Şimdi Ara

AM4 / RYZEN alıp, Windows 7 kullanan var mı? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
2
Favori
8.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba anakartım gigabyte b450m s2h işlemcim ise ryzen 5 1600 af daha sistemi kurmadım eski sistemde win 7 kullanıyordum. Şimdi bu parçaların montajını yaptığımda tekrardan win 7 kuracağım. Ryzen işlemciler win 7 de olmuyor diye yorumlar görmüştüm kullanan/ yardımcı olabilecek kimse var mı ? Teşekkürler şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

w8 kullanan gördüm de w7 desteği yok biliyorum

Asus Tuf B450 Pro gaming ve Plus Gaming anakartlar ve Ryzen 5 2600 ve 2600x serisinde ve Ryzen 7 2700 ve 2700x serilerinde W 7 Ultimate 64 bit e destek verildigi yazilmis . Fakat Zen 2 mimari olan Ryzen 5 3600 de destek yokdur.

AM4 / RYZEN alıp, Windows 7 kullanan var mı?
    AM4 / RYZEN alıp, Windows 7 kullanan var mı?

Yani diyor ki Win 7 sürücüler Summit Bristol Pinnacle kòprü destekler onlar da Ryzn 5 3600 serilerinde yokdur. Onlar da ne var Matiise kòprü var. Sebebi budur W 10 kullanilmasınîn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a manly man -- 29 Ocak 2021; 1:51:51 >

1. nesil ryzen bile 7 ile anlaşamıyo arkadaşlar.

ilk neden 7 artık -güncelleme desteğpi demiyorum. sistem kurup güncelleme açan kim var? ben dahil pek çok kişi güncelleme kapatmanın peşinde AM4 / RYZEN alıp, Windows 7 kullanan var mı? asıl mevzuu discord gibi uygulamaları ya hiç kuramıyorsun-dc kurmak zor da olsa mümkün arkadaşlar kb2533623 kodlu güncellemeyi kurmak yetiyo da o güncellemenin onlinesini ms durdurmuş, offlinesini de bulmak çok çok zor.- kursan da düzgün çalışmıyo. font göstermez, kayıt alırsın kaydın ortasından keser

diğer bi problem işlemci 7 ile anlaşamıyo. bakın 1. nesil diyorum. her şey mükemmel. ama oc etmeye kalktığında, ryzen master açınca ya da güç tasarrufu açınca küt diye mavi ekran yiyebiliyorsunuz.

diğer bi problem oyunlarda sanki mermi gitmeme problemi değil de özellikle fps oyunlarında karakter sana itaat etmek istmemiyormuş gibi bi his yaratıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: zombi7406

1. nesil ryzen bile 7 ile anlaşamıyo arkadaşlar.

ilk neden 7 artık -güncelleme desteğpi demiyorum. sistem kurup güncelleme açan kim var? ben dahil pek çok kişi güncelleme kapatmanın peşinde  asıl mevzuu discord gibi uygulamaları ya hiç kuramıyorsun-dc kurmak zor da olsa mümkün arkadaşlar kb2533623 kodlu güncellemeyi kurmak yetiyo da o güncellemenin onlinesini ms durdurmuş, offlinesini de bulmak çok çok zor.- kursan da düzgün çalışmıyo. font göstermez, kayıt alırsın kaydın ortasından keser

diğer bi problem işlemci 7 ile anlaşamıyo. bakın 1. nesil diyorum. her şey mükemmel. ama oc etmeye kalktığında, ryzen master açınca ya da güç tasarrufu açınca küt diye mavi ekran yiyebiliyorsunuz.

diğer bi problem oyunlarda sanki mermi gitmeme problemi değil de özellikle fps oyunlarında karakter sana itaat etmek istmemiyormuş gibi bi his yaratıyor.

Hımm bu yorumu da dikkate almak lazim. Yavasdan ben de Windows 10 a geçişi düşúnmeye basladim. 1 . Nesil diyosun. Ben 2 ci Nesil alacam bugünleree 2600 x yoksa 3600 mü diyordum. Bunu okudum oyunda da sorun yasatiryorsa aslinda mantikli W 7 súper bi isletim sistemi 10 sene múkemmel bi beraberligimiz oldu ama Fx 4100 ile sonra 8350 . Demek ki yeniye yeni olmaliymis. Tabi bir de internette nasil bir perfo olur o da ayri bi durum. Sırf bu mesele sebebiyle 3600 icimde kaldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a manly man -- 29 Ocak 2021; 22:29:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: a manly man

