Şimdi Ara

Almanya ucuz diyenler. 1 haftalik aldiklarim ve fiyati 170 euro ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
420
Cevap
8
Favori
25.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

adamın dolabında boş yer kalmamış 150 euro tuttu diyor
    aslinda dolabi daha doldurmadim o dolap gecen haftadan oyle, sadece masa ustundeki yeni erzaklari koymadim. zaten yogurdu cikarik mesela 2 tane disarida. cunku kuzu pirzolalar sigmadi. uste koyduk. biz fazla tuketmiyoruz esimle. tuketen kaynana. cocuk icin getirdik 6 aydir o bakiyor. kinderlerin de cogu ona gidiyor. 75 kilo geldi simdi 100 e yaklasti. xxl bile olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _mp_

4 kişi için 1 kişi mi çalışıyor?
    evet. esim dil kursuna gidiyor. uniye devam etmek istiyor burada Tibba.

kaynanam bizde 6 aydir cocuk icin. kindergarden yani anaokullarinda yer yok. hepsi suriyeli kayniyor. cocuk basina 300 euro aldiklari icin her bir suri ailede en az 4 cocuk var ortalama.
  • Listede 6ve 7. Satırdaki 5li cornerto ve 5li magnumu alarak türkiyede 60 liraya yakın bir ücret veriyoruz. Devamını okumadım. Almanlar bizi kıskanmaya devam edebilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakgibiyim

Sen 4500 maaşla ev alabiliyosan seni incelemek lazım bence. Hele evli ve çocukluysan.
    Dostum babam sağolsun. 2002 de ben askerlik hizmetini yaparken aldı. Kendi evi hariç bana da ev almıştı. Tek çocuk olma şansı sanırım. :=)
  • İlk fotoğrafın bir benzerine 2 gün önce 420 TL para bayıldım. Her ay toplu alış veriş yapıyorum ve abur cubur kesinlikle almam, hepsi temel gıda maddeleriydi.

Şöyle de bir bilgi vereyim; her ay sadece 1 yada 1,5 kg. civarı Muz alırım. 1 kilo 400 gram Muz'a 21 TL ödedim! Et olarak 1 kg. tavuk ve 500 gram kıyma aldım. Kuzu pirzola filan bizi bozar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 16 Haziran 2019; 11:44:36 >
  • 10 kilo karpuz 60 TL olurmu demiş. Kafa hala tl eur kurunda. Troll beslemeye gerek yok bence. Karpuzun Almanya'da üretilmediğini anlayamayacak kapasitede bir arkadaş.

• hem de nasıl

• quote:

Orijinalden alıntı: EfeAYDIN

170 euro 6,58den çevirirsen eder 1200 tl civarı bir şey. Yazdıklarını kafama göre hesaplamaya çalıştım. Fiyatlar konusunda hiç uçmamaya çalıştım. Kinderler falan havada uçuşuyo... kur artışından sonraki fiyatları konusunda hiç fikrim yok bile kim bilir kaç para... Her ne ise iyimser hesaplamam 740 tl tuttu. Tahminime göre en ucuz markaların en dandik ürünlerini bile alsan 740a marketten ayrılman pek mümkün değil buradaki listeyle. Tahminimce 1000 TL civarını da rahat bulur.

1 adet 2,5 kiloluk izgaralik kuzu kaburga
    1 adet 2,5 kiloluk izgaralik kuzu kaburga
    2,5 kg dana kiyma

saymışsın. Gerçekten 3 kişi 1 haftada mı yiyorsunuz bunu? 1i çocuk dedin kumda oynuyor falan fazla bir şey tüketemez yaşını bilmiyorum. Eşinle sen kalıyorsun geriye sanırım. Hadi gene 3 diyelim. Orda 7.5 kg et var. Günde 350-400 gram et mi yiyorsunuz eşinle? Çocuk da en az 200 gram falan yiyor. Her gün düzenli.... Bir de üstüne diğer saydıklarını yiyorsunuz? Kusura bakma ama bunun 3 kişi için haftalık alışveriş olduğuna kargalar bile güler veya aşırı derecede obez falansınız :D

Şu yukarıdaki 3 şey zaten 300 tl ediyor en az. Hesabım 740dı hadi abartmış olmayayım ben gene 800e Türkiye'de kapattın bu alışverişi. Ayda ne yapar 3200 TL. Almanya'da 2200 alıyorum diyorsun. Türkiyede hadi çok al 6000 al. Sonra hesapla gerisini artık.

