Şimdi Ara

Alman Computerbase: 10900K oyunda 80 watt tüketiyor, oyunda Ryzen rakiplerine çok ciddi fark atıyor (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
855
Cevap
2
Favori
33.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardeşim oyun oynayacaksan paran varsa alırsın intel tabanlı sistemini , bütçen kısıtlıysa alırsın bir Ryzen geçersin iyinin kötüsüdür üzmez.
    Varsa işin gücün günde 3-4 saat render alıyorsan alırsın Ryzen birtane görürsün yine işini.

Yahu hayatında render almamış arkadaşlarım var Ryzen aldıktan sonra adam hazır Blender projesi indirip hobisine render alıyor wtf ???
    2 saatte alacağın renderi 2 saat 20 dakikada alsan ne olur ? 60hz monitörün varsa 150 yerine 130fps alsan ne olur ?
    Bırakın takım tutar işlemci markası tutmayı alım gücünüze ayırabileceğiniz bütçeye göre seçiminizi yapın.
  • Doppio kullanıcısına yanıt
  • intel bu fiyatlara bu performansı veriyorsa sebebi amd.
    sırf bunun için bile amd alınır.
  • Beyler amd 3900x’in fiyatı düşer mi 1 ay sonra?

İntelden vazgeçtim sıvı soğutma vs almaktansa stok soğutucu candır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu işlemciler 3000 serisisinin rakibi değil 4000 serisine olucak fakat gayet iyi ne güzel rekabet etsinler sistem toplamak için en iyi 4000 serisini beklemek
  • Nvidia amper mimarisini (3070, 3080 3080 ti ...) şöyle dlss 3.0 ile bir piyasaya sürsün, asıl o zaman göreceğiz intel / amd farkını. AMD'nin 4000 serisini de beklemek lazım. Ancak bu ön bellek gecikmeleri ile ben pek ümitli değilim, mimari iyileşme yapcaz diyordu Su, bakalım nasıl olacak.
  • Arkadaş bırakın fanboylugu babanız malı değil hepside bizi duduklemeye çalışıyor. Hangisi en iyi fiyata en iyi performans veriyorsa alın geçin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet herkesin bir ongorusu,beklentisi var.
    Oyunlar cok cekirdegi destekliyor olsaydı Intel islemciler yetersiz kalmıstı.Simdi de 3080Ti cıkınca AMD islemciler yetersiz kalacak,beslemeyecek gorusu cıktı.
    3080Tİ cıkınca bakalım besleyecek mi beslemeyecek mi gorecegiz.Herkesin elinde 11.000 Liralık 2080Tİ oldugu icin yarın misal 15.000 TL ye cıkacak 3080Tİ de AMD islemci yetersiz kalırsa endisesi de cok normal...

Cogunun gormezden geldigi,gormek istemedigi TDP mevzuu var.Bunu pek dert eden yok.Gunlerce bilgisayarı acık olan,ya da gunde 5-6 saat oyun oynanın faturadaki farkı nednese onemsenmiyor.
    Diger yandan 3080Tİ besleyebilecek mi derken bugun en ucuz 10600K nın maliyetinin 2400 İslemci+1600 Z490+800TL 240 AIO maliyetine sahipken 1500 3600+500 B450+250TL lik fan ile aradaki farkın 2500TL oldugu pas gecilip en kotu senaryoda 3080Ti alacak adamın cebinden max 1000Tl maliyet ile 4600 e gecebileceghi nedense pas geciliyor.Maliyetin dısında 150W ceken 3600 ile 250W ceken 5GHZ 10600K nın tuketim ve fatura maliyeti de hesaba katılmıyor.

Bu kadar maliyet farkı varken gercekci bakarsanız AMD performans ve Maliyetine Kurulabilecek tek Intel Sistem 10400F+Fan+Wood Edition Baord dur.Bu da 3080Tİ yi beslemez muhtemelen...

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Tunc Hocam simdiden bayramın mubarek olsun.

