus var o da şu: Amazon, müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir firma olduğundan dolayı, buradan sipariş verenler bu iyi niyeti suistimal ediyorlar. Ürün ellerine geçince geçmedi diyorlar, ne bileyim, sağlam ürünü sonra durduk yere geri yolluyorlar vs...
    Bundan dolayı çoğu ürünlerin gönderimi kapanmaya başladı.
    Daha yorum yok!

• MSI anakartları bir çok modeliyle Vatan Bilgisayar'da listelenmeye başladı.

http://www.vatanbilgisayar.com/amd-uyumlu/?opf=p24585378

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • prens prespero P kullanıcısına yanıt
    Anakartlar ilk çıkış fiyatlarını katlamaya başladılar; bütün albenileri bu gidişle ne yazık ki göz göre göre erimekte, tek umudum inşallah piyasadaki bu talep patlamasına firmalar daha bulunabilirlikle cevap vererek fiyatları çıkış fiyatları civarına çekerler.Asrock Fatal1ty X370 Professional Gaming anakart ile MSI X370 XPOWER GAMING TITANIUM arasında git-gel lerdeyim.MSI sağlam ve ömürlük duruşuyla, yüksek ram hızlarına verdiği destekle mantığıma hitap ederken, asrock ise creative ses kartı yongası ve bluetooth, wifi ac desteği ile gönlüme hitap etmekte.Açıkçası çok kararsızım; keşke kullanıcı arkadaşlar kullanıyor oldukları AM4 anakartları biz aynı eşekten düşecek arkadaşlara forum kardeşliği ölçüsünde tanıtsalar ve bizlere rehberlik yapabilseler.. ben ve benim gibi bir çok forumdaşın duasını almış olacaklar..Allah yardımcımız olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nativen -- 27 Mart 2017; 23:26:27 >
  • okazaki kullanıcısına yanıt
    modeller cogalıyor

11 nisan'da ryzen 5ler de cıkıyor

ryzen 5ler le b350ler, ryzen 7ler x370 almak mantıklı
  • Şu amd'deki anakart kıtlığı cidden can sıkıcı...
  • Hepsiburada da yeni modeller eklenmiş.

• hepsiburaya msi krait gaming x370 vs x370 gamin pro carbon gelmiş.
    bu modellere bakan oldu mu?

asus yerine bunların hem yeni olması açısından hem oc potansiyeli açısından durumları nelerdir. 700-800 tl bandında fiyatlarıyla alınabilir gibi duruyor çünkü.
  • R5 1400 veya 1500x almayı düşünüyorum. Anakart olarak ucuz olduğu için ASUS PRIME B350M-A modelini seçtim.
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-prime-b350m-a-amd-x370-am4-ryzen-ddr4-2666mhz-oc-anakart.html

Bu anakartın maksimum desteklediği ram hızı nedir? Overclock nedir bilmem. Anlamam da
  • MSI X370 Gaming Pro Carbon AC

AMD AM4 Anakartlar Görünmeye Başladı

AMD AM4 Anakartlar Görünmeye Başladı AMD AM4 Anakartlar Görünmeye Başladı AMD AM4 Anakartlar Görünmeye Başladı

• Mini-itxlerde gelseydide gözümüz gönlümüz açılsaydı. Asusun impact modelini çıkartmasını bekliyorum.

• HaypurTiryading kullanıcısına yanıt
    Impact modeli tahminimce gelmeyecek (Intel Z270 chipset ile gelmedi), Strix serisinde gelebilir.
  • emrahrasa kullanıcısına yanıt
    Impact gelmezse overclockda hangi vrmlerle besleyecekler R7 serisini? Tdp değerleri çıldırıyor, alev alev yanıyor faz sayısı düşük atx anakartlar testlerde.

Impactın birde kablo yerleşim yerlerini çok seviyorum. Herşey derli toplu.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenan9593

R5 1400 veya 1500x almayı düşünüyorum. Anakart olarak ucuz olduğu için ASUS PRIME B350M-A modelini seçtim.
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-prime-b350m-a-amd-x370-am4-ryzen-ddr4-2666mhz-oc-anakart.html

Bu anakartın maksimum desteklediği ram hızı nedir? Overclock nedir bilmem. Anlamam da

Ucuz diye düşük ram desteği ve pasif soğutucuları bile olmayan karta o kadar para verilir mi? Benim önerim altta ki ürün.

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-b350-pc-mate-am4-amd-ryzen-ddr4-3200-mhz-o-c-usb-3-1-anakart.html

• X370 pro carbon siparişi verdim ben de amazondan aydınlatması çok hoşuma gitti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.