Şimdi Ara

Almanya ucuz diyenler. 1 haftalik aldiklarim ve fiyati 170 euro ! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
420
Cevap
8
Favori
25.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dolabı doldurmuşsun 170 birim paraya. Neden TL'ye çeviriyorsun?

Google verisine göre Almanya asgari ücret:

1.557,00 EUR /ay (Oca 2019)

170 / 1557 = 0,11. Asgari ücretin %11'ne almışsın.

O aldıklarını burada almaya kalksak 1000 TL olur herhalde. Asgari ücretin %50'si yani.
  • Durum o kadar vahim ki artık dışardan bize gülüp dalga geçiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş troll
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3042DE2E5

Adamlar bıkmadan hala euroyu tl ye ceviriyor inanamiyorum gerçekten. Çok bir şey almadim diyor birde,marketi yağmalamıs resmen. Burada asgari ücret 2000 birim,orada 2100 birim para kazaniyorsun aynı hesaba geliyor. Bu kadar alisverişe 170 birim para vermişsin,o alisverisi burada yapsan sadece aldigin 5 kilo kaburga 225 birim para tutuyor,tek ürünle bile geçiyor. Sen o ürünleri burada alsan asgari ücretinin yarısı gider ama orada maaşının 12 de 1 i gitmiş. Bir de 170x4 yapmis haftalik alisverişi bu,bizim 6 ayda yaptigimiz alisverisi adam ayda 4 kere yapiyor geriye 1000 euro su kaliyor beğenmiyor. Madem pahalı gel buraya ucuzluk gör hey allahım sen sabır ver. İronidir umarım
    kirazin kilosu 4 euro yani 24 lira

karpuz 1 kg 6 lira, 10 kg karpuza 60 lira verdim.

tamam turkiyeye gore alim gucu yuksek ama o 100 euroya market arabasi doldureah diyen tiplerin gostermedigi gercekleri gosterdim! ilk mesajimda da belirttim. kirazi ben gramla aliyorum mesela. sen kilo ile aliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

Şaka mısın arkadaşım?

Dolabı doldurmuşsun 170 birim paraya. Neden TL'ye çeviriyorsun?

Google verisine göre Almanya asgari ücret:

1.557,00 EUR /ay (Oca 2019)

170 / 1557 = 0,11. Asgari ücretin %11'ne almışsın.

O aldıklarını burada almaya kalksak 1000 TL olur herhalde. Asgari ücretin %50'si yani.
    ben asgari ucretli degilim. asgari ucret 1600 euro vergi dus 1200 euro. evli ise cocuk parasi 370 euro, kira yardimi 560 euro job center ve whonungeltten yardim aliyorsun. yine asagi yukari ayni paraya denk geliyor. ama ben cakallik yapmiyorum, alin terimle kazanizorum. lakin bilmedigin ben 2100 eurolari 2800 euro burutten aliyorum. kol gibi vergi sokuyor bana almanya.

bunu da bilmiyorsunuz. size hersey guzel geliyor uzaktan. suriyeli besliyorum ben vergimle!

senin ulkendekileri de ben besliyorum. RTE nin "30 miylar dolar harcadik" lafi o gelen 30 milyar dolar ab den suriyeli her aileye aiel basi yapilan 180 euroluk yardim. onu da ben oduyorum vergimle!

havasi dogasi Turkiyenin yanindan bile gecmez. sen aksamlari sahil kenarina cikip yuruyorsun, yorgunlugunu atiyorsun ben burada arac gurultusu, araplari cekiyorum ... ilk mesajimda da belirttigim gibi ! Eski almanya ve mark donemi yok!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluedevil866 -- 16 Haziran 2019; 12:57:7 >

• Euro falan karıştırma şu aldıklarının en dandik ve kalitesinizi bire bir al 300 tl den aşşa çıkmazsın birim üzerinden bak çevirmeye gerek yok şaka gibi Almanya ile Türkiye kıyaslaman son derece komik bazılarına göre tembeliz iş beğenmiyoruz ya o yüzden üretim yok zaten boşversene afiyet olsun 3 5 çikolatayı torpidoya atın yolda mülteciler vardı ufak çocuklara verirsiniz para vermek yerine.

• Almanya bizi kiskaniyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bluedevil866 B kullanıcısına yanıt
    Ya sne ne saçmalıyorsun ab Tr için suriyelilere 3-4 milyar euro verdi ne boş yapıyorsun 40 milyar dolar harcadık diyor ab iki kez para vericeğini söyledi ikincisinde arıza çıkardı ne anlatıyorsun ya o 30-40 milyar dolar kamu ve türk halkının harcaması aç araştır cebinden ödiyen sen değilsin biziz kimse güllük gülistanlık sanmıyor çalışmazsan hiç bir yerde hayat kolay değil ki almanyada işsizlik maaşıyla yaşıyan fırsatçı insanlar var neyse ama bir yerde daha rahat yaşıyacağın kesin en azından sen almanyada kendini mutlu edebilecek şeylere daha ucuz ulaşırsın gıda teknoloji motorlu motorsuz taşıt vs vs.

