Şimdi Ara

ALLAH Belanı Versin İxirplaystation (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
289
Cevap
4
Favori
18.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
293 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşim ben sağlam ekran kartı gönderdim çok ısınıyor diye servis bana bozup yollamış üstüne kutu içeriğini almış 2 ay da ben bu salakların keyfini bekledim bu yüzden artık ne laptop ne masaüstü almıyorum bana kalsa burdan bir iğne almam bir bilgisayar toplayım dedim başıma gelmeyen kalmadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faa235 -- 10 Ocak 2021; 2:29:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Size tavsiyem BTK'ya üye olup şikayet dilekçesini yazmanız ve daha sonra da Şikâyet Var'a yazmanız.

BTK'dan daha kısa sürede cevap alırsınız Tüketici haklarından. Sonra duruma göre Hakem heyetine başvuru yaparsınız.

Geçmiş olsun

• Bu şahsa 2 ay öncesinde PS4 Slim 500GB göndermiştim tamir için. Kendisi tamir olamayacağını söyledi (muhtemelen bu da yalan) ve 500 TL karşılığında satın alabileceğini söyledi. Ben de inanarak kabul ettim ve IBAN numaramı attım o günden beri sürekli oyalayarak ne paramı veriyor ne de cihazımı geri gönderiyor. Daha sonradan durumu fark ettim bir çok kişiyi bu ve benzeri şekilde yanıltmış. 

Kendisine haftalarca ulaşmaya çalıştım ne mesajlara cevap veriyor ne de aramama çıkıyor en sonunda sabrım taştı ve savcılığa vereceğimi söyledim böyle söyleyince cevap verme zahmetine girdi ve yine yüzüme yalan söyleyerek bu sefer WhatsApp'tan engelledi. Aynı firma ile buna benzer bir durumu başka birisi de yaşamış ama forumdan perma ban yemiş umarım bu konuyla ilgili değildir. Neyse tüketici hakem heyetine başvurdum ama bir sonuç çıkar mı bilmiyorum.

• Arkadaşlar bir kişi ile tartıştığım için ban yemiştim. Ama yönetici Powerstrom hocam sağolsun yardımcı oldu konuya da başka bir hesap ile girdiğim de yorum yapamamıştım o yüzden cevap yazamadım.

• Bu arada arkadaşlar maalesef tüketici hakem heyetinden sonuç olumsuz çıktı. Delil yetersizliğinden bir şey yapamayız diyorlar isterseniz mahkemeye vere bilirsiniz dediler olay öyle kapandı gitti. Olan benim 800 TL me oldu cihazı bursa da bir tamirciye gönderdim anakart falan değiştirilmiş güç kaynağı değiştirilmiş bozuk parçalar takmışlar. Çok şükür bursa da yaptılar cihazı ama dediğim gibi 800 TL den oldum cihazın maliyeti bana 3800 TL ye geldi. Başıma da gelenleri açıklayarak cihazı 2250 TL ye sattım bir ton zarar açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıyamet Senfonisi

Komploya gerek yok firma banlatmış olma ihitmali olsa konu kapanırdı. Konu sahibi başka üyelik ile gelip durumu buraya yazardı öyle birşey olsa 

Firma ile alakalı değil hocam zaten :) Forumdan bir kişi ile tartıştığım için uzaklaştırılmıştım ama olay gün yüzüne çıkınca forum yetkilisi arkadaş yardımcı oldu sağolsun.

• Hayalini kurarak cebinden 3000 TL para vererek PS alıyorsun gözün gibi bakman lazım ama gidip İksirli yerlere kargoluyosun. Allah akıl fikir versin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Matrixx7

Hayalini kurarak cebinden 3000 TL para vererek PS alıyorsun gözün gibi bakman lazım ama gidip İksirli yerlere kargoluyosun. Allah akıl fikir versin.

Her insanın hatası olabiliyor maalesef. Sonuç olarak her zaman sahip olduğum bir cihaz değildi kendisi bir hevesle alınmış bir ürün ve piyasaya hakim olmayan birisi idim. Taktir edersiniz ki sonuç maalesef kaçınılmaz oluyor. Burada benim en büyük hatam kendi insanıma güvenmem oldu anladım ki kendi milletin de olsa güvenmeden önce 100 defa düşünmen gerekiyor.

• JRache kullanıcısına yanıt

Hata olabilir de bu tür yerler gözü kapalı güvenebileceğin yerler değil.

• quote:

Hata olabilir de bu tür yerler gözü kapalı güvenebileceğin yerler değil.

Google yorumlarına güvendim hocam maalesef sahte olabilecekleri aklıma gelmemişti.

• JRache kullanıcısına yanıt

Onları çoğu belki de hepsi PR çalışması. Etraftan 15-20 kişi bulup yorum yazdırayım böyle güvenilir şöyle güvenilir diye.

• quote:

Onları çoğu belki de hepsi PR çalışması. Etraftan 15-20 kişi bulup yorum yazdırayım böyle güvenilir şöyle güvenilir diye.

Öyle maalesef bende o tuzağa bir güzel düştüm :)

• quote:

Orijinalden alıntı: malibaskonus

Bu şahsa 2 ay öncesinde PS4 Slim 500GB göndermiştim tamir için. Kendisi tamir olamayacağını söyledi (muhtemelen bu da yalan) ve 500 TL karşılığında satın alabileceğini söyledi. Ben de inanarak kabul ettim ve IBAN numaramı attım o günden beri sürekli oyalayarak ne paramı veriyor ne de cihazımı geri gönderiyor. Daha sonradan durumu fark ettim bir çok kişiyi bu ve benzeri şekilde yanıltmış. 

