Şimdi Ara

AM4 / RYZEN alıp, Windows 7 kullanan var mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
2
Favori
8.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben dual bot yaptım W10 ya da W7 yi açılışta seçiyorum, Vista ya anlamsız bir sempatim vardı, güncelleme ve sürücü desteği kesildiği için kullanamadığım için yerini W7 aldı, ama şunu söyleyebilirim BF1 oyununda %100 kadar vuran işlemci kullanımı her nedense Windows 7 de bu seviyelere çıkmıyor ve takılmalara sebep oluyor. Sistemin çekirdeği eskidi artık, nispi olarak bazı alanlarda geriye düşüyor performans olarak.
  • XP nasıl yok olduysa w7 de de sona gelindi gerek yok artık kurmak için uğraşmaya bence
  • Windows 10 spyware. Çalismayana kadar w7 ile devam.

Not: orjinalspor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

XP nasıl yok olduysa w7 de de sona gelindi gerek yok artık kurmak için uğraşmaya bence
    Bazı alışkanlıklardan zor vazgeçilir. Win7 de benim için öyle. 64 bit ultimate iyice içinden çıkılmaz hal alana kadar devam edeceğim kullanmaya.
  • Windows 10 anca 1-2 sene sonra adam akıllı oturmaya başlar her zaman böyle oluyor.
  • muaz1984 kullanıcısına yanıt
    doğrudur ama nasıl xp den vaz geçilip w7 sevildiyse bir gün mecburen w7 den de vaz geçilecek
  • ben kurdum win 7 ilk yüklemeye başlangıç açılış yeri geldiğinde normalde mause ve klavye çalışmaz çünkü win 7 desteği olmadığı için hiç bir şey yapamıyorsun ama anakartınızda boş bir pcı yuvasına via chipsetli usb 2.0 çoğaltıcı takıyorsun klavye ve mause oraya bağlayırsun işte windows 7 o zaman kalvye mausunu görüyor ve yüklemeye devam ediyorsun sıkıntısız kullanıyorum ben. sorusu olan takılan varsa yardımcı olmaya çalışırım.. herşeyin çaresi vardır.. saygılarımla...
  • yeni teknolojileri verimli çalıştırmayabilir. ferrariden inip eşeğe binmek gibi olurdu herhalde.
  • İmzamdaki sistemi 7 ay windows 7 ile kullandım. Kurulum çok ama çok basit . Eski tip ps/2 çıkışlı klavye ve mauseları biosla hiçbir sekilde oynamadan windows kurulum ekranında çalışıyor bizzat kendim buldum.

Performansa gelince son bios yüklü bütün programlar güncel pc stabil degildi aniden mavi ekran aliyordum. Sonra windows 7 sevdamdan vazgeçtim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Eski bir konu ama aklıma gelmişken bilgilendirmek istedim. Geçen hafta bir müşterime ryzen li bir sistem verdim ve sistemi zorunluluktan ötürü Windows 7 ile vermek zorunda kaldım.

Windows 10 varken 7 sevdasi nedir diye soranlara cevaben. Adamin zamaninda lisansını satin aldığı programın sürümü Windows 10 da çalışmıyor. Windows 10 da çalışan sürüm için 12000$ para istiyor firma. Ve su an kullandığı sürüm adamın işini görüyor. Neden 12000$ parayi vermek zorunda kalsin?

2. Olarak son güncellemelerden sonra artik iyicene zivanadan çıkmaya başlayan bir güncelleme sorunumuz var Windows 10 ile birlikte. Windows7 kullanan musterilerimin bilgisayarları daha az yazılımsal sıkıntı çıkarıyor bunu bizzat gözlemlerime dayanarak söylüyorum. Aradaki fark çok ciddi bir fark. Demek ki güncelleme sistemi oturmamış.

• Harun1661 kullanıcısına yanıt
    İyide hocam win 7 ne zaman çıktı win 10 ne zaman çıktı? Teknolojiye ayak uyduramıyorsun sürekli yenilik sürekli yeni bşyler üzerinede bir ton güncelleme en son ryzen çıktı birde onun için güncelleme birşey çıktı ona güncelleme ıvır zıvır çıktı ona güncelleme hangi birine yetişsin? Win 7 nin size göre daha az sorunlu çalışması zamanının verdiği özelliklere göre win 10 ise şimdiki en güncel zamana göre özelleştirilip güncelleştiriliyor sen microsoft olsan elinde win 10 varken win 7 ye mi ağırlık verirsin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Harun1661

Eski bir konu ama aklıma gelmişken bilgilendirmek istedim. Geçen hafta bir müşterime ryzen li bir sistem verdim ve sistemi zorunluluktan ötürü Windows 7 ile vermek zorunda kaldım.

Windows 10 varken 7 sevdasi nedir diye soranlara cevaben. Adamin zamaninda lisansını satin aldığı programın sürümü Windows 10 da çalışmıyor. Windows 10 da çalışan sürüm için 12000$ para istiyor firma. Ve su an kullandığı sürüm adamın işini görüyor. Neden 12000$ parayi vermek zorunda kalsin?

