Şimdi Ara

Allah'ını seven Coil Whine'sız bi PSU önersin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimde Corsair RM750i vardı, cw'den ötürü yurt dışına değişime gidecek. O arada boş kalmayayım diye gene, sırf cw'ye garanti veriyor diye , Corsair RM750 aldım. 15 dakika evvel teslim aldım. Allah'ın belasında gene cw var! Yetmiyor, bi de yanık kokusu geliyor! Aynen bu da servise... Ha, öyle aşırı bir yük de yok. Bi 1070ti, bi R5 3600, 2 fan, 2 SSD; taş çatlasa 350 watt çeker.

Ben ses konusunda takıntılıyım, PSU kasaya yerleştirmeden test ederim ki emin olayım, ekran kartından mı yoksa PSU'dan mı geliyor ses.

Şimdi sizlerden ricam şu, artık parasını geçtim, bu kahrolası cw olmayan bi PSU var mı bildiğiniz? Marka/model hiç fark etmez. Parası hiç fark etmez. Yeter ki ızgara yapar gibi cızırdamasın. 650-750 watt aralığında olursa süper olur.

Lütfen bi el atın.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shruikan -- 15 Eylül 2020; 11:19:24 >

• Seasonic focus-GX alın kafanız rahat olsun.
  • Kimse size coil whine olmama garantili bir güç kaynağı öneremez. En kaliteli, en pahalı güç kaynağını da alsanız coil whine olabilir. Tamamen şans.
  • Allah'ını seven Coil Whine'sız bi PSU önersin!
  • yüzbintane corsair psu gördüm hepside coilwhine lıydı sende gidip corsair almışsın corsair psu markası değil sadece etiket basan marka satan bir firma benim gözümde. kaliteli psu alacaksan SeaSonic, FSP, Highpower gibi markalara bak
  • Ben Highpower 500W psu kullandım ve onda yoktu. Genelde bu konuda Corsair kullanıcılarından çok şikayet var. Seasonic iyi diyorlar fakat görmedim, duymadım. Biraz da şans işi gerçekten. Bazı ekran kartları bile rahatsız edecek kadar coil whine sesi yapıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • elektronik sans işi hele cw için ekstra şanslı olmak lazım, %100 garanti veremem şu markada kesinlikle yoktur diye bu cw sorunu üretim ve parça kalitesine bağlı bir şey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cehalet mutluluktur, çok da şeyetmemek lazım, takın kullanın...
  • 1200 ve üzeri gold platinum psular işinizi görür.

hx1200 kullanıyorum, psu güçlü olduğu için fan açmıyor, dolayısıyla cw sorunuda olmuyor.

düşük wattlı psular yüke girdiğinde haliyle fan açıp ses yapabiliyor.

masaüstünde çıt yok, oyunda bile fan açmıyor psu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKISH-HANDERE -- 16 Eylül 2020; 9:48:14 >
  • TURKISH-HANDERE T kullanıcısına yanıt
    Mesele fan değil ki. Daha yarı yükte cızırdıyor. Aynı ekran kartı gibi; ekran kartıyla karıştırmıyorum bu arada.

• shruikan kullanıcısına yanıt
    fan seside cw de yük ne kadar az olursa o kadar az olur.

çok kaliteli bileşenler olmaz ise fazla yükte zorlanınca ses gelmesi kaçınılmazdır.

• Silverstone marka kullanıyorum memnumum bi ses sorunu olmadı şimdiye kadar.
  • Bende de Silverstone var 750w gold, hiç cw yok. Bundan önce ocz fatal1ty vardı zır zır zır sürekli tel sesi irrite ediciydi. Bu durumda en garanti yol cw sorunu olmayan 2. el psu almak olur. Benimkini satmam
  • Amazondan Seasonic deneyebilirsiniz. Bir problem olursa 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

https://www.amazon.com.tr/dp/B073H33X7R/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_9.zzFbBG7TJYF

• quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

Amazondan Seasonic deneyebilirsiniz. Bir problem olursa 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

https://www.amazon.com.tr/dp/B073H33X7R/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_9.zzFbBG7TJYF
    sa hocam bu amazon.com.tr den alına urunler yurt dısındamı geliyor yoksa tr de deposu mu var daha once bişi sipariş geçmedim
  • Aleykümselam hocam. Amazon tr'nin deposu Kocaeli'de. Ürünler depodan geliyor ve 2 yıl boyunca Amazon.tr destek veriyor. (Satıcısı Amazon.tr olan ürünlerde). Türkiye'de müşterisinin yanında olan en büyük firmadır kendileri. Ürün normalde 10 sene garantili, 2 sene sonra bir sıkıntı olursa Seasonic'e yurt dışına göndermeniz gerekebilir. Kısacası, Amazon'u gözüm kapalı tavsiye ederim.

• quote:

Aleykümselam hocam. Amazon tr'nin deposu Kocaeli'de. Ürünler depodan geliyor ve 2 yıl boyunca Amazon.tr destek veriyor. (Satıcısı Amazon.tr olan ürünlerde). Türkiye'de müşterisinin yanında olan en büyük firmadır kendileri. Ürün normalde 10 sene garantili, 2 sene sonra bir sıkıntı olursa Seasonic'e yurt dışına göndermeniz gerekebilir. Kısacası, Amazon'u gözüm kapalı tavsiye ederim.
    teşekkür ederim psu hakkında bir soru sorsam bilgin varsa ?
  • Bildiğim bir şeyse yardımcı olurum tabi ki. Buyrun.

• quote:

Bildiğim bir şeyse yardımcı olurum tabi ki. Buyrun.
    çoğu psu da 8 pin var ama anakart 8+4 pin girişi istiyor

ekran kartınada 8+8 kablo koymuslar cpu kısmına pcıe kablosunu taka biliyormuyuz illa psuda 8+8 cıkısmı olması lazım kafam takıldı
  • Pci-e kablosunu, cpu güç girişine takamazsınız. Soketlerin iç yapıları farklı. Bir ihtimal zorlayıp takarsanız da anakarta zarar verirsiniz. Anakart ve cpu ne bu arada? Çoğu sisteme tek 8 pin tepe tepe yeterli cpu güç girişi olarak.

Allah'ını seven Coil Whine'sız bi PSU önersin!

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.