Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF) (574. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: to9y Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.569
Cevap
189
Favori
1.252.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
28. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 572573574575576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ` quaD.

keskinleştirme %100 baya farkettiriyormuş oyunlarda. eskiden bulanık oynuyormusuz valla
    dediğiniz ayar bu kısım mı hocam?
    https://prnt.sc/rwgkhj

bende maç %83 e kadar açılıyordu bu. Açtım 1 tur oyunda denedim Warzone da. Çok bi fark göremedim. Sonra oyundan çıkıp kapattım ayarı. Tekrar oyuna girdim. Bu sefer tüm herşey çok keskin göründü gözüme daha koyu renkler, canlı renkler. Ben bu işi anlamadım.

Ayarları sıfırladım yine aynı şekilde :D Sanki herşeyi high yapmışım gibi. Garip birşeyler oldu ama çözemedim.

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Keskinleştirme çok kıyak bir özellik war thunder oynuyup gösteriyorum nvidiacilar abi hangi grafik ayarlarında onunuyorsun diye soruyoe

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tavukum kullanıcısına yanıt
    Allahaısmarladık
    Yine arada bi uğra

• 43 mbps hız gösteriyor ama 1444p 60 fps videolarda donma sorunu yaşıyorum. Ekran kartı ile alakalı olabilir mi? Ya da bir ayarı vs varmı?

Amd r7 250
    İşlemci core 2 quad Q8400

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 10 Nisan 2020; 11:19:28 >
  • Rx 570 kullanıyorum en son drivera güncelledikten sonra performans düşüşü oldu, oyunlarda ekran donuyor ve görüntü vermeyi kesiyor. Bir kere de sorunsuz stabil bi güncelleme verse şu amd şaşarım. EN sıkıntısız driver hangisi arkadaşlar?
  • Neredeyse her sayfada yazılıyor, AMD Radeon 2020 yazılımını kullanmayın. Ya hiç program kurmadan Manuel olarak aygıt yöneticisinden son sürümü yükleyin yada 2019 sürümünü kurup üstüne yine Manuel güncelleyin.

İlk sayfaya yazılsa çoğu kişi sorun yaşamayacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd nin 2020 çıkardığı tüm driverlar leş berbat seviyede.Son en iyi driver 19.12.1.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

Amd nin 2020 çıkardığı tüm driverlar leş berbat seviyede.Son en iyi driver 19.12.1.
    freesync açınca titreme oluyor , kapatınca olmuyor. bunun bi çözümü varmı. 20.2.2 kurulu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Petegrus

freesync açınca titreme oluyor , kapatınca olmuyor. bunun bi çözümü varmı. 20.2.2 kurulu

Alıntıları Göster
    19.12.1
  • Arkadaşlar zero fan hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mesela oyunlarda 70 derecelerde oluyor atıyorum %50 fanla.

Oyundan çıktıgımızda 40 derecelere düşüyo ardından zero fan devreye giriyor.

Bir anda o derecelerden 0 fana geçmesi uzun vadede bi sıkıntı yaratır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

Arkadaşlar zero fan hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mesela oyunlarda 70 derecelerde oluyor atıyorum %50 fanla.

Oyundan çıktıgımızda 40 derecelere düşüyo ardından zero fan devreye giriyor.

Bir anda o derecelerden 0 fana geçmesi uzun vadede bi sıkıntı yaratır mı?
    fanlar 0db olana kadar 50 derecenin altına inmiş oluyor sıkıntı çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Petegrus

fanlar 0db olana kadar 50 derecenin altına inmiş oluyor sıkıntı çıkmaz.

Alıntıları Göster
    tamamdir.

Şey sorayim birde.

rx570 itx modeli kullanıyorum.

Soğutması falan güzel kart baya beğeniyorum ama oynadığım oyunda ayarlar otomatikkten mesela derece 76 civarlarına çıkyor ama fan %40 lara çıkıyor. Manuel fan ayarı yaptığım zaman 63 derecede %50 olsun 73 derecede %53 olsun diye ayarlıyorum kart 70-71 de çalışıyor oyunda full yükte.

Kart kendini otomatikkten niye ayarlamıyo fan %40 larda çalışıyor bi türlü çözemedim. Manuel fan ayarı yapınca da zero fan ayarı kapanıyor

• quote:

tamamdir.

