Şimdi Ara

Almanca öğrenmek istiyorum ama nasıl bir yol izlemeliyim? Bunalıma girmek üzereyim!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
3
Favori
3.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Almancayı kısa vadede hedefim B1 seviyeye kadar öğrenmek ama nasıl başlamalı, öğrenme tekniklerim ve çalışma düzenim nasıl olmalı bilmiyorum ve çok gerginim bu konuda. Eylül sonu Almanca kursuna başlayacağım ve ayrıca ek kaynak olarak;

Dursun Zengin-Her Yönüyle Modern Almanca
    Ertan Aşkıner-39 Derste Almanca Gramer
    Daf ist Spitze A1 Lehrbuch
    Birkaç Almanca sözlük, dil bilgisi kitapları ve Almanca dil kartları mevcut

Yol yordam gösterecek arkadaşları konuma bekliyorum, teşekkürler.

• Gramer kitabı mümkünse CEFR seviyesine uygun bir kitap al.Şu seti öneririm;
    A Grammatik
    B Grammatik
    C Grammatik
    Anlamadığın konuları internetteki Türkçe anlatımlı konularla daha net anlarsın.

DW Almanca derslerinden başlayabilirsin;
    https://www.dw.com/tr/almanca-%C3%B6%C4%9Frenin/almanca-kurslari/s-2605

C2'ye kadar dersler var.Başlangıçtan b2'ye kadar Türkçe anlatım var.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler, tavsiyelerinizi dikkate alacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buralardaysan bana yazabilirsin, foruma çok bakamıyorum ama mesaj geldiğinde haberim olur.
  • https://www.youtube.com/playlist?list=PLxX2m2Np79VemYt4WYyiHYuzjUTeGQjUf

• dost tecrublerını anlatır mısın ? neler öğrendın sevıyen nedır ?
  • barbaros5050 B kullanıcısına yanıt
    Hiçbir şey öğrenmedim Almanca konusunda. Çünkü erasmus ve yurt dışı staj düşüncelerim için İngilizceye ağırlık vermem gerekti. Ne zaman Almancayı öğrenmeye başlayabilirim gidişata göre bilmiyorum

• the little prince kullanıcısına yanıt
    şu an bende tam senin gibiyim, mecburi ingilizce kasıyorum fakat en çok öğrenmek istediğim dil almanca :D
  • kitaplara para vermeyin,internette her sey var,deutsh welle ile ilk adimi atin,bitirdikten sonrasi wordbit ve haber siteleriyle pratik yapin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Merhaba. bende öğrenmeye yeni başlayacağım. PDF busuu falan edindim ama nereden başlayacağım hangi konudan başlayacağım bilmiyorum. Sizin tavsiyeniz var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klpszkrll -- 8 Ağustos 2019; 17:47:46 >
  • klpszkrll K kullanıcısına yanıt
    CEFR sistemine uygun kaliteli ders kitapları alıp çalış.Veya üstte yazdığım gibi çalışabilirsin.1.yolu öneririm.Biraz pahalı ama kesin sonuç alırsın.
    Grammatik a b c kitapları mı. Onları biraz inceledim de hiç türkçe yok

Hayır onlar değil.Onlar sadece gramer anlatır.
    Mesela Goethe Institut'un ders kitapları olabilir;https://www.goethe.de/ins/us/en/sta/chi/kur/unterrichtsmaterialien.html

Bu tarz kitaplarda Türkçe olmaz zaten.Takıldığın zaman Türkçe gramer kitabından destek alırsın.
    Ben daha yeni başlayacağım. Onun için türkçe olayını sordum. Bu busuu gibi uygulamaların faydası olur mu. Bir de bu dw sitesinde anlatımların hepsi videolu mu

Yeni başlayanlar için uygun zaten.En alt seviyeden başlıyor.
    Olmaz.Kısıtlı.
  • Türkiye'de Almanca konuşamazsın hiçbir yolu yok sadece dilbilgsini öğrenirsi. Universite sınıfında almanca kimler konuşamıyordu biliyor musun türkiyede almanca öğrenenler almanyada doğanlar sular seller gibi almanca konuşuyor dertleri anlatmayı bırak alman espirileri yapıyorlardı

biz de kendimizi yeahhh grammer biliyoruz diye avuturduk

Almanya'ya gitmen gerekiyor. En kolay aile birleşimi. Sınava geçip, oraya taşınır kursa başlar diğer yandan çalışıyorsun. Diğer seçeneklere de bak okul universite...

almanca öğretmeni olacağım diyorsan grammer şart tabi sonuçta sınva yazılı youtube kanal açar izler çocuklara bir iki kelime öğretirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.