Şimdi Ara

Amazon HP Laptop - 15-dw2027nt, Intel Core i3-1005G1, 8 GB RAM, 256 GB SSD, 15.6 inç HD. 3700 tl (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
9
Favori
16.335
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benimde elime ulaştı cihaz gayet ince ve hızlı fakat ekranın alt köşelerinde yapışkanlarda hafif taşma var normal heralde, umarım sonradan sıkıntı çıkarmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3700 e bence çok güzel bir fırsat oldu. ürün gayet şık ince ve hafif. oyun denemedim daha ama gayet hızlı ve ısınma da yok. 3700 ün üzerine 480 iade birde banka puanı olunca çok daha avantajlı oldu. burada herşeye çöp diyenler var ama onları kaale almayın. bu fiyata celeron zor alıyorsunuz.

• benim daha Kargoya verilmedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iade kampanyası için önceden kayıt oluşturmak mı gerekiyordu

• otopark O kullanıcısına yanıt
    hocam özelden yazdım bakabilir misin

• Bakınız: teknosanın 3800 e indirim diye sattığı ürün intel celeron 4gb ram ,14 inc, 128gb ssd
    Amazonun 3700e sattığı ise: i3 10.nesil 8gb ram 15.6inc, 240gb ssd
    Aradaki fark çok bariz belli amazon tokatlıyor.
    https://www.teknosa.com/asus-e410mabv185t-celeron-n4020-4gb-128-ssd-14-win10-siyah-notebook-p-125037128

• al satçılar mesajımı şikayet etmişler işlerine gelmedi

• Firsati kaciranlar uzulmesin. Cuzi (!) bir fark odeyerek cihazi sari siteden hemen alabilirsiniz. Daha cok var hepsinin ekran goruntusuyle ugrasmadim.

Amazon HP Laptop - 15-dw2027nt, Intel Core i3-1005G1, 8 GB RAM, 256 GB SSD, 15.6 inç HD. 3700 tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Schtroumpf Grognon kullanıcısına yanıt
    ne desem boş birşeyler yazıyorum al-satçılar şikayet ediyor mesajımı bol bol küfür ediyorum kuşkunuz olmasın al-satçılar

• quote:

Orijinalden alıntı: androidmakaleniz

Bakınız: teknosanın 3800 e indirim diye sattığı ürün intel celeron 4gb ram ,14 inc, 128gb ssd
    Amazonun 3700e sattığı ise: i3 10.nesil 8gb ram 15.6inc, 240gb ssd
    Aradaki fark çok bariz belli amazon tokatlıyor.
    https://www.teknosa.com/asus-e410mabv185t-celeron-n4020-4gb-128-ssd-14-win10-siyah-notebook-p-125037128
    Celeron bedava verseler almam

• quote:

Orijinalden alıntı: Schtroumpf Grognon

Firsati kaciranlar uzulmesin. Cuzi (!) bir fark odeyerek cihazi sari siteden hemen alabilirsiniz. Daha cok var hepsinin ekran goruntusuyle ugrasmadim.

Gündemde tutalım gören olursa almasın. İnşallah ellerinde kalır. Bunlar yüzüden ihtiyacı olan,durumu iyi olmayan pc alamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicksizayı -- 17 Ekim 2020; 23:16:35 >

• İndirimde olan bir laptop u alıp satmak suç mu? Yani bunun yasal karşılığı var mı? Adetli alımda(ticaret) Amazon direk siparişi iptal eder zaten. Tek alımda Amazon bir şey yapamaz. Bu laptop nerdeyse geceden beri ilanlardaydı. Sabah 10'a kadar satıldı sanırım. Yani alsam mı almasam mı diye düşünürken laptop bittiyse bu almayanların suçu olur, alıp satanların değil bence. İhtiyacı olan adam da geceden indirimleri takip eder ve alırdı.