2. Olarak son güncellemelerden sonra artik iyicene zivanadan çıkmaya başlayan bir güncelleme sorunumuz var Windows 10 ile birlikte. Windows7 kullanan musterilerimin bilgisayarları daha az yazılımsal sıkıntı çıkarıyor bunu bizzat gözlemlerime dayanarak söylüyorum. Aradaki fark çok ciddi bir fark. Demek ki güncelleme sistemi oturmamış.
    bence o programı yapanın çakallığı ve bence pisliği varsa oluru şikayet etmek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 31 Aralık 2019; 1:18:23 >

W10 formatı attığım arkadaşlarda w10 update i bloke ederim: hiç sorun yaşamam. benim asus ch6 ve ch8 iki tane sistemim var: w 7 denedim 1 yıl önce ch6 ya kurulmuyor kesinlikle mouse ve klavyeyi bloke etöişler: ilk çıkan sp1 siz w7 bile denedim. 3.0 driverlarını falan ekleyerek: gigabyte ın bazı kartları ver mouse klavye çıkışu klasik olan (mor-yeşil) onlarda sorunsuz kuruluyor w7
    fakat düzgün çalışacağını sanmıyorum
    8.1 bile reg ayarlarıyla oynamazsanız güncelleme almıyor ve yarım saatte bir sistemi w10a yükseltin gibi bir uyarı veriyor
  • Şöyle ki w7 yi ryzen ve 7-8-9. Nesiller de sorunsuz çalıştırabiliyoruz lakin artık driver desteği alamayacağı için yapacak bir şey yok illa ki değişecek sistemler bir süre sonra.
    Benim buradaki değinmek istediğim nokta w7-W10 meselesi değil olayı sadece oyunlara veya güncel sistemlere indirgemeyin arkadaşlar. Size 10 parça farklı örnek verebilirim. Mesela adamın dokuma atölyesi var. Etiketdokuyan tezgahları var ve bu tezgahları 300-400 bin TL ye yenilemek yerine halen daha disket sürücüsü ile işlerini gören 10 parça firma var. Bu arada usb ile çalışanları bile bu tezgahların bilgisayardan program veya desen atabilmek için floppy girişi istiyor anakart tan. Yani sistemler sadece son kullanıcıya dönük değildir. İş dünyası farklı işliyor.

W10 güncellemelerini kapatıyorum işime bakiyirum diyen arkadaşım sence biz kapatmasını bilmiyor muyuz? Yoksa kapattığında o makinenin güncelleme almadığıni sana kim söylemiş? Herkes bilgisayar kullanmasını bilmiyor arkadaşlar eliniz klavye tutuyor diye herkesin aynı yapıda olmasını beklemeyin ki zaten değiller. Siz bu işlere alakadar ve ilgili olduğunuz için size basit geliyor. Yerinden çıkan İnternet kablosunu takmak için gece 3 te fabrikalara servise gitmisligimiz var.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

W10 formatı attığım arkadaşlarda w10 update i bloke ederim: hiç sorun yaşamam. benim asus ch6 ve ch8 iki tane sistemim var: w 7 denedim 1 yıl önce ch6 ya kurulmuyor kesinlikle mouse ve klavyeyi bloke etöişler: ilk çıkan sp1 siz w7 bile denedim. 3.0 driverlarını falan ekleyerek: gigabyte ın bazı kartları ver mouse klavye çıkışu klasik olan (mor-yeşil) onlarda sorunsuz kuruluyor w7
    fakat düzgün çalışacağını sanmıyorum
    8.1 bile reg ayarlarıyla oynamazsanız güncelleme almıyor ve yarım saatte bir sistemi w10a yükseltin gibi bir uyarı veriyor
    Teorik olarak win10 update kapatabilirsin ama asla engelleyemezsin. Eninde sonunda update ı alır o makine. Yani kapatıyorum demekle win10 güncellemelerini kapatamiyiruz arkadaşlar. Her makineyi gün eller ve service ten update ı kapatırım ama bir şekilde o makine update alıyor. Microsoft sitelerini engellemeediginiz sürece update tamamen engelleyemiyoruz

Ben engelliyorum yıllardır Wub.exe programı ile ve tek tıkla
    (1.5 sürümü var sanırım en son)
  • Ryzen 3600 Windovs 7 kurulu sorunsuz kullanıyorum lisanslı Windows 10 pro da var nedense Windows 7 bana daha iyi geliyor sade elbette güncel işletim sistemi daha iyidir ana kart olarakta Msi b450 kullanmaktayım msı ana kart kullanıcıları ana kartın sayfasında windows 7 kurulum için gerekli program mecvut yalnız apu sistem olanlar windows 7 kurulumu yapamaz..

• xp candır w7 berbat diyenler aklıma geldi şimdi de w7 can w10 berbat diyenler var bazı iş yerleri program uyumu için güncelleme almasa da w7 kullanabilir hatta am3 yada intelin eski ddr3 bellekli sistemleri bile yeterli bunlara. ama w7 xp gibi bitecek mecbur güncel sistem kullanılacak bundan kaçış yok güncel programlar kullanmak isteyenler yada buna mecbur olanlar için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Ocak 2020; 19:56:48 >
  • Hortlatiyorum merak ettim ryzen 3 nesil ile ne kadar sağlıklı çalışıyor yada çalışır

• W8 Portable olarak 3700X çalışıyordu.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.