Kendisine haftalarca ulaşmaya çalıştım ne mesajlara cevap veriyor ne de aramama çıkıyor en sonunda sabrım taştı ve savcılığa vereceğimi söyledim böyle söyleyince cevap verme zahmetine girdi ve yine yüzüme yalan söyleyerek bu sefer WhatsApp'tan engelledi. Aynı firma ile buna benzer bir durumu başka birisi de yaşamış ama forumdan perma ban yemiş umarım bu konuyla ilgili değildir. Neyse tüketici hakem heyetine başvurdum ama bir sonuç çıkar mı bilmiyorum.

Thh ne Allah askina savciliga gitsene dolandirilmissin dupeduz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 1 Şubat 2021; 17:23:17 >

• Matrixx7 kullanıcısına yanıt
    ALLAH Belanı Versin İxirplaystation

al sana PR hocam

• chakal131 kullanıcısına yanıt

ALLAH Belanı Versin İxirplaystation 

• Biliyorum hortlatıyorum ama bu elemanlar hala aktivitelerine devam ediyor. İnternette 2017'den beri şikayet yazıları yazılıyor ama sene oldu 2022 ve ben bunların ağına düştüm. Evet google maps'te hayali playstation tamir dükkanları yaratıp sahte yorumlar ile sanki şubeleri olan aşırı kurumsal bir şirketmiş gibi kendilerini gösteriyorlar. Olumlu yorumlara bakarak ps4 konsolumu gönderdim. 1-2 aydır dümenden oyalıyor. "İxir playstation" değil farklı isimlerde piyasada aktivite sürüyorlar. "Şevket Özalp" denen eleman evet. Telefonla sürekli görüştüğüm kişi o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VanDerLinde -- 22 Şubat 2022; 1:20:29 >
  • VanDerLinde V kullanıcısına yanıt

2 ay beklemeniz hata olmuş. Hemen savcılığa suç duyurusunda bulunun.

• Sen soyulmussun polise git

• ***Respect*** kullanıcısına yanıt

Bu gece fark ettim bunların "ixir playstation" denen bir dolandırıcı olduğunu. Üsküdardaki google maps'e koydukları 0 850'li numarayı arattırdığımda istanbulun farklı yerlerinde de hayali playstation tamir dükkanları bulmam sayesinde bunların aslında "ixir playstation" diye bir şirket olduğunu fark ettim. Numara şu; 0850 307 70 77 . Benim hikayem ise; Bana işlemcinin değişmesi gerektiğini söylemişti. Daha önce ben işlemci kelepçesindeki vidayı kendim yalama etmiştim. Bu şevket denilen arkadaşta vidayı bahane edip ps4'ün yeterince soğumadığını, parçayı aradıklarını, bulduklarında da tamamlayıp göndereceklerini söylemişlerdi. Ben de geç olsun güç olmasın diyerek baya bi 1 ay beklemiştim. Tabi o sırada telefonum bozulmuştu zaten. Ben bunun konuşmalarından bu elemanın 3. sınıf bir sanayiciden daha beter biri olduğunu daha ilk haftada anlamıştım. Çünkü işlemci kelepçesine "fan kapağı", işlemciye "anakart" hatta bazen "fan" demeleri ile kendini ele veriyordu zaten. Ama iş işten çoktan geçmişti. Konsolu kurye ile gönderip, eleman sorunun ne olduğunu bana ilettikten sonra tamire başlaması için bana söylediği miktarı çoktan iban ile göndermiştim. Meğer 3.sınıf sanayiciden daha beter olması fikri benim iyimser yaklaşımımmış. İlk 1 ay için annesinin öldüğünü, 20 gün gibi bir zamandır da sakaryada olduğundan geri dönüş yapamadığını söyledi. Sonraki 1 aydır da parçayı sony'e falan gönderdiklerini(nereye gönderdikleri her aradığımda değişiyordu tabi. Arada kendi yalanını unutuyordu eleman) geleceğini söylüyorlardı. Bugün en sonunda, gönder konsolu, o dediğin şeyi ben hallederim dedim. PS4'ün ısınıp ısınmadığını kontrol etmek için 1 gün istedi benden. Ben de sana güveniyorum gönder dedim. Ve bugün gönderemedi. Sanırım benimki de sakaryadan geliyor :D Ya da gelecek mi acaba bir de o var.

Suç duyurusunda bulunabilmem için elimde iban dekontu ve whatsapp mesajlarından başka hiç bir şey yok malesef.

https://forum.donanimhaber.com/playstation-3-tamir-ixir--69404457 Şuraya bakın. Taa 2012'de bile bu şevketin vukuatları var :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VanDerLinde -- 22 Şubat 2022; 5:35:46 >

• VanDerLinde V kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun hocam sizde elinizi vermiş kolunuzu kaptırmışsınız belli ki. Ben bu olaydan sonra cihazımı bursa da bir teknik servise göndermiştim. Sağolsun orada çalışan adam çok yardımcı olmuştu hatta youtube kanalları bile vardı kendilerinin. Sizin cihaz geldiğinde içinden ne sökülmüştür ne takılmıştır bilemiyorum. Umarım kötü ve berbat bir şekilde elinize gelmez cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JRache -- 22 Şubat 2022; 20:45:34 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.