Şimdi Ara

Amazon Türkiye açıldı! Uzun bekleyiş resmen sona erdi (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
400
Cevap
22
Favori
50.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DISTURBED

sabah 10:00 da

Alıntıları Göster
    çok çok iyi fiyata çok iyi bir ürün almışsın
  • Davulun sesi uzaktayken güzeldi. Türkiye'ye göre uygun ve kaliteli ürünler vardı. Şimdi hb, gg ve n11 satıcıları buraya doluştu, amazon alıcı ve satıcı arasında taraf değilim diyerek olası anlaşmazlıklarda hiiiiç karışmam diyor.

Bu hiç amazon olmamış ki. N11 ve HB bundan iyi durumda şu an için. Hiç değilse satıcıyı sıkıştırıyorlar.

İleride amazon kendi satıcı olarak ürün getirirse o zaman duruma bakılır. Şimdilik ben hiç beğenmedim. n11'in kuponları ile indirimli alışveriş daha cazip geliyor.
  • Çöp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyatlar hepsiburadan daha pahalı...4299 tl lik telefon hepsiburada da 3800 tl..sorması ayıp tükanı niye açtın ammaaaazoooonnn!!!!
  • amazon olmayan satıcıdan almayın sizde beyler alıp alıp çakal satıcıları sizler büyütüyorsunuz sonra da dertleniyorsunuz almayın bakın tutunabiliyorlar mı? ama illa alıp kazık yenecek bizim milletimizin alışkanlığı bu. ben hiç amazon yada hb olmayan satıcıdan almadım 1 kez hb de satıcıdan aldım hb sayesinde kurtardım parayı bir daha ders oldu
  • Büyük hayal kırıklığı olmuş
  • Amazonun kendi sattığı ürünleri takip etmekte fayda var.
  • Dostlar kusura bakmayın ama site bir şeye benzememiş
  • Arkadaşlar daha ucuz şeyler beklemeyin, amazon türkiye'ye geleceğini belirtiğinde de dedik. Fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynı olur. Burada önemli olan şey, müşteri memnuniyeti ve amazon'un kendi satacağı ürünler. Kendi kargo ağını da kurarsa tadından yenmez.
  • Biraz bilgi vereyim. 2 sene Amerika’da kaldım, Amazon’dan sayısız alış verişim oldu. Türkiye’ye döndükten sonra da ara ara alış verişlerim oldu. Hatta geçen hafta sıvı soğutma siparişi vermiştim Amerika Amazon’dan, şu anda yolda.

İlk olarak daha ilk gün eleştiriler başlamış. Almayız falan, bence de almayın siz Amazon’dan, böyle elit bir sitenin alıcısı da elit olsun ölücü değil.

Ülke yangın yerine dönmüş Amazon gelecek dertler bitecek mi sandınız anlamadım ki. Ben bugün fırsatlardaki sandisk USB disk ve fırsat listesinde olmayan ama indirimdeki bir Bluetooth speaker siparişi geçtim. Fiyatlar USB bellek için hem Amerika hem Türkiye piyasasına göre %40 ucuz, Bluetooth speaker fiyatı da Amerika’yla aynı Türkiye piyasasından %30-40 düşüktü. Yurt dışına sık giden arkadaşlarıma ağız yüz eğmeme gerek kalmadan almış oldum buradan daha ne olsun Almanya veya İngiltere Amazon’lara bakarsanız fiyatlamanın tamamen bağımsız olduğunu görürsünüz. Yani Amerika amazon’da 100 dolar olan bir ürün Almanya’da 120 Euro olabiliyor. Bizim hükümet ne alırsak 1 tane de kendisine vergi olarak isterken ucuz ürünler bulmak o kadar kolay olmaz.

Satıcılar diğer sitelerdeki satıcılar denmiş. Ya ne olacaktı Amazon gelirken Amerika’dan özel satıcı mı getirecekti? Sanırım çok uzaksınız olaya, gözünüzde çok büyüttünüz Amazon gelip hükümetin yapması gereken ekonomik tedbirleri falan alacak ülkeyi düzlüğe çıkaracak sandınız. Normal yani, başka platformlarda web sitesi olan arkadaşlarım da Amazon’da satış yapmaya çalışıyorlar. Ben Amerika’da da burada da satıcının Amazon olmasına dikkat ediyorum. Mecbur kalmadıkça başka satıcıdan almıyorum. Siz de zamanla öğrenirsiniz dert etmeyin.

