Şimdi Ara

Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.849
Cevap
114
Favori
176.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazon'dan ses sistemleri , AVR ,Stereo Anfi , Spekerları ve diğer aksesuarları alımı ile bilgilerin paylaşılacağı ayrı bir başlık açıp bu konuda bilgi ve tecrübelerimizi paylaşacağımız ve indirimleri fırsatları duyuracağımız bir platform olması dileğiyle

Not amazon . de maalesef TR ye bedava kargo uygulamasını sonlandırdı ,

Eğer satıcı amazon. de ise hala Alamnya KDV si indirimi devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 3 Ocak 2019; 14:2:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bu güne kadar amazon.de den :
    1. Marantz SR 6010 AVR
    2. Canton GLE 490 2 adet front speaker her biri 25 kg ağırlıgında tek çiziksiz teslim edildi
    3. Klipsch RP 250 center
    4. Klipsch R 15 M 2 adet surround speaker
    5. Canton Chrona 502 2 adet speaker ,
    6. Kablo 2 X 2.5 mo metre 2 top
    olmak üzere 8 parça alışverişim oldu bunların hepsinde sorun yaşamadım ne paketlemede nede teslimatta , Bu ürünlerin tamamında da TR deki fiat ların yarısından daha az bir maliyetim oldu ,bu arada siparişten sonra kesilen ithalat depozitosu kaporalarının da son centine kadar düzgün bir şekilde hesabıma iade edildi en son siparişimden bir 32 euro bekliyorum , şimdi takibi me , Nvida shield konsul ve Vu solo 4K uydu receiver aldım, bu arada 1080 p Vu solo 2 receiver kullanıyorum ama o konu bizim başlık konusu değil ,
    Bu arada Amazonun Ülkemizde de yatırm planladığına dair haberler var , inşallah gerçekleşir ve , bu piyasalar lüzümsuz firmaların tekelinden çıkar , Tüketicilerde rahatlar ,her kuruşun kıymeti anlaşılır ve gerçek rekabet oluşur.
    Karsinizdaki insanin görüşlerini curuteyim diye komik duruma düşmeyin. Herşeyi tam biliyorsunuz diye birsey yok.

Arkadasin bahsettigi olayı yaşayan benim. Söylediği şeyler harfiyen doğru. Bahsettigi şeylerin kanitlari ve hikayesini de yaziyorum ki basina gelen olursa ona gore davranir.

Tarihleri isaretledim, kolayca anlasilir saniyorum. Inat eden olursa daha ayrintili anlatirim.

Amazon.de sitesinden aldigim ve 6 ay sonra bozulan avr mi tek bir türkçe mesajin ardindan 5 dk icinde turkce konusan musteri hizmetleri ile arayip ister degisim ister para iadesi yapalim diye dönüş yaptikdan sonraki gördüğüm ilgiden dolayı para iadesi isteyip daha üst modeli aldim. Tabi önce bozuk avr yi ptt kargo ile gondermemi istediler (gonderim masrafini aldigim dekontun resmini verdikleri mail adresine gondermemin ardindan hesabima yatirdilar)

Ve ozellikle sorduğum soru, bu verdikleri hizmetin ne kadar gecerli olduguydu ve musteri hizmetlerinin soyledigi, amazon un gonderdigi ve saticisi oldugu urunlerin (satici diger firma olanlarin degil) 2 yil para iadesi yada dilersek yenisi ile degistirilecegini sorgusul sualsiz yapilacagiydi.

Adamlar tamir edip gondermiyor bile direk degisim yada.para iadesi yapiyor. Ve aldigim ust model avr tr fiyati 10 vin ilen ben 4500 civarina maal ettim. Ve 2 yil direk para iadesi garantisi mevcut.

Aklina takilan sorusu olan varsa alinti yapsin yeter...
    arkadaşlar söylediğimi yanlış anlamayın belki göndermek için geçerli sebebiniz de vardır arızalıdır bilmemnedir,genel konuşuyorum şu veya bu kişiye özel de değil konusu geçince aklıma geldi yazıyorum ama alıp alıp geri gönderip durmayın şu cihazları adamlar türkiyeye gönderimi kesecek bu gidişle benden söylemesi.hiçbirşey de almadım şimdiye kadar "aman alan düşünsün bana ne" de diyebilirdim ama dayanamadım.iyice eleyin tartın ölçün biçin gerekirse dinlenecek bir yerlerde testinizi yapın ondan sonra bir kerede alın olsun bitsin.aldığınız mal ayıplı ise yani arızalı falansa eyvallah almanyada falan da olsanız neyse de arıza çıkarırlar yokuş yapmaya başlarlar sonra tümden keserler yok kardeşim türkyeye göndermiyoruz derler olur biter zor değil.çok sürmez böyle giderse.yanlış anlamadıysam başladılar bile.
    dn1080 alırsanız kronik transformatör çınlama sorunuyla mücadelenizde başarılar dilerim... dn1080 alıp iade eden bir arkadaş vardı, o da burada yazmıştı, ondan dinlersiniz maceralarını...