Hımm bu yorumu da dikkate almak lazim. Yavasdan ben de Windows 10 a geçişi düşúnmeye basladim. 1 . Nesil diyosun. Ben 2 ci Nesil alacam bugünleree 2600 x yoksa 3600 mü diyordum. Bunu okudum oyunda da sorun yasatiryorsa aslinda mantikli W 7 súper bi isletim sistemi 10 sene múkemmel bi beraberligimiz oldu ama Fx 4100 ile sonra 8350 . Demek ki yeniye yeni olmaliymis. Tabi bir de internette nasil bir perfo olur o da ayri bi durum. Sırf bu mesele sebebiyle 3600 icimde kaldi

Alıntıları Göster

hocam 1. nesilde bile problem yaşattı. 2. 3. nesillerde hiç bulaşmamak en iyisi. hiç kendinizi yormayın. al 32 gb rami. iyi bi ekran kartı bak keyfine.

• quote:

Orijinalden alıntı: zombi7406

hocam 1. nesilde bile problem yaşattı. 2. 3. nesillerde hiç bulaşmamak en iyisi. hiç kendinizi yormayın. al 32 gb rami. iyi bi ekran kartı bak keyfine.

Alıntıları Göster

Anladim kardeş. Ohalde W 10 biz de artik tasinalim. 32B Ram icin oyun program vs bi 3 seneye daha ihtiyac oldunu dúşünúyorum şuan icin. Ileriye dònük bi yatirim olabilir mi olur. Su ekonomik dar bogazda en az zararla sistemi toplamya bakiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a manly man -- 29 Ocak 2021; 23:18:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a manly man

Anladim kardeş. Ohalde W 10 biz de artik tasinalim. 32B Ram icin oyun program vs bi 3 seneye daha ihtiyac oldunu dúşünúyorum şuan icin. Ileriye dònük bi yatirim olabilir mi olur. Su ekonomik dar bogazda en az zararla sistemi toplamya bakiyorum

Alıntıları Göster

16 da yeter de bi daha uğraşmak istemiyorsan dedim ben.. aha demin bi krdeşimizle konuşuyordum. abi diyo zamanında 2 gb aldım şu rami bin pişmanım. keşke 4 alaydım tekini elimdekinden de kurtulamadım diyor.

o yüzden 16 alınsa bile şu anda elde 8 yoksa tek modül 16 almak en mantıklısı şu anda.

• İleride Daha Gelişmiş Sistemlere Windows 7 Kurmanın Yolu Çıkar Umarım, Her Şeye Çözüm Bulunabilir AM4 / RYZEN alıp, Windows 7 kullanan var mı? 

• a manly man kullanıcısına yanıt

ben ce de artık kabul edin XP nasıl bittiyse W7 de bittiAM4 / RYZEN alıp, Windows 7 kullanan var mı?  artık hayır gelmez illa bir yerde sorun çıkarırAM4 / RYZEN alıp, Windows 7 kullanan var mı? 

• quote:

ben ce de artık kabul edin XP nasıl bittiyse W7 de bitti  artık hayır gelmez illa bir yerde sorun çıkarır 

eski nesil işlemci varsa problem çıkmıyo, çıkan da elbet çözülüyo da. yeni nesil işlemcilerle anlaşamıyo. üstüne 7 ni desteklediği program sayısı da az değişl. üstüne çok daha rahat ve kullanışlı ve göze de hitap ediyo. eski sistem geldi mi fix 7 kuruyorum. ssd desteği de var. dx 11 de.

• zombi7406 Z kullanıcısına yanıt

eskiyi bilmem çalışır da illa güncel olmadığı için sorun çıkarır xp nasıl bittiyse w7 de bitti kabullenmek lazımAM4 / RYZEN alıp, Windows 7 kullanan var mı? 

• quote:

eskiyi bilmem çalışır da illa güncel olmadığı için sorun çıkarır xp nasıl bittiyse w7 de bitti kabullenmek lazım 

xp nin bitmesi 2014 den 2018 e kadar 4 seneden fazla sürdü. xp gibi dersen 7 nin daha bi 5 6 yılı var ,:DF

valla kullanan kullansın benim için bitmiştirAM4 / RYZEN alıp, Windows 7 kullanan var mı? 

• quote:

valla kullanan kullansın benim için bitmiştir 

hacı abi kusura bakma bi milyon boş yorum arasından seni zor görüyorum. sözlerimi cımbızlamaya çalışan çok görüyon :D adama resim atıyorum. hala zırlıyo. tamam ya biz ram almayalım. anakart da almayalım. ekran kartı da. tüm paramızı i9 a yatıralım ya da tr4 bi işlemciye. 512 ramle internete de girelim oyun da oynayalım.

amd genel anakartların rom düşüklüğüne aldanmasın biosun eksik kalan mb larını da flash bekllekle tamamlayalım. forumun kafası bu. video atıyorum adam hala amd suçlu diyo. lan nuvoton dan başka çip mi kalmadı da sio olarak onu takmış bu msi diyecem ağızları burunları kayıcak. çünkü nuvoton da bilmez bunlar.

