Şimdi Ara

Hepsiburada Alışveriş Kredisi hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
2.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Bilgisayar Mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim 6 aydır bilgisayar olmadan öğrenim görmeye çalışıyorum ve artık cidden yapamamaya başladım haliyle Laptop ihtiyacım var ama fiyatlar ortada. Beni okul boyunca idare edecek bir bilgisayar en az 5000 TL o nedenle ne biriktirdiğim yetiyor ne de kredi kartı limitim. Bugün bakarken Hepsiburada alışveriş kredisi diye bir şey gördüm. İstediğim bilgisayarı ayda 500 TL civarına alabilmemi sağlıyor ancak bu kredi nasıl kullanılır? neye göre kabul ediliyor bilmiyorum. Bilenler ve kullananlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Ya da öğrenci olduğum halde kredi çekebilme ihtimalim var mı bankalarda böyle bir seçenek oluyor mu acaba?

• Sitede yazdığına göre sigorta şartı yok, buda tek etkenin kkb olduğunu gösteriyor. Eğer başka bankakalarda kredi kartı kullanıyorsanız kkb puanınız 1300 üstüyse yüksek ihtimal kredi başvurunuz burdan onaylanır, şubeden gidip normal başvuru yaparsanız red yersiniz, şube sigorta ister bordro ister vs vs. Hepsiburada daki basit alışveriş kredisi özel olarak banka hesabınıza yatmıyor seçtiğiniz ürünü almanıza yarıyor fakat eğer bankadan alırsanız isterseniz parayı evin salonunda yakadabilirsiniz. Tek fark özgürlüğünüz ve sigorta şartı olmaması.
  • berat256 B kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam KKB nedir peki?
  • brkydurr B kullanıcısına yanıt
    Hocam KKB yani açılımı Kredi Kayıt Bürosu bu bahsettiğim kurum Türkiye'de bilinen 9-10 banka ile çalışan sizin bu bankalarda bulunan kredi, kredi kartı, ekhesap ödemeleriniz ve

limitlerinizin tamamından haberdar olan bir oluşum. Bu oluşum aylık olarak ödemelerinizin gecikmemesi ve düzenli olması halinde puanınızı kendisi hesaplayıp yükseltiyor, eğer

ödemeler gecikirse yada düzensiz olursa da hesaplamada düşük çıkıyor. Buna göre bütün bankalar zamanında hangi kartları kullandınız ne krediler çektiniz neler ödediniz potansiyel

olarak aylık ne kadar harcamaya eğilimlisiniz hepsini tek seferde görüyor. Örnek veriyorum 500 tl kredi kartı kullanmış biri aylık 200 tl ödemeler yaparak bu kkb sicili ile gidip

7 bin tllik P30 pro yu almaya kalkarsa kredi ile muhtemelen red yiyecektir. Aylık taksiti kkbde kayıtlı ödemeleriniz belirler. Örnek veriyorum aylık 5 bin tl kart ödemesi

yapıyorsunuz hepsi kkb de kayıtlıdır ona göre daha yüksek ürünleri kredi ile alabilirsiniz. Dediğim gibi bu işin temeli aktif kredi kartı kullanımı ve bankalar ile alakadar

olmaktan geçer.

• berat256 B kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun hocam aydınlattınız beni.
  • Öğrenci olduğunuz ve sabit bordrolu geliriniz yoksa, muhtemelen 5k'lık bir limit çıkmayacaktır size. olası limitiniz 1k civarında diye tahmin ediyorum.
  • mhmtkyrk kullanıcısına yanıt
    1.7 çıktı hocam haklısınız.
  • brkydurr B kullanıcısına yanıt
    hangi bankadan 1.7 çıktı?
  • Machine Wizard kullanıcısına yanıt
    Garanti Hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.