tamam bunlar x2400 ile denk modeller ama denon varken, ne sony'si allah aşkına... biri avr işinin uzmanlarından, diğeri hobi olarak avr üretiyor. o da uzun periodlarla canı isterse 1-2 model üretiyor...

tüketici bilmediği bir sektörden ürün alacağı zaman orada sony de ürün üretiyorsa bir tek sony'yi tanıyor, "ne kadar kötü olabilir ki" diye düşünüp ona yönelebiliyor. oysa ki ne sony eski sony ne de günümüzde birkaç sektör dışında zirve yarışlarında iddiası var...

zaten dn1080 1000 küsür lira daha pahalıya gelmiyor mu? sözüm meclisten dışarı, x2400'ü 2500 liraya almak varken 3600-3700 e dn1080 almak için en kibar ifadeyle enayiler kralı olmak lazım bence...

selamlar...
  • Selamün aleyküm

Yarı fiyatına az ürün almadım. Paylaşalım inşallah. Şu sıralar fazla avantajlı ürün yok ama sene sonuna doğru canlanır buralar kısmetse. Yeni başlık hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende denon avr kovaliyorum su aralar kampanya bulduğum zaman affetmiycem:) eski denon 2310 avr arizalandiktan sonra burdan pioneer vsx 930 almıştım hic hoşuma gitmedi sesi sattim.

• Amazonda her hangi bir ses sistemi ürünü alırken dikkat edilecek konular :

1 Eger satıcı amazon un kendisi ise Gösterdigi fiatın % 18 i kadar Almanya KDV sini düşerek fiatı belirliyor .daha sonra % 20 oranında Tr vergisi için depozito kesiyor ve bu para Türkiyedeki nakliyeci firmanın ofisi( DHL , İ-Parcel veya UPS) tarafından sizin adınıza vergiler ödeniyor ve işlem tamamlanarak ürün teslim ediliyor,
    Örnek olarak Marantz SR 6010 AVR Receiver :https://www.amazon.de/gp/product/B016KGNFI6/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Liste fiatı 964,18 Euro olan cihazı satın alma işlemi başlatılınca AVR Türkiye kargo ücreti 0 Euro ve

Sipariş özeti
    Sepet Alt Toplamı :EUR 810,24
    Tahmini Gönderim ve Paketleme Ücreti ÜCRETSİZ
    İthalat Ücreti Depozitosu :EUR 145,84
    Tahmini Sipariş Toplamı :EUR 956,08

Bu ürünü bu fiata Türkiye ev teslimi olarak alabilirsiniz

bu aralar bazı AVR ve Hoplarda % 40 yakın depozito talep edilmesi yeni çıktı , bazı arkadaşlarımızın dediği gibi ithalat gerçekleşip ödenen vergi miktarı ortaya çıktıktan sonra , fazlasını belki iade işlemi yapıyorlardır ama ben bu konuya hiç rastlamadım , fakat bu uygulama bir çok üründe benimde dikkatimi çekiyor bakalım nasıl olacak .

2.Eğer satıcı Amazon değilse firmalar genelde vergi işlerine karışmıyor ne Almanya veya satıcı ülkenin KDV iadesi işlemleri ile ilgileniyor nede Tr deki vergi için depozito işlerine karışıyor bu durumda AB içinde geçerli olan % 18 KDV size iade edilmiyor ve mal Türkiye ye geldikten sonra siz kendiniz vergiyi ödüyorsunuz , buda fiatta en az % 20 ekstra vergi ve en son gelen ekstra 28 Euroya kadar ek vergi ile fiat yükseliyor ve bir sürü bürokrasi ve iş bu sebeple ben amazon dışındaki firmaların ürünleri ile ilgilenmiyorum . selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 15 Mart 2017; 23:18:30 >

• Ürün avrupa ülkesinden geliyorsa gümrük vergisi %18, diğer ülkelerden geliyorsa %20 vergi alınıyor sanırım. Zaten sizin örnekte de hesap %18 çıkıyor. Ek olarak bir de 30 yada 32 kg sınırı var.
  • Başlık hayırlı olsun. Ben 7 Mart'da Marantz NR1607 sipariş ettim 11 Mart'da ürün bana ulaştı.