Edit: Ya kusura bakma editlemeden duramadım. Eğer en aşağı uzman doktor falan değilseniz kusura bakmayın ama o kadar Kinder çikolatayı bırak 1 haftada hayatınız boyunca tüketemezsin Türkiye'de. Türkiye'de yaşayan eşe dosta bir sorun en son ne zaman Kinder ürünü almış. Kinder diye bir marka olduğunu bile unutmuş olabilirler. Türkiye'de kim "Hanım haftalık alışveriş yaptım" diyerek eve en az 7.5 kg etle gelmiş. Max alacağın 2 kg kıyma olur.
    ilk mesajimda yazdim. misafirimiz de var. kaynanam cocukla ilgileniyor. 6 aydir bizde. masallah 75 kilodan 100 kilolara geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: tehlike.com

Tipik almancı.
    Paraları kazanırlar kazanırlar (gözüm yok helali hoş olsun) sonra "borası çok bahallu, memleketimiz çok ucuzmuş" edebiyatı yaparlar ama asla geri gelmezler.
    mesajimda bir tane yer goster memleket ucuz edebiyati yaptigim.

konuyu acma amacim Almanya nin da pahalilasmasi... 100 euroya haftalik market alisverisi muhabbeti palavra!

troll yazmislar birde. akpli yazan olmus. ulke ve dunya gundeminde konularim ve yazdiklarim ortada.
  • Biz 2 ayda ancak 1 kilo peynir yiyoruz.. o aldıklarınızın çoğunu sadece rafta görüyoruz.. Hele kaburga filan kurbandan kurbana komşular verirse oda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seyrim

Biz 2 ayda ancak 1 kilo peynir yiyoruz.. o aldıklarınızın çoğunu sadece rafta görüyoruz.. Hele kaburga filan kurbandan kurbana komşular verirse oda..
    abartma sende lutfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tesbihcekenhoroz

10 kilo karpuz 60 TL olurmu demiş. Kafa hala tl eur kurunda. Troll beslemeye gerek yok bence. Karpuzun Almanya'da üretilmediğini anlayamayacak kapasitede bir arkadaş.
    e hani ucuzdu ?

1kg kiraz 4 euro, 1kg nektarin 2,50 euro, 1 kg seftali 3 euro. carp tl ile! 1 kg kiraz 24 lira, 1 kg nektarin 15 lira, 1 kg seftali 18 lira yapiyor.

hadi domates salatalik marul biber vs ucuz.

memlekette kac lira ? kilo ile almayani dovuyorlar!
  • quote:

Orijinalden alıntı: SATANIST

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Satanist oldugun kadar zekisin

• quote:

Orijinalden alıntı: bluedevil866

e hani ucuzdu ?

1kg kiraz 4 euro, 1kg nektarin 2,50 euro, 1 kg seftali 3 euro. carp tl ile! 1 kg kiraz 24 lira, 1 kg nektarin 15 lira, 1 kg seftali 18 lira yapiyor.

hadi domates salatalik marul biber vs ucuz.

memlekette kac lira ? kilo ile almayani dovuyorlar!

Alıntıları Göster
    Ona bakarsan burada 40 liraya kiraz satanda var. Ürünün kalitesine göre fiyat değişiyor. Böcekli 2. Kalite ürünleri bize iteliyorlar

• Arkadaş güzel ironi yapmış.
    Valla hayat size güzel, şanslısınız... güzel alıp veriş yapmışsınız, Afiyet olsun.

• Biz bu kadar ürün alsak 500 tl eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Ona bakarsan burada 40 liraya kiraz satanda var. Ürünün kalitesine göre fiyat değişiyor. Böcekli 2. Kalite ürünleri bize iteliyorlar

Alıntıları Göster
    haftaya pazartesi gidicem. o zaman fiyat ve urunlerin de resmini cekerim.
  • İroni yapmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.