Şimdi Ara

Allaha inancım azalıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

allah icin sundugun tum kanitlar buda icinde gecerli.

hulloooogggh

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karbon 12 K kullanıcısına yanıt

Ama sonunda cennete gidiyorsunuz

• sething S kullanıcısına yanıt

Geçerli değil

• sething S kullanıcısına yanıt

Hindistan'da mı büyüdünüz? Nerenin kültürüyle büyürseniz tanrınız o kültürdekidir ve kesin eminsinizdir.

• Son birkaç aydır bende de çelişkiler var. Ben hep çok takmamaya yöneliyorum işin sonunda ama bir gün bıçak boyuna dayanacak o yüzden de asla bu düşünceleri tam anlamıyla silip atmıyorum beynimden. Bilmiyorum günümüz toplumları ile çok ters düşen bir yapısı var inançların. Bu da aklımda bu düşüncelerin oluşmasının ilk motivasyonu oldu. Bilmiyorum günümüz artık çok hızlı, bunların hiç birine ya insanların vakti olmuyor ya da olsa da yapmıyor. Mucizeler falan da saçmalaşıyor bazen gözümde.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bazen üzülüyorum kullanıcısına yanıt
    Konuyu kendim açtım sandım. Ilkokul lise ve eski mahalleden kimseyle görüşmediğim için işleri rast gidiyor mu bilmiyorum ama benimki pek gitmiyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bEn de öyle oldum hocam ama yaşadığım zihinsel ruhsal depremden biraz kurtulur gibi olunca herşeyde hikmet aramaya başladım ne yapalım yapacak başka bir şey yok

• SINAV BÖYLE ZOR OLMASA GERÇEK YÜZÜNÜZ NASIL ORTAYA ÇIKARDI

HER İSTEDİĞİNİZ OLSA ÖYLE OLMASANIZ BİLE ŞİRİN GÖZÜKÜRDÜNÜZ HATTA KENDİNİZ BİLE BUNA İNANIRDINIZ...AMA ÖYLE DEĞİLSİNİZ.

İŞTE ÖRNEK..

NASIL DA ŞÜKÜRDEN VAZ GEÇİYOR İNKAR EDİYOR O YOK DİYORSUNUZ

İŞTE ALLAH GERÇEK YÜZÜNÜZ ORTAYA ÇIKSIN KİMİN KİM OLDUĞU GÖRÜNSÜN DİYE BÖYLE SINIYOR KENDİNİZİ VE GERÇEĞİ GÖRÜN DİYE

VE SİZ O SINAVI HEP KAYBEDIYORSUNUZ.

biraz nimet verince azıyor nimeti biraz kıstığında ise küfrediyorsunuz.

Allah ı kandıramazsınız...o var.

sorularınızın tüm cevapları orada olmasına ragmen inkarcılığınızdan ve kibirinizden cevapları bulamıyor burada boş yere cabalayıp duruyorsunuz.

Allaha inancım azalıyor

Allaha inancım azalıyor

Allaha inancım azalıyor

Allaha inancım azalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 21 Mayıs 2023; 4:2:1 >

• Yotundaşi kullanıcısına yanıt

Sun hadi

• Bireylerin dinlerine göre kendilerine iyi veya kötünün tayin edildiğini sanmıyorum. Tanrı'ya olan inancınızın şu anki durumunuzla alâkalı olduğunu düşünmüyorum, yanlış bir fikre kapılmışsınız. Dünya, adil bir ortam sunmuyor kimse için. Zaten inandığınız Tanrı, bu dünya için değil, inandığınız sonraki dünya için size iyi şeyler vaat ediyor yanlış değilsem. Böyle bir düzen olduğu için, Tanrı'nın adil olmadığını veya ortada adil olmayan bir şey varsa Tanrı'nın var olmadığı sonucuna ulaşmanız/onu sorgulamanız normal bence.