Şey sorayim birde.

Soğutması falan güzel kart baya beğeniyorum ama oynadığım oyunda ayarlar otomatikkten mesela derece 76 civarlarına çıkyor ama fan %40 lara çıkıyor. Manuel fan ayarı yaptığım zaman 63 derecede %50 olsun 73 derecede %53 olsun diye ayarlıyorum kart 70-71 de çalışıyor oyunda full yükte.

Kart kendini otomatikkten niye ayarlamıyo fan %40 larda çalışıyor bi türlü çözemedim. Manuel fan ayarı yapınca da zero fan ayarı kapanıyor

Alıntıları Göster
    Sebebi basit aslında,kart belirli sıcaklık aralığında kalacak şekilde belirli yüzdede dönmesi için programlanıyor.Kart aşırı ısındığına karar verdiği an full devire geçer. 75c değerine indiğinde tekrar yavaşlar.

• quote:

tamamdir.

Şey sorayim birde.

Alıntıları Göster
    aslında kendini 74 dereceye sabitlemesi lazım. Atıyorum kart 72 derece ve örnek sahnede 120w güç çekiyor ve sıcaklık hızla artıyor. Gpu hemen fan hızını arttırıp sıcaklığı 74 derecede sabit kalacak şekilde ayarlıyor. Aynı olay tam tersi için de geçerli. 120w güç çeken sahne bitti ve artık 100w güç çeken bir sahnedesiniz gpu sıcaklığı 72 derece. Bu sefer gpu fan hızını kısıp kartın ısınmasına müsade ediyor fakat 74 dereceyi geçirmiyor.

Muhtemelen senin kartta kendinin 76 dereceye sabitlemeye çalışıyor.

işkenci testlerinde bu dediğim olayı net bir şekilde görebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soporo -- 11 Nisan 2020; 12:22:31 >

• Selamun aleyküm arkadaşlar bir sorunum var birtürlü çözemedim sebebini. Sistemimde amd HD 7850 ekran kartı kullanıyorum en son 6 ay kadar önce kasanın içini açmıştım hiçbir sıkıntı yoktu fakat 3 gün önce tekrar kasayı temizlemek için açtığımda ekran kartını fanının biri dönmüyordu.Bilgisayarı açtığımda 1 2 saniye kadar dönüp duruyor fan.Fan hız ayarını %85 getirdiğimde dönmeye başlıyor ama %85 in altına çektiğimde tekrar duruyor. Diğer fanda sıkıntı yok o sürekli dönüyor.Güncellemeyle mi alakalı bilemedim sürücüyü kaldırıp tekrar yükledim değişen bişey yok.Temizleyip yağladım yine aynı hatta virüsden mi kaynaklı diye düşünüp format attım yine aynı. Çok rica ediyorum yardım edin.Sıkıntı ne???

• Espa kullanıcısına yanıt
    Manuel nasıl oluyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Önce 19.12.1 kurulumu yapın kurarken fabrika ayarı yani temiz kurulumu seçin. Adrenalin 2019 programı kurulacak.

Daha sonra güncelleme çıktıkça aşağıdaki adımları yapıp son sürüme güncelleyebilirsiniz. Adrenalin 2020 programı düzelene kadar böyle..

Nitro+ Rx580 se kullanıyorum hiç problem yaşamadım, her gelen beta sürümünü bu şekilde güncelliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=GornFJLyYsI&feature=youtu.be

• Arkadaşlar bugün BF 5 oynarken fark ettim. Normalde Radeon Boost vardı ama bugün ve dün baktığımda ayarlar bölümde bunu göremedim. Bu sorunu yaşayan var mı aramızda. Normalde aşağıdaki resimdeki yerde gözüküyordu.

• Bilgilendirme açısından bende yazayım

ASUS gl702zc notebook Ryzen7 1700+Rx580

Güncel 20.4.1 driveri kurdum sıfır sorun fps artışı muazzam seviyede

• Espa kullanıcısına yanıt
    Son sürüm gayet düzgün ve güncel o yüzden geçmenizi tavsiye ederim

• 
Sayfa: önceki 572573574575576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.