İndirim konusunda, Amerika’da haftalar aylar süren indirimler yoktu. Black friday bile online’da çok büyük avantaj sağlamıyordu. Yapıştığın sandalyeden kalkıp dükkanlara ilk gidenlerden olamazsan indirime giren birkaç ürünü alma şansın çok az. Onlar kapanın elinde oluyor zaten. Amazon’da flaş indirimler olur saatlik, oradayken boş vaktim oluyordu %40-50 indirimli aldığım ürünler çok oldu o şekilde. Siz de zamanla öğrenirsiniz. Onda da stok olur, öyle 1 saat indirim var diye sınırsız ürün olmaz. Mesela indirim başladığında ilk 1 dakika içerisinde tükenir bazı ürünler.

Türkiye’de işleyişi nasıl olur bilmiyorum, ne olsa çakal çok ama bireysel olarak satacağınız ürünlerde Amazon ederini verir. Bana istediğim ücretten fazlasını ödemişlikleri var. Sanırım başlangıçta ikinci el piyasası için biraz mesafeli olurlar.

Neyse, yazacak olumlu tonla şey var da zamanla siz de görürsünüz zaten. Bu kadar tepkiye gerek yok bence, daha çok yeni zaman vermek lazım.

• Amazon kisvesi altında yine çakal Türk satıcılarıyla karşılaşacaksınız. Arz ve talep konusunda bilmeniz gereken tek konu mal ne kadar azsa fiyat o kadar çok olur. Türkiye tüketim döngüsü içerisinde çok teknolojinin içinde olan bir ülke değil. İkinci el ürünlerde bile piyasa sancılı. İkinci el alamıyorsunuz. O yüzden Amazon'un nerdeyse sınırsız ürün tabanıyla kıyaslarsak Amazon Türkiye'nin marka hakları dışında bir fark yaratmayacağını biliyorum. Yani 10 dolara ikinci el laptop alabildiğiniz Amazon ile 10 liraya bir şeyler alabileceğinizi sanmayın. Bildiğinizden şaşmayın. Amazon'un şöhreti burdan geliyor. her şey bol ve ucuz. Türkiye'nin tam tersi.

• ANAKART

274 TL MSI MB H110M PRO-VD PLUS MB H110M PRO-VD PLUS Anakart-Motherboard

https://www.amazon.com.tr/MSI-H110M-PRO-VD-PLUS-Anakart-Motherboard/dp/B01GGBQ39S

363 TL ASUS PRIME H310M-K Intel H310M Socket 8.Nesil 1151 DDR4 2666MHz USB3.1 Anakart

https://www.amazon.com.tr/Asus-90MB0X80-M0EAY0-Prime-H310M-K/dp/B07BRKKJT7

885 TL MSI X470 Gaming Plus AM4 DDR4 DVI HDMI SATA 6GB/S M2 USB3.1 ATX

https://www.amazon.com.tr/MSI-X470-Gaming-Plus-AM4-USB3-1/dp/B07C44FQ1S

İŞLEMCİ

2134 TL INTEL Core i7-8700 Coffee Lake 3.20GHz-4.60GHz, 12MB, 65W, 6/12, DDR4, 14nm, LGA1151v2 İşlemci

https://www.amazon.com.tr/Intel-BX80684I78700-BX80684I78700-CPU-%C4%B0%C5%9Flemci-Gri/dp/B07598HLB4

1447 TL AMD Ryzen 7, 1700X 3.8Ghz 20Mb Am4+ 95W

https://www.amazon.com.tr/AMD-Ryzen-1700X-3-8Ghz-20Mb/dp/B06X3W9NGG

• Kahve makinası 110 liraydı anında stokları eritmişler. Şimdi gece amazon kendisi 125e satmaya başlamış. Aldım yine de çünkü aletin kendisi 240 lira

https://www.amazon.com.tr/Philips-Hd7432-30-Makinesi-S%C3%BCrahi/dp/B07CRXH8BP/ref=pd_rhf_gw_p_img_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=2T2M113KWNTP6CAMR4DS
  • Hiç bir farkı yok ötekilerden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ucuz birsey bulan bana yazabilir mi acaba? denemelik birsey alalim sirf hb ye inat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lakers45

Kahve makinası 110 liraydı anında stokları eritmişler. Şimdi gece amazon kendisi 125e satmaya başlamış. Aldım yine de çünkü aletin kendisi 240 lira

https://www.amazon.com.tr/Philips-Hd7432-30-Makinesi-S%C3%BCrahi/dp/B07CRXH8BP/ref=pd_rhf_gw_p_img_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=2T2M113KWNTP6CAMR4DS
    Vatan da 139 tl.Önemli bir fark çok yok.
    http://www.vatanbilgisayar.com/philips-hd7432-30-daily-collection-kahve-makinesi.html