• Ne win 7'miş be.

Yıl olmuş 2021 hala Win 7 diyenler var.

• Bitmek bilmeyen şeylerden biri de şu milletin keyfinin kahyalığını yapmak. İnsanların yorumunu soruyor sanki adam, sorununa cevap veriyorsanız verin yoksa işinize bakın

• Yılmaz1907 kullanıcısına yanıt

insan oğlu böyledir XP varken W7 çıktı xp candır w7 de neymiş berbat dediler şimdi w7 kıymete bindiAM4 / RYZEN alıp, Windows 7 kullanan var mı?  şimdi w11 çıkar ona berbat derler w10 candır bu böyle sürer giderAM4 / RYZEN alıp, Windows 7 kullanan var mı? 

• 7 çıktığında vistadan milletin dili aşırı yanmıştı.

vista da kendini bi nebze düzeltti ama intel sistemi olanlarda asla düzgün çalışmadı. ben de intel taşınabilir pc de vista hiç denemedim bile. çünkü cidden sıkıntı idi.

10 ise başlı başına bi arza. 8 rezalet çıktı, 8.1 iyi idi ama dx12 zorlaması nedeni ile 8.1 i yedi ms. üstüne 10 un dayatmaları da bitmek tükenmek bilmediği gibi de açıklarını hatalarını bi türlü onaramadı ms.

7 ise her şeyi ile olmuş üstüne günümüzdeki çoğu donanıma da hala bi nebze destek veren bi işletim sistemi, en basitinden güncelleme ayarı çok güzel. istersen 1 2 tıkla donanım güncellemelerini kapatabiliyorsun ki bu forumda bile bi arkadaş şu anda bu yüzden amd ye lanet ediyo. bunun da suçlusu microsoftun kendi güncelleme kütüphanesini güncellemediği gibi güncellese de asla driverleri tam sunmaması, adamın kendi kurmaya çalıştığı driver de o kütüphanedeki ile çakışıyo. 7 de böyle bi durum olduğunda kapa donanım güncellemeyi bitsin gitsin. otomatik update ile gelen olursa da onu yükleme diyorsun tamamdır.

telemetry gibi dayatmaları, ekran ölçeklendirmedeki bugları, ses konusunda saçmalıkları bi türlü bitmedi. herkes de şikayetçi.

özellikle eski donanımı olan adam da haklı olarak yükseltmek istemiyo, yeni donanım sahipleri de yolunu arıyo.

mavi ekran ve oyunlardaki kontrol problemleri olmasa ben de kuracağım 7 de olmuyo işte.

en önemlisi cidden kimse kimsenin keyfinin kahyası olmasın, emreder gibi şunu yap bunu yap demesin. önce bi otursun bu adam neden bunu istiyo?

Adam 10bin dolarlık yazılımımı sadece win7'de kullanabiliyorum demiş, 3 iq camın öte tarafından hala bilgisizce yorum yapma hakkını kendinde görebiliyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mxsr

Adam 10bin dolarlık yazılımımı sadece win7'de kullanabiliyorum demiş, 3 iq camın öte tarafından hala bilgisizce yorum yapma hakkını kendinde görebiliyor :)

o çok ayrı konu. yoksa 96 dan kalma endüstriyel kartlar var. o kartı çalıştırmak için isa slot anakrat lazım. o anakarta gel de 10 kur AM4 / RYZEN alıp, Windows 7 kullanan var mı? 

benim bahsettiğim normal kullanıcı bile çoğu zaman 7 kullanıyo. daha geçen gün yeğenime verdiğim pc ye yine 7 kurdum. tek problem discord oldu onu da bi güncelleme kurunca hallettik.

10 16 gb ram yoksa insanı mutlu etmiyo bi kere. 8 varken 10 da hep bi ağırlaşma hep bi kasma hissederdim. internette gezinirken 7.2 lere dayanır pc kitlenir kalırdı.

ee şimdi 8 gb ramdan yukarı çıkamayan anakartı olan adam napsın? adamın tüm işin görüyo, 7 de iken discord açıp cs go oynayabiliyo. bu adamın 10 la ne işi var? yeni pc ye parası yetse bile almak istemiyo belki. işte insanlar bunları düşünmüyo. hep birilerini ezikleme çabasında. çünmkü kendi ezikliğini bu şekilde unutmaya uğraşıyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.