Ürünün bana maliyeti;

Sipariş Özeti
    Ürün Alt Toplamı: EUR 444,56
    Posta ve Paketleme Ücreti: EUR 0,00
    KDV Öncesi Toplam: EUR 444,56
    KDV: EUR 0,00
    Toplam: EUR 444,56
    İthalat Ücreti Depozitosu EUR 80,02
    Genel Toplam: EUR 524,58
  • Kargolar ile ilgili gümrük mevzuatı linki :http://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyetleri?

bizim açımızdan önemli olanlar :
    1 . Her bir sevkiyat için kıymeti 1500 Avro'yu aşmayan eşyaya geldiği ülkeye göre tek ve maktu vergi oranı uygulanacaktır. Söz konusu vergi oranları eşyanın;
    - AB ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18
    - Diğer ülkelerden gelmesi durumunda %20 olarak uygulanmaktadır.
    2 . posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelenlerde brüt 30 kilogramı geçmemesi, gerekmektedir.,
    3 . Posta ve hızlı kargo yoluyla gelen eşyanın vergilendirilmesinde, kargo ücreti dikkate alınmayacak, ayrıca aynı gönderici tarafından Türkiye’deki bir alıcı adına gönderilen aynı konşimento muhteviyatı gönderiler bir bütün teşkil ederek tamamının kıymeti birlikte dikkate alınacaktır.
    4 . taşıyıcı firmaların müşavirlik hizmetleri, ordino, terminal, vb. isimler altında ücret talep etmesi mümkün bulunmamaktadır.
    Ayrıca, bu firmalar 30 Avro altında bulunan eşya ve numunelerde hiçbir eşyadan, 30-1500 Avro arasında bulunan eşyadan ise gönderinin geldiğine dair bildirimin alıcıya yapıldığı tarihten itibaren ilk 3 gün için ardiye ücreti alamamaktadırlar.

Yukardaki maddelerden özetle
    1500 euro yu geçen ürünlerin siparişinde mevzuat farklı ve baya uzun bir iş , 30 kg dikkat ve siparişleri birleştirmeden limitleri geçmeyecek şekilde davranılmalı ( örnegin 2 tane front speaker aynı anda sipariş verilirse sorun olabilir .ben her birini ayrı siparişlerle ve birini de hanımın adına sipariş vererek gerçekleştirdim )

• Güncel ilk mesaj
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunhun34

Güncel ilk mesaj

Bu da benden gelsin. Denon pma720 AE 235 Euro Bedava Kargo TR Maliyeti 233 euro https://www.amazon.de/Denon-Stereo-Vollverst%C3%A4rker-Frontblende-ECO-Standby-HC-Singele/dp/B007Y3OBIS/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1489756010&sr=8-2&keywords=pma720

• ***radyo*** * kullanıcısına yanıt
    Fiat iyiymis hocam.

• Onkyo a9010 olmasa sulanacagim da

• ***radyo*** * kullanıcısına yanıt
    Ondan ona gecmekte olmaz hocam.yukari dogru çıkmalisin onlarda çok para. O yüzden hiççç sallanma bence .

• Doğru diyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Onkyo a9010 olmasa sulanacagim da

Bu modelden memnun musunuz_ What hifiden çok iyi yorumlar almış ve optik kablo girişi de var.
  • Fiyatına göre evet. Ama daha önce Pioneer a9mk 2 vardı. O daha iyiydi. Optik ve coax bağlantı imkanı var. Ses yuvarlağı genelde 9 yönünde. 10 nadir. Triangle Color ile kullanıyorum.

• Marantz NR1607 524 Euro'dan 549 Euro'ya yükselmiş ve şu an stok dışı. Marantz NR1506 385 Euro'dan 353 Euro'ya düşmüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Fiyatına göre evet. Ama daha önce Pioneer a9mk 2 vardı. O daha iyiydi. Optik ve coax bağlantı imkanı var. Ses yuvarlağı genelde 9 yönünde. 10 nadir. Triangle Color ile kullanıyorum.

Hocam peki triangle colordan memnun musunuz?
    TR'de pek rağbet gören bir marka değil ama hakkında çok olumlu yorumlar duydum. Rengi ne renk sizinkinin?
  • Çok memnunum. Özellikle vokallerde. Açık ,ferah,tane tane ,boyundan büyük çalıyor. Beyaz renk benimkisi.

• Marantz PM 6006 Stereo amfi liste Fiatı 475 Euro kargo bedava Tr teslim Fiatı 502 Euro ( ithalat depozitolu nun bir kısmı iade olabilir belki )

https://www.amazon.de/dp/B01GQFS7HK/ref=wl_it_dp_o_pC_S_ttl?_encoding=UTF8&colid=1DDRL4PYU6BB5&coliid=I3JNNPUW4KBBMS&psc=1

• bu konu sabitlenip kalsın bence, ederinin 3 katına mal almak tamamen ahmaklık.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.