Şimdi Ara

Allah'ını seven Coil Whine'sız bi PSU önersin! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

Pci-e kablosunu, cpu güç girişine takamazsınız. Soketlerin iç yapıları farklı. Bir ihtimal zorlayıp takarsanız da anakarta zarar verirsiniz. Anakart ve cpu ne bu arada? Çoğu sisteme tek 8 pin tepe tepe yeterli cpu güç girişi olarak.

farketmiyor i5 10600k işlemci var z490 anakart alıcam en dusuk 8+4 istiyor :(

• İster hocam ama 8 pin eps'nin sürekli olarak 235W çekebildiği söylenmiş ki. Bu da 10600K için yeterli denilmiş.

Kendi anakartımda da 8 + 4 pin eps girişi var, tek 8 pin takılı, cpu oc var ve sıkıntı yok. Aynı olay arkadaşım için de geçerli ve sıkıntı yok. Çok takılmayın derim ama karar sizin.

Allah'ını seven Coil Whine'sız bi PSU önersin!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

İster hocam ama 8 pin eps'nin sürekli olarak 235W çekebildiği söylenmiş ki. Bu da 10600K için yeterli denilmiş.

Kendi anakartımda da 8 + 4 pin eps girişi var, tek 8 pin takılı, cpu oc var ve sıkıntı yok. Aynı olay arkadaşım için de geçerli ve sıkıntı yok. Çok takılmayın derim ama karar sizin.

https://www.itopya.com/cooler-master-masterbox-mb311l-rgb-600w-tempered-glass-usb-30-mini-tower-kasa/
    bunu alıcam tek 8 pin cıkısı vardır bunda i5 10600k rtx 2070super herhalde sorun olmaz

• Kendim 11 yıllık (geçmiş de olabilir) Thermaltake Toughpower 750W Qfan Bronze+ kullanıyorum. Hala mükemmel voltajlar ve sıfır ses. (yenisi bulunmaz)

Ayrıca diğer bir sistemde Highpower Element II 750W Bronze var. Sorunsuz. Highpower bilmemne 600W Bronze var, o da sorunsuz.

Highpoerin GD serisi Gold bir modeli vardı, tam adını hatırlamadım. Çevremdekilerde sorun yok.

Ayrıca BeQuiet, Seasonic vb gibi markalara da bakabilirsiniz araştırararak.
  • Sesli olduğunu ve coil whine olduğunu söyleyenler olmuş. Bilginiz olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Sesli olduğunu ve coil whine olduğunu söyleyenler olmuş. Bilginiz olsun.

ondan psu arıyorum :D
  • Silverstone 600 watt aldim gayet memnunum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corsair AX1600i
  • High Power önermiyorum hiç elektrik kesintisinden sonra ses çıkartıyor. Seasonic ve FSP bu işin babası ve Annesidir İki markanın üst düzey modellerini farklı zamanlarda kullandım hiç problem yaşamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Markadan bağımsız tamamen şans işi. Son 3 yılda Tier 1 seviye 4 tane PSU kullandım.

-EVGA 650W Gold. Özellikle yeni açtığımda çok fazla CW vardı. Elden çıkardım.
    -Yerine Corsair RM550x aldım. Sıfır CW. Kulağımı dayasam bile hiçbir ses duymuyordum.
    -Daha sonra Corsair RM750X aldım. CW var ama çok az. Yakından duyuluyordu ama kafaya takacak kadar değil.

En son da Seasonic 600W fansız 80+ Titanium modelini aldım.

Corsair AX hakkında bile yeri geldiğinde kötü yorumlar varken bunun yorumları ve incelemeleri çok iyiydi. Alırken 5-10 yıl başka PSU almam diye düşünüyordum. Farklı bir proje kasasında kullanacaktım. Bunun için yanları açık fansız PSU lazımdı. Bu yüzden 600W bir PSU için oldukça yüksek sayılacak bir fiyat olan 2000 TL ödemekten pek çekinmedim. Ancak 2 metre mesafeden duyabildiğim sivrisinek gibi ses çıkarıyordu Yav böyle ses çıkardıktan sonra fansız olmasının ne anlamı var. Düşük devirde dönen fandan daha fazla ses çıkarıyor. Ne biçim bir kalite kontrolü var anlamıyorum. Ucuz veya orta seviye PSU da olsa anlarım da bunu bu şekilde piyasaya nasıl sürüyorlar anlamıyorum. Haliyle iade ettim. Yalnız bir PSU hiç mi ısınmaz yav. Titanium olduğu için elimi üzerine getirdiğimde yük altında bile en ufak bir ısınma belirtisi göstermiyordu. Temiz olduğunu bilsem tekrar alacağım.

Videosunu kaydetmiştim. Kulaklıkla dinlerseniz rahatlıkla duyabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=e91oPAzG3_Q

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 20 Eylül 2020; 20:20:19 >

• Hobar kullanıcısına yanıt
    Hocam bu işin üstadı seasonic, bende focus-gx 650w olanını kullanıyorum bazen diyorum bu psu çalışıyor mu? Fanın döndüğünü bile anlamıyorum :) Çünkü hiç ısınmıyor maşallah bundan psu alırsam kesin seasonic olur. Artık başka marka almam. :)
  • moonquad kullanıcısına yanıt
    Ben memnun kalmadım ses konusunda. Alınabilecek en pahalı 600w psu idi üstelik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende sessiz ve coil whine olmayan güç kaynağı arayışı içerisindeyim, daha yeni Corsair RM1000x satın aldım, ürünün fanı oldukça sessiz fakat coil whine mevcut, acaba coil whine çıkmama garantisi veren firma yok mu ? , 3 farklı model Corsair güç kaynağı satın aldım, 3'ün de de coil whine çıktı ardından Coolermaster marka aldım onda da coil whine çıkmadı fakat fanı çok gürültülü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperV -- 5 Ekim 2020; 10:44:9 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.