• soyisim yazarken türkçe karakter yazacak mıyız? amazon.de iken türkçe karakter yazmıyorduk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karasac

soyisim yazarken türkçe karakter yazacak mıyız? amazon.de iken türkçe karakter yazmıyorduk.
    tr de yazabilirsin ben öyle düzenledim amazon tr adresimi alışveriş yapıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Biraz bilgi vereyim. 2 sene Amerika’da kaldım, Amazon’dan sayısız alış verişim oldu. Türkiye’ye döndükten sonra da ara ara alış verişlerim oldu. Hatta geçen hafta sıvı soğutma siparişi vermiştim Amerika Amazon’dan, şu anda yolda.

İlk olarak daha ilk gün eleştiriler başlamış. Almayız falan, bence de almayın siz Amazon’dan, böyle elit bir sitenin alıcısı da elit olsun ölücü değil.

Ülke yangın yerine dönmüş Amazon gelecek dertler bitecek mi sandınız anlamadım ki. Ben bugün fırsatlardaki sandisk USB disk ve fırsat listesinde olmayan ama indirimdeki bir Bluetooth speaker siparişi geçtim. Fiyatlar USB bellek için hem Amerika hem Türkiye piyasasına göre %40 ucuz, Bluetooth speaker fiyatı da Amerika’yla aynı Türkiye piyasasından %30-40 düşüktü. Yurt dışına sık giden arkadaşlarıma ağız yüz eğmeme gerek kalmadan almış oldum buradan daha ne olsun Almanya veya İngiltere Amazon’lara bakarsanız fiyatlamanın tamamen bağımsız olduğunu görürsünüz. Yani Amerika amazon’da 100 dolar olan bir ürün Almanya’da 120 Euro olabiliyor. Bizim hükümet ne alırsak 1 tane de kendisine vergi olarak isterken ucuz ürünler bulmak o kadar kolay olmaz.

Satıcılar diğer sitelerdeki satıcılar denmiş. Ya ne olacaktı Amazon gelirken Amerika’dan özel satıcı mı getirecekti? Sanırım çok uzaksınız olaya, gözünüzde çok büyüttünüz Amazon gelip hükümetin yapması gereken ekonomik tedbirleri falan alacak ülkeyi düzlüğe çıkaracak sandınız. Normal yani, başka platformlarda web sitesi olan arkadaşlarım da Amazon’da satış yapmaya çalışıyorlar. Ben Amerika’da da burada da satıcının Amazon olmasına dikkat ediyorum. Mecbur kalmadıkça başka satıcıdan almıyorum. Siz de zamanla öğrenirsiniz dert etmeyin.

İndirim konusunda, Amerika’da haftalar aylar süren indirimler yoktu. Black friday bile online’da çok büyük avantaj sağlamıyordu. Yapıştığın sandalyeden kalkıp dükkanlara ilk gidenlerden olamazsan indirime giren birkaç ürünü alma şansın çok az. Onlar kapanın elinde oluyor zaten. Amazon’da flaş indirimler olur saatlik, oradayken boş vaktim oluyordu %40-50 indirimli aldığım ürünler çok oldu o şekilde. Siz de zamanla öğrenirsiniz. Onda da stok olur, öyle 1 saat indirim var diye sınırsız ürün olmaz. Mesela indirim başladığında ilk 1 dakika içerisinde tükenir bazı ürünler.

Türkiye’de işleyişi nasıl olur bilmiyorum, ne olsa çakal çok ama bireysel olarak satacağınız ürünlerde Amazon ederini verir. Bana istediğim ücretten fazlasını ödemişlikleri var. Sanırım başlangıçta ikinci el piyasası için biraz mesafeli olurlar.

Neyse, yazacak olumlu tonla şey var da zamanla siz de görürsünüz zaten. Bu kadar tepkiye gerek yok bence, daha çok yeni zaman vermek lazım.

Bu arkadaşımız olayın içeriğini gayet net özetlemiş
    Teşekkür ediyorum kendisine
    En azından hizmet ve doğruluk konusunda bir faydası
    Olursada iyidir derim.
    Gerçi benim açımdan hiç farketmez ben net den 500 tl
    Den fazla pahalı hiç bir ürünü almam nedeni hala eski
    Kafa olmam illa mağazaya gidip ürünü göreceğım
    Elimi süreceğim

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.