Bu Cinebech almayı kim cıkardı Hocam Hem Intel hem AMD var bir kere Cinebench aldım oda CB 20 cıktı sonucu paylasın diye zaten 3930k cok da dusuk sonuc aldı

Bir daha da yapmadım.Sorayım bakayım tanıdık AMD kullanan varsa hic oyun oynayan yok mu?Ya da %8-10 farkdan dolayı hepsi 35FPS altında alıp oyun mu oynayamıyorlar.
    AMD kullanan varsa arkadaslardan 24 saat boyunca PC de genel olarak neler yapıyorlar bir paylassınlar Merak eden Intel kullanan arkadaslar da ogrensin

Yalnız hocam o film,muzik,multimedia cok fark etmez de saatlerce oyun aradaki TDP farkından faturayı fark ettirir AMD ci az oder

Alıntıları Göster
    Ara sıra iki oyun açıp oynuyorum arka tarafta en az 20 chrome sekmesi açık ayrıca çoğu zaman 3d render programı açık. Buna rağmen 2 oyun oynayabiliyorum. Saolsun 32 gb ram ile bir sıkıntımda olmuyor. Ha siz intelde 10 fps fazla alıyordunuz. Alın kardeşim sizin olsun 10 fps Bir de şunu söylemeyi unuttum saatin yanında çalışan programlar şunlar.

Alman Computerbase: 10900K oyunda 80 watt tüketiyor, oyunda Ryzen rakiplerine çok ciddi fark atıyor

Bilgisayar böyle kullanılır. Siz ne yaparsınız tabi bilemiyorum. Onu da siz düşünün.

• Heyt be AMD nelere kadirsin

• vamp kullanıcısına yanıt
    hocam resimde anlamadığım birşey var çalışan programlar şunlar demişsiniz zaten bunlar game launch arka planda zaten oyun oynayan herkeste hepsi açık pc acıldıgında hepsi auto start modda zaten bunlar dışında ben ekstra bişe göremedim . ai suite , ez up zaten anakart programı nvidia geç zaten frap zaten yer bile kaplamıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: nothingtodeclare

hocam resimde anlamadığım birşey var çalışan programlar şunlar demişsiniz zaten bunlar game launch arka planda zaten oyun oynayan herkeste hepsi açık pc acıldıgında hepsi auto start modda zaten bunlar dışında ben ekstra bişe göremedim . ai suite , ez up zaten anakart programı nvidia geç zaten frap zaten yer bile kaplamıyor
    Yok bunları i5 8400 falan kullananlar kapatıyor. Özellikle 6600k falan Hatta bu aralar 7700k. Ben bunları 3 yıldır hiç kapatmıyorum. Onu demek istiyorum. İntel konfor anlamında daha yeni bu seviyelere geldi. Banane +10 fps den :)) Ben makinaya 10 izlek %100 render aldırıp geri kalan 6 izlek ile bf1 oyununu 64 kişilik multiplayer haritalarda 60 fps üzeri oynamış adamım hemde 32 gb ram ağzına kadar dolu iken. Komik komik oyun testleriyle işte işlemci performansı ölçülüyor. Duyanda 6700k nın kullandığım işlemciden iyi olduğunu zannediyor. Bizde gülüyoruz tabi. Ortada oyun yok işlemcilerin tam performansını ölçen programlarla dalga geçen bir kitle var. Pc yi gerçek anlamda kullanan hiçbir kullanıcının tercih etmeyeceği pahalı masraflı ve gereksiz bir ürün gamı olan intel tek sığındığı kale olan oyunlardan +10 fps vererek piyasada hala yer edinebiliyor haliyle. Yoksa 3900x varken kim gider alt segment 9900k nın yüzüne bakar ki? Bakılıyor işte. Bu foruma göre 10600k bile 3950x den iyi. Öyledir tabi. Neye göre? +10 fps ye göre

