Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.268
Cevap
27
Favori
189.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yok satmadım. 1250 mhz'de heaven alan tek güç girişli şahsına münhasır bir kart o.
    Forum 2. el de 460 6850 6870 560 560TI 6950 fiyatlarını görüyorum. Bu kart onların hepsinden stok haliyle zaten daha iyi. Bu aldığım 7870XT'yi bir süre kullanır satarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 31 Mart 2013; 14:29:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: setek01

Yok satmadım. 1250 mhz'de heaven alan tek güç girişli şahsına münhasır bir kart o.
    Forum 2. el de 460 6850 6870 560 560TI 6950 fiyatlarını görüyorum. Bu kart onların hepsinden stok haliyle zaten daha iyi. Bu aldığım 7870XT'yi bir süre kullanır satarım...

7850 ler oyledır..helekı genel gordugum kadarı ıle sapphıre ler daha ıyı oc kapasıtesıne sahıp..benım ıkı kartta 1250 stabıl gunluk calısmakta..cf olarak 1200 kullanıyorum..zaten bazılarının anlamadıgı nokta bu..defult testlerıne bakıp degerlendırme yapıyorlar..oc kapasıtesı olarak 7850 lere rakıp yok..zaten asıl alınabılır yapan bu bence..oc ıle %30-40 arası performans artmakta..7870xt nasıl oc kapasıtesı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark matter -- 31 Mart 2013; 14:48:25 >

• Bu kartlar için denecek en güzel şey şu olsa gerek; bunlar ister sapphire ister powercolor olsun tek tornadan çıkmış gibi. Voltajsız power limit ile 1200 civarı garanti...
    BU PCB dizaynı ve GPU için 1200 boş bir değer değil yalnız. Kartın stok hali zaten 7950'nin stok halinden pek farklı değil.
    Unigine 3.0 da 40 fps
    3dMARK 11 işlemci 4,2 bellek OC'suz 1200 mhz'de 3037 X skoru verdi....
    GTX580'den iyi skor veren 7870 bu kart çünkü hem güç tüketimi yüksek hem de 975 mhz stok hız 800 MHZ'lik 7950'den daha yüksek.
    Kart bildiğin sanki 6970'in işlemcisini çıkarmışlar yerine TAHITI LE takmışlar gibi. Oldukça uzun bir kart. 670 680'den zaten uzun 2-8 pinli 1270 mhz gibi bir değerde kullandığım 7970 Vortex II'den de biyğk bir kart.
    Gücü verirsen TAHITI'lerin hepsi iş yapar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 31 Mart 2013; 14:58:22 >
  • 7870 CF için tek köprü mü 2 köprü mü kullanılıyor?
  • beyler aranıza katılmak için pusuya yatmış bulunmaktayım.haziran gibi ancak alacağım fakat.işlemcişm Quad 9400 ile 3.2 ghz çıkabiliyorum 3.2 bana bayağı bir getiri sağlıyo açıkcası.7850 ile bir dar boğaz yaşarmıyım bide 2 gb rame gerek varmı yahu 1 gb neye yetmiyor anlıyamadım açıckası 2 gb ram kullanan oyunmu var ? battel field için ne öneriliyor şuan tam olarak craysis 3 gibi optimizasyon özürlü olursa ram yetmez oyuna.ram 4 gb drr3 anakartımda x38 asus p5e3 ve oc düşünmüyorum oc yapacarsam bu kartı nie alayım 4890 oc gidiyor zaten gittiği kadar yaparız yani D:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickbaron66 -- 31 Mart 2013; 16:09:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickbaron66

beyler aranıza katılmak için pusuya yatmış bulunmaktayım.haziran gibi ancak alacağım fakat.işlemcişm Quad 9400 ile 3.2 ghz çıkabiliyorum 3.2 bana bayağı bir getiri sağlıyo açıkcası.7850 ile bir dar boğaz yaşarmıyım bide 2 gb rame gerek varmı yahu 1 gb neye yetmiyor anlıyamadım açıckası 2 gb ram kullanan oyunmu var ? battel field için ne öneriliyor şuan tam olarak craysis 3 gibi optimizasyon özürlü olursa ram yetmez oyuna.ram 4 gb drr3 anakartımda x38 asus p5e3 ve oc düşünmüyorum oc yapacarsam bu kartı nie alayım 4890 oc gidiyor zaten gittiği kadar yaparız yani D:

nfs most wanted bile 1.2 gb kullanıyor tomb raider 1.6 gb kullanıyor crysis 1.5-1.7 gb kullanıyor. daha ornek verebılırım. tabi bu dediğim 1080p için geçerli yok ben 800*600 oynarım dersen durum farklı

