Şimdi Ara

Amazon Alışverişi Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    https://www.amazon.com/gp/product/B01IPVSN1S/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

Linkteki ürünü almak istiyorum ama bir kaç sorum var konu ile ilgili.

1- Ürün için gösterlmiş olan bedelin üzerine bir bedel çıkar mı?
    2- Bankomat kartı üzerinden döviz hesabı kapalı iken alışveriş yapabilir miyim?
    3- Ürünün garanti durumu nasıl olur?
    4- Tahmini ne zamana elime ulaşır?

• sipariş sayfasında bu şekilde çıkıyor.

Order Summary
    Items: $359.99
    Shipping & handling: $19.57
    Total before tax: $379.56
    Estimated tax to be collected: $0.00
    Import Fees Deposit: $72.00
    Order total: $451.56

451$ toplam ödeme yapman gerek. garantiyi 1 ya da 2 ay amazon veriyor. amazon amerikadan asus ürünü alırsan tr deki asus teknik desteği kabul etmiyor. kargolandıktan sonra 2 hafta içinde gelir. bazen 1 hafta da olabilir o duruma göre değişiyor.

• Ürünün 360$ fiyatına ek olarak, 20$ kargo ve 72$'da gümrük vergisi var. Toplamda 452$'a satın alabilirsiniz. Amazon'da ödemeler anlık çekilmez, ürün kargoya verileceği zaman tahsil edilir.

Kartınız yurt dışı alış verişlerine açıksa alış veriş yapabilirsiniz. Ücret TL hesabınızdan o anlık dolar kuru üzerinden çekilir. Kart konusunda banka bazlı sıkıntılar olabiliyor, Amazon'dan alış veriş yapan forum üyeleri genellik kredi kartına bağlı sanal kart veya enpara.com debit kart kullanıyor.

Amazon.com'dan alınan ürünler genellikle garantisiz olarak kabul edilir. Müşteri hizmetleri ilk içinde olabilecek sorunlarda yardımcı oluyorlar. Bu süre sonrası üreticinin ve müşteri temsilcinin taktirine kalıyor.

- Geçenlerde şöyle bir durum oldu; İki buçuk yıl önce aldığım, sıvı AIO kit sorun çıkartınca, Amazon.com MH sorunu yazdım. Üretici ile görüşmemi istedi. Firmanın yardımcı olmadığı söylediğimde, MH tüm tutarı bana iade etti. -

Sormuş olduğunuz ürün 25 Mayıs'ta stoğa girecekmiş. Kargoya verildikten sonra tahmini teslimat süresi olarakta yaklaşık 15 gün süre veriyor.

Daha fazla detay öğrenmek istiyorsanız, forumun Amazon konusuna bakabilirsiniz.
    Konu bazı nedenlerden dolayı pasif ama yine de ilk başlayan için işe yarar bilgiler var.https://forum.donanimhaber.com/tr-nin-en-buyuk-amazon-rehberi--99980530#99980530

Amazon Alışverişi Hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BUR@K- -- 21 Mayıs 2018; 13:47:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -BUR@K-

Ürünün 360$ fiyatına ek olarak, 20$ kargo ve 72$'da gümrük vergisi var. Toplamda 452$'a satın alabilirsiniz. Amazon'da ödemeler anlık çekilmez, ürün kargoya verileceği zaman tahsil edilir.

Kartınız yurt dışı alış verişlerine açıksa alış veriş yapabilirsiniz. Ücret TL hesabınızdan o anlık dolar kuru üzerinden çekilir. Kart konusunda banka bazlı sıkıntılar olabiliyor, Amazon'dan alış veriş yapan forum üyeleri genellik kredi kartına bağlı sanal kart veya enpara.com debit kart kullanıyor.

Amazon.com'dan alınan ürünler genellikle garantisiz olarak kabul edilir. Müşteri hizmetleri ilk içinde olabilecek sorunlarda yardımcı oluyorlar. Bu süre sonrası üreticinin ve müşteri temsilcinin taktirine kalıyor.

- Geçenlerde şöyle bir durum oldu; İki buçuk yıl önce aldığım, sıvı AIO kit sorun çıkartınca, Amazon.com MH sorunu yazdım. Üretici ile görüşmemi istedi. Firmanın yardımcı olmadığı söylediğimde, MH tüm tutarı bana iade etti. -

Sormuş olduğunuz ürün 25 Mayıs'ta stoğa girecekmiş. Kargoya verildikten sonra tahmini teslimat süresi olarakta yaklaşık 15 gün süre veriyor.

Daha fazla detay öğrenmek istiyorsanız, forumun Amazon konusuna bakabilirsiniz.
    Konu bazı nedenlerden dolayı pasif ama yine de ilk başlayan için işe yarar bilgiler var.https://forum.donanimhaber.com/tr-nin-en-buyuk-amazon-rehberi--99980530#99980530

Küçük bir düzeltme yapmak istiyorum, ödeme sayfasında son fiyatın oralarda bir yerde TL veya USD cinsinden öde diye 2 seçenek var. TL olarak öde derseniz amazonun belirlediği normalin üstünde bir kur ile hesabınızdaki TL yi USD ye dönüştürüp çeker. USD olarak öde derseniz, bankanız kendi kuru ile TL yi USD ye çevirir ve amazon onu çeker. Kısacası USD seçeneği ile ödemek daha ucuza geliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.