Sorgulamaktan çekinmeyin, sorgulama doğruyu ve yanlışı daha net ayırt edebilmenizi sağlayacaktır. İnancınızın da yanlış olabileceği fikrini aklınıza yerleştirmek korkularınızı bir nebze indirebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 21 Mayıs 2023; 12:52:9 >
  • Jungian_Shadow kullanıcısına yanıt

Önce vücudunun kusursuz bir şekilde fonksiyonları devam ettirmesi, ineklerin süt, tavukların yumurta vermesi, bitkilerin tatsız topraktan bir çok tatları, kokuları ve renkleri bir birine asla benzemeyen çok çeşitli meyve ve sebzelerin meydana gelmesi Allah'ın varlığına dair bir çok delillerden sadece bir kaçıdır

1- Vücüt kusursuz falan değil, aksine, neresinden tutsan kusur dolu olan, içinde bulunana resmen acı çektirmek için tasarlanmış karbon bazlı bir makineden ibaret.

2- Ben sana Allaha dair delil sun dedim, yaratıcıya değil. Senin sunduğun delilleri, Afrika'nın ungabunga kabilesi de kendi tanrısını kanıtlamak için delil olarak sunuyor zaten Allaha inancım azalıyor 

Allah sana başta akıl olmak üzere o kadar nimet vermiş, seni başı boş hayvanlar gibi bırakacağını mı zannediyorsun elbetteki ödül ve ceza sistemi işleyecek

Zulu kabilesinin Allahı, Ungabungambappe sana başta akıl olmak üzere o kadar nimet vermiş, seni başı boş hayvanlar gibi bırakacağını mı zannediyorsun elbetteki ödül ve ceza sistemi işleyecek? Ungabungambappe şüphesiz ki yeri ve göğü yaratandır, onun nimetlerini nasıl görmezsiniz? Şüphesiz ki Ungabungambappe'ye inanmayanlar için sonsuz cehennem azabı vardır.

Kardeş kusura bakma saçma sapan şeyler yazdığın için sana cevap vermeyeceğim

JHAHAHAHAHAHAHAHAH Allaha inancım azalıyor Allaha inancım azalıyor Allaha inancım azalıyor 

Bana güleceğine sen önce kendi saçma fikirlerine gül

• kitapta şöyle de yazar

ne yaparsan yap onlar anlayamazlar kapasiteleri bu. daha kötüsü anlasalar da yaparlar sonları da hep ibretlik olur kendileri de şaşar ama yine anlamazlarşeytan zaten mühürlü olan kulaklarını ve kalplerini parmaklarıyla tıkamıştır.

Allaha inancım azalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 26 Mayıs 2023; 1:39:45 >

• pspsexer kullanıcısına yanıt

Ungabungambappe'nin kutsal kitabında şöyle de yazar

'' De ki! Onlar ne yaparsan yap anlayamazlar, kapasiteleri bu. Daha kötüsü anlasalar da yaparlar sonları da hep ibretlik olur kendileri de şaşar ama yine anlamazlar ! Xavimbappe zaten mühürlü olan kulaklarını ve kalplerini parmaklarıyla tıkamıştır! ''

Al Mbappe dininde de böyle bir ayet var, şimdi senin islamına mı inanayım yoksa Mbappe dinine mi? Onlar Türkçeye daha uygun yazmış hem.

• Benim lisedeki arkadaşlarımı tanımaman talihsiz olmuş. Onlar da cuma namazından geldikten sonra okulda hafta sonu pavyona planları yapıyorlardı Allaha inancım azalıyor  Ben de bir ateist olarak uzaktım onlara. Zinanın, sigaranın, uyuşturucunun, alkolün dindarlıkla korelasyonu yok. Zina dersen üstte dediğim gibi namazdan gelip zina giden arkadaşlarım vardı. Bunlar sigara da içiyordu, alkollü içecekler de içiyorlardı muhakkak. Bende hiçbiri yok.

Neyse soruna gelirsek, sen zaten dinde lazım olan samimi duygularını kaybetmişsin ki. Mesela dinsiz arkadaşların senin hayallerine erişmiş, şimdi ilahiyatçı değilim ama ilahiyatçılar bu tür sorulara "bunlar hep sınav" cevabını verir muhtemelen. İnanmamaya meylediyorsan da korkma, dünyan başına yıkılmaz. Benimki yıkılmadı mesela, önceden kedimin bir kılını bile koparmaya kıyamazdım, karıncayı incitemezdim. Şimdi de öyleyim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.