• quote:

Orijinalden alıntı: oem

7870 CF için tek köprü mü 2 köprü mü kullanılıyor?

tek kopru kullanılır cunku ıkı kopru ıcın kartta slot yok. koprun olsa bıle kullanamazsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

quote:

Orijinalden alıntı: oem

7870 CF için tek köprü mü 2 köprü mü kullanılıyor?

tek kopru kullanılır cunku ıkı kopru ıcın kartta slot yok. koprun olsa bıle kullanamazsın...

sapphire 7870 nasıl bır kart almayı vatandan dusunuyorum.tavsıye edermısınız.x4965 ıle sıkıntı olurmu 3.9 ıle calısıyor ıslemcım
  • quote:

Bu kartlar için denecek en güzel şey şu olsa gerek; bunlar ister sapphire ister powercolor olsun tek tornadan çıkmış gibi. Voltajsız power limit ile 1200 civarı garanti...
    BU PCB dizaynı ve GPU için 1200 boş bir değer değil yalnız. Kartın stok hali zaten 7950'nin stok halinden pek farklı değil.
    Unigine 3.0 da 40 fps
    GTX580'den iyi skor veren 7870 bu kart çünkü hem güç tüketimi yüksek hem de 975 mhz stok hız 800 MHZ'lik 7950'den daha yüksek.
    Kart bildiğin sanki 6970'in işlemcisini çıkarmışlar yerine TAHITI LE takmışlar gibi. Oldukça uzun bir kart. 670 680'den zaten uzun 2-8 pinli 1270 mhz gibi bir değerde kullandığım 7970 Vortex II'den de biyğk bir kart.

voltajsız 1200 baya ıyıymıs..sana cokmu ıyı gpu cıktı yoksa genelımı boyle arastırmıssındır kesın..defult 7870 ez le 7950 arasında cok az fark var zaten..fıyat olarakta aralarında 100-130 tl falan oynuyor..tek kart alacaklar ıkısınden bırısını alabılır ama cf de 7870 ez daha mantıklı gozukuyor..bellek mhz lerıde ıyı cunku..su sıralar cf yapacak olsam buyuk ıhtımalle bu kartlardan cf yapardım..

• quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

Bu kartlar için denecek en güzel şey şu olsa gerek; bunlar ister sapphire ister powercolor olsun tek tornadan çıkmış gibi. Voltajsız power limit ile 1200 civarı garanti...
    Unigine 3.0 da 40 fps

voltajsız 1200 baya ıyıymıs..sana cokmu ıyı gpu cıktı yoksa genelımı boyle arastırmıssındır kesın..defult 7870 ez le 7950 arasında cok az fark var zaten..fıyat olarakta aralarında 100-130 tl falan oynuyor..tek kart alacaklar ıkısınden bırısını alabılır ama cf de 7870 ez daha mantıklı gozukuyor..bellek mhz lerıde ıyı cunku..su sıralar cf yapacak olsam buyuk ıhtımalle bu kartlardan cf yapardım..

Bu kartların tasarımı böyle diyelim. Powercolor myst veya bunu alcaktım. Bunun çift fanlı olması bana avantajlı gibi geldi. Powercolor 7870 Ez zaten biraz daha ısınıyor gibi. Mevcut bütün incelemelere baktım hepsinde power limit 20 yaparak 1200 mHZ OC olmuş.
    Fiyat güzel. Bu kartlar yeni çıktı artık eskilerin güncellenmesi gerekir. 130 TL 7950 farkı var ASUS DCII alırsan 180 TL fark var. Kimse kusura bakmasın geçti artık o devir.
    Nvidia olaya yüksekten baktığı sürece 500 TL ve atında AMD'ciyiz. Her zaman önce Nvidia tercih ederim ama bu dönemde bu fiyata Nvidia kart yok. Hele o 1Gb MSI 7850 F/P'nin kralı zaten şu anda....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

