Şimdi Ara

AM4 / RYZEN alıp, Windows 7 kullanan var mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
2
Favori
8.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Root Karısı

Belki adam tarzını sevmiyor

Belki w10 da filosuyla sorun olduğu içindir

Belki ekran kartı donanımsal olarak dx 12 desteklemiyordur

Olamaz mı

Senin gözünü seveyim canım kardeşim

Demin uzun uzun yazdım birine, seni haberdar etmeyi unuttum, bi bak istersen..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam şu konuyu bi inceler misiniz lütfen :

https://forum.shiftdelete.net/threads/windows-7-intel-kaby-lake-ve-amd-ryzen-cozumu.509791/

Bi deneyin de, bana da haber verin olur mu?

• İyi de burada zaten Win 7 kullanamazsın demiyor ki Win 7 update alımınındaki engeli nasıl kaldırırsın diyor;

http://www.networkworld.com/article/3190832/security/bypass-microsofts-update-block-for-windows-7-8-1-pcs-with-kaby-lake-ryzen.html

Yani bundan yola çıkarak sanal makine haricinde de kullanabileceğini anlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

İyi de burada zaten Win 7 kullanamazsın demiyor ki Win 7 update alımınındaki engeli nasıl kaldırırsın diyor;

http://www.networkworld.com/article/3190832/security/bypass-microsofts-update-block-for-windows-7-8-1-pcs-with-kaby-lake-ryzen.html

Yani bundan yola çıkarak sanal makine haricinde de kullanabileceğini anlıyorum

Aynen ben de öyle düşünmüştüm. Sadece doğru mu anladım diye bi sorayım dedim. Ki zaten bu işlerden (kürek-yama vs) anlayanlar arasında benim gibi düşünen bikaç babayiğit çıkar herhalde.?

• ARkadaş benden önce davranmış :) Gerçi bir flashdisk bulabilirsem sizin için ona kurulum yaparım içiniz rahat edecek ise.
    Şimdi oldu bende bakıp göremeyince iyice ihtiyarladık herhalde, yazılarda ufak birde rezil olmayalım diye tedirgindim açıkcası :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikobat

ARkadaş benden önce davranmış :) Gerçi bir flashdisk bulabilirsem sizin için ona kurulum yaparım içiniz rahat edecek ise.
    Şimdi oldu bende bakıp göremeyince iyice ihtiyarladık herhalde, yazılarda ufak birde rezil olmayalım diye tedirgindim açıkcası :)

Valla hocam zahmet olmazsa bi dene bakalım

• 32gb flash disk bulayım, kurup haber ederim.
  • quote:

32gb flash disk bulayım, kurup haber ederim.

Eyvallah hocam sağolasın..

• Bu arada win 8 ve 8.1 için ara geçiş dönemi olduğuna katılıyorum, tıpkı zamanında w98 den me yada vista neyse win8/8,1 de benim için o.
    Şimdi sezarın hakkı sezara win7 çok stabil ve konforlu bir işletim sistemi ama, W10 bir şans verin derim kesinlikle.
  • Windows 8 in kötü bir işletım sıstemı oldugunu dusundugumde windows 7 destegı olmadıgından coğu insan windows 10 kullanıyordur

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldenParsTR

Windows 8 in kötü bir işletım sıstemı oldugunu dusundugumde windows 7 destegı olmadıgından coğu insan windows 10 kullanıyordur

Öyle hocam. Ama ben o çoğu insandan biri değilim elhamdülillah

• quote:

Bu arada win 8 ve 8.1 için ara geçiş dönemi olduğuna katılıyorum, tıpkı zamanında w98 den me yada vista neyse win8/8,1 de benim için o.
    Şimdi sezarın hakkı sezara win7 çok stabil ve konforlu bir işletim sistemi ama, W10 bir şans verin derim kesinlikle.

Dedim ya Hocam, 2040 gibi belki bi şans verebilirim.

• Kullanıyorum, 1600 ile konuma ayrıntılı testleri atacağım fakat finallerim var o yüzden bekleyecek. karşılaştığım tek sorun işlemci sıcaklığı ve voltajını düzgün okuyamıyor programlar
  • 1600le cayir cayir kullaniyorum bi sıkıntı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

win10 varken win 7 ısrarı niye? win da dx12 desteğiyle oyunlarda daha yüksek fps alınıyor bundan neden ısrarla mahrum kalmak istiyorsunuz onu anlamıyorum.

Win 10 un güncellemeleri biktiriyor insanı ssd yoksa bide internet hızí düşukse bilgisayar günlerce ölü gibi olabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pandemicc

Kullanıyorum, 1600 ile konuma ayrıntılı testleri atacağım fakat finallerim var o yüzden bekleyecek. karşılaştığım tek sorun işlemci sıcaklığı ve voltajını düzgün okuyamıyor programlar

Yeter ki çalışsın, ben gerekirse kasa yerine derin dondurucu kullanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: kangalsucuk

1600le cayir cayir kullaniyorum bi sıkıntı yok

Diğer bileşenler nedir hocam? Sürücülerde bi sorun oldu mu?

• AMD ryzen için win7 sürücüsü çıkarana kadar alım yapmayın bakalım satış rakamları düşük olunca windows 7 desteği geliyor mu gelmiyor mu :D Burda el birliğiyle intel - windows - amd karar almasaydı rekabet adama herşeyi yaptırabilirdi. Bence zamanla geriye dönüş olacaktır ya da windows 10 artık evrimleşmiş bütün sorunlarından kurtulmuş şekilde karşımıza çıkacaktır. Bence yeni bir donanım almak için uygun zaman değil. AMD ryzen ile dönüşüyle rekabet arttı. Piyasa artık dengeli bir seyir izleyip f/p ürünleri satışa sunulacaktır. Ryzen 9 ve 3 serileri ile birlikte vega ekran kartı intel/nvidia ya göz dağı verecek alt orta ve üst segmentlerde amd yükselişe çıkar. Intel mecburen fiyatları kıracak daha da.

Asıl olay anakartta bitiyor. Sata/Chipset/usb sürücüleri windows 7 de çalıştırılamazsa o sistem kullanılamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-71C700AC1 -- 26 Mayıs 2017; 19:59:56 >
  • Aynen hocam,zaten şu an beklemedeyim. Yukarıda bi arkadaş 1600 le çalıştığını söyledi, ancak benim o kadar param yok. Mecbur bekliycem. Ancak elime para geçerse, bir de w7 nin sorunsuz çalıştığına emin olursam hemen geçerim ryzen e.

Hele biraz bekleyelim görelim..

• kangalsucuk kullanıcısına yanıt
    Bende de 1600 x var.Bu sorun işlemciden mi kaynaklanıyor anakarttan mı öncelikle onu öğrenmek lazım.Bende Asroxk x370 var windows 10 destekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İyi Kötü ve Çomar -- 26 Mayıs 2017; 20:38:20 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.