• munkun46 kullanıcısına yanıt

Alıp satmak tabi ki yasal ama kesinlikle ahlaki değil. Bu cihazların tek alınma sebebi eba. Fakir veya durumu zayıf olan insanlar en çok ihtiyacı olanlar. A101'de satılan lenovo için sabahın 6sında 7sinde sıraya girdiler bu ülkede insanlar. Elbette ki temelde asıl sorun insanların ekonomik olarak alım güçlerinin bu kadar düşürülmesi. Ama ahlaki olarak da 1000-1500 lira kâr etmek derdiyle zaten ekonomisi çökmüş insanların ihtiyacını görmesine fırsat vermek yerine fırsatçılık yapmak bence toplumsal olarak en büyük sorunumuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekrc -- 18 Ekim 2020; 15:5:43 >
  • ekrc E kullanıcısına yanıt

Fırsatçılar her zaman olacaktır bunu engellemenin yolu yok ki misalen araba piyasası da öyle. Burada durum farklı çünkü bu laptop 10 saat kadar satışta kaldı yani ihtiyacı olan birinin yetişemedim demesi inandırıcı değil. İhtiyacı olsa geceden prime indirimin takip eder ve alırdı. Bence alsam almasam mı diye düşünürlerken laptop bitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: munkun46

Fırsatçılar her zaman olacaktır bunu engellemenin yolu yok ki misalen araba piyasası da öyle. Burada durum farklı çünkü bu laptop 10 saat kadar satışta kaldı yani ihtiyacı olan birinin yetişemedim demesi inandırıcı değil. İhtiyacı olsa geceden prime indirimin takip eder ve alırdı. Bence alsam almasam mı diye düşünürlerken laptop bitti.

İkisi aynı şey değil, Araba alamasanızda yada almasanızda çeşitli ulaşım alternatifleriyle işinizi halledebilirsiniz.

Çocuğuzun eğitimi için elinizde bilgisayar yoksa ne yapacaksınız?

Son 1 ay içerisinde en az 20-30 kişi 2.el cihaz sordu, keşke elimde imkan olsaydı yardımcı olabilseydim.

• quote:

Orijinalden alıntı: munkun46

Hırsızın hiç mi suçu yok ? Belki adamın işi vardı göremedi. Keyfi bir şey değil şuan ihtiyaç pc. Stok yapıp 5000 tl'ye satmak ahlaksızlıktır. Ondan sonra araba fiyatları pc fiyatları niye yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

İkisi aynı şey değil, Araba alamasanızda yada almasanızda çeşitli ulaşım alternatifleriyle işinizi halledebilirsiniz.

Çocuğuzun eğitimi için elinizde bilgisayar yoksa ne yapacaksınız?

Son 1 ay içerisinde en az 20-30 kişi 2.el cihaz sordu, keşke elimde imkan olsaydı yardımcı olabilseydim.

Alıntıları Göster

Size sonuna kadar katılıyorum sadece demek istediğim şu:

1. Bu indirimden faydalanmak için prime üyesi olunacak.
    2. Prime üyesi olan bir kişi de Amazon uygulaması kesinlikle yüklüdür.
    3. PC ye ihtiyacı olan bir kişi indirim olacağını ve gece 00 da başlayacağını bilir.
    4. 10 saat boyunca satışta kalan bir pc yi telefondan girip 30 saniye sürecek olan satın alma aşamasını tamamlamayan bir kişinin bence PC ye ihtiyacı yoktur.

10 saat indirimde kalmış bir ürünü alamayan da bir zahmet almasın ki çoğu bence indirimi gördü fakat karar veremedi, laptop bitti. Olay budur bence. İndirim 5-10 dk sürse tamam fırsatçılık vardır ama burada durum farklı.

• std350 S kullanıcısına yanıt

Hem cahil hem de özgüvenle ahkam kesen bir insana ne kadar sakin ve açıklayıcı bir cevap vermişsiniz. Takdir ediyorum sizi.

• munkun46 kullanıcısına yanıt

Yazdığınız maddelerde sadece biçimsel olarak haklısınız. Ama ahlaki olarak hiçbir şekilde öğrenciler için uygun fiyata düşen bir laptop'u 3700'e alıp yine aynı öğrencilere 5000'e satmaya çalışmayı açıklayamaz. Tarihin her döneminde, hatta bazı hayvan topluluklarında bile gelecek neslin ihtiyaçları o türün kendi ihtiyaçlarından önde tutulur. Biz hayvanların bile ulaştığı ahlaki seviyeyi burada anlatmaya çalışıyoruz birilerine. (Hayvan kelimesini de hakaret niyetiyle kullanmadım.)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.