Unigine 3.0 da 40 fps

Bu kartların tasarımı böyle diyelim. Powercolor myst veya bunu alcaktım. Bunun çift fanlı olması bana avantajlı gibi geldi. Powercolor 7870 Ez zaten biraz daha ısınıyor gibi. Mevcut bütün incelemelere baktım hepsinde power limit 20 yaparak 1200 mHZ OC olmuş.
    Fiyat güzel. Bu kartlar yeni çıktı artık eskilerin güncellenmesi gerekir. 130 TL 7950 farkı var ASUS DCII alırsan 180 TL fark var. Kimse kusura bakmasın geçti artık o devir.
    Nvidia olaya yüksekten baktığı sürece 500 TL ve atında AMD'ciyiz. Her zaman önce Nvidia tercih ederim ama bu dönemde bu fiyata Nvidia kart yok. Hele o 1Gb MSI 7850 F/P'nin kralı zaten şu anda....

sapphire hd 7850 ninde ayni sekilde fiyat performans okdugunu dusunuyorum hele ozellikle 1 gb 320-330 tlye vatanda fiyat degisiyor en son bakmadim sapphire hd 7850 aldigimdan beri kullanamadim aldim karti hdd bozuldu simdi siparis verdim vatandan bir tane 1 tb seagate barracuda
    karti aldiktan sonra oc olayina girecegim gerci 1 gb aldigima pismanim cunku 102 ekran sony bravia led tvden oynuyorum anlik takilmalar yapiyordu cunku 1 gb dusunemedim..

550w ocz fatality +80 psu var biraz arastirma sonucunda cfx yapabilirim yalniz psu asiri zorlanacaktir patlar diye korkuyorum daha oncebyasadim :-)

iyi forumlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende vatandan 375 e 2gb hd7850 sapphire oc li modeli aldım benide yazın :)
  • Orijinalden alıntı: Wolftired

sapphire hd 7850 ninde ayni sekilde fiyat performans okdugunu dusunuyorum hele ozellikle 1 gb 320-330 tlye vatanda fiyat degisiyor en son bakmadim sapphire hd 7850 aldigimdan beri kullanamadim aldim karti hdd bozuldu simdi siparis verdim vatandan bir tane 1 tb seagate barracuda
    karti aldiktan sonra oc olayina girecegim gerci 1 gb aldigima pismanim cunku 102 ekran sony bravia led tvden oynuyorum anlik takilmalar yapiyordu cunku 1 gb dusunemedim..

550w ocz fatality +80 psu var biraz arastirma sonucunda cfx yapabilirim yalniz psu asiri zorlanacaktir patlar diye korkuyorum daha oncebyasadim :-)

iyi forumlar...

550 w ocz fatality +80 psu ,hd7850 cf standart hızlarında belki yeticektir.
    fakat ekran akrtlarını o.c ettiğinizde. kesinlikle riske atarsınız tüm sistemi.
    nedenlerinden 1 tanesi şudur.
    4 ayrı 12+ kanalına sahıptır psunuz.
    neden 2
    toplam amper değeride düşüktür.
    risk atmayınız.
    seasonic modüler yada standart 620 watt öneririm.

• cümleten s.a arkadaşlar aranıza yeni katıldım. dün öğlen vatandan %30 indirimle 524 TL'ye POWERCOLOR HD7870 PCS+ MYST GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI'mı almış bulunuyorum. Kendim aynı zamanda bilgisayar satış ve servis işlemleri yapıyorum tüm toptancılara baktım ama en ucuz VATAN'da vardı. Herneyse sadede gelelim. Daha önce His Iceq4+ 1gb 256 bit 4870 sahbiydim ama 1 hafta önce malesef cortladı o.c ile kullanıyodum. Sesli bir karttı. Bende uzun araştırmalar sonucunda bu kartı almaya karar verdim. Elimde süper bir sistem yok ama yinede beni fazlasıyla şimdilik idare eder diye düşünüyorum elimdekiler

