Şimdi Ara

Alman yayıncı Audi için bağış barı açtı, miktar sizi şok edebilir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
2
Favori
20.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
324 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üretmeyen toplumlar köle olmaya mahkumdur
  • Komedi var dediniz geldik

• yabancılar arabaya 3000 paramı verir cok yazmışlar

Alman yayıncı Audi için bağış barı açtı, miktar sizi şok edebilir

almanların sahibinden karşılığı https://www.mobile.de/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tmk20 -- 4 Aralık 2020; 22:52:32 >
  • Şok edici değil, çok normal fiyat.

Asıl şok edici olan part time hamburgercide çalışarak 1 ayda alabileceği bir arabayı bile bağış yöntemiyle alma yolunu seçen bedavacı.

Bu kızı araştırın, kendisi Türk değilse bile erkek arkadaşı Türk ya da Arap olabilir.

Aylık ortalama maaş 3700 euro olan ülkede 3100 eruo için dilenmek. Bence şok edici kısım burası.

İkinci el piyasası yok denecek kadar ölü zaten orada. İlk tamirlik iş çıktığında aracı hurdaya verecek. Zira tamir ve yedek parça masrafı araçtan çok tutacak.

Sıfırı 15 20 bin euro olan araçları 2. el 15 yaşında almak için kasmak saçma.

Şöyle düşünün. 0 Passat 25 bin tl ve siz ayda 3000 tl kazanıyorsunuz? Gidip 2. el 15 yaşında araç alır mısınız?

• Alım gücünü kıyaslama işini geçin. Almanya gibi üretelim onlar kadar alım gücümüz olsun. Burda yıllardır cari açık ve yüksek enflasyon tartışılırken orda cari fazla ve negatif enflasyon konuşuluyor. Bizdeki armut piş ağzıma düş zihniyet, işçisinden mühendisine, memurundan bürokratına kadar aynı . Benim tüketimden üretime geçebileceğimize ilişkin umudum yok.

• lozan da yazan gizli madde ne zaman doluyordu
  • Yine ben ve ANAHTAR kelimem.

• Ülkemizde önce vergiler kalksın o zaman şahlanırız. Bu konuyu hep babamla tartışıyoruz ve sinirim elbette bozuluyor. En yüksek asgari maaş yanılmıyorsam linkenstein ülkesinde 1100 euro ama o para öyle yetiyor ki 400 euro ev kirası gerisi sizin ihtiyacınıza göre değişir. Bizim ülkemizde asgari ücret 2030 tl net bekar iseniz size soruyorum şimdi bu maaşla varoş bir mahallede 500 TL ye ev tutsanız bekar iseniz yeter geriye kalan para. Evlenmek bu devirde hayal ötesi oldu. Sen asgari ücrete çalışcan birde evleneceğin kişi asgari ücrete çalışacak belki o zaman yeter. Sigara kesinlikle içmicen eşiniz kuaföre gitmeyecek gitse bile senede 1 kere belki o da genel boya yaptıracak.Anlatılcak o kadar şey var ki konuşmaya başlasam bitiremeyeceğim. 18 sene okul da okusan dayın amcan vs yok ise yine işe giremiyorsun. Aza kanaat edip asgari ücrete giriyorsun o zaman okumanın ne anlamı kaldı. İzmir 35 senedir aynı kaldırım söküp asfalt döküyorlar. Çiçek ekip 5 ay sonra söküp başka birşey yapıyorlar ve anlatmak istediğim şu gemisini yürüten kaptan. Helal yoldan çok fazla kazanç olmuyor. Çok şükür daha kimsenin 1 TL sini bile haram lokma olarak sokmadım. Vatandaş tüyleri yolunmuş tavuğa döndü.Paramız eski Yunan parasına döndü. Eskiden büyüklerimiz birine kızımı yunan parasıyla beş para etmez derdi. Atatürk zamanında paramız çok değerliymiş. O günleri görmek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fofer

ŞAHLANDIKÇA ŞAHLANIYORUZ

Mavi çadırıda dolu yağarsa tavanda iz yapmasın diye koymuş herhalde Alman yayıncı Audi için bağış barı açtı, miktar sizi şok edebilir 

• Adamlar bizi kıskanmaktan ne yapacaklarını şaşırdılar.

• Arabayı aldıktan sonra günlük vergi ödemesi yapıyorsun. Almanyada öyle kolay değil araç almak , 3000 euroluk aracı aldıktan sonra ihtiyat akçesi ödemesi var , onu araba satılana kadar ödüyorsun çok sıkıntılı bir durum Almanyaya sakın gitmeyin avrupa sıkıntılı Alman yayıncı Audi için bağış barı açtı, miktar sizi şok edebilir 

• hükümetin ekonomiyi doğru yönettiğini düşünmüyorum ama arabaların bu noktaya gelmesinde paraya -tabiri caizse- tapan milletin de payı var.
    araba fiyatları arttı çünkü kur yükseldi, üretim azaldı vs.
    yahu, ülkede ev fiyatları da iki-üç katına çıktı? ve bizzat takip ettiğim evler var. herif evi 1 SENEDİR satamamış buna rağmen fiyatı 400den 500 çekiyor bunun başka bi yerde olabilecğeini sanmıyorum.

• Zafonte kullanıcısına yanıt

İşte onlar hep piyasa.

inşaat maliyetleri aşırı yükseldiğinde inşaat fiyatları artar. Doğal olarak ikinci eli de artar.

Bizim bir tanıdık, mutfak yaptırmak istedi. Marangozun verdiği teklif 45 bin lira. Duvarlarını yapmıyor he sadece içi. Ben bir radyatör taktırmak istedim. 500 lira.

İçi yapılı bir evi 300’e satıp polo mu alsın adam? Bu gidişatta, bu piyasada fiyat arttırmamak saçma olur. Bir de evlerin dolar ve altın karşılığı az çok olur. Zamanında 120 bin dolara aldıysa, artık o evi adam size 40 bine bırakmaz.

• bjkyener kullanıcısına yanıt

yeminlen sesle güldüm Alman yayıncı Audi için bağış barı açtı, miktar sizi şok edebilir 

• Malum parti diye ağlayanların çoğunun otobüsle dolmuşlar'da süründüğüne yemin edebilirim ama ıspatlayamam

• quote:

Orijinalden alıntı: waitu

lozan da yazan gizli madde ne zaman doluyordu
    Alman yayıncı Audi için bağış barı açtı, miktar sizi şok edebilir
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.