Ben amd yada intel marka vermeden söyledim zaten mesela 4790k kullanıyordum arka plan ağızına kadar doluydu game launchlarla bu verdiğiniz bilgiler biraz yanıltıcı olmuş çünkü kendim kullandığım için biliyorum neyse hocam polemik yada tartışma değil tabi ki ama pek olmamış bu yorum bence neyse.
    Güzel bayramlar dilerim şimdiden, sağlıklı günler hocam

'geri kalan 6 izlek ile bf1 oyununu 64 kişilik multiplayer haritalarda 60 fps üzeri oynamış adamım' Hani bf büyük multiplayer haritalarda 6 thread yetmiyordu 8400 takılma yapıyor diyordunuz. Sizin 1700 nasıl 6 thread ile 64 kişilik haritada sorunsuz oynuyor 'Banane +10 fps den :))' 8700 ile 1700 arasında 10 fps mi var yoksa 40 fps fark mı var? Ekran kartına göre 40-30-20 fps az mı

Alman Computerbase: 10900K oyunda 80 watt tüketiyor, oyunda Ryzen rakiplerine çok ciddi fark atıyor

+10 fps yok yok smaat4x veya varsa 8x Ultra hd texture veya ray traced vs yani bildiğin maxed out ayarlarda +10 fps de yok.

Çocuk kandırıyorlar akşama kadar ya.

1080p de 2080ti kullanırken de o ayarları açmıcakmısın?

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    157$ + kdv + gümrük vergisi olur. İntel zaten distribütörlere 157$ ın baya altından veriyormuş kar payı bırakmak için. İlk zamanlar biraz fazla kar koyarlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: nothingtodeclare

Ben amd yada intel marka vermeden söyledim zaten mesela 4790k kullanıyordum arka plan ağızına kadar doluydu game launchlarla bu verdiğiniz bilgiler biraz yanıltıcı olmuş çünkü kendim kullandığım için biliyorum neyse hocam polemik yada tartışma değil tabi ki ama pek olmamış bu yorum bence neyse.
    Güzel bayramlar dilerim şimdiden, sağlıklı günler hocam
    Bende size iyi bayramlar dilerim. Siz kapatmıyor olabilirsiniz. Kapatanları duyarsınız ama Kaldı ki dalga geçilen bir cevaba yazdım bende bu cevabı. Arkada 20 sekme chrome, 3d render programı, 2 oyun ve bunlar. Sadece bunlar değil. Bunun üstüne devasa bir yük örneği verdim. Bilgisayarı gerçekten bilgisayar gibi kullanmak bahsettiğim şey ve hiçbir sekme oyundan oyuna geçişte en ufak bir tekleme takılma olmadan yapıyorum bunu. İsterse cpu %100 çalışsın. Sıkıntı yok yani. hatta sırf AMD yi kötüleyen böyle yorumları okuyan bir arkadaşıma gittik ryzen 2700 aldık. Mırın kırın etti. Aklı i5 9400 de kalmıştı. Benim onu kandırdığımı hata ettiğini falan düşündü. Bende bu arkadaş fark etmeden cpuz stres testini açtım ve pc yi kullanmasını söyledim. Chrome falan açtı excel açtı. Açılış kapanış hızlarına baktı. İyimiş ya falan dedi. Bu böyle yarım saat işlemci %100 iken devam etti. Sonra görev yöneticisinden işlemcinin %100 ü gösterdiğimde 5 saniye falan konuşmadı. O rahatlığın %100 çalışan işlemciden geldiğine inanamadı değerli kardeşim. İşte konfor, pc de rahatlık, güç, sekmeden sekmeye geçiş, %100 yüke rağmen titremeyen işlemci ile insanlar bilgisayarında huzura kavuşur. Bu konfor pahalı da olsa intelde yeni yeni geliyor. Biz bunu yaşıyoruz değerli kardeşim. 6900k yı cinebenchte köşeye sıkıştıran birinci seri ryzen işlemcilerden beri biz bu konforun içindeyiz. Bunları eski bir 6700k kullanıcısı olarak söylüyorum.

• Alex5 kullanıcısına yanıt
    Cevap vermeye deymeyeceği için vaktimi harcama kardeşim
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.