E8400 işlemci
    EP45-DS3R Anakart
    Kingston 4x2gb Hyperx 1066 Mhz Ram
    500 gb WD Caliver Black Hdd
    OCZ 650w Power
    AeroCool 45cm Yan Fanlı Bir Kasa
    Samsung 32" Full HD Led TV'm var

şimdi bide MYST Edition Geliyor. SSD alıp 1 yıl sonunda sistemimi AMD'ye çevirmek istiyorum Anakart İşlemci Ve Ram Alıcam Sadece sizce nasıl bir seçenek olur. Şimdiden teşekkürler. Bu arada kart gelince incelemelerimi sizlere yazarım hatta videoya çekerim akıcılık konusunda ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rlion -- 1 Nisan 2013; 10:34:53 >

• Benide ekleyebilir misiniz?
    SAPHHIRE HD 7850 1 GB 256 BIT
    Vatandan %30 indirimle 315 tl ye aldım
  • Benide ekleyiver.SAPPHIRE HD 7870 GHz Edition 2GB
  • Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

Orijinalden alıntı: Wolftired

iyi forumlar...

550 w ocz fatality +80 psu ,hd7850 cf standart hızlarında belki yeticektir.
    fakat ekran akrtlarını o.c ettiğinizde. kesinlikle riske atarsınız tüm sistemi.
    nedenlerinden 1 tanesi şudur.
    4 ayrı 12+ kanalına sahıptır psunuz.
    neden 2
    toplam amper değeride düşüktür.
    risk atmayınız.
    seasonic modüler yada standart 620 watt öneririm.

Ben zaten voltajsiz 1050-1350 kullaniyorum ama yinede psu sorun cikarabilir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• benide ekleyin lütfen sapphire 7870 xt edition alarak aranıza katıldım.

bu kart stabil olarak kaça kadar oc olabiliyor.

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nysarac

İLK ÖNCE YAZAYIM ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMEK İSTEMEM YOK NENEVİDİA FANBOYU YOK AMEDE FANBOYU FELAN.
    AMACIM YARDIMCI OLABİLMEK ALACAKLARA VE ALMIŞLARA.

ŞU VGADAKİ DALGALANMA SORUNU İÇİN YAZAYIM.

VATAN COMPUTERLE COK PAPAZ OLMUŞLUĞUM VAR O KONU YÜZÜNDEN.

HD7850 VGA DALGALANMA SORUNU OLANLAR İÇİN VGA KULLANIYORUM DİYİPDE DALGALANMA YAPMIYOR DİYEN KİMSE YOKTUR EMİNİM.

KART 100DE 100 YÜKDE GİRİNCE KARANLIK GRİMSİ SAHNELERDE BELLİ EDİYOR. BAZILARINDA VRMLERDEN CIZIRDAMA GELİYORMUŞ O AYRI KONU BENDE HİÇBİR KARTTA ÖYLE BİR PROBLEM OLMADI.

ELİMDEN ASUS MSİ SAPPHİRE VE EN SON OLARAK POWERCOLOR PCS+ KARTLAR GEÇTİ.

HEPSİNDE VSYNC(Fpsyi 30 a veya 60 a sabitler gpuyu full kullanmaz) KAPALI İKEN EKRAN DERE GİBİ ŞIRIL ŞIRIL AKIYORDU (max payne 3de euro truck simulator 2 de özellikle menüde cok belli)

KARTIMI SATTIM VE GTX670 ALDIM SIFIR SORUN SIFIR DALGALANMA VAR ÖZELLİKLE KARANLIK SAHNELERDE TEST ETTİM.

VGA MÖNİTÖRÜ OLUPDA HD7850 ALMAYI DÜŞÜNEN OLURSA 1 DEĞİL 2 DEFA DÜŞÜNSÜN DERİM.

Hdmi veya dvi girişi olanlara öneririm ben cok fp bir karttır.

Crysis 3 ü yüksek ayalarda akıcı bir şekilde oynadım.

SAYGILAR Herkese...

Ben de diyorum kart mı bozuk bu dalgalanma neden oluyor diye. Sağolasın kardeş.

• Benide ekleyiver.SAPPHIRE HD 7870 GHz Edition 2GB
  • 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.