• esiretti kullanıcısına yanıt
    Alkol ucuz orda ya bizimkilerde burdan gidince dibine dibine vuruyorlar galiba komikler ya

• ALamanlara artık saygıda duyamıyorum boyle insanlara gelmeyin turkiyeye sizin bu ülkede hiçbir vatandaşlık görevi yaptığınız yok ustune verdiginiz oylar yuzunden daha beter hale getiriyorsunuz biraz gururunuz varsa gelmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Ya sne ne saçmalıyorsun ab Tr için suriyelilere 3-4 milyar euro verdi ne boş yapıyorsun 40 milyar dolar harcadık diyor ab iki kez para vericeğini söyledi ikincisinde arıza çıkardı ne anlatıyorsun ya o 30-40 milyar dolar kamu ve türk halkının harcaması aç araştır cebinden ödiyen sen değilsin biziz kimse güllük gülistanlık sanmıyor çalışmazsan hiç bir yerde hayat kolay değil ki almanyada işsizlik maaşıyla yaşıyan fırsatçı insanlar var neyse ama bir yerde daha rahat yaşıyacağın kesin en azından sen almanyada kendini mutlu edebilecek şeylere daha ucuz ulaşırsın gıda teknoloji motorlu motorsuz taşıt vs vs.
    kardesim iyi misin ?

harcadigi parayi ab her aileye verdi! ek olarak suriyelileri tutmasi icin hukumete yani hukumete harcamasi icin 3 milyar dolar sozu verdi. 1.5 milyari verdi sonra paralarin nereye harcandigina dair bilgi verilmeyince hukumet tarafindan, geri kalan 1,5 milyar dolar bloke edildi.

ama hala aile basina 186 euro aliyorlar hala. Bosuna mi 5 milyon suriyeli alindi. Her aile icin disaridan gelen doviz, ulke ekonomisinin buyumesine katki dir.

Around 3.5m Syrians live in Turkey, the largest number of refugees anywhere in the world. Turkey is not fully signed up to the 1951 Refugee Convention so, although Syrians there get access to health care, education and a small stipend, partly paid for by the European Union, they do not receive the many benefits that refugees in the EU get, such as accommodation and child benefit. Nevertheless, Turkey is proving a better refuge for many than Europe.

https://www.economist.com/europe/2018/08/23/syrian-refugees-find-turkey-more-welcoming-than-western-europe

bak yukarida ne yaziyor , Turkiyede ki suriyeliler, ABdeki suriyeliler kadar yardim gormese de saglik hizmetleri, egitim ve kucuk de olsa aile yardimi parasi aliyorlar! aile yardimi parasi 186 euro idi.

yani akpye verilen 3 milyar euro sozu, bakim parasi olarak yani goz kulak olmasindan dolayi verilecekti.

• Massallah kardesim 170 euroya maasinin %7 sine dolabini fullemissin temel ihtiyaç + ivir zivir. Beyenmiyorsan gel tde asgariye calis ayni alisverisi yap sadece 1 kere lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basturk9027 -- 16 Haziran 2019; 13:13:25 >
  • bluedevil866 B kullanıcısına yanıt
    Erdoğan diyor ki kamu ve halk 30 milyar doları aştı ab sözünde durmuyor biz c başkanına mı inancaz sana mı kardeş

• basturk9027 kullanıcısına yanıt
    Ben arkadaşa kanıtlamal için markete gitmeyi düşündüm ürün sayısı kadar alıcaktım batarım diye gitmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Erdoğan diyor ki kamu ve halk 30 milyar doları aştı ab sözünde durmuyor biz c başkanına mı inancaz sana mı kardeş
    yukarida kaynak var ...

sen istedigine inan. Evet RTE 30 milyar dolar harcamistir. 1 aile 186 euro aylik para alsa (3 kisilik) ve 500.000 aile olsa aylik 93.000.000 (milyon) euro yapar. senede 1.2 milyar euro yapar. 9 senede ise 10.44 milyar euro yapar.

TL ye vursan 60 miyar lira para yapiyor.

kaynak orada.

daha icine saglik ve egitim icin verilen paralari katmadim bile ki orada verilen yardimlar ucuyor.
  • KONU SAHİBİ BAYA BİLLUR GEÇİYOR MİLLET İLE..
  • Dolapta yer kalmamış ucuz değil diyor Allah akıl fikir versin. Türkiye'de yarısını alamazsın o parayla. Cehaletin pençesinde mi yetiştiniz troll müsünüz ?

@bluedevil866 Milletin aklıyla dalga geçme kendini uyanık mı sanıyorsun ?

edit: konu fake şikayet edilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 16 Haziran 2019; 13:22:54 >
  • Konu fotoları ve alışveriş kendisine ait değil. Daha önce bir gurbetçi bu fotolarla yaptığı alışverişi paylaşıp Almanya da yaşam standartları yüksek tarzı konu açmıştı. Onun fotolarını alıp ironi yaparak dalga geçmiş aklınca.

İşin özeti : Türkiye ye göre Almanya nin yaşam standartları 3-4 kat daha yüksek.

• fatihgaucho kullanıcısına yanıt
    ironi yaptığını sanıyorsan sıkıntı var bir doktora git

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adam 150 euroya marketi almış vay be

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.